• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Rodinný šperk

DeletedUser

Guest
Jednou o Vánocích v roce 1726 se syn zeptal svého otce Bena, kde vlastně získal vzácný šperk, který nosí neustále na krku. Ben řekl: ,,Víš synu tento šperk jsem získal před 15-ti lety docela náhodou. Psal se rok 1711. Já jsem byl pouhím dělníkem co kopal uhlí v uhelném dole severně od města Dallas. Byla to těžká práce. Chodit neustále pozdě spát a brzy stávat abysi vydělal alespoň na chleba a vodu. Ovšem jsem to vydržel. Jednoho dne zemřel další ubožák v dole. Tento ubožák byl ale trochu jiný ubožák než mi ostatní. Dovážel potraviny a suroviny nezbytné k přežití. Jenže byl mrtvý a jeho lepší post jsem dostal já chudák Ben. Bylo pro mě už zvykem jezdit pro potraviny. Jenže den 23.12.1711 byl den před Vánoci a já mněl jet za rodiči oslavit tyto svátky. Bohužel se tak nestalo a já musel ten den jet pro potraviny. Byla obrovská chumelenice, že jsem sotva vyděl své nohy. Šel jsem dlouhou cestu z města do dolu, ale již jsem, vyděl pochodně u důlní štoly. Vstoupil jsem dovnitř. Na důl tam bylo překvapivě velké ticho. Když v tom mě někdo udeřil nečím tvrdým do hlavy a já omdlel. Probudil jsem se bez zásob a bez peněz, které jsem vydělal za poslední měsíc v dole. Okolo mě byla naprostá tma. Vedle mě ležela lucerna. Vzal jsem jí a zapálil. Byl jsem v jakémsi dole. Nemohl jsem se zorientovat tak jsem se snažil prozkoumat důl. Šel jsem hlouběji do dolu, když v tom se uvolnil kousek kamene a spadl přesně přede mě. V tom kameni něco bylo, něco blíštivého zvedl jsem to. Byl to drahokam a nebyl jediný. Nenechal bych je tam ale mněl jsem takovou žízeň, že jsem viděl dvojmo. Došel jsem do města a napil se ze sudu vody. Když v tom jsem uviděl plakát se zdrcující novinou. Starý uhelný důl se zřítil a zemřelo několik mých přátel. Těch několik co přežilo, bylo bez práce. Jenže já věděl o dalším dole s něčím cennějším. S drahokamy. Šel jsem po městě za lidmi bez práce ukázal jsem jim drahokam a oni věděli, že hledám dělníky do dolu s drahokamy. Věděli, že i dostanou zaplaceno. Šlo se mnou pouze pár lidí. Za pár dní jsme již mněli dostatek peněz a začali jsme rozjíždět menší důl. Ten první drahokam co upadl z kamene jsem si, nechal zatavit do kousku stříbra. Tak jsem synu získal tento šperk. Chci tímto říct, že až budu starší. Odkážu ti tento šperk. Ty ho poté odkážeš svým synům a řekneš jim tento příběh.
 
Nahoru