• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Rybaření

Rybaříte ?


  • Celkový počet hlasujících
    64

DeletedUser9371

Guest
Jak jsem psal výš. Jsem jen na řeky, potoky a všechny pstruhové vody. Rybníky nemusím. Mám rád vláčení, mušku.
Není nad duháka, parmu a spol. Prostě boj s tokem. :D
Dřepět na židli u rybníka, stoleček, butanová lahev na kafe, rybář vedle rybáře po 3 metrech, auto za zády, porybný každých 30 minut protože jsem Pražák a vlezl jsem na rybník "Záplavy" co že je okres Kladno ? Hnus. :(
 

DeletedUser9733

Guest
Ryby moc nejím, ani jsem v životě na rybách nebyl, ale lákalo by mě se někdy alespoň zajet s někým podívat, jak vypadá rybaření...sedět někde ve stínu a čekat. :)
 

DeletedUser9371

Guest
Ryby moc nejím, ani jsem v životě na rybách nebyl, ale lákalo by mě se někdy alespoň zajet s někým podívat, jak vypadá rybaření...sedět někde ve stínu a čekat. :)

Ryby jsou super, stejně tak jako "West". Prostě vypadneš z reálného života od starostí a povinností. Zalezeš k řece, bez lidí, tchyní, manželek a podobně. Jsi jen sám a sám s přírodou. Prostě super relax, vypnutí mozku a užíváš si pohody. :D
Doplníš energii, kterou Ti po celý den někdo odebírá.
Pro začátek můžeš zkusit třeba "mrazák". Otevři ho, nasyp na zem "rousnice" a čekej až vyleze "rybí filé". Pak ho chytni a vrať ho do řeky (do přírody). V tom je právě ta pohoda a relax. V trpělivosti, čekání, pohodě. Jsi sám v sobě uzavřený ve svých myšlenkách, snech a nadějích. :):)
 

DeletedUser

Guest
Konečně téma, ke kterému můžu i něco napsat. :D

Dávno pryč jsou doby, kdy jsem se mohl považovat za vášnivého rybáře, kdy jsem přes sezonu prakticky vikend co vikend byl u vody. Jenže jak už to bývá, čas je našim pánem, takže posledních pár let je to opravdu rekreačně. Takže už si nekupuji klasickou povolenku, ale jezdím na komerční rybníky. Má to své výhody, když se mi za celou sezonu nezadaří vyrazit, náklady byly nula. :D Což se u klasické povolenky říct nedá. Navíc, bohužel, stavy některých revírů jsou zoufalé, oproti tomu u komerčního (mnou osvědčeného), vím, že tam ryby jsou.
 

DeletedUser9371

Guest
Mám podobné zkušenosti jako Marapav.
S tím rozdílem, že já si kupuji pravidelně každý rok povolenky, celosvazové (celá republika) pstruhové i mimopstruhové vody.
Jenže už chodím taky na komerční rybníky, ale z nouze. Hlavně na chatě na Mácháči (Máchovo Jezero). Tam není jedna voda či potok do 20 km, kde by se dalo chytat. Platím soukromníkovi 150,- Kč na dopoledne, ale ryby neodnáším, stejně jako na řece. Chytnu a pustím. S vyjjímkou dravců. Ti vesměs končí na zahradě v udírně. Mám pocit, že se tam ještě připláci za odnesenou rybu od soukromého rybníka á 40,- Kč za kilo, bez rozdílu druhu, váhy či míry ryby.
No a jako každý správný rybař ve své organizaci nechodím na povinné brigády, ale radši je zaplatím. Nebudu zametat koštětem Stromovku (lesopark v Praze), nebo náměstí. Kdyby se chodilo třeba čistit břehy od odpadků a pet lahví, neřeknu ani slovo. :(
 

DeletedUser17046

Guest
Já chodím také chytat, a rád... Mám nějak přes 5 let papíry a chodím na Labe, největší úlovek ani nevím :D :/ . No, ale mám to rád, je tam krásný klid, jinak jsem spíše na dravce jako candát, bolen, okoun, štika a sumec, taky podle toho vypadá výbava na přívlač apod. :) :D
 

DeletedUser9371

Guest
Kam chodíš na to Labe ? Hodně jezdím na dravce dolu pod soutok Mělník - Labe, pod teplárnu. Mění se tam proudy a teplota vody. Super rybaření, chytit a pustit. Hlavně na podzim.
Pak jsem hodně jezdil na dravce ke Kralupům nad Vltavou. Tam to ale stojí po záplavách v roce 2002 za bačkoru. Potrhané břehy, opravené kameny a betonem, tůně pryč ....
:(
 

DeletedUser17046

Guest
To je pak po povodních o ničem no... Já jsem na slepém rameni u nás v Pardubicích :) Hezky u chaloupky :)
 
Nahoru