• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Schopnosti na pevnost

DeletedUser

Guest
Abych ti to lépe vysvětlil...

Schopnosti do bitev se projevují v šanci na trefu,či šanci na úhyb následovně-např.na trefu v útoku potřebuješ vést,vytrvalost a přesnost.Je blbost rvát vše do jedné hodnoty,jelikož šance na trefu v útoku je podle vzorce: (vést)^0,4+(vytrvalost)^0,4+(přesnost)^0,4+konstanta 25.

Jelikož jde o mocninu menší,než jedna,pak s počtem bodů klesá účinnost a to dost razantně.Proto se vyplatí mít schopnosti rozdělené ROVNOMĚRNĚ.
 

DeletedUser8797

Guest
takže myslíš že dávat veškeré body do síly a zdraví (charakter voják) není dobré? :-(
 

DeletedUser

Guest
No tak vám dvěma,coby protivníkům,bych zdraví nedoporučoval.

Ale obecně platí,že na prvním místě je zdraví,poté jsou poloHPbuildy (polovina v hp a polovina rovnoměrně třeba do úhybu [uhýbání,vytrvalost/skrývat-vést]) a nakonec jsou trefovači (vést,vytrvalost/skrývat,přesnost).Dávat vše jen do úhybu (bez hp) je největší pitomost,dle mého.
 

DeletedUser8797

Guest
ty ale asi nemáš vše ve zdraví že?? zdá se mi totiž že na svuj lvl máš tech bodů neak málo ..
 

DeletedUser

Guest
Mám vše ve zdraví,ale to je dnes naposled.Zítra už to bude všechno v duelovejch :)

Nejvíce zdraví,co lze mít,je cca 14500 (voják,level 120,nej vybavení,všechny úkoly,ve kterých dostaneš odměnou schopnost,prémium)
 

DeletedUser

Guest
No schopnosti dávaj do:
Body zdravia
Presnosť
Taktika
Uhýbanie
Ale najviac dávaj schopnosti do HP (Body zdravia)
No mne to pomohlo na SK svetoch kde som bol pevnostný tank tak myslím, že by ti to malo pomôcť
 

DeletedUser

Guest
Chápu dobře že schopnosti střílet, houževnatost, reflexy a taktika jsou pro boj o pevnost k ničemu?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13667

Guest
Otázka je, jaký jsi charakter, jestli se chceš zaměřit na útok nebo obranu a jestli chceš být vyrovnaný, nebo upřesntnit střelbu či uhýbání :)
 
Každopádně nejdůležitější je zdravý, při rekrutu se vybírají lidi co ho maj nejvíc, ty si víc zahrajou a jsou užitečnější.
 

DeletedUser

Guest
Každopádne nemožem po posledných 4 bitkách povedať že vlastnosti do pevností majú nejaký účinok..a hned vysvetlím prečo.Ako duelant som sa rozhodol že budem tzv sniper alebo trefovač ako to tu písal niekto.Moje vlastnosti sú rozdelené nasledovne:
Vést 200
presnosť 220
vytrvalosť 152
skrývanie a úhyb je iba z atribútov takže okolo 180 s vecami

Bolo mi povedané že nie je dobré mať všetko v jednej alebo dvoch vlastnostiach ale vo všetkých rovnomerne s čím sa podla vzorca dá súhlasiť.
Takže na útok mám vést 200+presnost 220+150 vytrvalost...Po 4 útokoch som zistil že tanky a dokonca 70 level dobrodruha nastriela viac ako ja aj ked mám prémko a používam bajonet alebu iné posilnenie na poškodenie.Včera som hral len 13 kol z toho som 11x netrafil!
Podobne vypadali aj ostatné 3 útoky...

Kedže v obrane je ešte bonus z veží tak som dúfal že aspon tam to bude lepšie.Na moje prekvapenie to bolo asi tak že vyše polovicu striel som netrafil...z 35 striel som netrafil 16..vo výsledkoch z boja ma vobec neprekvapilo že 80 level alebo tank bez schopností na bitvu nastriela viac ako ja ale čo ma najviac prekvapilo že sa neviem trafiť do tanku zo svojej vlastnej veže 5x po sebe a kritik som nestrelil už 2 dni aj ked mám prémko.

Takéto výsledky či už v útoku alebo v obrane pozorujem asi druhý týžden takže to asi nebude o tom povestnom šťastí alebo náhoda...

Takže to zhrnieme.Duelant ktorý má všetky schopnosti na bitvu+ prémko nastriela menej ako tank čo má hp ktoré v bodoch na pevnosť nemajú podla vzorca žiadny vplyv na zásah či úhyb.Počul som vela názorov že je to o šťastí ale už ma to začína hnevať že všetko čo nesedí v hre dávate za vinu "šťastiu".Vzorec ktorý sa prezentuje je teda načo?Mám taký pocit že zachvilku ked sa nebudem vedieť prihlásiť do bitvymi poviete že je to o šťastí...každopádne ak to bude takto pokračovať dalej pridám sa k tým čo už odišli z westu lebo poslednými "vylepšeniami" sa pokazilo čaro westu ktoré som mal rád.
Na záver mi ostáva skonštatovať že už nič nefunguje ako má.Gratulujem...
:klubun:
 
strucne - neverim statistice, kterou si sam nezfalsuji.

obsirneji - znacny vliv na pocet zasahu ma vzdalenost, tu ovlivnuji zejmena zkusenosti hrace, hodnost a pocet HP - a i kdyz je bitva dlouha, a clovek stoji povetsinu dobre, tak proste obcas nejaka nevyjde pro porovnani dobre i kdyz clovek na to ma velmi dobre vlastnosti

PS. to ze vlastnosti maji pomerne maly dopad na bitvu, protoze pouze vecma se dostanes na nejakou uroven a pak rozhoduje jen HP s tebou souhlasim .. nicmene random, random random
 

DeletedUser

Guest
strucne - neverim statistice, kterou si sam nezfalsuji.

obsirneji - znacny vliv na pocet zasahu ma vzdalenost, tu ovlivnuji zejmena zkusenosti hrace, hodnost a pocet HP - a i kdyz je bitva dlouha, a clovek stoji povetsinu dobre, tak proste obcas nejaka nevyjde pro porovnani dobre i kdyz clovek na to ma velmi dobre vlastnosti

PS. to ze vlastnosti maji pomerne maly dopad na bitvu, protoze pouze vecma se dostanes na nejakou uroven a pak rozhoduje jen HP s tebou souhlasim .. nicmene random, random random

No možem ti len povedať že na svete Buffalo som na prvom mieste a v celkovom poradí z českých svetov na 7.Toto čo som písal sa deje posledné dva týždne a nemám dovod niečo si vymýšlať...jednoducho si pozri na westfortstats štatistiku sám.
A ešte mi prezrad jednu vec.Ako ovplyvňuje skúsenosť hráča, hp a hodnosť zásah????
Ja sa velmi rád nechám poučiť a nechať si poradiť,kvoli tomu to vlastne aj sem píšem...
 

DeletedUser

Guest
Ano pohyb v boji má také na zásahy velký vliv. Třeba tanky stojí většinou v první linii, tudíž mají svůj cíl nejblíže a mají větší šanci na zásah.
Bitvu ovlivňuje nehorázně klika. Jednou se podaří bitva kdy 12x z 15 trefím člověka na věži a potom následující bitvu se trefím jen jednou.
 

DeletedUser

Guest
Souhlasím, je to o náhodě, ale bylo by dobrý nemást lidi. Šance na zásah 102% je nesmysl.

Za prvý jsou u šance procenta jen do sta, za druhý by jsi pak musel trefit naprosto vždycky a za třetí se v boji pouze vypočítávají hodnoty u útočníků a obránců, který se každý kolo náhodně upraví (vzorec a míru úpravy tu pokud vím nezná nikdo) a poté porovnají, takže s procenty to nemá co dělat.

Bohužel velký sumy ve vlastnostech už mají prakticky zanedbatelnej vliv na zvyšování hodnoty útoku nebo obrany a náhoda hraje příliš velkou roli, proto si vojáci přednostně berou HP a do vlastností dávají jen minimální počty bodů.
 

DeletedUser

Guest
Ighas skús si prečítať ešte raz tu otázku...Ja som sa nepýtal na vzdialenosť, to je snád každému jasné ale na hodnosť,hp a skúsenosti hráča.Prečítal som si na dvoch stránkach o bitvách a nič také tam nebolo.Jedine že čím máš viac hp tým dlhšie vydržíš v bitve ale to so zásahom nemá nič spoločné.
A ked je to vlastne o náhode načo potom tie vzorce?Stačí dať všetko do hp a hotovo...Tank ktorý má 12000 hp sa mi uhýna 3 bitvy za sebou ako nejaký dobrodruh s prémkom...Takže som sa zase nič nové nedozvedel.Klasika na weste-Je to o šťastí alebo o náhode...tak sa tu vysvetluje vačšina nelogických vecí a ešte čakám že tu niekto napíše že ked sa mi to nepáči nemusím hrať :D
 
Nahoru