• Nově připravovaná aktualizace 2.172 je naplánována na úterý 26. dubna. Upozorňujeme, že může dojít ke změně data i obsahu aktualizace. Více informací najdete na herním fóru
  • Henry byl pozván k oslavě založení města Independence. Zavázal se, že přinese mapu města, která by měla být v jeho domě. Bohužel ji nemůže najít. Pomůžete mu vyřešit problém a mapu najít? Musí dodržet slovo a přinést to, co slíbil. Pospěš si! Nemá moc času. Více informací najdete na herním fóru

Spam na salonech

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

EREWAN

Člen týmu
Ahoj,

mnozí z vás jistě v uplynulé době zaznamenali velké množství jednorázových profilů na salonech. Tyto profily spamují, uráží hráče, kteří se pokouší konverzace v salonu účastnit, vyvolávají konflikty, často se snaží maskovat jako běžní hráči pomocí velmi podobných přezdívek. Toto samo o sobě je asi pro málokoho novinkou.
Nedávno jsem chtěl na tuto problematiku poukázat trošku satirickým dotazem, zda prohlášení hráče InnoGames.com na saloně světa Lummi je skutečné, či není.

V této souvislosti zde mám několik dotazů na členy týmu (zdravím Legateho, který s největší pravděpodobností bude ten, který se na ně jako jediný v nějakém blízkém časovém horizontu bude pokoušet odpovědět), tady jsou:

1. Uvědomuje si český tým situaci, ve které se salony ve hře po velkou část dne nacházejí? Zejména aktivní světy, tzn. momentálně převážně Lummi.
2. Uvědomuje si InnoGames situaci, ve které se salony ve hře po velkou část dne nacházejí? -//-


Nedávno se jeden z těchto účtů bez banu pohyboval na salonu dva dny, než byl zablokován.

3. Plánuje český tým tento problém nějak řešit? Posílit dozor nad salonem, aktivně účty blokovat, nebo prostě něco?
4. Plánuje InnoGames tento problém nějak řešit? Omezení salonu od určité úrovně, případně omezený počet zpráv na nižších úrovních, nebo opět - prostě něco?


V nějaký moment jsou tyto účty konečně zabanovány. Stále však zůstávají na mapě, a také v žebříčku, kde jsou až do smazaní po určité době (nevím přesně, o jak dlouhou dobu se jedná, někdo z týmu jistě bude mít přesnější informace). Takto jsou tyto urážky, případně napodobování, ostatních hráčů viditelné ve hře i skrz blokaci na dost dlouhou dobu. Je možné tyto hráče označovat na profilech atd., přestože přezdívka takového účtu může být vulgární atd.

Hezký příklad zde:
1639257219673.png
v rámci zachování mého čistého trestního rejstříku jsem záměrně použil tento příklad, nikoliv některé z urážlivých jmen, těch je ovšem procentuálně mnohem více.

5. Je to pro český tým takto v pořádku? Pokud není, jaká opatření budou podniknuta?
6. Opět ta stejná otázka, akorát InnoGames místo český tým, už to znáte...


Zároveň nemůžu vyloučit, že se objeví spousta nových účtů souvisejících s tímto příspěvkem, už jsme tu měli "erevvana". Autory tímto zdravím, a přeji jim hodně zábavy.

Díky za pozornost a těším se na jistě zajímavé a informačně přínosné odpovědi kompetentních osob. :)

EREWAN
 

z3l1

Člen týmu
Toto téma je stále aktuální a nezapomněli jsme na to.
Čekáme na vyjádření CML.
 
Hele nebuďme naivní. Za poslední cca tři roky, co jsem hrál se celou dobu řeší, že cirkus je k ničemu a celou dobu se řeší, že na tom oba vývojáři pracují na plný půlúvazek. Vyřešení problému se salonem je tím pádem vcelku jednoduchý, buď nastane za 5-10 let, nebo to těch pár exotů dřív přestane bavit.
 
Odpovím ti alespoň na jednu věc - smazání účtu po zablokování trvá 45 dní. To je standardní doba neaktivity, po jaké je účet bez přihlášení smazán, je to uvedeno v serverovém nastavení.
Není tedy žádný rozdíl v mazání neaktivního účtu a zablokovaného účtu.
 
Tohoto problému si všimlo už i Inno.. Ve chvíli kdy někdo začal spamovat německé světy. A krom banů neudělali nic.. Z mého pohledu by mohlo pomoct: Nastavit salon až od lvl 15 (Sorry @Mikosansobi ), nutnost potvrzení emailové adresy a zvýšit aktivitu týmu ve hře - rychleji banovat.. nebo nějaký podobný krok.. Přeci by ty vtipálky nebavilo +-30 minut? klikat aby měli lvl15 a pak za dalších 10 dostali ban.. Bohužel k tomuto tématu se ti dva programátoři nedostanou, takže můžeme jen čekat a brát tyto individua s rezervou.. (ikdyž když někdo, kdo zamění l a I ve jméně a získá od lidí věci zadarmo jménem někoho jiného.. tak to není úplně haha)
 

Legate

Člen týmu
Z mého pohledu není požadavek pro level 15 pro vstup do salonu reálný. Přeci jen by to znevýhodnilo opravdu nové hráče, kteří třeba chtějí poradit ohledně prvních úkolů a připadal by tak svět z pohledu nového hráče prázdný/mrtvý. Taková argumentace byla i na beta foru přímo od CM, proto si nemyslím, že by něco takového bylo v blízké nebo daleké době implementováno. A zvýšit aktivitu týmu ve hře by bylo fajn, ale opravdu si nemyslím, že ručně hlidání světa by bylo něco co by snížilo spamování... ba naopak by to možná bylo horší, protože by byla větší iniciativa naštvat i GM a tooly nejsou tak promakané, aby to zastavilo větší nátlak spameru a otravů (taky by to žralo hodně času). Potvrzení e-mailové adresy by bylo jedno z možných řešení, ale i potvrzení e-mailové adresy není něco co by trvalo tak dlouho nebo by byla větší obtíž. Kor když se používají dočasné e-mailové služby. Jedno z možných řešení by bylo přijmout, to že prostě spameři a otravové budou a udělat z toho mini-hru, kde by mohli účastníci salonu hlasovat o dočasné vyhození ze salonu pokud splní nějaké podmínky. To by mohlo být zajímavé. Když je trh ovládaný lidmi, proč by nemohl být salon? Takhle by každý svět byl unikátní a s vlastními pravidli. Sice by to mělo i nějaké negativa, ale rozhodně by to byla zábava. Salon, který by se samoreguroval, tak jako na divokém západě. Taky by byla možnost vytvoření začátečnického salonu, kde by mohli psát lidi do levelu 20 a potom by se přesunuli do normálního salonu. Na dlouhotrvajících serverech, by mohli do chatu vstoupit lidi co mají level 150 (klidně i 100 a 120 na již běžícíh serverech např. Lummi) a splnili nějaké podmínky a pomáhat nováčkům nebo nahlašovat spam. Jinak odpovědi na otázky od Ereho nechám více kvalifikovaným a zasvěceným.
 
Naposledy upraveno:
myslím, že to legate/erewan celkem trefil, nebo nastínil
řešení je myslím mít 2 "paralelní" chaty, normální jak doteď s omezením levelu +30/40? (možná to přeháním, ale těch prudičů a chudáků, co si léčí ego urážením druhým, by na tom levelu snad mohlo být o dost míň)
a druhý chat pro "všechny" (tj. ten kdo potřebuje pomoct ve hře nepřijde o radu) (na větších světech nějakej poměr mezi lv do 30 a vyššími; vzhledem k tomu že těch salónů bývá více)
pokud bude někdo chtít kazit hru výlevy, pak to levely +30 apod. obtěžovat nemusí neb ten "začátečnícký" chat vypnou

nevím, esli je to vše technicky možné ale nejjednodušší řešení?

má to ale i mínus, na nově spuštěném světě to asi chvíli fungovat nebude

jinak lv 15 je za mě málo, je to komplikace ale malá, nějaký zamindrákovaný jedince, co potřebují dehonestovat support/administrátorku apod. tu hodinu klikání skousnou; jiná věc je pak pokud to dělá někdo s cílem likvidovat prostředí westu, likvidaci hry; ale já se setkal hlavně s tou první skupinou, jak na chatu tak tady na fóru

samozřejmě to neřeší směšné tresty za tento způsob "likvidace" hry, ale dost to ulehčí život druhým "seriózním" hráčům

na druhou stranu je nutné na tento problém vytahovat nějaké "systémové" dělo, nevím
já bych ale kultivaci chatu v tomto směru ocenil
(a to říkám s faktem, že příkaz ignore používám celkem často,-)
 

Pawn

Člen týmu
Ahoj,
Upřímně si nemyslím, že ze strany inno jakýkoli větší zásah do hry něco měnit/zavádět co může rozbít momentální "funkční" stav/kod hry je reálný.
-Dva chaty mi také nepřijde jako řešení, pokud se poté najdou hráči co se hrou začínají a budou mít přístup pouze do chatu pro ně a uvidí tam tyhle lidi, tak je to může odradit od hraní do budoucna nebo se v budoucnu jakkoli zapojovat. + Je to přepisování kódu hry, takže viz. výše si nemyslím že připadá v úvahu.
-Inno už o spamování ví, ale upřímně si nemyslím že krom banování co již probíhá v momentální formě se něco nějak většího bude dít.
-Více modrých na salonu taky nic moc nezlepší, protože by tam musel sedět někdo 24/7 a klikat chatbany než by dotyční dostali blokaci od supportu. (Není to děláno k nějakému "hard" banování, nebo že někoho "vykážete" ze hry jedním kliknutím)

Můj názor je že si nemyslím, že dát si dotyčné/ho do blokace by měl být nějaký větší problém a také z části od toho to tam ve výsledku je než dotyční dostanou blokaci. Chápu, že je to nejspíše otravné, ale opravdu bych to moc jinak neviděl.

Nicméně jak psal z3l1 vyjádření pokud vím stále ještě od LCM není a až bude Miko napíše s jistotou co lze/nelze očekávat.
 
nebo to těch pár exotů dřív přestane bavit.

nepřestane :)

(ikdyž když někdo, kdo zamění l a I ve jméně a získá od lidí věci zadarmo jménem někoho jiného.. tak to není úplně haha)

Nemůžeme za to, že West formátuje l a I stejně :D

Tohoto problému si všimlo už i Inno.. Ve chvíli kdy někdo začal spamovat německé světy. A krom banů neudělali nic.

Souhlasí :lol: A připíchli příspěvek o tom an hlavní stránku i fórum :D

lmao.png
 

z3l1

Člen týmu
Připomenu tento problém aby se k tomu administrátorka aspon vyjídřila sama ze svého pohledu a poté dodala odpověď od CML.

z3l1
 

Symphie

Člen týmu
Administrátorka hry se k této situaci vyjádří ihned, co to půjde. Vzhledem k tomu, že má covid, má nahlášenou dovolenou a bohužel ona jediná má přístup k samotnému vyjádření IG na tuto situaci. Děkuji za pochopení.
 
Pokiaľ je teraz Miko práceneschopná, urgentné veci, ktoré by mala riešiť ona riešia teraz rovno nemci, alebo je nejaká hierarchia v rámci cz teamu?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru