• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Stávka DP

DeletedUser

Guest
Nemyslím si, že stávka nic nezmění, doktoři s tím svým "děkujeme odcházíme" vystávkovali nemalé zvýšení mezd. S doktory jsem prudce nesouhlasil, jejich platy jsou nadprůměrné a rozhodně snimy "neživoří" , což se nedá říct o ridičích autobusů. Jejich zodpovědnost "za lidské životy", kterou se oháněli je svým způsobem totožná jako u řidiče autobusu (zjednodušeně řečeno). Plky o ocenění jejich náročného studia je k smíchu, studentíci studující něco na fildě, případně, nebo následně pak, pajdák strávý na VŠ o rok méně a jako učitelé nastupují za cca 16 000, pokud nechtějí/ nemůžou učit, tak jako pracovníci muzeích, galerií NPÚ, KD a podobných institucích na tom jsou ještě hůře. No a brát si lidí jako rukojmích je podle mě jednání hodné vyděračů (i když je mi jasné, že jinak stávkovat asi nejde). Osobně si myslím, že většina doktorů by stejně neodešla.

Ridiči jsou pro vládní činitelé jednoduše větší "lůza", než doktoři což může způsobit, že prostě nic nevystávkují. Ne nelíbí se mi, když se obory vměšují do politiky. Ne nelíbí se mi, že nepojede MHD. Najednu stranu chápu šoféry, kteří si vydělávají velmi málo, a tak se nechají obory nahnat do stávky, nejhorší na tom je, že oborům ani tak nejde o ony šoféry, ty je potřebují jen jako nástroj. Ať stávka dopadne jakoliv, platy řidičů to nijak zásadně neovlivní a hlavní osoby odborů mohou stoupnout na hierarchickém žebříčku o šprušličku výše (podobně si polepšil i Engel za doktory). Na stávce může být dobré to, že "hlas lidu" o sobě dá vědět a politiky to třeba přinutí alespoň projednat nějaké reformy, které by mohly špatnou situaci pomoci nějak řešit.

Když už tady rozebýráte důchody, tak je zajímavé, že Kalousek prohlásil, že kvůli důchodové reformě zvýší DPH (knihy, potraviny a u dalšího zbož). MF zjistilo, že tím vydělá xxxxx miliard, což má jít na důchodovou reformu, ale z xxxxx miliadr získaných z DPH na důchodovou reformu půjde jen třetina z této částky. Kam půjde zbytek? Zbytek bude ušetřen, na státní dluh, což je sice "v pořádku", ale proč to lidem neříct rovnou, jak to bude? A ještě jedna poznámka pro pana Kalouska, polšně škrtat by uměla i opička s červeným fixem, pane ministře!
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Ted sleduju jak se vyvíjí situace po stávce. Nevím přesně kdo, ale nějací lidé nejspíše odboráři chtějí žalovat Kalouska za podněcování davu. Že prý je přišel provokovat a chtěl rozpoutat nepokoje.

Nejvíce mě pobavilo, jak nějaká ženská z davu křičela: "Kalousku vylez"! Kalousek vyšel ven a ta ženská na to: "...ten má ale drzost se tady ukázat".
 
Mě zase připadá hodně přitažený za vlasy (a nepříjde mi to směšný),že tady spousta lidí poprskává na odboráře,rychle se vžil pro jejich představitele název BOSS,ale dost lidí by se mělo chytit za nosy.Ono jaksi dělnejm lidem uniká,že pokud něco ti,, bossové,, vyboxujou,tak to bude pro všechny dělníky,nebo drobný úředníky,nikolivě jen pro odboráře.
Pokud si někdo spojuje odbory s mafií,tak to byla pravda,ale před x lety v našem současným velkým vzoru kdesi za velkou louží.
Já osobně u nás vidím bossy a mafii někde trochu jinde.
 
Nahoru