• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Ten prekliaty sen

Páči sa ti príbeh?

  • Áno

    Hlasy: 1 50,0%
  • Je to pekné ale krátke

    Hlasy: 1 50,0%
  • Nie

    Hlasy: 0 0,0%
  • Sa spametaj .. taká blbosť?

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    2

DeletedUser

Guest
Ahoj,
Som Freny a v poslednom čase ma pochytilo písanie krátkych príbehov.


PROSÍM O KRITIKU

Prekliaty sen:
Kapitola 1 : Otcovo rozprávanie
Kapitola 2: Boží hlas




Kapitola 1 : Otcovo rozprávanie

Stalo a to raz večer pred dvadsiatimi rokmi.Vtedy som bol ešte mladý a statočný vojak.No táto príhoda ma ma zasiahla natoľko že sa na moju starú winchestrovku nemôžem ani pozrieť.Začalo sa to 17. júla. S chlapmi sme popíjali whiskey a rozprávali sme sa o tom ako si budeme užívať s mladými kočkami. Za rok nás mali prepustiť. Ako si tak popíjame, sme začuli hlasný zvuk trúby. Tento signál signalizoval že sa máme vyzbrojiť a ísť brániť pevnosť. Okamžite sme sa chceli rozbehnúť po zbraň no naša opilosť nám to príliš nedovolila. Pomaly sme sa tackali k zbrojnici. Všade bolo počuť výstreli a krik.Keď sme sa konečne odtackali k zbrojnici a zobrali sme si zbrane zrazu niekto kričal "John,Bob,Joe kde trčíte?"" bol to kapitán obrany Edward Shain.Bol to jeden s chlapov pred ktorými som mal vážne rešpekt.Ale vieš ako som si dal pár pohárikov už som zabudol kto to je.Kedže ma naštval, zvrieskol som naňho.Teda aspoň to mi povedal abstinent Bob.A to bolo ešte nič oproti tomu čo sa stalo ďalej.Už som ani neveril že sa dostanem na moje miesto.V tom ma schytil kapitán Edward a odvliekol ma tam.To isté spravil aj s Johnom.Bob kapitána presviedčal nech nás tam neberie že si iba ublížime no kapitán si stál za svojim a chcel tam každého muža.No winchestrovku som už nedokážal poriadne udržať a tak miju kapitán priviazal o ruku aby som skolil čo najviac tých zmaľovaných bláznov ktorých Kolumbus nazval Indiáni.Už sme sa bránili asi pol hodiny a Indiáni boli stále bližšie.V tom na koňoch s pevnosti vybehli naši najlepší jazdci.Nanešťastie bol medzi nimi aj John.Moje oči ma ešte neklamali.Videl som ako sa bezhlavo rúti k súperovi.Náčelník kmeňa ktorý na nás zaútočil sa rozbehol oproti nemu ....

Pokračovanie nabudúce​
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak sem dej nějaký příběh a až potom můžu hodnotit :).
 

DeletedUser

Guest

Kapitola 2: Boží hlas

*Plesk*

"Joe pokúste sa nezaspať!"
"Kde to som?"
"No predsa u vášho psychológa.Riešime tu váš problém s tým snom! Nehovorte mi že ste ho mal zasa"
"Áno mal som ho zas. Ja to už asi nevydržím. už sa mi tento sen opakuje odvtedy čo som zabil môjho najlepšieho priateľa Johna."
"A... bol ste sa priznať na polícii? Možno toto by pomohlo vašej duši."
"Áno už som sa bol udať. No ako už viete, vyviedli s toho že on strieľal prvý a ja som sa len bránil ."
"Ste kresťan?"
"Áno som"
"Už ste sa otvoril Bohu s vašim problémom?"
"Nie. A.. pomôže mi to"
"Pokiaľ fakt veríte v boha .. áno"

A tak som sa vydal do kaplnky a zveril som sa Bohu.
"Bože prosím odpusť mi to, že som zabil nášho brata Johna. Ani vo sne by ma nenapadlo že by som bol schopný urobiť niečo podobné. Však ale ty poznáš príčinu mojej streľby." v tom sa stalo niečo pre mňa nečakané. Neviem či som zrelý na psychiatriu alebo som fakt počul Boží hlas ktorý mi povedal:
"Joe pripustil si si svoju chybu a oľutoval si to. A tak ti hovorím budeš so mnou v raji"
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru