• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Testovací projekt "Osada dobrodruhů"

Líbí sa vám tento nápad ?


  • Celkový počet hlasujících
    35

DeletedUser

Guest
Testovací projekt "Osada dobrodruhů" (cca na týden)​

Název Osady: Osada Dobrodruhů
Místo: jihozápad mapy
Svět: 4 nebo 5 nebo 6


Dějiny této osady jsou krásné, ale bohužel mnoho naších naších žen, mužů i dětí v této době prožívá utrpení ze strany krvelačných Ottawů, kteří si nás pletou se španělskými kolonizátory, kteří se sem běhěm posledních pár měsíců výrazně tlačí.

Dlouho jsme se snažili s Ottawy vyjednat mír, ale rudé tváře bílým nevěří, a proto je na čase postavit se tomuto rudému kmenu a dále také španělským kolonizátorům, kteří toto krveprolívání způsobili.

Proto svolávám všechny dobrodruhy zmenších osad do naší, abychom společně zabránili tomuto bezohledného krveprolívání a vyhnali španěly tam, odkuď přišli.

Popis projektu
Osadu řídí rada starších, která se skládá z 10 členů. Jedním z členů sem já - Strykoc, přičemž každý člen má na starost něco jiného:
-7 členů rady starších pořáda bitvy - každý člen má na starost jeden den, vymýšli taktiku boje a sám se musí boje účastnit a dávat pokyny. Také boj o pevnost vyhlašuje.
-8. člen rady starších se stará o forum (aby bylo přehledné a byl v něm pořádek)
-9. a 10. člen rady starších přijímá zprávy ostatních hráčů a pokud jsou důležité, v kládá je na forum. Taky kontroluje chod projektu a jeho pravidla.

Jedná se o testovací verzi, veškeré výhody, které budou hráčům v průběhu testování poskytnuty, jim budou po ukončení testování odebrány. Testujícím hráčům bude po dobu testování poskytnuto premium zdarma. Podmínky projektu se mohou během testování změnit (předměty, povinnosti členů města, volné atributy a schopnosti). Účelem projektu je zjištění náročnosti realizace a skutečný průběh v podmínkách českých světů. Spuštění testovací verze nezaručuje následné spuštění plné verze. V případě přílišných komplikací a náročnosti je možné, že projekt bude zrušen.

Tento projekt bude podobně jako projekt Pontaic zaměřen na boje o pevnosti:

Pevnosti: Každý dobrodruh účastnící se tohoto projektu, musí mít jakoukoliv zbraň na pevnosti, kromě kamene. Platí to jako pro radu starších, tak pro ostatní.

Za každého mrtvého (to znamená že ho pošlete do mdlob) je odměna 110 dolarů bez ohledu na charakter.

Duely: Každý dobrodruh se bude řídit tímto:
Hráče které smím napadat: Indiání (jako nevděk za naše pobité). Vojáci (jako nevděk, že chrání ty, díky kterým spor mezi námi a Ottawy vznikl)
Hráče které nesmím napadat: Duelanti (ti s námi nemají nic společného), Dobrodruhové (Ale jen v případě že budou mít v inventáři mapu, teplé jídlo nebo nějaký produkt ze zvířat). Pokud ale napadne jiný dobrodruh vás, zapíšeme ho na forum a můžeme ho duelovat at nosí co nosí.

Všechno oblečení a zbraně jsou poveleny. Nebudeme však mít naproti od projektu Pontaic vzácné zbraně.

Produkt: Na znamení, že my dobrodruhové držíme spolu bude mít každý na mistě produktu něco z tohoto: Mapa, teplé jídlo, kompas (pokud by šel přidat)

Schopnosti a atributy:
7 členů rady starších (ti kteří pořádají boje) obdrží 25 schopností a 10 atributů.
Ostatní členové + 3 zbylí z rady starších obdrží 20 schopností a 10 atributů.

Pravidla projektu:
1. Osada dobrodruhů je na jihozápadě mapy. Projekt je řízen radou starších. (hlavně 9. a 10. členem této rady)
2. Do města v tuto chvíli mohou vstoupit všechny charaktery, ale upřednostníme dobroduhy (dobrodruh, vandrák, zlatokop - charakter dobrodruh, kovboj - charakter dělník).
3. Maximální počet obyvatel osady je 50 hráčů (40 hráčů a 10 hráčů rady starších). Hráči mohou být pro porušení pravidel vyhozeni či sami odejít. Minimální level pro vstup není stanoven, budou však upřednostňováni hráči s vyšším levelem.
4. Dobrodruhové útočí na pevnosti každý den v týdnu. Útočit mohou vícekrát na stejnou pevnost. Člen osady dobrodruhů musí odehrát v týdnu minimálně 6 bojů o pevnost (které pořádají členové rady starších). 1 boj může z osobních důvodů vynechat. Rozhodně v ten volný den se však nemůže účastnit jiných bojů.
5. Po dobu testovacího projektu nejsou povinné příspěvky. V kase by mělo být dost peněz (moderátoři - šlo by to tak?)
6. Dobrodruhové nebrání žádne pevnosti. Jen vlastní. Pokud se vyskytne situace, kdy bude vyhlášen boj o pevnost námi vyhlášen a do toho vyzve někdo jiný naši pevnost, nejde se útočit ale bránit.
7. Pokud účastník projektu opustí město (poruší pravidla), automaticky se přidaná výbava a volné atributy se schopnostmi zabavují zpátky. Pokud dobrodruh prodá předmět (kompas), dostává pokutu 1000 dolarů. Pokud hráč nemá daný počet dolarů v hotovosti, zabavují se mu jiné věci v minimální hodnotě do výše dluhu.
8. Dobrodruhové maji povoleno všechno oblečení a zbraně.
9. Dobrodruhové dodržují pravidlo s duely a pevnostmi - viz výše
10. Ve městě budou vystavěny všechny budovy na maximum a půjde je využívat.
11. Na nákup není povoleno odcházet. Vyjímkou je jen jeden den v měsíci, který určí rada starších. Po opuštění osady máte 36 hodin na návrat zpátky.
12. Jeden den v měsíci se boj o pevnost pořádat nebude. Z důvodu nákupu.
13. Hráči mohou volně plnit úkoly, avšak nesmí zanedbávat své povinnosti.
14. V bitvách i před bitvou účastníci projektu poslouchají daného velitele. Pokud poslouchat nebudou, dostanou trestný bod. Za 5 trestných bodů budete vyhozeni z osady. (K poslouchání patří i to, že když velitel řekne, že se začne na pravé straně, tak nepůjdete začínat na levou. Taky k tomu patří, že když velitel řekne, že offline půjdou do první řady, tak budou v první řadě.)

Pravidla pro radu starších
*7 členů rady starších - každý z vás si vyhlašuje ve svůj den útok na pevnost. Na foru musíte 48 hodin před bitvou napsat základní postavení. Čas, místo a základní postavení musíte poslat telegramem městu minimálně 20 hodin před bitvou (šablonu vyvěsím při startu projektu na forum). Při bitvě musíte být online a psát na chat pevnosti taktiku postupu. Dále nesmíte používat urážlivá slova atp. Kdybyste chtěli funkci zrušit, hlaste to týden dopředu, ať seženeme zástup.

8. člen rady starších = Stará se o forum. Jak by to mělo vypadat se s ním domluvím osobně.

9. a 10. člen rady starších = Jedním z nich sem prozatím já. Kontroluje zdali účastník projektu jedná s pravidly projektu a dává do pořádku nesrovnalosti. Na začátku projektu určuje radu starších. Na začátku projektu dává do pořádku forum. Kdo by měl zájem o vstup do osady dobrodruhů, píše pravě jemu. Všechny ostatní telegramy a záležitosti se řeší přes tyto dva z rady starších.


_______________________________________________

Tak co na to říkáte? Myslíte že se to ujme?
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Napíši hned, že jsem to ani celé nečetl. Velitel by byl obyčejný hráč, který by byl přikloněn na jednu stranu, a jak asi chceš rozdávat schopnosti... To mi stačilo.

Jinak bych byl pro 3-4 vesnice na servru podobné Pontiakově, aby měl každý charakter a obrázek možnost se zapojit.
 

DeletedUser

Guest
Joey59: A kde chceš vzít tolik moderátorů a supporterů? Na Pontaica jsou třeba dva moderátoři a někteří moderátoří možna nemají ani čas. A pokud ano, budou se starat o Pontaica na jiných světech.

Pedro Gonzales: Než něco napíšeš, doporučil bych nejdřív naučit se gramatiku své země. Navíc abych to dal do salonu mi poradil nějaký moderátor. Teď přesně nevím který to byl. Jinak můžeš se zeptat proč to nechceš?

Forkronil: Je to návrh.Chci k tomu slyšet připomínky, rady, vylepšení, opravy atd. :))
 

DeletedUser

Guest
Myslím,že nejlepší bude zůstat u Indiánů ... tedy za mě NE ... ale nápad docela zajímavý ::):
 

DeletedUser

Guest
Přemýšlel jsem o tom a došel jsem k závěru, že by tokvé projekty mohly být jen dva, každý na jedné straně mapy, aby těch zářivých zbraní nebylo zase moc.
Ani nevím jak by takové město mohlo fungovat, v norm. městě lidi spojuje to, že se znají z jiných světů, společně město budují, shánějí věci do pevností...
Dal jsem sice ano, ale pak jsem o tom přemýšlel a jsem spíš pro NE.
Prostě už by toho bylo moc, indiáni stačí a je to super, takhle už by to bylo moc zmatečné...
 
Jsou tam veci co se mi libi (napr. mene systemovych zasahu, system rady) a co se mi dost nelibi (7 boju za tyden, bod 6, urcita nejednoznacnost mesta, nektere veci defakto nejdou kontrolovat, clovek dostane dost atributu pouze za mapu v invetari). Nebudu hlasovat, ale jsem spise pro ne.
 

DeletedUser

Guest
(Ale jen v případě že budou mít v inventáři mapu, teplé jídlo nebo nějaký produkt ze zvířat). Pokud ale napadne jiný dobrodruh vás, zapíšeme ho na forum a můžeme ho duelovat at nosí co nosí.

Jeste k tomu dodej, ze kazde sude pondeli a patek v lichem tydnu a sudem mesici jsou pravidla obracene a kdo je porusi tak bude mit zakaz duelovat od ctvrtka do utery vyjma nedele a to do nejblizsiho uplnku, nebo novu, je-li uplnek za mene nez 3 dny.

Dal sem to necetl, protoze tohle me odradilo.
 

DeletedUser

Guest
Dobře, sem rád že ses i ty zapojil do diskuze. Navrhni změnu a já to můžu změnit. Udělal sem ten návrh já, protože kdyby ne, tak by se toho nikdo nikdy nechytl. Po vás sem chtěl, abyste mi to pomohli poupravit, aby to bylo použitelné. Proto to taky není v návrzích a nápadech ale zde. Tam to půjde až se vše upraví podle většiny hráčů a bude to hotové. Takže dávám ti slovo, jak chceš vyřešit duely.
 

DeletedUser

Guest
Tak poporade:

vedeni:
Logicky ve vedeni mesta musi byt admin. Ma vyrazne vetsi moznosti "pokrivit hru dle potreby" nez obycejni hraci. Logicky tam musi byt proto, ze pokud by tam nebyl, tak to nemusis nijak oficialne resit a muzes vzit partu kamaradau a "hrat si" na dobrodruhy i tak - nepotrebujes zasah vedeni.
Dalsi clenove vedeni - proc.. je to jen delegovani prace. Nechal bych na volne vuli spravce mesta (tj. admina).

benefity:
pokud je to zamereno na zvyseni atraktivity ci cetnosti boju, unika mi pointa premia zdarma (navic to muze dost narazit u Inna).
schopnosti navic - taktez nevidim moc duvod. V pripade indianu to je kompenzace za nemoznost menit obleceni. Tady nechapu CO by to melo kompenzovat.

duely:
nijak bych neomezoval. To ze dobrodruzi by na duely nemeli byt zamereni bude docileno absenci lepsich zbrani na duely.

povinosti/omezeni:
-6/7 boju tydne je docela silne kafe. Do mesice ti tam nezustane jediny hrac, ktery by to neporusil (prazdniny se blizi + neni problem te 2x sejmout po ceste do pevnosti).


bachorka okolo:
Nejak moc mi nesedi. Zrovna dobrodruzi jsou charaktery, ktere maji plnit ukoly, byt bez mesta, lovit bobry atd...

Celkove:
Jedine opravdove omezen je, ze clovek musi neustale bojovat - coz nemusi byt nutne pro nekoho omezeni. Diky jejich cetnosti to vsak muze byt absolutne nedostupne pro 99% hracu.
Jako odmenu za to clovek ziska schopnosti navic.
Takze pokud jsou lide, kteri chteji jen bojovat a cas jim to dovoluje, tak ty jim das navic jeste schoposti. Omezenni na duelech je trapit vubec nemusi.
Celkove nevyvazene (pokud clovek neni limitovan casem, tak na tom jen ziska). Chtelo by to pridat nejaka omezeni - nejenom technicka ale i koncepcni. Promyslet lepe pribeh, aby meli omezeni a benefity smysl (tj. zaclenit je do pribehu).
Priklad: dobrodruzi ryzovali zlato, lovili zver atd... pridat povinost odevzddavat tydne nejaky pocet techto produktu.. odmenou pro ne bude 4x vykupni cena techto predmetu, ale nebudou moci nakupovat ve svem meste, ani chodit na nakupy - pouze priklad (doufam, ze to ma hlavu a patu.. aspon tak nejak bych si dobrodruha predstavoval).
 

DeletedUser

Guest
Tak poporade:

vedeni:
Logicky ve vedeni mesta musi byt admin. Ma vyrazne vetsi moznosti "pokrivit hru dle potreby" nez obycejni hraci. Logicky tam musi byt proto, ze pokud by tam nebyl, tak to nemusis nijak oficialne resit a muzes vzit partu kamaradau a "hrat si" na dobrodruhy i tak - nepotrebujes zasah vedeni.
Dalsi clenove vedeni - proc.. je to jen delegovani prace. Nechal bych na volne vuli spravce mesta (tj. admina).

Samozřejmě by to tak šlo, ale pokud se projekt Pontiac dostane na ostatní servery, kde vezmeš toho admina nebo moderátora, který by se o to staral. Myslíš že jich je 100?

benefity:
pokud je to zamereno na zvyseni atraktivity ci cetnosti boju, unika mi pointa premia zdarma (navic to muze dost narazit u Inna).
schopnosti navic - taktez nevidim moc duvod. V pripade indianu to je kompenzace za nemoznost menit obleceni. Tady nechapu CO by to melo kompenzovat.

Dobře, v tomhle máš možná pravdu, ale třeba to brát tak, aby za tu osadu dobrodruhů někdo hrál - je tedy třeba hráče na něco nalákat.

duely:
nijak bych neomezoval. To ze dobrodruzi by na duely nemeli byt zamereni bude docileno absenci lepsich zbrani na duely.

Dobře, můžu pozměnit.

povinosti/omezeni:
-6/7 boju tydne je docela silne kafe. Do mesice ti tam nezustane jediny hrac, ktery by to neporusil (prazdniny se blizi + neni problem te 2x sejmout po ceste do pevnosti).

Myslím že není problém s tímto, pokud by hráči byli dopředu připraveni na to, na kterou pevnost se jde který den.


bachorka okolo:
Nejak moc mi nesedi. Zrovna dobrodruzi jsou charaktery, ktere maji plnit ukoly, byt bez mesta, lovit bobry atd...

Dobře, zkus vymyslet lepší. Není problém to upravit.

Celkove:
Jedine opravdove omezen je, ze clovek musi neustale bojovat - coz nemusi byt nutne pro nekoho omezeni. Diky jejich cetnosti to vsak muze byt absolutne nedostupne pro 99% hracu.
Jako odmenu za to clovek ziska schopnosti navic.
Takze pokud jsou lide, kteri chteji jen bojovat a cas jim to dovoluje, tak ty jim das navic jeste schoposti. Omezenni na duelech je trapit vubec nemusi.
Celkove nevyvazene (pokud clovek neni limitovan casem, tak na tom jen ziska). Chtelo by to pridat nejaka omezeni - nejenom technicka ale i koncepcni. Promyslet lepe pribeh, aby meli omezeni a benefity smysl (tj. zaclenit je do pribehu).
Priklad: dobrodruzi ryzovali zlato, lovili zver atd... pridat povinost odevzddavat tydne nejaky pocet techto produktu.. odmenou pro ne bude 4x vykupni cena techto predmetu, ale nebudou moci nakupovat ve svem meste, ani chodit na nakupy - pouze priklad (doufam, ze to ma hlavu a patu.. aspon tak nejak bych si dobrodruha predstavoval).

No, vidíš že umíš pomoct když chceš. Né každý si dobrodruha ale představuje jako ty, nebo já. U mě třeba vypadá úplně jinak a podle toho sem psal i svůj návrh. Tedy pokud chceš, můžeš třeba ty duely nebo báchorku okolo zformulovat a já to pak upravím. Co ty na to?
 
Nahoru