• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

The-West font

DeletedUser

Guest
TW-font je ke stažení zde.

Jak na nápis The West v GIMPu?
Tutoriál předpokládá, že se v GIMPu už trochu vyznáte, nechce se mi popisovat kde přesně co je, možná to udělám později.
Dělal jsem v GIMPu 2.6


hotovo.png


1. Stáhněte si Westový font
(http://www.dafont.com/anderson-four-feath.font) a nainstaluje ho (rozbalit, přetáhnout fontový soubor někam na plochu - opravdu je to důležité, při instalování fontu z komprimovaného souboru se nenainstaluje, Start→nastavení→ovládací panely→písma, přetáhnout tam fontový soubor)


2. Spusťte GIMP a
založte nový soubor - 320x130px, průhledné pozadí:

scr1.png


zvětšete si náhled na 200%, ať je to přehlednější.


3. Zvolte nástroj "Text",
vyberte v nabídce fontů ten náš (Anderson Four Feather Falls), jako barvu textu nastavte černou a jako velikost zvolte 65 a napište písmeno "T". Potom to odklepněte a napište "W". Obě písmena musí být napsána se Shiftem - musí být opravdu velká. Potom v dialogu "Vrstvy" vyberte spodní vrstvu, velikost textu nastavte na 50 a malými písmeny napište "he" a "est". Písmena si srovnejte zhruba doprostřed obrázku tak, aby "he" bylo zhruba uprostřed "T" a "est" uprostřed "W" - jako na obrázku:

scr2.png


V nabídce "Vrstvy" byste měli mít to samé, co já.

4. Vyberte nástroj "Výběr obdélníku"
(klávesová zkratka - "R") a vyberte oblast nad písmeny "est", aby vypadala pokud možno totožně jako na obrázku:

scr3.png


Poté onu oblast vyplňte černou barvou (Plechovka), nechte ji označenou a zmáčkněte Ctrl+C a Ctrl+V, vyberte nástroj "Přesun" a druhou černou čáru, která ve Vám vložila přesně na tu první, přesuňte dolů. To samé opakujte i na druhé straně tak, aby Váš výtvor vypadal nakonec takto:

scr6.png



5. Otevřete dialogové okno "Vrstvy"
a postupně poslučujte všechny vrstvy dolů do pozadí.
Potom zvolte nástroj "Výběr dle barvy" (vedle přibližného výběru - ta kouzelná hůlka) a klikněte na některé z těch písmen. Měla by se Vám označit asi tak, jako na obrázku:

scr4.png


6. Klikněte nahoře
v liště u obrázku na "Filtry, potom "Alfa do loga" a potom "Mimozemská záře".

scr5.png


Zvolte:
Velikost záře: 30px
Barva: V HTML hexadecimálním zápisu - číslo #ffd772, ale můžete použít samozřejmě i trochu jinou

a stiskněte "Budiž".

7. Opět otevřete okno "Vrstvy",
odstraňte vrstvu se jménem "Background" a slučte vrstvu pozadí dolů. POZOR!! Musíte Sloučit dolů vrstvu pozadí, to znamená, že se vrstva "Pozadí" sloučí na vrstvu "Alien Glow", kdybyste to udělali opačně, zůstane Vám jen záře :D



A teď stačí obrázek už jen uložit a pevně doufám, že Vám vyjde to samé, co vyšlo mně. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3212

Guest
Malování

V gimpu mi to moc nešlo tak jsem to zkusil v malování a vono to docela jde:
picture.php
 

DeletedUser

Guest
No nic Moc
westc.png


To taky umím
weset.gif
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak nevím co myslíš na vistu ale pokud ten font tak ano, otevřes si ovládací panely, písma a to písmo tam akorát zkopíruješ. Pak v gimpu už podle shulíkova navodu.
Přímý odkaz na stažení fontu je ZDE
Shulík proč měnit OS? XP/Vista prostě windows :D Pokud jde o nainstalování fontů a udělání napisu v Gimpu tak se v tomto tyto dva operační systémy něják neliší
 

DeletedUser

Guest
Ve verzi 1.9 mi to nešlo, teď, ve v2.6.7 už to jede, 1. pokus dopadl příšerně že ho raději nebudu ani zveřejňovat :loool:
 

DeletedUser

Guest
5. Otevřete dialogové okno "Vrstvy"
a postupně poslučujte všechny vrstvy dolů do pozadí.

Potom zvolte nástroj "Výběr dle barvy" (vedle přibližného výběru - ta kouzelná hůlka) a klikněte na některé z těch písmen. Měla by se Vám označit asi tak, jako na obrázku:

Jak mám poslučovat ty vrstvy?Prosím jestli by někdo udělal screen,jak to mám udělat!
Díky!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jo,ale já to vidím i tady úplně normálně!Takže nevím!

EDIT:Zkusím to dat ještě jiným uploadem!Jestli to bude pro vás lepší!

_________je to pořád stejné!:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
A tady ten rozdíl vidíte?

Jen pro ukázku, co měli tím rozmazaným na mysli.

Odmazána diskuze okolo "nesmrtelnosti brouka" - nedivte se tedy, že chybí některé příspěvky.. D.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7904

Guest
yyyqultpoz4gqobg97cz.png

Konečne sa mi čosi podarilo :hoj::hoj:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
shulik: ako to mám nainštalovať? neviem nainštalovať to písmo...
dik
 

DeletedUser765

Guest
Klikni na download zde. Písmo si ulož a poté ho nakopíruj do složky s písmem (v ovládacích panelech). Co používáš za OS - Popřípadně pro přesnější návod k jeho instalaci.
 

DeletedUser

Guest
Parádni návod chválim som totiž grafik a robím z grafikou tento návod fakt moc pekný :)
 

DeletedUser765

Guest
Stáhneš si font, nainstaluješ mezi písma - ovládací panely - písma, někdy to chce i zrestartovat PC aby se správně načetlo písmo. No a pak píšeš nastaveným písmem. ;)
 
Nahoru