• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

ukradeny ucet?

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Jaky je postup pri kradezi/zmizeni uctu? Nemuzu se na ucet nalogovat, protoze udajne zadavam spatne heslo - coz neni dost dobre mozne, kdyz jej mam ulozene v prohlizeci a do dneska fungovalo.

Tiket na support si samozrejme dat nemuzu, protoze se nemuzu nalogovat.
 

DeletedUser7836

Guest
Budeš si musieť založiť účet na novom svete a z neho support kontaktovať.
 

DeletedUser

Guest
Zkus si heslo změnit přes tohle:
http://www.the-west.cz/?page=change_password

Jakmile se dostaneš na účet, změň si heslo znovu na něco složitějšího a zkontroluj, co je zadáno za e-mail (aby se jej nepokusil zloděj změnit).

diky tohle zabralo.

jestli nekdo znate clovka s IP 62.168.67.83 tak mu muzete za me rozbit drzku.

jen tak na okraj... heslo nebylo uplne trivialni (6 znaku, pismena a cislice) a nevim o tom, ze bych ho rikal nejakemu slovakovi (celkove neznam moc slovaku). Takze me zarazi, ze ho "tipl" na 1. pokus.
 

Deleted User - 31870

Guest
Nepřihlašoval jsi se odněkud, kde bys omylem potvrdil uložení hesla?
 

DeletedUser

Guest
Nepřihlašoval jsi se odněkud, kde bys omylem potvrdil uložení hesla?

Prihlasuji se pouze
- z prace -> heslo neukladam;
- ze skoly -> tam mam heslo na ucet a na prohlizec, navic sem tam uz pres tyden nebyl;
- z koleje od pratel -> ti nejesou slovaci a navic uz sem to dlouho neudelal;
- z domu -> tam nikdo jinej neni;

Co me zarazi je, ze dotycny se nalogoval ze slovenska. Sice se da vyuzit proxy, ale 99% lidi ani nevi co to je. Moji spoluzaci jsou sice horci kandidati na dotycneho protoze a) jsou to informatici a b) cas z nich slovaci ALE 1) proc by cekali vic jak tyden? 2) nemaji motiv, vetsinu uz ani neznam 3) i kdybych byl takovej *****, ze bych zustal ve skole prihlasen, tak me system po 24h odlasi, tudiz by musel zjisti moje prihlasovaci heslo, ktere je ovsem jine, nez heslo potrebne k tomu, aby mu firefox hesla ukazal (master password).

Navic pokud si clovek dannou IP adresu da do googlu, tak se dozvi, ze se ze stejne IP adresy nejaky clovek snazi hlasit na ruzna fora jako admin/support a pokud je vyhozen, tak se snazi napachad skody:
http://www.wowresource.eu/index.php?showtopic=16787

odkaz sice rok a pul stary, ale nerekl bych ze irelevantni.

jeste dodatek - z diskuze, kde pod dannou IP nekdo neco napsal je zjevne ze to je slovak.. (ostatne ted na to nemam cas, ale nemel by byt problem dohledat, jestli je to IP adresa proxy serveru nebo providera).. takze mi opravdu nedochazi, jak nedko mohl zjisti moje heslo, jet s tim na slovensko a tam se teprve nalogovat, aby mi ukradl ucet.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
Napiš to prosím do toho ticketu na support, aby to prošetřili a případného viníka (pokud se jej podaří nalézt) potrestali. Nezapomeň uvést IP adresu a čas nabourání do tvého účtu. Bohužel ti nedokážu vysvětlit, jak se to mohlo stát.
 

DeletedUser6989

Guest
Je spousta virů,které jsou schopny po infikování PC odeslat útočníkovi hesla uložená v prohlížeči (Cookies ?),ale spíš než webové hry zajímají hackery internetové účty.Jinak se mi taky někdo pokoušel asi 4x nabourat na účet,díkybohu neúspěšně.
 

Deleted User - 31870

Guest
Všechny útoky hlaste, ať se najde útočník a potrestá se. Možná se nenabourají na účet vám, ale někteří nepoužívají příliš silná hesla, bohužel.
 

DeletedUser9530

Guest
Když jsme u toho, jaké je max. délka hesla a které znaky může obsahovat? Pouze písmena bez diakritiky a číslice nebo i spec. znaky?
 

DeletedUser

Guest
Můžeš využít kombinaci velkých a malých písmen, číslice a případně speciální znaky. Jinak všem doporučuji přečíst si velmi zajímavé a poučné téma nazvané Zásady bezpečného heslo.

Co se týká maximální délky hesla, přesnou odpověď Ti bohužel neřeknu, po krátkém testu jsem zjistil, že systém toleruje i 50-ti místné heslo, přičemž nepředpokládám, že by mnoho lidí mělo tak dlouhé heslo. 12-ti místné bohatě postačí...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Napiš to prosím do toho ticketu na support, aby to prošetřili a případného viníka (pokud se jej podaří nalézt) potrestali. Nezapomeň uvést IP adresu a čas nabourání do tvého účtu. Bohužel ti nedokážu vysvětlit, jak se to mohlo stát.

Tak prave proto, ze me odpoved napada to supportu posilat nechci. Vysvetlim:

To ze by mi ucet "nekdo" ukradl z toho co vim (na 1. pokus trefi heslo nekdo ze slovenska a neni to pres proxy) by muselo vypadat asi nasledovne - nejaky muj slovensky spoluzak ci kolega z prace, ktereho jsem uz nekolik mesicu nevidel a westa nehraje (neznam osobne slovaka co by westa hral) nejakym zpusobem zjistil heslo. Musel to nutne udelat v Praze a to budto v praci, kde heslo neukladam a nebo ve skole, kde sice heslo ulozene je, ale bez dalsiho hesla se k nemu nedostane. Pak pockal az odjede na slovensko (tj. radove tydny) a tam se teprve nalogoval a zmenil mi heslo.

Co mi nesedi je:
a) neznam moc slovaku a casto je nevidam
b) hesla si hlidam
c) nevim o nikom kdo by westa hral a byl slovak
d) jel az na slovensko, aby mi zmenil heslo

Zjevne je to dosti nepravdepodobne a je zapotrebi splnit nekolik podminek, aby se takovyto scenar mohl odehrat (ne-li vicero pokud si vymyslim komplikovanejsi). Tak na to vezmeme okamovu britvu a eliminuju podminky, abych zkonstruoval pravdepodobnejsi scenar.

Myslim, ze nebudu daleko od pravdy, kdyz budu tvrdit ze support ma moznost resetovat heslo - myslim ze to patri do vybavy standartni administrace uctu. A/Nebo ma moznost se na ucet dostat bez znalosti hesla (to uz moc standartni neni). Coz by celkem elegantne eliminovalo spousty podminek jako je zjisteni meho hesla (nepotrebuje) ci fakt, ze se heslo nesnazil tipovat (coz je klasicky zpusob kradeze uctu) a dalsi podminky tykajici se toho ze bych dotycneho nejspise mel znat a mel by se pohybovat po Praze.

Stejne tak myslim, ze je celkem rozumne, aby se logovalo co ktery supporter s ucty dela, takze bych byl rad, kdyby se nekdo (a logicky ne jen tak nejaky supporter ktery si vyzvedne ticket) podival na log k memu uctu, ci na logy prace supporteru ze dne:
30.05.2011 cca 17:14:38
pripadne pokud takoveto logy neexistuji, tak se podival jestli se nahodou nejaky supporter nelogoval z IP adresy:
62.168.67.83

Uznavam, ze to mozna je drze a provokativni a zarucene to nebude politicky korektni, ale je to velmi proste vysvetleni toho co se stalo a neni k tomu potreba krkolomna logicka konstrukce.
Prinejmensim by takovyto lehky a povrchi vyzkum eliminoval moznost, ktera se takto primo nabizi.
 

DeletedUser4620

Guest
máme možnosť resetovania hesla aj prihlásenia sa na účet...obe činnosti sú samozrejme logované (vrátane každej akcie vykonanej na účte) 14 dní a je možné ich spraviť len cez admin tool...pri prihlásení na účet máme rovnaké možnosti ako hráč (len chat je vypnutý), takže nedokážeme zmeniť heslo bez znalosti aktuálneho...heslá samozrejme nepoznáme - vidíme len ich hashe a keďže spomínaš, že máš spolužiakov informatikov (takže zrejme aj ty máš niečo s týmto dočinenia), tak myslím, že vieš, aké náročné je prelomiť hash...

no...na supporte sme dvaja slováci - jedným som ja a druhým je mathewho...ja som to nebol a mathewho nemá prístup do admin panelu, takže možnosť, že by sa tvojho účtu zmocnil pomocou nástrojov v ňom odpadá...

každopádne - je to v štádiu riešenia...pozriem sa na to, ale prv, ako zajtra večer určite nie...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru