• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Ukrajina

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser17592

Guest
Z jedny strany Rusko, z druhe islam, z treti Ebola, ze 4te aktivni sopka. Jeste ze my jako srdce Evropy mame na Hrade a ve vlade voly. Allak Akbar pani novinarko.
 

DeletedUser9371

Guest
Na Ukrajině platí příměří, separatisté přestali bojovat
Na východní Ukrajině začal v pátek v 17:00 SELČ platit klid zbraní. Protokol o příměří při jednání v běloruském hlavním městě Minsku odpoledne podepsali zástupci Kyjeva s předáky vzbouřenců z Doněcké a Luhanské lidové republiky.


Došla vodka. :D
 

DeletedUser9371

Guest
A mají po míru. Zase se střílí, umřel další civilista. Jak dlouho jim vydržel klid zbraní ? Den ? Dva ? Někomu se to prostě nelíbí, provokuje a takhle jim to sprostě vyhovuje. V každém případě to není ze strany Ukrajiny. :(
 

DeletedUser9371

Guest
Zrušme sankce, vyzval Zeman na konferenci pořádané Putinovým prominentem
Ke zrušení sankcí, které jsou překážkou k dialogu mezi státy, vyzval v pátek na řeckém ostrově Rhodos prezident ČR Miloš Zeman. Účastní se tam čtyřdenní konference Dialog civilizací, kterou pořádá šéf ruských železnic Vladimir Jakunin, prominent blízký prezidentu Vladimiru Putinovi.

No, co čekat od bývalého komunisty i když tam nebyl (ve straně) desetiletí jako jiní politici než to, co plácl veřejně do světa. Lemtač vodky, který se ožere na ruské ambasádě a pak padá s očima v sloup na hradě s klíči a vymlouvá se na diabetes (cukrovka).
Jediné, co pomůže brzdit ruského, bolševického medvěda aby nesežral Evropu jsou právě jen sankce. Společné, jednotné, jako se řve do světa o jednotné EU. Pak už totiž zbývají jen zbraně.
Zemane ? U mě si "prašivej podrazák", který leze "Rusákům" do "... UCHA ....
:(
 

DeletedUser14443

Guest
Krosna ale ty sankce postihnou nejvíce naše podnikatele. už takhle je málo práce. Co bude pak. Jsem třeba zvědavá jestli zrovna ty dokážeš zaměstnan ty všechny co o tu práci přijdou. Upřímně zrovna třeba já budu za rok hledat práci. Nikde se nechytím, protože mám jedno dítě. Jsem zvědavá co mi poradíš. Ty sankce zničí hodně podnikatelů.
 
To je spíše tím, že je přivrženec Ruska, než že by byl komunista. A každý jsme nějaký, věc je ta kam dodat. Buď se s nimi nebavit komplet, anebo dlabat na nějaké sankce. To ovšem musí rozhodnout vedení země. Tady bych řekl jednu věc, někdo říká že omezením ekonomiky patří postiženým náhrad. To je omyl, toto je politické rozhodnutí a to je třeba brát v úvahu, stát stanovil závaznou podmínku.

Já myslím, že je kam dodávat, spousta zemí otevírá své zásoby nerostů. Je to další vlna otevírání ložisek, kdy státy vědí že můžou zpřístupnit svoje zásoby. V podstatě od doby (před 200 - 150 lety) kdy se začalo dolovat a těžit masově, za pomocí strojů. I státy, dost zaostalé se v dnešní době chtějí nějak dostat na nějakou úroveň, tak poskytují svá ložiska. My se tam můžeme vmáčknout a to v době, kdy jsou všude možně nějaké konflikty v oblastech kam my dodáváme.

Já jsem pro to aby se obchod neomezoval. Nemám sice z Rusů moc dobrý pocit, ten ale ani nemám ze zbytku světa, takže je to z deště pod okap. A je třeba vědět že my nehrajeme velkou hru, to dělají jiní. A my jsme ve vleku toho co dělají jiní. Pořád bude shnaha těch ostatních, obsadit trhy a dodávat tam, na úkor těch druhých. I ti rusové by v případě že by jsme se s nimi více spřáhli, tak by se k nám snažili více vetřít. Je to jen boj o vliv, kdy ti větší lezou přes naše hřbety. V podstatě jsem klidný, protože vím že toto bude v nějakých mantinelech a my si neprdneme o nic víc, než nám dovolí - zkrátka nebude to jiné!
 

DeletedUser1318

Guest
Krosna ale ty sankce postihnou nejvíce naše podnikatele. už takhle je málo práce. Co bude pak. Jsem třeba zvědavá jestli zrovna ty dokážeš zaměstnan ty všechny co o tu práci přijdou. Upřímně zrovna třeba já budu za rok hledat práci. Nikde se nechytím, protože mám jedno dítě. Jsem zvědavá co mi poradíš. Ty sankce zničí hodně podnikatelů.
Našla jsi někde konkrétní číslo, kolik pracovních míst zanikne?

Našel sem zajímavý článek na toto téma, zaujalo mne např.: následující:
cituji: ...největší český zpracovatel mléka naříká nad ztrátou ruského trhu, pracně léta dobývaného, a pochopitelně chce kompenzace. Na jeho místě bych se samozřejmě také ozval, byť je to trochu na štíru s paralelní zprávou (co čert nechtěl), že měl fajnový meziroční nárůst tržeb o 19 procent a pěkné zisky. A pak je tu ještě noticka, že nejúspěšnější produkt firmy – sýr Niva – se sice vrátil z Ruska, ale po přebalení se v pohodě prodává doma. Možná s nižší marží, což taky přijde líto, ale v kontextu už to při těch celkově hezkých číslech tolik nedojímá.
Zdroj http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/001-procenta-aneb-politicka-ekonomie-sankci-55172.html

Ony ty sankce spíš některým podnikatelům znepříjemní život, jenže dát ruskému medvědovi po capkách asi nutné je. Putinovy řeči o znovuvytvoření čehosi podobného Sovětskému svazu možná někoho u něj doma potěšily. Polsko, Finsko, lotyšsko, litva a Estonsko, (například) to asi vidí trošku jinak.
Taky jsme byli součástí "východního bloku", netvrdím, že je v současnosti všechno růžové, ale mnohé z toho má kořeny z těch "starých" pořádků.
Pokud někdo tvrdí, že z Ruska nikdy nic dobrého nepřišlo, věřím mu víc, než tvrzení, že s nimi nám bylo líp.
 

DeletedUser9371

Guest
Nevím, ale celé mi to připadá jako velká bublina. Nemyslím si, že by to mělo velký vliv na pracovní místa. Vyvážet je kam, jen EU nás stále limituje, co může vyvážet do EU a jinam ČR. V tom je největší chyba. I když celou EU a náš vstup do ní považuji za největší chybu a další osudový omyl českého národa, potažmo i slovenského.

A že by embargo drtilo třeba naše zemědělce ? Stejně se už dnes u nás pěstuje jen řepka na bionaftu, kukuřice a obilí na biomasu do kotlů a podobně. A kde je chyba ? Našim zemědělcům se to prostě nevyplatí, nízké výkupní ceny a podobně. Vyvážet je kam, stejně tak jako dovážet.

Jednou jsme vlezli do EU a ta má být sakra jednotná. A ne "Rusovi" prostřednictvím "ožraly o jedné holi" (protože je to propagátor Ruska) a neumí chodit po požití, lézt mezi sedací svaly.
To nemáme zkušenosti, kam vede spolupráce s "Rusem", potažmo se Sovětským svazem ? Hold nebudou panty do ruských vagónů metra a podobně. Ale ? "Rus" se chytne za rypák.
:) [spoil][youtube]H81POlaFJ9c[/youtube][/spoil]
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Pokud někdo tvrdí, že z Ruska nikdy nic dobrého nepřišlo, věřím mu víc, než tvrzení, že s nimi nám bylo líp.

S nimi nám ani nikdy lépe být nemohlo, jen nás vysávali a nic nedali. Ani ten odbyt za nic nestál. Jsou nevyzpytatelní, něco si objednají a pak to nepřevezmou. A dovážet tam potraviny, tak to je další kapitola...
 

DeletedUser9371

Guest
Mezikontinentální rakety a nadzvukové stíhačky. Rusové zahájili další manévry
Ruská armáda zahájila v úterý další vojenské cvičení. Do manévrů v pohoří Altaj zapojila také mobilní mezikontinentální rakety Topol. Ministerstvo obrany už počátkem měsíce ohlásilo, že se ho zúčastní více než 4000 vojáků.

To je prostě zase jen a jen ukazování moci světu. No a co na to NATO a EU ? Mlčí, protože do Krymu nikdo rýpat nebude a máme stažené ohony. A o to jde "Rusákovi", o nic víc. Takže, Rus vede na celé čáře. :(
 

DeletedUser9371

Guest
Ruské vojenské letadlo narušilo ve čtvrtek večer vzdušný prostor Estonska a Litvy. Nákladní stroj typu Iljušin zachytily dvě nizozemské stíhačky F-16 hlídkující v oblasti v rámci obranné mise NATO. Ruské letadlo se následně odklonilo směrem na Kaliningrad ve stejnojmenné ruské enklávě mezi Polskem a Litvou. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu se ještě ruské lodě potulují ve výsostných vodách Austrálie.
Rusák je prostě drzý nezmar. Brečí, že jim začínají problémy se sankcemi, jejich armáda se producíruje s vojenskou technikou sem a tam přes Ukrajinskou hranici, Krym si zabrali a hotovo.
Nato a EU mlčí, takže souhlasí. Nějaké průzkumné lety jsou na nic. Každý se jich bojí. Už vidím, jak se prohání průzkumné letadlo Nato nad Ruskem. Maximálně tak 5 sekund. O zemanovi nemluvě, to je "ruský patolízal".
:(
 

DeletedUser7239

Guest
K tomu se ještě ruské lodě potulují ve výsostných vodách Austrálie.
Rusák je prostě drzý nezmar. Brečí, že jim začínají problémy se sankcemi, jejich armáda se producíruje s vojenskou technikou sem a tam přes Ukrajinskou hranici, Krym si zabrali a hotovo.

Možná znovu budují Sovětský svaz přes celý svět. :( Ale nevěřím, že z nich mají strach. Myslím si, že kdyby došlo k nejhoršímu tak to Amíci vyhrají. Ledaže by je Rusáci překvapili nějakou tajnou zbraní, ale většinou byli pozadu. Koneckonců jsou dnes zbraně, které by zničili jedním tlačítkem celý svět. Bylo by super, kdyby se přestalo zabíjet, ale kdo to zastaví, když Pán Božský spí nebo přinejmenším dělá, že nic nevidí nebo do toho nějak nezasahuje ? :unknow:
 

DeletedUser9371

Guest
Chlape, to je mýlka. Co USA vyhrálo ? Samo, bez pomoci druhých států ? Ani II. světovou válku ne. Vem si Vietnam. Prohra a to na celé čáře. Tam bojovalo samo. Korea ? Tam bojovalo taky samo a stáhlo se, hodně rychle před světovou ostudou. Afganistan ? Před rokem 1989 ? Tam byli jen Češi a Rusáci. Do Prahy a Kladna se vozili vojáci bez nohou, stavěli se jim výzkumné ústavy na protézy, totální fiasko. Po revoluci (1989) "výzkumáky" zprivatizovali, rozkradli a zbourali.
A dál, USA ? Po sametu krize v Perském zálivu ? Izrael ? Jenom "bububu". Naše Tamary odrážely rakety na Izrael, aby se do konfliktu nevtáhla celá muslimská populace. To jim jde. Kecy nemají cenu. Pak Kuvajt, Irák. Slabá výhra, ale za ceny spojenců, včetně nás. Jugoslávie ? Tam se nelezlo, tam není ropa. Jen strašillo průzkumnými lety. Afganistan ? Fiasko. V každém případě, USA se angažuje jen tam, kde je ropa a to jen za pomoci spojenců, Nato a spol. Co tedy vyhrálo USA samo ? Nic. Plná huba keců o míru. Těží jen z námořnictva a to je v současných třenicích k ničemu. S "Rusáky" si můžou podat ruce. A EU ? Ta jim leze oběma do zadnice. A Zemana ? Toho bych natřel rudou barvou, vrazil bych mu do ruky srp a kladivo a buldozerem "Stalinec" bych ho hrnul za Ural. A nejen jeho z vlády a politiky.
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser17592

Guest
Co je ted vlastne noveho na Ukrajine? Mass medialni kampan utichla a popravde, nejsem v obraze... Dneska zatkli bosse Ukrajinskeho podsveti na uzemi naseho statu (nerikam Republiky. Uz i Islam ma svuj stat)
 

DeletedUser

Guest
Chlape, to je mýlka. Co USA vyhrálo ? Samo, bez pomoci druhých států ? Ani II. světovou válku ne. Vem si Vietnam. Prohra a to na celé čáře. Tam bojovalo samo. Korea ? Tam bojovalo taky samo a stáhlo se, hodně rychle před světovou ostudou. Afganistan ? Před rokem 1989 ? Tam byli jen Češi a Rusáci. Do Prahy a Kladna se vozili vojáci bez nohou, stavěli se jim výzkumné ústavy na protézy, totální fiasko. Po revoluci (1989) "výzkumáky" zprivatizovali, rozkradli a zbourali.
A dál, USA ? Po sametu krize v Perském zálivu ? Izrael ? Jenom "bububu". Naše Tamary odrážely rakety na Izrael, aby se do konfliktu nevtáhla celá muslimská populace. To jim jde. Kecy nemají cenu. Pak Kuvajt, Irák. Slabá výhra, ale za ceny spojenců, včetně nás. Jugoslávie ? Tam se nelezlo, tam není ropa. Jen strašillo průzkumnými lety. Afganistan ? Fiasko. V každém případě, USA se angažuje jen tam, kde je ropa a to jen za pomoci spojenců, Nato a spol. Co tedy vyhrálo USA samo ? Nic. Plná huba keců o míru. Těží jen z námořnictva a to je v současných třenicích k ničemu. S "Rusáky" si můžou podat ruce. A EU ? Ta jim leze oběma do zadnice. A Zemana ? Toho bych natřel rudou barvou, vrazil bych mu do ruky srp a kladivo a buldozerem "Stalinec" bych ho hrnul za Ural. A nejen jeho z vlády a politiky.
:(

opět základní neznalost americké politiky 20. století. je to kopie římské zahraniční politiky... více čtěte a studujte a méně nadavájte:) Jinak fiasko ani ne, spíše drahé dobrodružství.

když už jsme u toho, tak válka za nezávislost, války v mexiku a karibiku, války proti pirátům v severní africe. btw II. světová válka je velice diskutabilní, protože jak známo USA bojovaly na dvou frontách. takový "luxus" si dovolili už jen Němci...
 

DeletedUser

Guest
Máme tady noviny, které nám podávají nezkreslené informace, jak vidím.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru