• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Vánoční větvička s tématem The West

  • Zakladatel vlákna DeletedUser2814
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser2814

Guest
Vánoční větvička s motivem Divokého západu

Marie se doma chystala ozdobit stromeček na Vánoce, když zjistila, že vloni jí všechny ozdoby zničil její přítel, kterého pozvala na Vánoce k sobě, on se opil a shodil stromek i s ozdobami na sebe.
Zašla proto za Harrym, jestli by jí nějaké ozdoby neprodal. "Je mi líto Marie, všechny ozdoby jsem již prodal, ale můžeš to zkusit u šerifa, ten toho za rok zabaví tolik, že by ti určitě něco sehnal." Marie tedy poděkovala, navlékla si svojí teplou šálu a vyrazila z obchodu, aby to do večera stihla k šerifovi.
Když dorazila k šerifovu domu a zaklepala, šerif vyšel ven značně překvapen, že jí vidí zrovna v tuto dobu. "Marie, co tu děláš? Nemáš být náhodou doma a zdobit ten krásný stromek, který jsi pořídila?" "Ráda bych, ale nemám žádné ozdoby, všechny mi vloni Thomas zničil" Šerif se jenom zasmál, když zavzpomínal na to, jak odváděl toho štříbrno-zlato-zeleného opilce za mříže, aby vystřízlivěl. "Ach ano, vzpomínám si, Thomas Black, ale proč jdeš za mnou? Já už žádné ozdoby nemám. Kdybych nějaké měl, určitě bych ti je dal." řekl šerif a nabídl Marii hrnek kávy. Marie odmítla se slovy, že se dojde podívat ještě někam jinam. Šerif se tedy rozloučil a Marie se vydala dál.
Po cestě si půjčila pár malých ozdobiček, ale i přesto to bylo pořád málo. Když už šla pomalu a smutně domů, procházela kolem domu, kde bydlela nejchudší rodina ve městě. Děti Thomas a Clara zpívali vánoční koledy, aby měly alespoň trochu peněz, aby si mohli s matkou koupit něco na Vánoce. Marie, odmala vychováváná k pomoci bližním, dala smutně dětem trochu peněz, ale děti se jí zeptaly "Paní, proč jste smutná, vždyť jsou Vánoce!" Marie jim odvyprávěla svůj smutný příběh s ozdobami. Děti, aniž by se jich někdo ptal, okamžitě po dopovězení příběhu, poprosily Marii, aby počkala a vběhly do svého polorozbořeného domku. Za chvíli se vrátily a nesly plno slaměných ozdobiček. "Nemáme stromeček, na který bychom ho mohli dát, tak je dáme vám. Dělali jsme je sami." Jakmile Marie viděla tu dětskou obětavost i přes to, že něměli nic k jídlu, dostala nápad. "Víte co, děti?" zašeptala dětem. "Zítra se zastavte i s maminkou u mě doma. Budu mít pro Vás překvapení." Děti poděkovaly a vběhly do domu, protože se udělala zima. Marie se vrátila i s ozdobičkami domů a začala připravovat překvapení.
Druhý den, na Štědrý Večer zaklepala rodina Johnsnových u Mariiních dveří. Marie je hned pustila do svého útulného domku. "Dofám, že na dnešní večer nemáte nic připraveného, přestože jsou Vánoce." zeptala se Marie paní Johnsnové. "Ani ne, hodlali jsme si koupit trochu masa na Štědrovečerní večeři a jinak nic moc." "Výborně!" zaradovala se Marie. "Abych přešla k tomu překvapení: Dnes jste ke mě zvaní na večeři! Jezte, pijte a hodujte, jak se Vám zlíbí." Paní Johnsnová se ostýchala, ale Marie jí přemluvila a tak nakonec neusedla ke stolu jenom samotná Marie, ale i celá rodina Johnsnových. Když se všichni dobře najedli, paní Johnsnová už vedla děti ven ze dveří, ale Marie je na poslední chvíli zastavila. "Ještě nikam nechoďte. Mám pro Vás ještě více překvapení. Jděte do obývacího pokoje." Když všichni přišli do pokoje, stál uprostřed stromek ozdobený ozdobami, které Marie dostala od Thomase a Clary a pod ním: Plno dárků, které na sobě měly napsané Thomas nebo Clara. "To druhé překvapení je to, že jsem dětem dala nějaké hračky, se kterými jsem si jako malá hrála a také dva kožichy, které nenosím, aby jim nebyla zima." Paní Johnsnová se málem rozplakala, ale rozplakala se úplně, když viděla pod stromečkem dárek se svým jménem. "Třetí překvapení..." pokračovala Marie "Třetí překvapení je, že ode mě dostáváte 2000$, aby jste si mohli opravit domek. Pro mě to nic není a Vám to pomůže. Ještě je tam kožich pro Vás. Nyní můžete jít do práce i v těch největších mrazech a nebude vám zima." Pro Paní Johnsnovou to musel být nejlepší den v jejím životě. "Ale proč tohle pro nás děláte? Proč si o nás děláte takové starosti, vždyť se ani neznáme." Marie se jenom usmála "Když jsem viděla, jak jste dokázala vychovat vaše děti k tomu, aby byly vždy hodné a skromné, i když žijí v horších podmínkách, to pro mě bylo něco jako zázrak. Já ráda pomáhám a vaše děti jsou ty nejlepší děti, co znám. Vezměte si zde kolik jídla chcete." Paní Johnsnová si ale nevzala nic, smála se, vzala kožichy, peníze, hračky a děti, poděkovala a odešla.
Tak Marie udělala na Vánoce něco, na co vzpomíná ráda dodnes. Johnsnovi si díky penězům opravili dům. Thomas a Clara začali chodit do školy, Paní Johnsnová si našla práci a nyní žijí stejně jako všichn ostatní. Ale nikdy nezapoměla na to, co pro ní Marie udělala. I přesto, že Marie nechtěla, jí peníze splatila a staly se z nich nerozlučné přítelkyně...

Vaším úkolem je nazdobit stromek či větvičku s motivem Divokého západu a do 24. prosince nám poslat fotografii.


1. místo: 100 nugetů, 20x sladkost dle vlastního výběru, 50 000$
2. místo: 75 nugetů, 10x sladkost dle vlastního výběru, 25 000$
3. místo: 50 nugetů, 5x sladkost dle vlastního výběru, 10 000$​

podle vlastního výběru z:
Oves.png
Bonbonek.png
Pern%C3%ADk.png
%C4%8Cokol%C3%A1dov%C3%A1_su%C5%A1enka.png
L%C3%A9ko%C5%99ice.png

Pravidla:
Úkol: Vyzdobit větvičku nebo stromek jehličnanu a poslat nám fotografii
Na fotografii musí být papír s vaším nickem!
Datum ukončení soutěže: 24.12. ve 23:59
Vaši fotografii vložte do vlastního tématu, jako předmět dejte svůj nick.

Otázky a diskuse k soutěži *V22*
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru