• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Vánoce na westu 2013

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno

DeletedUser9371

Guest
G440106.gif
Vánoce 2013
G440106.gif

Tak, a je to tady zase. Pro mne jsou to už páté Vánoce na hře. Denně i desítku hodin od roku 2009. Letošní rok byl pro mne hektický. Poprvé jsem na hře nehrál v podstatě dva měsíce v létě. Na začátku roku, jako i každý rok od roku cca 1991 jsem daroval sponzorský dar pro ústav tělesně postižených, pak do toho byly záplavy. Podílel jsem se finančně na odstraňování škod, jako soukromá firma v oboru topení, plyn, kotelny a revizní činnost, včetně fyzické práce. Stejně tak jako třeba v roce 2001 (jestli se nepletu). Aby toho nebylo málo v tomto roce? Asi to je tou třináctkou, dělal jsem rekonstrukci domu, komplet v patrech rozvod elektroinstalace, malování, nový nábytek, koberce a podobně. Další nervy a další výdaje. Bez přístupu na internet a v práci chaos. Pak v srpnu vichřice, když bylo všechno hotové. Zvedlo mi to střechu a totální vyplavení horních pater. Takže jsem si dal cvičně další opravy, malování. Nově jsem zase koupil a pokládal v celém patře koberce. Koberce byli s bídou pár dní staré, novou sedačku, opět a tak podobně. Jako odměnu za věrnost pojišťovně od roku cca 1986 jsem dostal proplacenou pojistku a to maximálně 40 % z nákladů, co mě to stálo. Smutná historka, reálná a je to za mnou. Před těmito zmatky jsem se dostal do týmu Wiki, pln elánu do další hry. Jenže, tím že jsem neměl čas, byl jsem z týmu vyloučen, což jsem zjistil po připojení se do hry. Alespoň má pár hráčů, co neumí prohrávat ve hře radost. Hráči jako Ti co "koukají sem a tam" a podobně (veteráni hry pochopí) mají klidný spánek.
No a proč to píši? Jsem osoba komunikativní, mám rád srazy hráčů, které pořádám roky a hradím občerstvení, stejně tak jako mám rád soutěže, na které vyhlašuji odměny jako hráč. Prostě pohodu, klídek a pokec.
A proč? Jen tak, pro hráče s kterými tady trávím právě letos už páté Vánoce.
Vzhledem k tomu, že jsem Čech a hrdý? Neuznávám Halloween, Díků vzdání a další pecky, co nám tlučou ze zahraničí do národa. Osobně si vystačím s našimi svátky a ctím jejich české tradice. Nejsem starý, jen prostě moc pamatuji a pamatuji dobu, kdy nám tloukli do hlavy Ruštinu (ošklivá doba Westmeni) a dnes zase zprofanovanou Angličtinu a bohužel i Němčinu. A nehledě? Jím všechno, jen mi nejede krocan. Dal jsem si ho v restauraci, kdysi a nic moc. Takže u mě vede králík, kachna, slepice, kuře, kohout (do roku věku, pak je to beton) a další chutné poživatiny. Nehledě, nemám tak velkou troubu na tu suchou americkou specialitu.
Vyhlašuji opětovně, zase, okamžitě a střelhbitě (kdo zná tu hlášku písne sem odkud je) soukromou soutěž, stejně tak jako každý rok o Vánocích (dohledáš v archivu příspěvků).


PRAVIDLA

Napiš svými slovy (nikde nic nekopíruj), zajímavý příběh z Vánoc, který nás pobaví, nebo nás dovede k zamyšlení. Fantazii se meze nekladou. Zajímavý nápad na Vánoční výzdobu, Štědrovečerní tabuli (prostřený stůl), zajímavý recept na jídlo či cukroví od Tebe z domova, vkládejte obrázky, fotografie, piště a společně tu pokecáme.

ODMĚNA

Daruji vítězi soutěžního příspěvku 500 nuggetů, převodem z mého účtu, prostřednictvím moderátora hry.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

V prvním týdnu po Novem roce, tedy leden 2014 sem vložím anketu a hráči si sami zvolí vítěze formou hlasování. Kdo bude mít zájem.

V každém případě? Krásný první adventní neděli, už 18 minut. :) [spoil]http://forum.the-west.cz/forumdisplay.php?f=465[/spoil] Archiv příspěvků, ukázka
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10955

Guest
Já navrhuji svatořečení Krosny za jeho úžasné a chválihodné činy kterými se zde chlubí, měli bychom se všichni domluvit a stanovit nějaký den v roce a na počest Krosny budeme slavit svátek sv. Krosny a bude se ten den jíst jen králík, kachna, slepice, kuře či kohout. V krajním případě mix těchto pochutin.

Kéž by bylo víc takových lidských hrdinů... :-)
 

DeletedUser9371

Guest
Alespoň má pár hráčů, co neumí prohrávat ve hře radost. Hráči jako Ti co "koukají sem a tam" a podobně (veteráni hry pochopí)

Hoj chlape, já už myslel, že nehraješ. Hezký večer a díky za duchaplný příspěvek k danému tématu. :72:
 
Hláška je z mrazíka; povel čarodějnice k otočení chaloupky...

Nevím ale, kde jsi přišel na zprofanování cizích jazyků. Jestli si to nějak moc nebereš...
 

DeletedUser9371

Guest
Jasně Mc, bingo. Je to z Mrazíka. Mám pocit, že ho natočili v roce 1963 ? To by měl letos 50 díl.
Já Ti nevím, ale Silvestra bez Mrazíka ? To by snad ani nebylo ono za ty roky. Jsem zvědavý, co bude v 50 dílu.
:D
K těm jazykům ? Od šesti let mi tloukli povinně do hlavy Ruštinu a "Jolku". To jsem se ale nemohl bránit, ani na ZŠ, SOU, SPŠ a výšce dálkově. Dnes, kam se podívám, samá angličtina, ruština, němčina. Samý Santa. Ještě dědu Mráze a otráví mě celé svátky. Slova jako "Trafika" a spol mě prostě vadí. Stejně tak jako nemám rád v této hře anglické názvy měst (když to není poplatné době divokého západu), jména hráčů "krvavá okurka" a podobně. No hold jiná doba a já zaostávám. Mě už ale nikdo nepřetočí. A svátky ? Máme Vánoce a ne krocany či vydlabané "tykve" a cigarety si kupuji v "Tabáku". :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Krosno,muze to byt i pribeh ci udalost,radostna i smutna z obdobi vanoc a silvestra?
 

DeletedUser17046

Guest
Takže. Tento příběh se odehrává loni na Vánoce. Příběh to zcela není, je to pro celý průběh Vánoc. Odehrávali se v ''sexuálním'' pojetí, ačkoliv by nás to nikdy nenapadlo, že se to tak bude dít. Každé téma, o kterém jsme se bavili na Štědrý večer připomínalo něco sexuálního, vůbec se to nedařilo, trapas za trapasem. Poté, když jsme si pustili k Štědrovečerní večeři rádio s nápadem, že budou dávat koledy, spustí se zničeho nic písnička ''Sex je náš''. Krásné to Vánoce, ale tak děti se pomalu učí. :D :) Poté jsme skoro každým známým, když jsme narazili na nějaké takové téma povídali a bavili jsme se tím celé večery, i když je to ''blbost'', ale nepovede se tak vždycky. :D :)

a.pce
 

DeletedUser9371

Guest
Krosno,muze to byt i pribeh ci udalost,radostna i smutna z obdobi vanoc a silvestra?

Jasně Westmene, meze nejsou stanoveny. Příběh, vzpomínka na Vánoce, Silvestra. Třeba i z dětství a podobně. Jestli je zábavná ? Rádi se pobavíme. A jestli je smutná ? Tak se nad tím zamyslíme a třeba i poučíme. :)
 

DeletedUser9371

Guest
Ticho, klídek, pohoda, beze strachu. A Mikuláš dnes vstává, řítí se s "Čertem i Andělem" na Vás, na Westmenčata a nikdo nepřispívá. Zašátrejte v paměti a zapojte se. Když budete hodní v příspěvcích ? Nemusíte říkat, či recitovat básničku. Krosna zvedne odměnu. Jen tak, pro hru a společnou zábavu ve hře. Po pátém příspěvku od tohoto. Připojím se taky, ale nějak není nálada. West je i o náladě , pohodě a relaxu. Proto tady straším tolik roků ve hře a "koukám sem i tam po světech".:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser17760

Guest
zacnu prubech co se odehrava tesne pred prosincem : Nase rodina ma takovy zvyk uz ze delame adventni kalendar z pernicku letos jsme jich delali 16 pro nase znami. o vanocich jime kapra rybi polivku (i kdyz ji nemusim ) pak jdem ke stromecku a rozbalujem darky a pri stedro vecerni veceri se obleknem do svatecniho
 

DeletedUser17781

Guest
Můj vánoční příběh, aneb jak to vypadá u mne o vánocích. : Cca 10 dní před vánoci se koupí stromek a dá se na balkon. Den před vánoci se chodí na ryby (na kapra) k Labi. Většinou se chytí tak do 5 hodin, ale je u toho zima. Na vánoce se ráno postaví a ozdobí stromeček. Na oběd se jde do restaurace. Po obědě celá rodina kouká na pohádky, balí dárky atd.. . Večer se sedne k večeři (což bývá, kapr, vinná klobása, a rybí polévka). Po večeri se jde ke stromku a rozbalují se dárky. Takto vypadají mé vánoce.
 

DeletedUser9371

Guest
Jsem rybář od dětství. Podědil jsem to po pradědovi s dědou i po mém otci, ale na Vánoce kupuji kapry, jezdím si pro ně roky na soukromé sádky. Ty jíš chlape kapra z Labe ? Ono je to jedno, třeba z Vltavy ?
Víš jak ušetříte doma na Vánoce za světlo ? Vraž kaprovi z Labe, Vltavy do huby knot a zapal. Funguje to jak petrolejka.
lol
Ale jinak kapr, na jakýkoliv způsob je výborná věc. Bez něj a rybí polévky by u nás ani snad nebyli Vánoce. A co je od peří, se u nás na Vánoce nejí, prý odlétne štěstí a zdraví.
V každém případě, díky za příspěvek.
:)
 

DeletedUser17760

Guest
my zdobime stromek 23. kupuje nam ho bavicka
a ja jezdim pro nej
kapra kupujem abych se priznal
 

DeletedUser9371

Guest
Jak jsem psal, kapra taky kupuji, ač jako ostudný rybář. Ale vzpomněl jsem si, že asi před 4 roky, to už jsem hrál rok West jsem místo osolení ryb, ryby osladil a zdatně. Pak jsem to na poslední chvíli zjistil. Oplachoval jsem syrové, obalené ryby pod vodou a dělal to znovu. Nikdo nic nepoznal, ani já na chuti. Ale asi by to nebylo nic moc. Sladkou rybu, jedině kapra na "modro", kdo to zná a ještě s knedlíkem. Lahůdka, ale na Štědrovečerní tabuli by se to nehodilo.
 

DeletedUser17781

Guest
Jsem rybář od dětství. Podědil jsem to po pradědovi s dědou i po mém otci, ale na Vánoce kupuji kapry, jezdím si pro ně roky na soukromé sádky. Ty jíš chlape kapra z Labe ? Ono je to jedno, třeba z Vltavy ?
Víš jak ušetříte doma na Vánoce za světlo ? Vraž kaprovi z Labe, Vltavy do huby knot a zapal. Funguje to jak petrolejka.
lol
Ale jinak kapr, na jakýkoliv způsob je výborná věc. Bez něj a rybí polévky by u nás ani snad nebyli Vánoce. A co je od peří, se u nás na Vánoce nejí, prý odlétne štěstí a zdraví.
V každém případě, díky za příspěvek.
:)

:yah: :yah: Chycený kapr je pro rybáře nejchutnější, proto si ho chytáme na vánoce sami :P
Ale také skvělí je Cejn na grilu mňam mňam. :)
 

DeletedUser9371

Guest
:yah: :yah: Chycený kapr je pro rybáře nejchutnější, proto si ho chytáme na vánoce sami :P
Ale také skvělí je Cejn na grilu mňam mňam. :)

Zajímavá Štědrovečerní tabule, cejn na grilu. Tobě nestačí vůně purpury, kominička ? Tak ještě vůně dřevěného uhlí ? :D
 

DeletedUser17760

Guest
a my po vanocich mame zvyk ze davame na silvestra k veceri kapra v alobalu :)
 

DeletedUser

Guest
Já tu napíšu svůj příspěvek co děláme o svátcích:Jsme parta lidí-rodičů,dětí,vnoučat a kamarádů.Samozřejmě já jsem jedno z těch dětí:) a každý rok 31.12. se sejdeme v Chlebovicích(je tam nádherý výhled na Ostravu a Frýdek-Místek a vyrážíme přes tamější lesy a hvozdy k Hukvaldskému hradu.Je nás většinou okolo 40ti lidí a nejvíce nás bylo 58.V polovině trati se vždy zastavíme(A je jedno jaké je počasí,vichřice,mráz,sníh...:D) a rozděláváme oheň.opečeme si párky,někdo si opeče aj chleba či kobzole a pak přijde hlavní bod dne-svaření vína.Jelikož máme mlsné jazýčky,tak svařujeme bílé i červené víno.Dáváme do něj cukr,skořici,rum a hřebíček.Já osobně se dycky těším na tu skořicovou kůru.Když si jí strčíte do pusy a rozkousáte,tak zjistíte,že vlastně skořice není hořká,ale sladká:D.Po svaření vína samozřejmě všechno uklidíme a když dojdeme k hukvaldskému hradu,který si obejdeme a kde si na chvilku odpočineme,sejdeme do dědiny Hukvaldy-znalí ví,že se tam narodil a zemřel Leoš Janáček-hudební skladatel.Pokaždé máme vytyčeny dvě hospůdky a cestou se rozhodneme do,které z nich zapadneme.Minule jsme byli v hospodě Na Zastávce-vyrábějí si tu své vlastní,kvasnicové pivo,které má 10,12 a 14 stupňů.Po několika vypitých pivech a zvonění v uších(to proto,že všichni hlasitě a emotivně mluvíme) se zvedneme a každý se rozjede autobusy domů.No a tuto naši tradici už dodržujeme přibližně 15 let.A snad bude pokračovat i nadále.
 
Nahoru