• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

vojáci o Vánocích

DeletedUser

Guest
Voják čekal uprostřed cesty, za ním byl sesutý kamenitý val, který byl příliš malý, aby zabránil projet jezdci, ale příliš rozsáhlý, aby projel... Z myšlenek ho vytrhl zvuk rolniček a koňských kopyt narážejících na udusanou zem. Ze záhybu cesty se vyloupl původce hluku. Dostavník tažený čtyřmi koňmi a červenobíle zdobený se hnal kupředu. Jezdec na cestě začal vydávat velmi ostré "ššš" a koně okamžitě zastavily. Vozka spadl na oj mezi koně a omdlel.
„Ho, ho, ho, šťastné a veselé vaše poslední Vánoce,“ promluvil jezdec a postřelil muže stojícího vzadu na voze. Z vozu vypadl malý úředník a prosil o život, vyhazoval z kapes hodinky a peníze. Život mu téměř ukončila kulka v hlavě, která ho poslal do bězvědomí, od bandity přicházejícího zezadu. Ten vyskočil na vůz a shazoval kufry, ve kterých mimo dárků bylo i zlato. Dáma vzlykající uvnitř byla ponechána bez újmy. Objevil se třetí komplic. Ve třech s lupem cválali pryč. Náhle se ozval výstřel a jeden člen skupiny padl k zemi. Zbylí dva tryskem pádili pryč. Střelec běžel k nim dolů. Když ho míjeli, lasem zachytil velitele a trhl. Velitel stihl zahlédnout, jak jeho spolubojovník tahá za otěže a obrací koně, když ho pažba udeřila do hlavy.
Cizinec stál proti němu, za sebou posledního člena skupiny v bezvědomí. Prohlédl si útočníka, teď pochopil, že je jím žena, měla zakrytou tvář, ale křivky a pohyb jí prozradily.
Šla směrem k němu, řekl by, že se pod šátkem směje. „Na tu přeživší ženu žárlím,“ řekla lišácky a opět udeřila muže pažbou. Poté co se probral čekal ho dopis:

Milý muži,
dobrá vaše akce byla,
ale má je lepší,
Ježíška jsem nezabila,
mám jen jeho dárky, věř mi.
P.S. Taky jeden dostaneš, až mě najdeš.


S ním se zvedl, zapískal na koně a jel hledat manželku s JEHO Ježíškem... do pevnosti, kam jinam?!
 
Nahoru