• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Volný pokec o Dračím Doupěti The West

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12516
  • Vytvořeno

DeletedUser9371

Guest
Já jsem hozenou rukavici McBraceye zvedl a Tvou taky, takže výzvu přijímám, rád.
Spoj se se mnou ve zprávě, Dawe. Potřebuji se na něčem domluvit.

Díky
 
Krosno, nevím jestli jsi si vědomý toho, k čemu ses´ odhodlal, k jaké činnosti jsi se uvázal. Mňo ale jak je mé heslo; Who dares wins, tak směle do toho a půl je hotovo... (a pak honem od toho) :D

Já budu normálně hrát, tak jako všichni ostatní. Stejně si ani nedovedu představit dvojí roli hráče a GM, to těžko oddělit. Asi budeme hrát nějaké dobrodrůžo odznova, každopádně si vytvořím postavu.
 

DeletedUser2814

Guest
Hm... je ještě tedy nějaká možnost se přidat do tohoto zajímavého putování po prériích formou mé oblíbené hry? Nezklamu Vás, nebudu dělat zvraty jako jistý uživatel od k... :hoj:
 
Však se rozjede druhé kolo, teda pokud počítám to první "nulté". Sesumíruje se nová grupa, Pýdžej se k tomu vrátí naplno a pak se to rozběhne...
 

DeletedUser9371

Guest
Jak jsem psal, hozenou rukavici zvedám a jdu do toho s Vámi. Nehledě ? S fajn a rozumnými hráči si vždy rád zahraji. :72:
 

DeletedUser

Guest
A já také nehodlám zůstat pozadu. Jdu do toho s vámi také :).
 

DeletedUser12516

Guest
Vidím že máte opět chuť hrát... :) To mě velice těší... :) Jenom proberu pár drobností a hurá do nejspíše nového příběhu. Tentokrát už to nebude honba za někým, bo jestli by jste chtěli tento typ příběhu prosím. Také si dovoluji vypustit volnou diskuzi o typ příběhu. Bude se putovat prérií a hledat zločince? Nebo se jako skupina dostanete do řetězce průmyslové výroby. Je to jenom na vás.

PS: McBracey? Ono já si to myslel z počátku také že to nepůjde jen tak hrát i vyprávět. Opak je pravdou. Když hraješ tak jak já, že jsem byl menší součástí toho příběhu, můžeš tu skupinu méně zkušených hráčů nenápadně vést k cíli, aniž by jsi vypustil pokračování nebo zápletku celého příběhu. Je tedy fakt že jako PJ mám příběh namyšlený dva kroky do předu a vždy to vymýšlím dále až další kolo...
 

DeletedUser12516

Guest
Mno každopádně budu svoji postavu trošičku upravovat. Při tvorbě jsem ji dělal na rychlo a zapomněl jsem na pár podstatných informací. Počínaje špatným jménem až po nový příběh... Doufám že to nebude vadit a povolím každému změnu jestli že bude chtít.

PS: McBracey doufám že i tobě nebude vadit změna příběhu. Inspiroval jsem se tvojí narážkou a nápadem, když se DrD rozjíždělo.
 
Mi vadit nová línie příběhu nebude, já jsem se vším svolný. Každopádně jestli jsi si bral inspiraci z mých narážek, tak za výsledek neručím. :D
 

DeletedUser2814

Guest
Nevím, jak to bylo na začátku, ale nebylo by dobré, aby každá z naších postav něco uměla (samozřejmě :D), ale také něco neuměla? Třeba moje postava bude dobrá (jenom pro příklad) v připravování výbušnin, ale aby vylezla někam do kopce, to už aby jste jí tam tahali párem volů... Chápete, kam tím mířím? Že když budou všichni umět všechno, tak se za chvíli začneme hádat, kdo co udělá, protože všichni budou všechno umět... :D
Je to samozřejmě jenom návrh, nechci do toho nějak zasahovat, protože to nepořádám, ale mslím si, že by to mohlo být celkem dobré, ale koneckonců... Hra bude dobrá tak jako tak :D
 

DeletedUser16557

Guest
Nevím proč nepokračuju, co jsem udělal dle DrD je.....Žádné pravidla jsem tím neporušil..


Ale dobře, každopádně si běžím udělat multi-acc abych mohl někomu ,,opět,, kamením srovnat xichtík.

Hele,ty už dva máš.Dej si už stopku,stejnak nám příští příběh "nerozvrátíš".

Nevím, jak to bylo na začátku, ale nebylo by dobré, aby každá z naších postav něco uměla (samozřejmě :D), ale také něco neuměla?...

Jo,to je dobrý nápad a naprosto souhlasím :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12516

Guest
Kubíku, chápu že jsi rozhořčen tím že nemůžeš pokračovat ve hře ale uvědom si tvé chování. Neporušil jsi pravidla? Zapátrám v paměti ale jsem si téměř jist, že je tam někde v hloubi napsáno že se má hráč chovat slušně. Tvé příspěvky slušné nebyli (a nemyslím to zrovna na vulgaritu). Navíc promiň, ale jestli je Uzykmovy jedenáct, tak dle mého názoru se mi zdá, že má více rozumu než ty. Promiň, ale dle tvého chování mi to tak připadá...
 

DeletedUser16495

Guest
Ja, jsem rád že mě všichni srovnáváte s někým, komu šlápli na hračku... DrD... Máš si dělat co chceš, chápu že si upravuješ vlastní linni, abych si nemohl o uzýka otřít .... něco chlupatého...


Vlastně jsem se na DrD jen hrnul, abych vyzkoušel něco, co je v realitě nedosažitelné.. (Zapálit někomu pochodní obočí..)
A hlavně, užít si zábavu, a trošku se u toho i pobavit, ale vaše pravidla mě to neumožnují.
 

DeletedUser

Guest
Mám pouze jeden malý dotaz. Budeme pokračovat v tomto příběhu, anebo započneme jiný? Mě jde jen o to, jestli si mám založit novou postavu.
 

DeletedUser12516

Guest
Postavu si zakládat novou nemusíš. Nevidím to za nezbytné. Můžeš si však svoji postavu upravit... :) A příběh se pojede nejspíše nový... :)
 
Nevím, jak to bylo na začátku, ale nebylo by dobré, aby každá z naších postav něco uměla (samozřejmě :D), ale také něco neuměla? Třeba moje postava bude dobrá (jenom pro příklad) v připravování výbušnin, ale aby vylezla někam do kopce, to už aby jste jí tam tahali párem volů... Chápete, kam tím mířím? Že když budou všichni umět všechno, tak se za chvíli začneme hádat, kdo co udělá, protože všichni budou všechno umět... :D
Je to samozřejmě jenom návrh, nechci do toho nějak zasahovat, protože to nepořádám, ale mslím si, že by to mohlo být celkem dobré, ale koneckonců... Hra bude dobrá tak jako tak :D

Tak nějak je to v Gurpsu, měl jsi na rozdělení nějaké body a pak jsi ještě mohl nějaké ability oslabit a posílit tak jiné. Ale na to potřebuješ GM který toto bude obhospodařovat a zvládat. Zkratka hrát podle systému a pamatovat na něj. Je taky otázka jakým systémem se bude hrát. Podle klasického Class&level nebudeš na první úrovni umět celkem nic, ani nebudeš na to mít schopnosti. Když pojedeme podle zaměření; profese-řemesla-dovednosti, tak ani nevíme, co je možné dělat, jestli to svedeme a zda-li se k tomu postava odhodlá.

Znal jsem Rpg hru na variaci warhammeru, kde byl docela dobře rozvinutý styl Career&skills (povolání a dovednosti). A tam jsi se rozhodl, že můžeš být třeba námořník a podle toho jsi měl na výběr co můžeš dělat. Byli to činnosti jednak obecné, jako práce s lanem, šití oblečení, výroba šperků a různé. Anebo přímo specifikované, jako vrh kotvičkou na laně (pro zloděje), špehování, mluvení k davu rozdělání ohně a samé takové. A teď jsi to uměl na určitou úroveň a ty dovednosti se na sebe vázaly, musel jsi umět určené dovednosti na minimální úroveň. Zkrátka, aby jsi někam vylezl, tak jsi musel umět; házet kotvičkou, šplhat, vázat uzle a ktomu ještě nějakou akrobacii. Pak jsi si ještě vybral pár volitelných, pokud zbývali body. Většinou žádné nezbydou, takže málokdo umí věc, kterou umí další ze skupiny. Takže to povětšinou vypadá tak, že jeden hráč mluví s lidmi, ostatní si ani neškrtnou, někdo rozdělá oheň a udělá večeří. Je to jak ze hry commandos. Každý umí něco a všichni chodí všude spolu.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2814

Guest
Přesně tohle jsem měl na mysli. Nemyslel jsem tedy zrovna tu záležitost s atributy, ale to, že každý umí něco. a bude tím pádem pro družinu potřebný. Třeba by se mohl sem tam někdo od někoho něco naučit, atd. Pokud by ale byly ty atributy, tak by to chtělo sepsat nějaké dovednosti, aby si někdo nevymyslel, že umí dobře balit jointy :D
 

DeletedUser12516

Guest
Mno vidím že se to tu rozjíždí. Dáváte mi plno dobrých nápadů, jak hru obohatit a zlepšit. Přemýšlel jsem před chvílí i nad tím, že bych odstranil prvek atributů, protože je to celkem těžké na promýšlení a rozdělování ale zase se mi velmi zalíbila možnost "Career&skills" a popřípadě nějaké Atributy ponechat a propojit to dohromady... Také upravit celkově inventář, neboť se mi zdá zbytečně složitý a nepřehledný. Co vy na to? Respektive další návrhy se celkem hodí... Pomáháte mi s tím hodně a to se mi opravdu líbí... ;)
 
Nahoru