• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Vylepšení trhu (obrácená aukce)

Líbí se vám tento nápad?

  • Ano

    Hlasy: 0 0,0%
  • Ne

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    0
  • Anketa uzavřena .

DeletedUser18541

Guest
Často se stane, že hráči shánějí předměty, které se ostatním válí v batohu. Nebo by byl někdo u předmětů ochotný nabídnout takovou cenu, že by byli hráči ochotní uvažovat o prodeji věci, kterou původně prodávat ani nechtěli.

Navrhuji vylepšení trhu - obrácená aukce. To znamená že by měli hráči možnost zadat předmět, který chtějí, a maximální cenu, kterou jsou ochotní zaplatit. A hráč, který předmět má, by mohl kliknout na Ok nebo cenu "podhodit", tedy nabídnout méně než je původní nabídka. Systém "pojištění" věci by musel fungovat jako u peněz, tedy pokud mám aktivní nabídku (nabídl jsem nejnižší cenu za daný předmět), předmět by mi zmizel z inventáře, pokud někdo podhodí moji nabídku, tedy nabídne ten předmět za méně peněz, předmět se mi vrátí do inventáře.
Samozřejmě by mohl fungovat i okamžitý nákup, mohl bych zadat maximální cenu, a cenu za kterou kupuji hned a nečekám na ostatní nabídky.
 

DeletedUser17933

Guest
No tak bych to asi trochu upravil :

Jmenovalo by se to : Poptávka
Dal by si kolik za to dáš max. to by bylo skryto aby ti nedávali maximální cenu ale kdyby to někdo dal na trh a bylo by to do té max. ceny tak by se to automaticky koupilo .

Co když víc lidí poptává stejný produkt ?

V tomto případě by to bylo o tom kdo by měl nejvyší max. možnou cenu
 

DeletedUser

Guest
Jmenovalo by se to : Poptávka
Dal by si kolik za to dáš max. to by bylo skryto aby ti nedávali maximální cenu ale kdyby to někdo dal na trh a bylo by to do té max. ceny tak by se to automaticky koupilo .

Co když víc lidí poptává stejný produkt ?

V tomto případě by to bylo o tom kdo by měl nejvyší max. možnou cenu

Nejspíš jsem to automatické kupování špatně pochopil, ale by byl problém - když lidi mění mezi sebou věci, tak často dají na trh za minimum, takže by každý, kdo by poptával daný předmět nabízel víc.

Ale návrh se mi líbí, často píšu na salon, že něco sháním a i když lidi mají, tak buď si nevšimnou, nebo jsou v jiném salonu nebo zrovna né online, takže najet na trh a vidět, co kdo shání, jak moc je předmět žádaný a dle toho se rozhodnout - mohlo by to být nápomocné i pro novější hráče, kdy nemusí přesně znát hodnotu věcí a nechají se obalamutit a prodají hodně pod tržní cenou.
 
Chápu tě, nicméně si myslím, že tehle problém je způsoben nefunkční aukcí. Tj. tím, že při aukci nedochází ke zvyšování ceny a tím se předměty nedostávají na trh za tržní cenu, resp. potažmo vůbec. (jsou buď drahé nebo vykoupené, popř. lidi už na tohle rezignovali ...). Tj. za mě, by se měla v první řadě opravit aukce.
 

DeletedUser17933

Guest
Nejspíš jsem to automatické kupování špatně pochopil, ale by byl problém - když lidi mění mezi sebou věci, tak často dají na trh za minimum, takže by každý, kdo by poptával daný předmět nabízel víc.

Ale návrh se mi líbí, často píšu na salon, že něco sháním a i když lidi mají, tak buď si nevšimnou, nebo jsou v jiném salonu nebo zrovna né online, takže najet na trh a vidět, co kdo shání, jak moc je předmět žádaný a dle toho se rozhodnout - mohlo by to být nápomocné i pro novější hráče, kdy nemusí přesně znát hodnotu věcí a nechají se obalamutit a prodají hodně pod tržní cenou.

No tak by na to mohlo být i třeba rezervované kupování pro konkrétního hráče .

Přece by si to mohlo Innogames dodělat :D
 

DeletedUser18541

Guest
No tak bych to asi trochu upravil :

Jmenovalo by se to : Poptávka
Dal by si kolik za to dáš max. to by bylo skryto aby ti nedávali maximální cenu ale kdyby to někdo dal na trh a bylo by to do té max. ceny tak by se to automaticky koupilo .

Co když víc lidí poptává stejný produkt ?

V tomto případě by to bylo o tom kdo by měl nejvyší max. možnou cenu

Asi jsem to špatně vysvětlil, zkusím to znovu:
Když navrhnu maximální cenu, jsem ochotný ji za ten předmět dát. První by zřejmě dal maximální cenu, kdyby byl jiný hráč ochotný prodat tu věc za méně, prostě by cenu podhodil (nabídl předmět za méně), tím bych na konci aukce předmět koupil za nejnižší cenu. Kdyby nikdo cenu nepodhodil, koupil bych předmět za první nabídku. Samozřejmě by musely fungovat "pojistky" jako u normálního obchodu, takže při zadání aukce by mi zmizela daná cena z banky, hráči, který by dal do nabídky předmět za aktuálně nejnižší cenu, tedy "aktivní nabídka" by zmizel předmět z inventáře. Po skončení aukce by se obchod realizoval.

Automatický nákup by fungoval za cenu pro okamžitý nákup.
 
Nahoru