• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Wifi / Internet zdarma

DeletedUser

Guest
Přeskočím to, že máš představu o Wi-Fi jako o něčem, co si stáhneš z Ulož.to, pošleš si to do mobilu a tradá - máš net v mobilu. Jestli chceš mít doma „wifinu“, pořiď si router. Nicméně to ti k tomuhle telefonu bude stejně na nic - nepodporuje Wi-Fi. Jestli chceš používat mobilní internet, zaplať si tarif. Nepočítaje různé balíčky, zvýhodnění a slevy vzhledem k tvému tarifu i mimo něj (např. k věku), seženeš ten nejzákladnější kolem 150,- Kč měsíčně.
 

DeletedUser13789

Guest
Ahoj, chtěl bych se vás zeptat zda nejde nějak nainstalovat wifina do dotykového mobilu s javou (bez OS) ... A pokud ne tak jestli nejde nějak udělat mobilní internet zdarma :) ?

Můj mobil : Samsung S5230 (Samsung star)
OS : bez OS
Mobil má Javu
Dotykový displej
Přístup na internet (placený :/ )

Jde o to, že Tvůj mobil v podstatě nemá anténu na příjem WiFi. Takže je nemožné to jakkoliv obejít. Mobilní internet zdarma na našem trhu rozhodně neseženeš. Jediné, co mě napadá by mohla být tzv. internetová propust (takhle se to jmenuje na Androidu). Propojením počítače s mobilem pomocí datového kabelu se sdílí síť. Internet Ti tedy z PC "teče" do mobilu. Nevím, jestli je to ale technicky možné u mobilu bez OS. A pokud ano, tak zda je na to nějaká java aplikace. Já osobně nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Je ale pravdou, že tyhle "nechytré" Samsungy opravdu nejsou zvlášť dobře vybavené ani po softwarové stránce.

Pozor! Existuje ještě jiná funkce, která funguje přesně obráceně. Mobil se stane modemem pro PC a Tvůj počítač je pak připojen přes mobil k internetu. Takže si dej pozor, abys nezapnul tuhle funkci.

Víc Ti s tím asi neporadím. Jedině trošku zainvestovat do mobilu a koupit Android. Dneska už se dá sehnat za celkem slušné peníze. Ale chápu, že tohle asi nechceš slyšet.
 

DeletedUser13789

Guest
Díky za radu, připojení k Pc mně také napadlo :D ... Ale ještě bych se tě chtěl zeptat jestli se nejde zdarma připojit na net i bez připojení k PC protože Komp asi sebou tahat všude nebudu :D

No, to je právě ono...
Možnosti, jak chytit internet jsou asi dvě. WiFi, nebo datové připojení (3G, atd...).
Pak ještě existuje cosi, co se na Androidu jmenuje tethering přes bluetooth. Mělo by se jednat o sdílení sítě přes BT. Nevím ale, jakým směrem to funguje. Pravděpodobně se počítá s tím, že se mobil bude používat jako modem. Takže předpokládám, že přesně obráceně, než jak bys to potřeboval Ty.
I kdyby to fungovalo tak, jak potřebuješ, musel bys mít něco, co bude připojené k internetu a bude to mít bluetooth. Což je opět PC a chytré telefony a tablety. Takže tudy cesta nepovede.
Jiný způsob mě nenapadá.

Jen můžu přihodit, že mám T-mobile. Jakmile zapnu na mobilu datové připojení, tak se mi odečte asi 25 Kč a můžu být na netu celý den (nevím, jestli je to 12, nebo 24 hodin - moc často to nepoužívám). Samozřejmě tam je nějaká velmi nízká hranice FUP, takže to nedovolí stáhnout moc dat bez zpomalení připojení. Pokud ale potřebuješ internet každý den, tak je to hodně drahé a pomalé oproti tarifům.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13789

Guest
Aha, tak dík... :)
Jinak já mám taky T-Mobile ale dávat 25 KČ za den se mi nechce :/ nebo jestli to půjde přes tablet tak ten mám také :)
Jinak dík za odpovědi a kdyby jsi na něco přišel mně prosím informuj :)

Datové tarify vyjdou mnohem levněji, pokud chceš být na netu každý den.

S tabletem si moc nepomůžeš. Sice na něj chytíš WiFinu, ale nemáš jí jak dostat do mobilu. Mohl bys zkusit ten bluetooth tethering (nemám s ním vůbec žádné zkušenosti, nikdy jsem se tím nezabýval). Ale nevím, jak to bude fungovat s nechytrým telefonem. Pokud by to vůbec bylo možné.

Kdyby mě ještě něco napadlo, tak dám vědět.
 

Deleted User - 31870

Guest
Řekla bych, že nejsnadnější ve tvém případě bude pořízení nového telefonu - je otázkou, co vše máš za požadavky, aby přístroj splňoval a jak často jej používáš. Nedávno jsem byla nucena přejít na dotykový telefon, nechtěla jsem nic předraženého ani velkého - zvolila jsem si Samsung Galaxy S III mini.

Chceš-li něco levnějšího, jukni na Samsung S6310N Galaxy Young (u T-mobilu 2500,-), stále však nebudeš mít pořešené připojení k wifi, pokud si domů nepořídíš třeba router, nebo nebudeš mít v blízkosti nezaheslovanou volnou wifi síť, eventuelně si zaplatit nějaký ten balíček (jestli máš paušál, prohlídni si nabídku, jsou teď výhodnější v kombinaci).
 

DeletedUser13789

Guest
Samsung i HTC dělá cenově přístupné modely. Sony poslední dobou vůbec nesleduju, ale určitě taky něco mají.
WiFi router je cenově tak kolem 500 Kč. Takže nic strašného...
 

Deleted User - 31870

Guest
Tak jestli máš slabší signál, dá se dokoupit zesilující anténa - jeden čas jsem ji tu taky měla, signál krásně až na zahradě bez výpadků.

A asi bych ti fakt doporučila změnit telefon, pokud jej chceš využívat více - nevím, kolik ti je, tak kdyžtak se zeptej rodičů, u T-mobilu se dá vzít na přijatelný splátky.
 

DeletedUser13789

Guest
Tak jestli máš slabší signál, dá se dokoupit zesilující anténa - jeden čas jsem ji tu taky měla, signál krásně až na zahradě bez výpadků.

O co přesně šlo? Našla bys na to nějaký odkaz? Nikdy jsem se tím nezabýval, takže mě ani nenapadlo něco takového hledat.
 
Tak jestli máš slabší signál, dá se dokoupit zesilující anténa - jeden čas jsem ji tu taky měla, signál krásně až na zahradě bez výpadků.

A asi bych ti fakt doporučila změnit telefon, pokud jej chceš využívat více - nevím, kolik ti je, tak kdyžtak se zeptej rodičů, u T-mobilu se dá vzít na přijatelný splátky.

Tiež som mal problém so slabším signálom, ktorý často vypadával, signál bol kvalitný len pár metrov od "zdroja"... o takej anténe som nikdy nepočul, riešil som to kúpou ďalšieho routera...
 
Nahoru