• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

ZÁKLADY - Jednoduché rámečky

DeletedUser

Guest
Záleží asi na každém člověku, ale já osobně dělám rámečky do nové vrstvy - člověk si pak může lépe pohrát s opacity (krytím).

1) Obyčejný rámeček.

Tím myslím 1px široký rámeček po celém obvodu sigu.

Takže, otevřeme si naše dílko v PS a pomocí CTRL + SHIFT + N vytvoříme úplně na vrchu novou vrstvu.

V této nové vrstvě stlačíme CTRL + A a v panelu nástrojů se přepneme na výběry


01.jpg



Pravým myšidlem klikneme někam do oblasti sigu a vybereme z nabídky možnost Stroke (Vytáhnout)


02.jpg



Objeví se nám tabulka, které nastavíme požadované vlastnosti, jako šířku, barvu rámečku a krytí. Já jsem nastavovala takto:


03.jpg



Poté jsem zmáčkla CTRL + D pro ODznačení selekce a v okně vrstev jsem změnila opacity na 70% (Nad vrstvou s rámečkem mám ještě typo :wink


04.jpg



Výsledek:

05.jpg





2) Trochu složitější rámeček
A to rámeček 1px, odsazený 1px od okraje. :wink:

Opět otevřeme dokument, opět uděláme novou vrstvu a opět v nové vrstvě stlačíme CTRL + A, aby se nám vybrala celá plocha sigu. My ale chceme odsadit od okraje, takže blíže prozkoumáme možnosti výběrů, především pak výběru řádků a sloupců a možnost odebrat z výběru.

07.jpg

06.jpg


Aktivujeme tedy výběr jednoho řádku na mód Substract from selection (Odebrat z výběru), označený červeným čtvercem a jdeme kouzlit...

Před tím, než začnete klikat, ujistěte se, že opravdu máte aktivní správné nastavení. Jinak kouzlo nefunguje.

Takže, snažte se kliknout přesně na tu přerušovanou čáru. Pokud jste klikli správně, výběr se o jeden pixel zúží. Tohle například je špatně...

08.jpg


Ale takhle je to správně

09.jpg


Podíváme se na zvětšeninu

10.jpg


Chce to trochu cviku, než to dostanete "do ruky". Takže, pokud se nám takto zadařil výběr horního řádku, vybereme i ten spodní a pak překlikneme na výběr jednoho sloupce. PŘESVĚDČÍME SE, ŽE I TEN JE NASTAVEN NA MÓD SUBSTRACT FROM SELECTION (ODEBRAT Z VÝBĚRU). A provedem to samé na sloupcích. Takhle bude nakonec naše dílko vypadat.

11.jpg


Teď už použijeme náš známý Stroke (Vytáhnout), tentokrát s černou barvou

13.jpg


Opacity zůstává 100%, zmáčkneme CTRL + D pro odzdnačení a ukládáme - ukázka na černém pozadí pro lepší konstrast.

14.jpg



Jsou i další rámečky, hezčí a efektnější, ale koukal jsem na grafické tvorby a myslím, že je sem nemá smysl dávat, tohle zatím postačí .

Original by jouzinka
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru