• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

zahrada

  • Zakladatel vlákna DeletedUser6753
  • Vytvořeno

DeletedUser6753

Guest
je v dnešní době přínosem mít svoji zahradu se zeleninou, ovocem, a vše co dozahrady patří
co si myslíte vy tak napište

tak to máte jěště malí my máme ještě o kousek větší a ječtě k temu pole

no jo ale my to pole má me za zahradou
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7906

Guest
my máme 100 metru dlouhou zahradu a mam toho dost:D a 20 metru širokou

my máme vt ý zahradě taky pole asi 40 krat10 metru..a mametam brambory.....na kousku mame mrkev, rajčata, okurky jahody apodobně

jj mě už to stačí takhle..ta práce..ale naštěstí budem to pole zkracovat
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
Vždy mne udivovalo, jak lidé žijící v bytovkách, nikdy nepostrádali zahradu - vystačili si s parkem, neboť do něj stejnak moc často nechodí. Ruku na srdce - kolik času skutečně dobrovolně trávíte na zahradě nebo v přírodě?

Pro mne je zahrada útočištěm klidu, místem pro pěstování oblíbených květin, místem pro pěstování ovoce a zeleniny (není nad vlastní vypěstovanou úrodu - vždyť spousta mladých z měst pořádně ani neví, co je to za práci - vidí pouze supermarket, kde mají vyskládané úhledné hromádky jídla), místem mého mládí (neexistovalo, abych seděla u počítače a hrála hry, místo toho jsem běhala po zahradě, okopávala kytičky, zalévala zeleninu, hrála si se psem - a to prosím dobrovolně, dnešní děti aby člověk nutil jít ven) - pokud bych tedy měla tuto dlouhou větu shrnout: nedovedu si představit, že bych měla žít v bytě bez zahrady, či ve městě bez kousku přírody.
 

DeletedUser6753

Guest
zelenina z vlastní zahrádky je lepší než z obchodu a o jahodách to platí o mnohokrát víc a nejlepší jemít vlastní studnu s čistou vodou a netu chlorovanou která se nedá pít
 

DeletedUser4628

Guest
Je pravda, že zelenina ze zahrádky má nesrovnatelně lepší chuť než z obchodu. Finančně se to ale nevyplatí. Stejné je to i s chovem domácích zvířat. A to nepočítám ztracený čas, který se dá strávit jiným způsobem.
 

DeletedUser

Guest
My máme zahradu velkou asi nějakejch 100 metrů se stromama co majjí ovoce, potom máme asi plus mínus 120 metrů dlohou zahradu se zeleninou, a potom ještě máme pole dlouhé asi 100 metrů kde máme obilí, široké to máme s ovocnýma stromama asi 15 metrů a jinak zahrada je široká asi 10 metrů. Na zahradě za zeleninou budu mít ještě včelí úly (moje další Hobby :D)
 

DeletedUser6753

Guest
Je pravda, že zelenina ze zahrádky má nesrovnatelně lepší chuť než z obchodu. Finančně se to ale nevyplatí. Stejné je to i s chovem domácích zvířat. A to nepočítám ztracený čas, který se dá strávit jiným způsobem.

to není pravda když to nebudeš šplíchat sarajtem proti plevelu a hnilobě tak ti to vijde levnějc a ještě něco prodáš tak ti to vyjde o pár tisícovek v plusu
 

DeletedUser4628

Guest
to není pravda když to nebudeš šplíchat sarajtem proti plevelu a hnilobě tak ti to vijde levnějc a ještě něco prodáš tak ti to vyjde o pár tisícovek v plusu

Když vezmu v úvahu kolik stojí např. květák nebo okurky nakládačky v obchodě a kolik zaplatím za přísady, kolik strávím času pletím, zaléváním, okopáváním, rytím apod., tak se mi nevyplatí vstávat z postele. A když nepostříkáš okurky nebo rajčata proti plísni, tak máš úrodu v háji.
 

DeletedUser6753

Guest
já okurky a rajčata nestříkám a rostou
jenom stříkám obilí proti pleveli a bram bory proti mandelinkám
pak ještě něčim stříkám cibuli a česnek a to je vše
 

DeletedUser4628

Guest
já okurky a rajčata nestříkám a rostou
jenom stříkám obilí proti pleveli a bram bory proti mandelinkám
pak ještě něčim stříkám cibuli a česnek a to je vše

Na tom obilí nebo bramborách možná něco vyděláš. To nemáme. Ale na běžné zelenině ne. Když ty okurky nebo rajčata nepostříkáme proti plísni, tak není nic...
 

DeletedUser

Guest
Ale je, ale je to dost o štěstí a vlhkosti-dlouhodobé.
Pokud je hodně dlouho vlhko, tak se ty plísně dělají.
Třeba babička má zahradu asi 1,5 m od potoka a rajčata tam jednoduše nemá, protože na to zkoušela i stříkat a stejně to plesnivělo....
Je to o oblasti....
My zahradu u baráku máme, a já si to bez ní a Aidy (náš pes) ani neumim představit, strávil jsem tam a poád trávim hodně času, zahrada je dost velká a má tvar trojúhelníku.
Rozměry si odhadovat netroufnu, ale ropvnoramenný trojúhelník 30X100m by tomu přibližně odpovídal, ale jeto dost nepřesné....
 
Nahoru