• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Zemřel Václav Havel

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno

DeletedUser9990

Guest
Já Václava Havla beru jako muže, který svrhl komunismus a že mu možná vděčíme za to, že jsme bez komunismu

Tak tomu opravdu nevěř.
Československo bylo jedno z posledních,kde to celé "padlo",resp. Sovětský svaz to umožnil.
Nebýt toho,že Sovětský svaz dal dříve jasně najevo nevměšování se již svým satelitům do vnitropolitické situace,tak by jsme se zde neměli o čem bavit.
 

DeletedUser9371

Guest
Tak tomu opravdu nevěř.
Československo bylo jedno z posledních,kde to celé "padlo",resp. Sovětský svaz to umožnil.
Nebýt toho,že Sovětský svaz dal dříve jasně najevo nevměšování se již svým satelitům do vnitropolitické situace,tak by jsme se zde neměli o čem bavit.

Hau, to je názor :)
A přesně tak to i bylo. Kdyby nás a "TO" nenechali "Rusáci" padnout, nikdy by jsme se "bolševika" nezbavili. Stejně se to nedozvíme, jak to tenkrát bylo a kdo s kým se tak domluvil.
Možná za dalších 20 let :(

Já Václava Havla beru jako muže, který svrhl komunismus a že mu možná vděčíme za to, že jsme bez komunismu, ale na druhou stranu: byl to jenom pisálek,

No tenhle názor je naprosto mimo. Koukni na mé příspěvky zpětně. Venca Havel byl ten poslední, kdo by svrhl komunismus v ČSSR. Ten strhli " Středoškoláci, Vysokoškoláci, Učni a dělníci například z ČKD. Pak až byla založena partyzánská skupina OF v čele s "Vencami Klausem a Havlem". A ani jeden z nich na Václaváku či Národní a nebo na Albertově nebyl :(:(:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
To není o "IN", dost lidí prostě nemá rádo když je oblbují. Těch báchorek o tom jaký to byl frajer, je až příliš a lidem se to vyloženě nacpalo. Z té jeho aury se vytvořila poklička, která doslova dusí národ. Mnoho z horních deseti tisíc, či takzvaných VIP a jiných rádoby-dobrotivých lidí, co zaujímají důležitá místa si myslí jak prospívají lidem, nemají ponětí jaká je realita. Školním příkladem budiž strana Věcí Veřejných. Je Havel volil, dal to zřetelně najevo, sami Vévéčka se na tom dodnes pýří. A skutečnost je taková, že hejno nekompetentních potrefenců v dobré víře že konají dobro, vedení a řízení jedním hlavounem, páchají neuvěřitelné ch...viny. Nedochází jim, že je neco v nepořádku a chyby hledají jinde, ne u sebe.

Chápu, taky zrovna nevyznávám Havlův "čítankovský kult" kde je z něj dělán takřka bůh. Je to ostatně trochu podobné jako u TGM, ze kterého se ve školách taky vytvořil jakýsi idol všech čechů. Havel byl skutečně "mimoň" a jeho činy byly velmi zidealizovány, to nepopírám...
A Vévéčka mi raději nepřipomínej, to je totální volební fail, a já myslel, jak to ti nový politici myslí dobře, a jak ta nová krev skutečně prosadí alespoň něco z toho co slibovaly. Pak jsem ale "vystřízlivěl", když media propírali ty kauzy o Bártovi, blonďaté Kočí a neschopném Johnovi.

Pro vysvětlení....já nejsem antihavlovec, vyjádřil jsem svůj názor. Co mi na tom všem vadí je to, že se z obyčejnýho protekčního, západem podporovaného pisálka, který se vyvyšoval za totality nad ostatní - viz Dopisy Olze......měli jsme jenom kaviár...atd - je vrchol arogance a výsměch všem obyčejným pracujícím lidem, kteří pracovali povětšinou poctivě. Do křesla prezidenta byl dosazen za pomoci disentu a tajných služeb USA a SSSR - viz mnou uváděná publikace v mém minulém příspěvku. A že tomu vůbec nerozuměl dokládá i jeho "lidská" amnestie, kde propustil mimo nespravedlivě uvězněných i těžké vrahy a notorické zloděje, ktaří se po chvíli do vězení opět dostali.
Ano...i já jsem v té době zvonil klíči, ale nikdo v tu dobu netušil, jak zkorumpovaní nenažraní politici nechají naší republiku rozkrást a zdevastovat co šlo.

Nemyslel jsem to nějak zle, jen mi přišlo, že odsuzuješ něco, jenom proto, že to nechápaš. Nejsem žádnej literární kritik, abych "objektivně" posoudil jeho díla. Opravdu nevím jak jsou umělecky (ne)hodnotná. Připadalo mi ale, že ho odsuzuješ tak nějak z podstaty - v tom jsem se ale asi spletl.

Dopisy Olze jsem nečetl, že by ho dosadily tajné služby USA a SSSR jsem sice už někde slyšel, ale nebral jsem tyto "fakta" příliš vážně. Ale teď se o tom mluví víc a víc a já už opravdu nevím co si o Havlovi mám myslet. Nafouknutá "kampaň" Havlova pohřbu mě utvrdila spíše v tom že je Havlova osoba využívána mocnými ke jejich vlastnímu užitku.
Osobně jsem si myslel, že Havlovy sametové revoluce využil (spiš zneužil) Klaus a jeho kuponová privatizace (statní podniky byly de facto legálně rozkrádány, protože byly rozprodány značně podcenou, a navíc mnoho schopných československých státních podniků kvůly privatizaci zaniklo - zahraniční investoři, po krátké době kdy musely udržet výrobu, je umyslně zničily aby se tak snadnou cestou zbavily konkurence).

Klíčkama jsem nezvonil, byl jsem v té době řvoucí mimino, a tak z toho co o Havlovy vím, jsem si vytvořil nějaký názor. Nezdál se mi být arogantní, zdál se mi být lidský. Je mi jasné, že mnoho z toho co se o něm píše jsou zidealizované pohádky, ale nenapadlo by mně že bude (možná i právem) označován takřka za nastrčené "******". Působil zkrátka jako velmi naivní mimoň, který to všechno snad ale opravdu myslel dobře.

Za nějaké zajímavé odkazy k tomuto tématu bych byl vážně vděčný
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
omlouvám se za DP (editace by si nikdo nevšiml)

Odkazy jsem si už našel sám tento je asi nejzajímavší...
 
Berme to tak,že hodně povolaných,ale málo vyvolených. To jen na okraj,nechci tím tvrdit,že V.H. byl extra špatná volba,ale jak píše Krosna,nevíme nic,co možná skrývají (nebo už ne)různý archívy.
Za sebe můžu říct- nevěřím tomu,že to bylo naprosto čistý.
Třeba P.Uhl,mě dokáže někdy vytočit doběla,ale je ve svejch názorech naprosto konzistentí,chová se i v týhle pokřivený době tak,jak se choval v disentu.
A myslím,že takovejch lidí je víc,jen už asi nemají sílu tu káru potáhnout dál,zbytek se dobře zakopal,a tiše si užívá,spousta lidí řeší existennční problémy a pomalu se vracíme tomu, co jsme uměli.Držet hubu a krok. A pokud si zkusíš trošku poskočit (třeba v práci,nebo na úřadě),tak ti to demokracie dokáže spočítat. jenom se jí už neříká LIDOVÁ.
 

DeletedUser9371

Guest
A myslím,že takovejch lidí je víc,jen už asi nemají sílu tu káru potáhnout dál,zbytek se dobře zakopal,a tiše si užívá,spousta lidí řeší existennční problémy a pomalu se vracíme tomu, co jsme uměli.Držet hubu a krok. A pokud si zkusíš trošku poskočit (třeba v práci,nebo na úřadě),tak ti to demokracie dokáže spočítat. jenom se jí už neříká LIDOVÁ.

Bez komentáře a palec nahoru chlape, řekl jsi to i za mne. :(:(
 
Pokud dovolíte,pokusil bych se to trochu nastínit.Je mi 55,tak si myslím,že trochu málo pamatuju.
Poměrně velkou sílu mají ve světě odborový organizace.Jsou i u nás,ale bohužel po vládě jedný strany jsou tak trochu hodně zprofanovaný.
V současný době mám ve firmě ředitele,kterej kdysi pracoval (dělal,konal se) jako předseda ROH.pro později narozený-REVOLUČNÍ ODBOROVÉ HNUTÍ. To byl org.,která měla zastupovat zájmy tehdejší tzv. dělnické třídy.
Na tu funkci byly potřebí dva předpoklady.
1.Členství v KSČ.
2.Zvolení členy ROH (tenkrát byli členové ROH i osoby z dnes tzv.managementu).

Dotyčná osoba oba požavky splňovala,dlouhý léta ,,odpovědně plnila úkoly svěřené jí,,nevím kolikátým sjezdem strany.
Do análu-jaksi se doba pomíchala a ten chlap,co hájil (nebo měl),je kapitalista jako prase,poukazuje na západ ,,takhle by to v Německu nešlo,, a když se ti nelíbí,tak před vrátnicí čeká 60 lidí a běž.

Mám kolegu,kovanýho člena KSČ,kterej byl narychtovanej jet do Prahy v list.89 a potlačovat tam studentský demonstrace(jako člen Lidovejch milicí). Ve finále nikam nejel,ale dodnes je členem tý partaje,celou dobu je členem zastupitelstva, a to i proto,že má a měl i tehdy rozumnej názor.
Vysvětlím. Věřil v ideály komunismu-proto se chystal do Prahy.
Ale současně byl i pro tu stranu černá vrána-poukazoval na nepravosti.
Nebylo tehdy mnoho členů partaje s červeným vysokoškolským diplomem v oblasti ČVUT,kteří by byli v profesi dělníka.
To jsem si dovolil jen dva postřehy.
 

DeletedUser1318

Guest
,
A Vévéčka mi raději nepřipomínej, to je totální volební fail, a já myslel, jak to ti nový politici myslí dobře, a jak ta nová krev skutečně prosadí alespoň něco z toho co slibovaly. Pak jsem ale "vystřízlivěl", když media propírali ty kauzy o Bártovi, blonďaté Kočí a neschopném Johnovi.
A ty myslíš, že Havel v době, kdy je volil, věděl co je to za vykutálenou partičku? Co když naletěl stejně jako ty? Nechci ho nijak idealizovat, ale není to tak, že tak jako jiní jim dal hlas proto, že se mu nelíbila tehdejší politika? Naletěl možná stejně jako tz a jiní...

Dopisy Olze jsem nečetl, že by ho dosadily tajné služby USA a SSSR jsem sice už někde slyšel, ale nebral jsem tyto "fakta" příliš vážně. Ale teď se o tom mluví víc a víc
Možná by nebylo na škodu poodhalit, jakým způsobem tajné služby cizích států přinutí volit poslance, zvolené před listopadem 89, aby téměř jednohlasně zvedli ruku pro "americko sovětskou loutku"...
Osobně jsem si myslel, že Havlovy sametové revoluce využil (spiš zneužil) Klaus a jeho kuponová privatizace
Technická poznámka. Kupónová privatizace nebyla Klausova ani náhodou. Duchovním otcem tohoto nápadu byl Tomáš Ježek a Dušan Tříska. Tehdy Klausovi poradci. A prvotně to možná ani špatná myšlenka nebyla, ale to už je zase jiné téma.
 
Technická poznámka. Kupónová privatizace nebyla Klausova ani náhodou. Duchovním otcem tohoto nápadu byl Tomáš Ježek a Dušan Tříska. Tehdy Klausovi poradci. A prvotně to možná ani špatná myšlenka nebyla, ale to už je zase jiné téma.


Přesně to o čem jsem psal výš. Ježek,Ládík Dlouhejch taky třeba,jo v pohodě se napakovali,tiše se stáhli,nekalej vodu a jsou v klídku.Ale jak dokazuje tat, lidi si pamatujou.enom je s tou kuponovkou spojovanej pouze náš souč.p. president. (mimoch.ten mě může taky pobozkat.
 

DeletedUser9371

Guest
Ježek,Ládík Dlouhejch taky třeba,jo v pohodě se napakovali,tiše se stáhli,nekalej vodu a jsou v klídku.Ale jak dokazuje tat, lidi si pamatujou.enom je s tou kuponovkou spojovanej pouze náš souč.p. president. (mimoch.ten mě může taky pobozkat.

Jojo, nostalgie na na zloděje.
Proti Ježkovi nic nemám, moc jsem ho nesledoval, Ježka ze Sparty jsem měl rád a vážil jsem si ho, na ostatní ježky nesahám, jsou plní blech. :D

Dlouhý a i ten jeho parťák Martin Fendrich kdo to pamatuje, to byli střelci. Dlouhý ještě "komanč za komančů a kovanej" :(:(
 
Když píchnu do toho, jak Havel volil strany, tak i v tomto byl chabý. Nejdříve (v pravěku OF, ODA a US) čtyřkoalice, pak zelení a nakonec VéVé. On neměl potřebu/touhu, v tehdejší situaci volbou něco změnit, to mohl udělat daleko lépe vlastním přičiněním. Je to jinak, pro něj byli volby samy o sobě zvláštní věcí, to byl výsledek toho oč se celý život snažil; svobodný výběr (volených) zástupců. Takže on se šel o volbách jednoduše "svobodně vyjádřit". Jestli věděl co jsou zač, to je další věc. Samozřejmě že ne, jinak by jim ten hlas nejspíš nedal. A tady jde zase vidět jaký to byl politik, neměl přehled ani zkušenosti.
 

DeletedUser9371

Guest
Tak toto mu vyčítat nebudu, to už by bylo malicherné. Jestli mu ho tam posadili rodiče a proč, to už s ním samým moc společného nemá.

To byl sarkastický vtípek a kdo ho choval jsem radši nepsal. :D

To je jak s našimi prezidenty s kriminální zkušeností : Hácha, Zápotocký, Novotný, Svoboda, Husák, Havel.
Na to je dobrý vtip jak sedí v base naši prezidenti Hácha, Gottwald, Husák, Havel a v rohu dva cikáni pozorují debatu. Prezidenti se baví mezi sebou za co sedí. Hácha za to, že prodal republiku fašistům. Gottwald za to že prodal republiku komunistům, Husák zase prodal republiku Rusákům, Havel kapitalistům. Cikáni se na sebe podívají a jeden praví : "Dežo, takový šunt a oni to prodaj 4 x" :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru