• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Zimní čas

DeletedUser8071

Guest
Holá panstvo :yes: za cca 8 hodin se mění jak u nás, tak v Evropě čas o hodinu zpět...tj. že se i 1 hodinu déle vyspíme wow:loool::ups ha::smoking king:..Jen tak pro upozornění :)
 

DeletedUser

Guest
už?ale mrzí mě,že to neudělali o týden dříve,jelikož máme teď týden volno-ředitelský volno,státní svátek,podzimní praázdniny
 

DeletedUser4517

Guest
horsi bude az ase bude menit cas na letni to budem zas nevyspani
 

DeletedUser

Guest
Jupíí, já už se těším jak budu chruptat v posteli :D:D:D:D Jinak se nětším na Letní čas... ten je nejhorší pro mě :loool: :devil:
 

DeletedUser

Guest
Mě je to celkem jedno jestli letní nebo zimní, jenom se změní, že ráno půjdu do školy za tmy a zpátky taky.
 

Deleted User - 31870

Guest
nemám ráda přesuny v čase, neboť se běžně budím před budíkem, tudíž pokud se mi přesune automaticky na mobilu čas o hodinu zpět, vzbudím se podstatně dříve v očekávání budoucího zvonění.. a vzhledem k tomu, že už pak těžko usínám, je to trošku nepříjemné (obzvlášť, pokud v neděli koukáte od 7 do stropu - myšleno nepřesunutého času, takže vlastně od 6 zimního času..
 

DeletedUser4517

Guest
nebyt Hitlera vztavali bysme cely rok stejne udajne ho zavedl prave on

Edit by D.: pokud si dobře vzpomínám, tak sice ne přímo návrh na změnu úprav času, ale na podobný princip byl vymyšlen prvně Benjaminem Franklinem - tedy aby lidé chodili dříve spát a tím lépe využívali denní světlo - což je vlastně důsledek návrhu na úpravu času.. (nevím, co na to říká wikipedie či jiné encyklopedie)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ja sa na letný čas teším. (výhovrka prečo som do školy prišiel neskorro :D )
 

DeletedUser

Guest
Edit by D.: pokud si dobře vzpomínám, tak sice ne přímo návrh na změnu úprav času, ale na podobný princip byl vymyšlen prvně Benjaminem Franklinem - tedy aby lidé chodili dříve spát a tím lépe využívali denní světlo - což je vlastně důsledek návrhu na úpravu času.. (nevím, co na to říká wikipedie či jiné encyklopedie)
Benjamin Franklin letní čas navrhoval jako první, ale nechtěl ho uzákonit, myslel to spíš jako doporučení (asi konec 18.stol). Poprvé byl uveden do praxe ve Švédsku za první světové války, změna se za války ujala i v jiných státech. Po válce, vetšina zemí letní čas zase zrušila, protože mezi lidmi nebyl populární. Znovuzavedení letního času a vznik zimního času se uskutečnilo za 2. světové války od té doby se zachoval v podstatě v celé EU.:smoker:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
aha, tak proto když jsem vstal, tak na hodinách bylo 10:10 a na PC 9:10 :D
 
Nahoru