• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Zimní událost 2022

Pravda. Finální odměna za úkol jeden mátový čaj z truhly není nic moc. Mohli dát třeba nějakej zajímavej produkt. Třeba fotku waupeeho rodiny co dává nějaký schopnosti a do toho třeba 30% peníze z prací a duelů. Aspoň něco.

Teším se až vydají skrytý úkol Jít na průzkum 3000 hodin.
 
Já třeba k úkolům přistupuji tak, že co kdyby se nějaký stal opakovatelným a příští rok z něj byla schopnost... na dílčí odměny zkušeností a dolarů fakt nekoukám, protože stejně v současným westu nic neřeší.
 

EREWAN

Člen týmu
Zdá se mi to nebo snížili drop rate u těch sněhových vloček oproti minulým eventum, klikal jsem asi 6 hodin a nikam to nevedelo, jsem rád že jsem našel 30 těch vloček
 
Prosím pěkně,co určuje %ta náleznosti vloček na světech???
Není to poprvé co žiji s pocitem,že se to odvíjí z atraktivnosti (obsazenosti) tedy rentability daných světů :(
Vezmu - li jen světy kde mám k dispozici lepší sety a všude mám stejný charakter,jedu jen hodinovky a cca 50 - 60 ene obětuji denně ma 15 sec klikánía dejme tomu to činím po 3 dny od začátku akce,pak mám S9 + S1 po 19 ks,kdežto Hudson 10 a Indiana 9
50% rozdíl je celkem dost,dalo by se to nazvat i diskriminací ;)
 
Zdá se mi to nebo snížili drop rate u těch sněhových vloček oproti minulým eventum, klikal jsem asi 6 hodin a nikam to nevedelo, jsem rád že jsem našel 30 těch vloček
Nemám přesně poznačené, s jakou frekvencí padaly věci v minulých akcích, ale souhlasím, že to nepadá vůbec dobře. Někdo psal, že na 100 vloček spotřeboval asi 1500 energie, což by u mě zatím asi poměrově odpovídalo. Sice je to asi lepší než paví pera, kde to vyžadovalo asi 3000 energie, nicméně to byl první přepálený extrém. Asi se snaží oddělit zrno od plev, aby to většina lidí zabalila u deseti vloček a věci do úkolu nakoupili v shopu. Zároveň ani moc nemotivuje obsah vloček, kde padají jen kraviny a třeba sběratelský obrázky minimálně, takže si nedokážu představit, že bych jen z vloček zkompletoval sbírku obrázků.
 
Přepočet na energii jsem nesledoval, na Klondike někdo nasbíral 100 vloček první den večer. Padaly hůř a v nějakých periodách, ale druhý den akce jsem je dosbíral taky. 60% zbytečných úkolových itemů, 10% obrázků (pro mně taky neužitečných) a 30% užitečných drobností, v tom 4 truhly s výbavou. Byl jsem zklamaný.
Zkusil jsem ještě sběr na Lummi s obchodní postavou co tam mám, sbět trval také asi 24 hodin. Ale obrovský rozdíl v kvalitě dárků, přes 60% užitečných maličkostí a asi 10 truhel k tomu. Dědek vzal co mohl a dal mi 630k dolarů. Rozdíl v kvalitě dárků mezi Klondike a Lummi propastný. Další světy však zkoušet nebudu, celou akci hodnotím jako nudnou a nevyváženou, jak po stránce dropu z vloček,tak i z nepovedených úkolových řad.
 

AngeCZ

Člen týmu
Tak já potřeboval něco přes 300 ene na 20 vloček, což by odpovídalo zhruba na celkem 10 plných energií na vyklikání 100 vloček. To se mi teda rozhodně nezdá příliš na celý event :)
 

raketak95

Člen týmu
Já si myslím, že drop rate zůstává relativně podobný jako u minulých akcí (tj. asi 6%) - vyklikal jsem 4 světy (I-L), u části jsem si ty dropy i psal než mě to přestalo bavit (karanténa je dlouhá a nudná... :roll:) a pozoroval jsem drop mezi 5-8%; subjektivně mi to J, L celkem padalo a I, K vůbec.

Teorie pravděpodobnosti na takovéto případy samozřejmě pamatuje a má na to negativně binomické rozdělení, které zkoumá pravděpodobnost počtu neúspěchů před x-tým úspěchem (padnutím nesmyslu). Pokud je drop rate těch 6% je střední hodnota takového rozdělení 1 566 neúspěchů před 100. úspěchem => 1 666 prací (6,94 h při 15s). Samozřejmě, aby to bylo easy na pochopení na tomto počtu skončí teoreticky 0,25 % hráčů, takže si nic nedělejte z toho, že to neklaplo. :lol: Kurevské rozdíly v dobách vyklikání zapříčiňuje vysoký rozptyl rozdělení, který se k minimu blíží až při pravděpodobnosti dropu 1, takže teď je na opačné části spektra = je téměř u maxima... To má za následek, že:
5 % haluzáků to vykliká jen za 5,87 hodiny (úspora 1,07h oproti střednímu stavu), 25 % za cca 6,5; polovina hráčů za těch 6,94h, 75% za cca 7,4 a 5% největších smolařů to nebude mít ani po 8 hodinách klikání... :( Do toho si započítejte prostoje (tedy pokud nemáte bota :whistle:) a vychází mi z toho, že štěstí/smůla může ušetřit přes 2 hodiny času (ale naprosto běžný je hodinový; půlhodinový rozdíl mezi 2 světy).
 
Nemám přesně poznačené, s jakou frekvencí padaly věci v minulých akcích, ale souhlasím, že to nepadá vůbec dobře. Někdo psal, že na 100 vloček spotřeboval asi 1500 energie, což by u mě zatím asi poměrově odpovídalo. Sice je to asi lepší než paví pera, kde to vyžadovalo asi 3000 energie, nicméně to byl první přepálený extrém. Asi se snaží oddělit zrno od plev, aby to většina lidí zabalila u deseti vloček a věci do úkolu nakoupili v shopu. Zároveň ani moc nemotivuje obsah vloček, kde padají jen kraviny a třeba sběratelský obrázky minimálně, takže si nedokážu představit, že bych jen z vloček zkompletoval sbírku obrázků.

Asi je to jen dojem, bro. Já jsem na Dakotě zkompletoval obrázky z asi 6 nebo 7 karet a napadalo mi to z prvních 20 vloček.
 
Nahoru