• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Zlatá éra kinematografie - tombola s úkolem

  • Zakladatel vlákna DeletedUser7239
  • Vytvořeno

Líbí se Vám tento nápad?


  • Celkový počet hlasujících
    54
  • Anketa uzavřena .

DeletedUser7239

Guest
Tak jsem přišel na nápad vytvořit další tombolu. Mohla by být třeba v září, když se prakticky nic nekoná.
(tombola - náhodné blikání žároviček zelená a červená). Řeky zabarvené do zlata.

Zlatá éra kinematografie - úkol k tombole

1. Stavba sálu
Henry: Ahoj (player name).
Už jsi slyšel o tom slavném vynálezci Edisonovi ? Co zdokonalil tu žárovku. Dnes má přijet promítat do našeho salónu. Potřeboval bych postavit na promítání sál. Můžeš mi prosím donést materiál ?
Potřeba: 1ks Velké kladivo
1ks Kladívko
1 ks Pila
10ks Dřeva
20ks Hřebíku
Díky (player name) Tady máš odměnu za pomoc. Volné vstupenky na představení.
Odměna:
show_tickets.png


2. Příprava kina
Henry: Ještě bych potřeboval tvoji pomoc při přípravě sálu. Na zdi musí být velké promítací plátno.
Můžeš prosím tě zajít do obchodu a koupit 4 Plátna a Jehlu s nití ?
Potřeba: 30 min Obchodovat
4 Plátna
1ks Jehla s nití (vypadne při práci Obchodovat)
Teď je potřeba plátna sešít a promítací sál je hotov.
Odměna: 50 EXP

3. Než přijdou hosté
Henry: Ještě než přijdou první diváci sežeň si rychle Bednu s nářádím a pomoz mi se zbytkem toho dřeva vyrobit pár lavic, aby bylo na čem sedět.
Potřeba: 1x Bedna s nářadím
2 hodiny Pracovat na pile
Dobře (player name), zdá se, že vše je připraveno. Teď už může Edison přijet.
Odměna: 100 EXP

4. Plavba po řece
Henry: Tak nám Edison napsal, že k nám připluje po řece a představení ohlásí zvoněním. Bude to trvat asi 4 hodiny... ta cesta. Můžeš to zařídit ?
Potřeba: 4 hodiny Řídit kolesový parník
1ks Lodní zvon
Tak už jste konečně tady ! Představení může začít.
Odměna: 150 EXP

5. Žízniví hosté
Henry: Začínají se scházet hosté. Můžeš mi prosím ještě pomoct roznést piva ? Anebo řekni Marii ať ti s tím pomůže.
Přijmout: 10x
beer.png


6. Pomoc s pivem
Marie: No jistě, že ti pomůžu, ale rychle než začne představení. Taky jsem docela zvědavá na ty pohyblivé obrázky.
Potřeba: 10x
beer.png

Jo abych nezapomněla tady je něco, co si u mně uložil pan Edison. Můžeš mu to prosím přinést ?
Odměna:
normal_movie.png


7. Promítání
Edison: Neviděl jste někdo moji filmovou pásku ?

Potřeba:
normal_movie.png

Kde byla ? U Marie ? No na to jsem úplně zapomněl, díky. A teď rychle do lavic. Promítání může začít...

8. Žárovka
Na konci představení málem došlo k požáru, ale včasným zásahem se nikomu nic nestalo
Potřeba: 2 hodiny Hasit požáry
Edison: Díky (player name), byl jsi moc užitečný, tady máš jednu z mých žárovek
Odměna: Žárovka

Pozn: Žárovka by byl nově vytvořený item, který by mohl mít v sobě toto nastavení:
4 volné atributy a 20 bodů schopnosti na rozdělení podle potřeb hráče.

Žárovky by mohli být vytvořené dvě. S nerozdělenými schopnostmi - zhasnutá a rozdělenými schopnostmi - svítící.

Něco navíc:
Další možné změny (není součástí samotného návrhu Zlatá éra kinematografie): Úprava všech tombol a to tak, že by se mohli rozdávat méně hodnotné ceny, ale počet by byl pouze do 100000 nasbíraných věcí jinak řečeno za každých 10000 bodů cena. A mohla by být podobně i o vánocích s bílou vodní plochou.
Dále by bylo vhodnější upravit přidělování za posílání dárečků přátelům tak, že kdo co pošle to taky získá. :)

+ oživení hry
- další práce pro INNO
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Já jsem pro každý úkol, do toho úkolu by se dal celkem dobře zapasovat i Tesla. Bylo by to takové pozdní technické období divokého západu. Ovšem kde je ta tombola samotná?! A taky těch tombol je docela dost...(stačil by jen ten úkol)
 

DeletedUser7239

Guest
Já jsem pro každý úkol, do toho úkolu by se dal celkem dobře zapasovat i Tesla. Bylo by to takové pozdní technické období divokého západu. Ovšem kde je ta tombola samotná?! A taky těch tombol je docela dost...(stačil by jen ten úkol)

Jistě, ale to mně napadlo, když hraji to Eldorádo při té tombole ke Dni mrtvých... a když INNO dělá ty růžové a červené řeky, že by nebylo špatné udělat i zlatou řeku. :) Taky ty žárovičky mi přijde jako dobrý nápad podobné jako karty, ale rychle by blikali a jedním tlačítkem by jsi to stopnul. Takové žárovičky by jsme si mohli i navzájem posílat. Jinak nějakou novou tombolu netřeba vymýšlet. Fungovala by na podobném principu jako ty předchozí i té Valentýnské nebo Velikonoční. Jinak by mohla být podobná tombola i na vánoce, kde by řeky byly zase na bílo. A na stromečku by mohli blikat zase vánoční žárovičky. lol
 

DeletedUser

Guest
Za mě určitě ano. Teslu bych do toho netahal. Sice ho mám radši, než Edisona (co si budem povídat, Edison byl pěkný prevít), ale zase by to mělo být časově příbuzné, takže bych vybral spíš někoho jiného (třeba okolo telegrafu by se někdo mohl najít). A žárovku bych nespojoval s Edisonem - hodně lidí se dneska mýlí v tom, že ji vynalezl (on byl jenom v týmu, který ji inovoval), tak bych v tom ty lidi nenechával.

Asi jsem to přehlédl, ale jak je to s těmi pivy? Kde je získat? Měla by tam být vyznačená poznámka.

Jinak bych dal větší odměny (víc expů), aby se to aspoň trochu vyvážilo s obtížností.
 

DeletedUser7239

Guest
5. Žízniví hosté - už to tam je, tak je to v pořádku. :-)

Už jen ten Edison a žárovky.

No já bych to tak nechal. Ono není podstatné, že na to nepřišel sám, ale s týmem. Podstatné je to, že 1. února vytvořil první filmové studio a v listopadu udělal první historický film - kovbojku. Jenže vzhledem k tomu, že by se to tlouklo s Valentýnem nebo Dnem mrtvých jsem to trochu posunul. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No já bych to tak nechal. Ono není podstatné, že na to nepřišel sám, ale s týmem. Podstatné je to, že 1. února udělal první historický film - kovbojku. Jenže vzhledem k tomu, že by se to tlouklo s Valentýnem jsem to trochu posunul. :)

Zdůrazním slovíčko inovoval - žárovka byla už několik let před ním. Jak to bude s Valentýnem, to těžko říci. Já si myslím, že by to snad nevadilo vzhledem k tomu, že tohle by zabralo podle mého podstatně méně času, než takový Valentýnský event - ale nemůžu pochopitelně mluvit za všechny. Je nepopíratelný fakt, že první kovbojku (ne film) udělala jeho společnost prostřednictvím chlapíka Edwina S. Portera - to zase ano. Ale proč tam nedat namísto žárovky třeba fonograf? Ten nepopíratelně vynalezl sám a problém by s tím být neměl, pokud by se uvedlo, že je to fonograf a ne gramofon.
 
Žárovka je s Edisonem spojená dost, tady se nemusí nijak experimentovat. Navíc sbírání malých žárovek je fajn, má to cosi do sebe...
 

DeletedUser7239

Guest
Zdůrazním slovíčko inovoval - žárovka byla už několik let před ním.

1879 - žárovka - Dne 21. října vydržela první pokusná žárovka svítit 13,5 hodiny. Za rok již vyráběné žárovky svítily přes 1200 hodin.
Zdroj: Wikipedie
Lidé stejně nejspíš budou připisovat díky Wikipedii vynález Edisonovi a jeho společnosti. :) Pochybuji, že by se lidé učili ze hry takové jako je v současné podobě The West. :D
 

DeletedUser

Guest
Tak z West se lidi neučí (alespoň zatím :D - uvidíme, jak projde návrh na Výpravu). Je smutnou pravdou, že lidé mu budou připisovat vynález žárovky i nadále. Většinu lidí to ani nezajímá, a tak si ani nezjistí, co a jak. Ale chápu, že ne každého to musí notně zajímat. Jenom by některým mělo být prostě jasné, že Edison nebyl nikdy žádný milý chlápek se skvělými nápady, kterému prostě přálo štěstí, a tak vynalezl tohle a tohle. Vůbec ne.

Jinak tady je zase uvedena jiná délka svícení : http://cs.wikipedia.org/wiki/Žárovka

Na českou Wiki se člověk v tomhle nemůže úplně spolehnout. Předně ji píšou obyčejní lidé a ne někteří zaběhlí nadšenci. To spíš na anglické je to hezky popsané a uvedené, že první žárovka už byla víc, jak třicet let předtím:

http://en.wikipedia.org/wiki/Incandescent_light_bulb

Každopádně vím, že ne všichni umí úplně skvěle anglicky, nicméně kdo si to bude chtít přečíst, tak může. To už je jeho věc.

Zpátky ale k věci. Svoje výtky jsem řekl - stojím si za nimi. Přesto ale pouze můj názor neznamená všechno. Jeden názor to je jako nic, takže se to nemusí zas tak moc brát. ;-)

Nápad se mi líbí a určitě budu hlasovat pro. Toť asi všechno k tomu. :-)
 
Ale ta žárovka je vážně to pravé, aji Inno ji má coby znak, takže potěší. A posílání žároviček je šupa, oproti těm "afrikánům" určitě. Místo tomboly, by se točilo dynamo, vylosoval by jsi energetické posilováky mechanické. Toť nějaké parní vozítko místo koníka a podobné vymoženosti...

Tvůrci už dávno měli dát dohry nějaké věci, co by hráči mohli sestavovat. Je nenapadl ani nějaký žebřík anebo beranidlo do pevností. To tady prostě chybí...
 
Mě nepřijde třeba úplně v pohodě 50 minut klikat, abych poslal 50 přátelům srdíčka. Je to jednak zdlouhavé, nudné, neefektivní, ale také zcela zbytečné, únavné, špatně se v tom orientuje, neustále oznamování, kdo se stal zrovna online (tudíž překliknutí úplně dopředu a tím pádem naschvál nutné rolování zpět), hlídání času, velká šance, že někoho přehlédnu a určitě by se toho našlo daleko víc, proč si myslím, že by to bylo 100% lepší s možností vše hromadně poslat.

Předně, co z toho INNO samo o sobě má? Pokud na tom chce vydělat, tak ať dá možnost poslat všem za 5 nugetů, či UPD prosím - pak to nebude zadarmo. Ale takhle? Takhle z toho nemůže mít prospěch ani jedna strana. Je to spíš na nervy.

Samozřejmě že to je zdlouhavé, nudné, málo efektivní a je třeba to hlídat. Je to jedna z možností jak získat ty věci, buď si i tím málem pomůžeš k vyššímu skore, anebo to oželíš a v tom to právě je. A nemyslím si že by Inno muselo vydělávat na prkotinách, jen ať se hráči snaží, je třeba se připojit a provést to. To pak vůbec nemusí být nějaká aktivita s lištou přátel, ale nakrásně může být někde v rohu ikona která dá každý den nějaké srdíčka/dýně/květy/rachejtle k dobru, vyjde to nastejno!

Je to celé o aktivitě a přístupu, je třeba se snažit při tom sbírání a využít všechno co se dát, když chci dosáhnout konečného výsledku. Hráči nejen že pracují nějakých 16 hodin denně, což obnáší koupi prémia a ještě si kupují energii, anebo ji sosají z posilovaků, které měsíc před tím sbírají a vyrábějí. Prostě se na to připraví a pak jedou. Jak se říká; voják se stará - voják má! Čas od času tady každý bečíte jak byl starý west fajn, že se nedělali rozdíly a všichni si stejnou měrou museli zasloužit a byla to dřina. Tak jak to vlastně je?

Já bych chtěl některé lidi, obvzláště z té mladší generace, při nějaké činnosti. Čím dál tím víc mám dojem, že lidstvo zhebne na lenost a fádnost. Dneska když má někdo něco tvořit anebo udělat, tak je problém. Všichni pouze přemýšlí jak se toho střepat. Občas sice tímto procesem dojde k nějakému pozitivnímu vedlejšímu produktu, ale to nás nespasí. Takže lidstvo zakrní ve snaze "nějak s tím vydrbat", vydrbou akorát sami se sebou.
 

DeletedUser9371

Guest
Mě nepřijde třeba úplně v pohodě 50 minut klikat, abych poslal 50 přátelům srdíčka. Je to jednak zdlouhavé, nudné, neefektivní, ale také zcela zbytečné, únavné, špatně se v tom orientuje, neustále oznamování ...

Proč ne, já s tím problém nemám, stejně tak jako s duely kytkami. Kdy můžeš v reálu mlátit chlapa kytkou po hlavě. Ženu květinou neuhodíš. Lepší než losovat v tombolách a cirkusech čtyřlístky, hoblíky a další zbytečnosti. Beru to jako zábavu, zpestření hry a komunikace mezi hráči mimo město a alianci. :)
 

DeletedUser18120

Guest
Pěkně zpracovaný příběh i úlohy, za mě určitě palec nahoru :beer:
 

DeletedUser18230

Guest
:kobylka:
Proč ne, já s tím problém nemám, stejně tak jako s duely kytkami. Kdy můžeš v reálu mlátit chlapa kytkou po hlavě. Ženu květinou neuhodíš. Lepší než losovat v tombolách a cirkusech čtyřlístky, hoblíky a další zbytečnosti. Beru to jako zábavu, zpestření hry a komunikace mezi hráči mimo město a alianci. :)

to bi bolo dobre :zásek::zásek:
 
Nahoru