• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Aktuality

DeletedUser9371

Guest
Vesměsný pokec Všech hráčů o všehomíru.

Pokec mezi hráči o čemkoli tak, aby to prostě nekolidovalo v tématech, kde tyto příspěvky nemají být, otravuje to pak naše moderátory a příspěvky jsou mazány.
Hlavně v klidu, slušně a nevyvolávat hádky. Proto tu nejsme, ne ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Ano, ano, my se chceme vyjádřit/pořešit různé nastálé záležitosti a kolikrát jsme omezováni rámcem daného tématu (i vlastními schopnostmi :D). A je třeba se ponořit do problému a pořešit jej. Někdy to je na delší dobu a my pak musíme kolikrát rychle psát, než příjde nějaký moderátor, který nás utne a už nepustí ke slovu.

Sakra, stát zakázal rozlévání alkoholu, no potěš koště. Ještěže mám plný bar, samozřejmě značkový chlast. Zábavy asi půjdou do kopru...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Nejen to, ale to by byl masakr, kdyby se nepil tvrdý alkohol, třeba půl roku. To by padla celá ekonomika státu. Na alkoholu, tabáku a benzínu se to všechno staví. Minimální náklady a vysoký příjem na daních do"eráru" státu. :(
 
A co výrobci/zaměstnavatelé, platí daně, zdravotní, sociální a mzdy, co budou dělat?! To samé prodejci. Však víno či pivo každý nechlašče!


dáváme si s rodinou pulany
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser9371

Guest
Mě na tom zaráží, že kdybych si teď koupil i v kamenném krámě třeba rum, kde mám záruku, že to není "pajcované". Nemyslím, že by ten prodejce byl podvodník, třeba koupí v makru a tomu to zase dodá nějaký šachista, který koupil značkový rum az jednohoho litru napajcovbal litrů deset. Takže nezávidím ani firmám, co alkohol vyrábí. Dobře jim to pokazí jméno.
No, to že je vláda "napajcovaná", to je mi jasné, ale s tím alkoholem to je síla. A mrtví jen přibývají. Teď mám pocit 19 ? A další po špitálech.
:(
 
No ted už si toho moc nekoupíš. Brácha k nám došel a ještě před tím zavolal jestli nejdu nakpupit do Tesca. Zajímalo by mne jak to tam asi "prohíbá" :D, beztak to rychle obšancovávají nějakými umělohmotnými páskami a na pokladnách to berou lidem z pásu.
 

DeletedUser11313

Guest
Dneska jsem celý odpoledne hledal tequilu a nic, INNO se asi nechce dostat do průšvihu !
 

DeletedUser9371

Guest
Dneska jsem celý odpoledne hledal tequilu a nic, INNO se asi nechce dostat do průšvihu !
Přesně tak, jestli bude prohibice. ? Tolik alkoholu, co je ve hře při plnění úkolů (Rum, Whisky ....) by ani Inno nepobralo. No a třeba by vznikla CZ Mafie (Cosa Nostra), jako v 19. století v při prohibici v Americe a pašování alkoholu. :D

Vláda vyhlásila prohibici, tvrdý alkohol se už nesmí prodávat nikde
Provozovnám i osobám provozujícím služby v oblasti stravování vláda v pátek večer zakázala prodej a nalévání lihovin s obsahem alkoholu od 20 % na celém území České republiky. Zákaz, který vyhlásil ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), začal platit okamžitě. Jde o rozšíření předchozího mimořádného opatření, které se týkalo pouze stánkového prodeje.

Celý článek : http://www.novinky.cz/domaci/278796-vlada-vyhlasila-prohibici-tvrdy-alkohol-se-uz-nesmi-prodavat-nikde.html
 
Naposledy upraveno moderátorem:
No jestli je to od dvaceti procent, tak si koupím ochucené lihové nápoje. Takové ty amundsenky anebo sqaše, to taky není špatný pití a dá se vypít flaška jen tak.
 

DeletedUser9371

Guest
Dnes jsem přejel pracovně napříč republikou. Stavoval jsem se úmyslně na dvou pumpách na kelímkovou kávu. Na benzinkách to bylo jako po výbuchu granátu. Regály vymetené od alkoholu. Zajímavý pohled. Nemáte někdo přehled o prohibici ? Že se stahuje i na pití, jako je skotská, francouský koňak a podobné, zahraniční pití. To z nás asi mají radost v zahraničí.
Připadá mi to jako dřív na povinném prvním máji. Taky byla v ten den prohibice na tvrdý alkohol. Smělo jen pivo a to do deseti stupňů. Na víno nejsem, tak teď popíjím "plzničku".
:)

Český národ se zase projevil svým klasickým humorem. Sobě vlastním. Někde jsem zahlídl na netu, že bude charitativní koncert na podporu osleplých z alkoholu. Budou ale zpívat jen dva účastníci. Lucie Bílá a Daniel Hůlka. lol
 
Naposledy upraveno moderátorem:
No to ti řeknu že u nás v práci je pár lidí z Havířova, a ti dělají do nevidím do nevidím.

Regály v obchodech prázndé, prodavačky se dívají i do krabiček od zubní pasty, jestli tam není nějaký alkohol. Je to trochu divné, ale v důsledku to je potřeba.
 

DeletedUser9371

Guest
Tak jsem z té prohibice nějaký zmatený.
Prohibici jako takovou chápu, že celorepublikově platí zákaz konzumace tvrdého alkoholu včetně jeho prodeje a to i včetně dovozu a vývozu (import a export).
Jak je možné, že fabriky na kořalku vesele vyrábí dál a exportují do zahraničí ? To tedy nemůžou dodávat do sítí maloobchodu ? Taky nezávadnou kořalku ? Když můžou vyvážet ven a to nezávadný tvrdý alkohol ? Takže to osobně beru jako útok na maloobchod. Na malé, prosté, české živnostníky a prodejce. Koukám, že Kalouskovi asi došlo, že by z toho byl daleko větší problém a že by to byla rána do státní kasy a nejen to. Prostě mu ty peníze z kořalky chybí a nebudou mít na ty jejich rozpočtové šaškárny. Vždy mě může trefit, když sleduji hádky v poslanecké sněmovně o tvorbě rozpočtu na další rok. Jejich oblíbené "porcování medvěda". Schválí si účel podnikání a to s příjmy nižšími než výdaje. Takže dobrovolný bankrot (krach). Takže vlastně úmyslně podnikají se ztrátou a dluhy. Jen je rozdíl v tom, že je za to nido nezavře, jako nás co podnikáme na vlastní triko jako fyzické osoby a to bohužel poctivě.Takže zase tak o zdraví národa jim tedy nejde.
No a jejich rada ? Rada vlády ? Krizové skupiny ? Jak zaznělo v médiích je to, že je to možná likvidační pro maloobchod, ale že to mají vydržet a na náhradu škody nemají nárok. Ne možná, ale 100 % likvidační.
Pecka bude, co provedou s těmi miliony lahví kořalky, co mají prodejci po skladech (stažené z prodeje). Aby to nebylo likvidační, to to zase nacpou pak na pulty ? Když jim to stát nezohlední v rámci újmy a ztráty výnosu při podnikání ? Na tohle asi není nikdo pojištění. A falešné kolky ? To nahrává jen pojišťovnám a dalším gaunerům s pajčováním kořalky, protože dle blábolu krizového štábu, kolek na alkoholu (na obalu lahve kořalky) není cenina, tudíž jeho falzifikace (zneužití, padělání) nelze trestat.
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser16429

Guest
Podle mě je celá tato prohibice šaškárna, protože jakmile se ti různí pančovatelé a patlalové trošku otřepou (což se stane okamžitě, až přestane současné mediální šílenství), tak začnou zase pokoutně ty svoje šnapsy prodávat, takže nejvíc biti budou běžní obchodníci a výrobci, kteří se nebudou chtít podobnými patlali stát. I když těch asi moc nebude, protože dnes naše domácí Starorežná prohlásila, že bude patlat zelenou a griotku, aby byly pod 20% a mohly se prodávat. Čili pančování přímo ve výrodním podniku, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

Navíc funguje normálně velkobchodní prodej - no a přiznejme si - kdo dneska nemá živnostňák - tak ten má určitě fůru známých, co živnostňáky mají. Takže pak stačí zajet do Makra a chlastá se stejně jako před prohibicí. V Ostravě to řeší dovozem chlastu z Polska, tam z nás asi mají velkou radost.

Naproti tomu Slováci zakážou prý od čtvrtka veškerý dovoz alkoholu z ČR, tedy včetně vína a piva. No prostě šaškárna náramná.

Nemůžu si pomoct, ale mně to celé připadá jako hra tajných služeb - nějaký ruský (nebo čertvíjaký) špión nalil metyl do pár barelů z černým chlastem, aby s náma trošku zatočil a způsobil nám hospodářské problémy. No a protože naši kontráši nevědí, koho honit dřív, tak se v tom pendrek vyznají a nechají to vyznít jako "nešikovnost" patlalů.

Tipuji, že těch obětí bude ještě pěkných pár desítek, protože se sice zastavil maloobchodní prodej alkoholu, ale nikdo současné zásoby nenechal zlikvidovat, na to si Kalousci netroufnou, takže stačí počkat - a máme to tu nanovo...
 

DeletedUser9371

Guest
Hospodský přežil sedm promile metanolu v krvi. Už půl promile je smrtící,
Jeden ze tří mužů, kteří se otrávili metylalkoholem a byli hospitalizováni v nemocnici v Příbrami, už je v domácím léčení. Během těchto dnů by mohl být propuštěn i rekordman, který měl po otravě v krvi 7 promile metylalkoholu, přičemž podle lékařů je smrtelná hladina už 0,5 promile.


To snad není ani možné. :O



Kalousku ? Sleduješ, jak se pod Tebou třese židle ? A teď ještě zvedni DPH. :(
Evropská komise chce, aby Česko zakázalo export lihovin
Evropská komise ve středu požádala Českou republiku, aby kvůli smrtícím otravám z pančovaného alkoholu zakázala export tvrdého alkoholu z Česka. Zástupce komise o tom informoval na zasedání výboru Evropského parlamentu pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Žádost není právně vynutitelná.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nemůžu si pomoct, ale mně to celé připadá jako hra tajných služeb - nějaký ruský (nebo čertvíjaký) špión nalil metyl do pár barelů z černým chlastem, aby s náma trošku zatočil a způsobil nám hospodářské problémy. No a protože naši kontráši nevědí, koho honit dřív, tak se v tom pendrek vyznají a nechají to vyznít jako "nešikovnost" patlalů.

Tipuji, že těch obětí bude ještě pěkných pár desítek, protože se sice zastavil maloobchodní prodej alkoholu, ale nikdo současné zásoby nenechal zlikvidovat, na to si Kalousci netroufnou, takže stačí počkat - a máme to tu nanovo...

Pokud já bych "konspiroval", tak musím říct, že to je (tah na bránu) kvůli zpřísnění podmínek prodeje alkoholu. Vláda oznámila návrh na nové způsoby distribuce alkoholu. Jsou v tom nové vylepšené kolky a jejich prodej podle To by podle mně stačilo tak akorát, společně s kontrolami státní inspekce a adekvátní činností celníků, a součinností všech odpovědných institucí. Další prvky jsou značené lahve, "rodné listy", čipy, koncese na prodej a taky speciální daně. To vše by mělo zabránit výrobě nekvalitního alkoholu a černému prodeji. Nelíbí se mi to, je to další zásah a ovlivňování podnikání státem. Povede to ke zdražení alkoholu, a k policejnímu státu.
 

DeletedUser9371

Guest
Podle mě toho hlavně využijí k tomu, aby měli komplet prodej alkoholu "tvrdě" pod kontrolou. Jim nejde vůbec o to, že tady umřelo a nebo ještě umře pár desítek lidí, ale o to, že jim útíkají z kasy peníze.
No a po tom co dnes řekl Kalousek ? Že se jen flákáme v unii, že všechno prožereme ... ? Tak to je u mě jen obyčejná, politická nula a měl by "táhnout od válu". Do jiné politické funkce a nebo strany. Jenže do které ? Vždyť ten jidáš byl naprosto ve všech funkcích i stranách, co pamatuji za 20 let od revoluce. Včetně toho, že se ještě když byl u Lidovců (taky výborná strana, kam vítr tam pláž) paktoval i s "komanči".
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Krosno,ale takto o nás uvažuje už dlouhodobě a asi nejen sám.Jen se tam dneska objevili jacísi dívní a proradní novináři a prapodivný jiný media,kteří zase vyčuraně vytáhli věci z kontextu.
A ten pan hovádko se bude zase drze usmívat a dělat ze všech lidí,kteří mu nedrží paleček v zadečku téměř nesvéprávné existence.
Toto možná zkusil kdysi dávno Milda Jakešů ,ale od tý doby snad ani největší ignorant. Pokud toto může projít bez nějakejch následků pro pana dotyčnýho,tak to je absolutní konec elementární slušnosti a politický kultury.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser9371

Guest
Kluge ? Víš co mi na něm hlavně vadí (na Kalouskovi)? Že je to naprostý hulvát v jednání, arogantní chlap, směje se lidem do tváře a drží se své židle a je mu naprosto jedno, za kterou politickou stranu. Jeho výroky, že lidi na vesnicích jsou "křupani", když stávkovali zemědělci s balíky slámy před vládou mě zvedají ze židle. To i ten Milda Jakešů, sice si pletl "bojlery a brojlery", ale držel se jedné politické strany a za tu boxoval. I když jsem jí neměl rád. A můžou si dát místo hvězdy srpu a kladiva třešně a podobné "zhovadilosti" a furt to budou oni. Ale ... :(



Na hranicích se celníci přehrabují v kufrech jako za starých časů.
Jako za starých časů to v pátek odpoledne vypadalo na hraničním přechodu ve Folmavě na Domažlicku. Celníci velmi důkladně prohlíželi namátkově vytipovaná vozidla mířící do Německa. Kontrolovali dodržování zákazu vývozu tvrdého alkoholu vyhlášeného ve čtvrtek ministrem zdravotnictví.


To mi připomíná dobu, ve které jsme trnuli hrůzou, ale to patří do jiného vlákna a to sem :

http://forum.the-west.cz/showthread.php?t=24670&page=17
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Eh, co kontroly na hranicích, ale toť jsem tento týden četl o nějakém filmu, který odsoudila islámská obec. Že je třeba odsoudit (jak morálně tak fyzicky) jeho protagonisty. No čert vem celou věc, i to že dav poblblíků zabil v Lybii amerického velvyslance. Ale co se mi nelíbí, je ta věc že vlády různých zemí vyjádřily nesouhlas až odpor s oním filmem.

Další level té věci je v tom, že Rusko vyloženě zakázalo promítání a chce blokovat internet popřípadě některé stránky, kde by se toto dílo mohlo objevit. Samozřejmě že tam bude, to je jasné, může ho tam dát kdokoli z celé zeměkoule. V jejich zákoně se na to mají objevit začátkem dalšího roku páky, tak jako USA chtěla uvést známý "protiinternetový" zákon . No to je další krok k upevnění pevné autokratické vlády. Společně s vyhnáním některých mezinárodních instuticí a asociací. Uvádím to jako další bod aktualit.
 

DeletedUser9371

Guest
Vrátím se přátelé k prohibici. Výborná věc. Dnes jsem byl celé odpoledne po stavbách i na jedné stavbě u Jílového u Prahy. "Palírny" vesele pálí i o víkendu, když si dovezete jablka a podobně, jen to nesmíte údajně provádět.
Vietnamec v kamenném krámku přede mnou prodal malou placku vodky chlápkovi, co se s ním znal. Zřejmě z té vesnice.
No a když to tak sleduji, za chvíli se to zvrhne v těžký konkurenční boj kdo z koho.
:(
 
Nahoru