• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k celé soutěži

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Deleted User - 31870

Guest
Zde můžete debatovat o celé soutěži (o všech částech).. Přeji hezkou zábavu..

PS: první kolo pisatelské části končí za 14 dní :hoj:
 

DeletedUser

Guest
cituji:

téma Zimní počasí dělá divy
- délka: minimálně 5 A4 (13 000 znaků)
- tématika: vše o Západu, kovbojích a The West
- podmínka: zapojit do textu práce konané v zimě a postavu Johna
- výslednou práci přispějte do vytvořeného threadu (do 1 vlákna by se mělo vejít 70 000 znaků)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
májí tam být práce a nebo ty zimní úkoly ???
 

Deleted User - 31870

Guest
to je na tobě, jak to pojmeš ;) můžeš to sepsat jako příběh vytvořený ze hry, nebo to můžeš zkusit sepsat z pohledu minulosti..

v zimě se taky musíš starat o dobytek (sůl na lízání, značkování před vypuštěním), na statcích jsou další práce třeba i pro ženský (drhnutí peří, různé šití oblečení, opravování domácnosti,..).. ale můžeš tam zapojit klidně i svátky - Advent, Vánoce,..

stejně mi přišel dotaz i na postavu Johna - může to být duelant, zloděj, šerif, rančer,.. úlohu mu musíte přiřadit vy ;)
 

DeletedUser

Guest
a mám to vyprávět jako o kdybych to byl já a nebo prostě jako vypravěč ?
 

Deleted User - 31870

Guest
I tohle záleží na tobě.. ;) Klidně to můžeš pojmout netradičně - napsat to jako deník formou zápisků jednotlivých dní.. ;)
 

DeletedUser

Guest
tak já to budu psát jako kdybych to byl já :-)


a ještě jedna připomínka :-)

jak a nebo kde zjistim kolik znaku jsem napsal ????
 

Deleted User - 31870

Guest
Zkus třeba Word (screeny jsou z verze Office 2007)

229122911.png


262626262.png
 

DeletedUser

Guest
Dle mého názoru by délka práce neměla být priorita, naopak kvalita by měla být tou hlavní "kontrolovanou" věcí. Samozřejmě chápu, že nechcete třířádkové příběhy, ale myslím, že to pochopili i ti nejhloupější a pokud ne, tak jich lituji - podle toho, co tu čtu, se bude chlapec snažit natáhnout to jen proto, páč mu bude zbývat ještě tisíc znaků - a podle toho to bude i vypadat.

Tím nechci nikoho urazit, spíš si myslím, že pokud člověk není schopen napsat něco, co je delší než alespoň pár řádků, tak se do toho nemá nutit, protože tím ten příběh jen zhoršujete - už se nesoustředíte na to, co píšete, ale kolik toho píšete.
 

DeletedUser

Guest
5 normostran je pořádných pár řádků:střelec:
mně délka dost odrazuje
 

DeletedUser

Guest
5 normostran je pořádných pár řádků:střelec:
mně délka dost odrazuje

Jak kdy - například já s tím nemám problém, ale jen když mám náladu psát a ten příběh mě baví.

Délka by právě odrazovat neměla, protože by neměla být limitována.
 

DeletedUser

Guest
já tam mám 2 000 znaků a přijde mi to docela dlouhý.
a prodloužit to nejde protože bych tam pak psal jenom samý blbosti.
minimálně 13 000 znaků mi příjde fakt moc.
 

DeletedUser

Guest
Jak kdy - například já s tím nemám problém, ale jen když mám náladu psát a ten příběh mě baví.

Délka by právě odrazovat neměla, protože by neměla být limitována.

i do časopisů chtějí většinou kratší články, často 2-3 normostrany jako maximum, takže tady 5 stránek jako minimum je dost šílený, aspoň pro mě
 

DeletedUser

Guest
i s mezerami.
asi tam budu muset hodit nějakou zápletku :-)

Chlape, to je dost špatný - nechci být velký kritik, ale to bys měl mít během několika minut, takhle "dlouhý" příběh. Jestliže už nevíš, co psát, tak bys měl ten příběh asi trochu poupravit, protože takhle se na 13 000 rozhodně nedostaneš.

Pwyll: Časopis a kniha je úplně něco jiného a rozhodně to nemůžeš srovnávat. 5 stránek by neměl být problém, pokud tě ten příběh začne bavit - což se mi nedaří tak často, bohužel.
 

Deleted User - 31870

Guest
Požadavky byly sníženy:
- časově kratší části soutěže mají nyní podmínky 3 A4
- celoroční část soutěže má podmínku 5 A4

Odměny zůstanou stejné. :) Počet znaků není uveden, předpokládáme, že budete dílko psát ve Wordu či jiném editoru - 3 (5) A4, velikost písma 12, řádkování jednoduché, 0 b za textem (což Vám zaručí požadovanou minimální délku).
 

DeletedUser

Guest
Cituju

po celý rok 2010
téma Úkol, který mne málem stál život
- délka: minimálně 5 A4
- tématika: vše o Západu, kovbojích a The West
- podmínka: zapojit do tématu úkol od Marie, ve kterém John přijde o život
- výslednou práci přispějte do vytvořeného threadu (do 1 vlákna by se mělo vejít 70 000 znaků)

Mě vrtá hlavou, když je ta celá knižka o Johnovi, proč se téma jmenuje "úkol, který mě málem stál život" a přitom je podmínkou aby John zemřel.
 

Deleted User - 31870

Guest
:blush: opravím... díky za upozornění (několikrát se ty témata upravovala, tak se to asi přehlédlo)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru