• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

SamSCARF0

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Cez okno saloonu dopadá svetlo na stol pri ktorom sedí Henry a všetci ho dychtivo sledujú..Jeho zarosené oči presviedčajú poslucháčov že sa mu vracajú spomienky na ich prvý den vdakyvzdania...Ešte raz sa zhlboka nadýchne...
Písal sa rok 1620...Bol som na lodi MAYFLOWER a aj ked som nevedel prečo všetci opúšťame europu, tešil som sa na nové dobrodružstvo..vedel som že plávame do novoobjavenej zemi-Ameriky.Príbehy ktoré sme počúvali v anglicku boli neuveritelné...V myšlienkach na ne ma zrazu vytrhol hlas zvonu ktorým oznamovali blížiacu sa zem...Hlas zvona zrazu preruší salva z diel.Nedaleko od nás dopadajú delové gule z holandskej kolonie Nový Amsterdam.Nie sme vítaní.Kapitán lode ihned obracia lod.Plavíme sa další den a nachádzame idealnu zátoku pre prístav.Vylodíme sa a zopár mužov vrátane mojho otca idú preskumať okolie.Do večera máme postavený tábor ktorý nám poskytne útočište.Nikde naokolo žiadna civilizácia len divá,krásna príroda.Prijímame jej dary v podobe rýb,jelenov a inej zveri.Ale časom zisťujeme že sa naše zásoby mínajú...Za chvílu je tu zima a bude čím dalej horšie nájsť potravu pre všetkých.Jeden večer ked sme sedeli pri táborovom ohni zazdalo sa mi že počujem nedaleko v lese šelest.Ostrím zrak ale oslepený ohnom nevidím vobec nič.Hned ráno ako sa rozvidnelo mi to nedalo a išiel som sa pozrieť nato miesto odkial ten šelest bolo počuť.Na moje prekvapenie tam boli ludské stopy!Večer som sa skryl aj s otcom blízko toho miesta a čakali sme nezvanú návštevu..po troch hodinách počujeme prasknutie vetvičky.Zbystríme pozornosť..Zrazu zbadáme indiána ktorého tvár osvetluje svetlo ohna...Je starý a skúseným okom sleduje zvyšok tábora.Otočím sa na otca ale jeho nikde.Zrazu si všimnem ako niečo blyslo u indiánovho krku...Bol to nož.Nož mojho otca.Vzal indiána a šiel smerom k táboráku.Všetci ostali v nemom úžase.Otec pokynul indiánovi aby si sadol k ohnu,ponúkol ho polievkou.Kedže bolo už celkom chladno indián opatrne posrkuje polievku a očami sleduje pohyb každého okolo ohna.Niečo sa ho pýtajú ale on ničomu nerozumie.Na oplátku niečo hovorí ale to mu zase nerozumieme my.Zrazu sa z lesa strhne taký rev že som ostal chvílu ako skamenený.Z lesa sa vyrútilo asi sto indiánov s lukmi,tomahawkami a kopijami..Pri takej presile i ked s pár mušketami nemáme šancu.V tom sa postaví starý indián a zdvihne ruku.Nastane ticho.Hovorí niečo indiánom.Potom sa otočí smerom k nám dvihne ruku a odchádza spolu s nimi...Prešli dva mesiace od tohto zážitku.V tábore vládla bezmocná nálada.Trpeli sme už niekolko dní hladom a zimou...Z lesa k nám stlmene prichádza zvláštny hukot.Silnie čím dalej tým viac.Bezradne pozeráme jeden na druhého a zrazu vidíme tlupu indiánov ako sa k nám rúti na konoch.V čele vidíme náčelníka...Je to on!Ten starý indián!Zastavuje pri nás zdvihne ruku na pozdrav.Udivene mu zamávame.zakričí na indiánov a tí nosia divinu,zverinu,kukuricu,zemiaky a iné dobroty.Na oplátku im dávame brnenie,šaty a nejaké maličkosti..K náčelníkovi pristúpi malý indián.Starý indián ukáže na seba a hovorí Tha-Shun-Ka otočí sa na malého chlapca a vraví: Wau-Pee.Bol to jeho syn.Otec sa predstaví,ukáže na mna a hovorí:Hen-Ry...Potom sme si všetci posadali okolo ohna a najedli sme sa.Pečené moriaky boli fantastické..Ostali u nás ešte tri dni.Ukázali nám ako hlinou a slamou zatepliť drevené príbytky,kde hladať zver a ryby..Ak by ich nebolo pravdepodobne by sme zahynuli..Odvtedy každoročne robíme túto večeru s moriakom aby sme vzdali vdaku tímto ludom a oslávili našu každoročnú úrodu...Priatelsky potlapká Waupeeho a utrie si slzu...Takto.Presne takto začalo ich priatestvo.Z tábora sa stalo známe mesto Conclave of Shadows a stále udržuje priatelstvo s domorodými indiánmi a chráni ich pred cudzími bledými tvárami...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru