• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Sdílení IP ANO či NE?

Souhlasíte se zavedením sdílení IP přímo do hry?


  • Celkový počet hlasujících
    438
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4

Guest
Vážení hráči,

rádi bychom znali Váš názor na zavedení sdílení IP přímo do hry, obracíme se na Vás s možností vyjádřit se k problematice.

Pokud souhlasíte s možností sdílení IP a přímým zadáváním ve hře, hlasujte pro ANO.
Pokud nesouhlasíte s možností sdílení IP a přímým zadáváním ve hře, hlasujte pro NE.

Zároveň Vám povolujeme diskuzi na toto téma, budeme rádi za každý zajímavý návrh. Spamy budou tvrdě trestány, neboť v tomto vláknu nejsou vítané!

Děkujeme, že se zapojíte.

Vysvětlivka: zavedení sdílení IP
jde o funkci pro Váš účet, pokud s někým (rodina, spolubydlící ...atd) sdílíte jedno IP (internetové připojení)
díky této funkci se můžete vzájemně toto sdílení zadat.
Je to velká pomůcka pro cheathuntery v boji proti multi účtům.
Pomůcka pro hráče, kteří chtějí mít jistotu před blokací "z nedorozumění".
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Už jsem asi hloupý, ale nějak nerozumím otázce, takže nemohu zodpovědně hlasovat. Děkuji admince za upřesnění, nějak jsem před tím nepochopil, že se toto sdílení zadá do nastavení hry. Omlouvám se za své dlouhé vedení :-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser307

Guest
Problém je, že můj poskytovatel má stejnou IP pro asi 63 lidí a já nevím, kdo z nich hraje west, takže je nahlásit jako sdílené nemůžu.

Spíš by bylo užitečnější, kdyby mi hra napsala při kliku na "duelovat někoho", že byl nedávno duelován stejnou IPadresou a tím pádem by duel nešel uskutečnit. Něco jako je v Divokých kmenech (tam se sdílené IP taky tuším nesmí nějak podporovat).

Každopádně cokoliv co omezí multiúčty je dobré.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nejsem si jistý,co přesně která možnost znamená.

Takže pokud souhlasím s tím,že může hrát více lidí z jedné IP,tak mám dát Ano?
 

Deleted User - 31870

Guest
Ano znamená, že souhlasíš s tím, že to chceš mít zabudované přímo ve hře.. (tzn. zadáš si tam nicky, které s tebou sdílí adresu a na ty nebudeš moci útočit.. něco jako na DK)

Jinak Dydyho nápad je velice dobrý ;)
 

DeletedUser3004

Guest
Já hraji na světě 2 a mám takový pocit, že tam multiúčtů bude asi dost. Kdyby se teď všechny naráz zrušili, můžou rovnou ten svět zavřít! Už teď je to tam dost nudné. Nevidím ale důvod, proč je to zakázané. Ať si má každý hráčů kolik chce. Když na to bude mít čas, proč ne?

Z mého pohledu je proto tento návrh zbytečný. Raději bych uvítal dodělání chatu a dalších slibovaných novinek a změn.
 

DeletedUser

Guest
Ano pokud je to jako prevence možných problémů-protože hraji s manželkou a synem a bydlím v paneláku kde to může hrát xxx lidí a jak jsem pochopil z diskuze kde se probírala IP adresa jsem vlastně ,,pako''který nebyl schopný se na to předem zeptat (to by mně zajímalo kolik lidí to při zavádění internetu udělá a jak by to tehdy u nás monopolní UPC vyřešilo).
Nejsem žádný svatoušek a už jsem byl kdysi dávno i s familií potrestán(oprávněně) za porušení pravidel a vím jak je těžké prokázat že jsem z chyby poučen.
PS:v životě by mně nenapadlo duelovat se s členy rodiny navzájem jak to tu bylo zmíněno ale co když se dva nebo tři účastníme bitvy?-příklad: jeden je off a jeden online třeba v obraně v jedné bitvě?je toto porušení pravidel?Na toto jsem nikde odpověď nenašel.
 

DeletedUser

Guest
Ano pokud je to jako prevence možných problémů-protože hraji s manželkou a synem a bydlím v paneláku kde to může hrát xxx lidí a jak jsem pochopil z diskuze kde se probírala IP adresa jsem vlastně ,,pako''který nebyl schopný se na to předem zeptat (to by mně zajímalo kolik lidí to při zavádění internetu udělá a jak by to tehdy u nás monopolní UPC vyřešilo).
Nejsem žádný svatoušek a už jsem byl kdysi dávno i s familií potrestán(oprávněně) za porušení pravidel a vím jak je těžké prokázat že jsem z chyby poučen.
PS:v životě by mně nenapadlo duelovat se s členy rodiny navzájem jak to tu bylo zmíněno ale co když se dva nebo tři účastníme bitvy?-příklad: jeden je off a jeden online třeba v obraně v jedné bitvě?je toto porušení pravidel?Na toto jsem nikde odpověď nenašel.

Na to stěmy bitvami jsem tu ptal na foru a Darling odpověděla že tím pravidla neporušuješ
 

DeletedUser14

Guest
Tak nam napiste, kolik lidi jste zablokovali, pripadne smazali za to, ze hrali ze stejne IP adresy. Myslite, ze byste se jim mohli podivat do oci? West byl je a bude tvrdej a nahravat multakum a zjednodusovat jim to? Jsem za to, aby po prihlaseni napsalo: "Hrajete na stejne IP adrese jako XYZ z tohoto duvodu nemuzete vy a hrac XYZ duelovat ani byt duelovan pristich 72 hodin". V jine hre co jsem hral se to tolerovalo pouze pokud mel hrac zaplaceneho golda(za hru platil), tak krom ostatnich vyhod mohl hrat ze stejne IP
 

DeletedUser

Guest
Má to své pro a proti. Já bych to třeba bral, protože to hraju s bráchou (dubinkem36) a s druhým bráchou (The kleinem), ale je to třeba tak, že si udělám já, po mě hned Dubinek a po mě hned The klein co na the westu potřebujeme, pokud jsme zrovna všichni tři doma a někdo si může vymyslet, že to jsou moje dva mulťáky, protože na s7 tam hrajeme všichni 3.

Ps: Neduelujeme se a ani nic takového nemáme. Prostě každý hraje na vlastní pěst a každý sám za sebe i když jsem s The kleinem zrovna ve stejném městě (jen kvůli tomu, aby se to trochu naučil hrát, protože tuto hru začal hrát nějak 2 týdny po startu). Ted už to sice asi vzládne, ale má tam kamarády, takže se mu moc nechce.
 

DeletedUser

Guest
Myslím, že je ve hře spousty jiných potřebnějších věcí na kterých by bylo třeba zapracovat:pianista: krásný den Rozárka
 

DeletedUser

Guest
Já hraji na světě 2 a mám takový pocit, že tam multiúčtů bude asi dost. Kdyby se teď všechny naráz zrušili, můžou rovnou ten svět zavřít! Už teď je to tam dost nudné. Nevidím ale důvod, proč je to zakázané. Ať si má každý hráčů kolik chce. Když na to bude mít čas, proč ne?

Z mého pohledu je proto tento návrh zbytečný. Raději bych uvítal dodělání chatu a dalších slibovaných novinek a změn.

Inu, to je názor, nad kterým pouze kroutím hlavou... Ty máš jednoduše pocit (a důkazy?) - budiž. Vysvětli mi, jaký má ale za takového předpokladu smysl chat - má si snad multiuser posílat zprávy sám sobě? :-))

Ano pokud je to jako prevence možných problémů-protože hraji s manželkou a synem a bydlím v paneláku kde to může hrát xxx lidí a jak jsem pochopil z diskuze kde se probírala IP adresa jsem vlastně ,,pako''který nebyl schopný se na to předem zeptat (to by mně zajímalo kolik lidí to při zavádění internetu udělá a jak by to tehdy u nás monopolní UPC vyřešilo).

Přirozeně, že to slouží jako prevence (mimochodem, já jsem to kupříkladu udělal); jde o to, že prostě hlásím každou - každou - IP adresu, z níž je teoreticky možné, že hraje někdo jiný. To přece takový problém není :-)
Návrh lze vylepšit v tom směru, že by hra neumožnila během časového intervalu x hodin útok na hráče s toutéž IP adresou, zní to velmi lákavě - otázkou je, do jaké míry lze toto realizovat (pochopitelně, že IP by nebyla zviditelněna hráčům).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Určitě ne aby to tady bylo jak na sg.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7728

Guest
Zdravím, z toho, že se upozornění právě na tuto anketu dostalo až na úvodní stranu české verze TheWest soudím, že je pro administátory opravdu důležité, aby se hráči k této věci vyjádřili, a proto mě překvapila velmi volná (až nepřesná) formulace otázky. Následná diskuse sice mnohé vyjasnila, ale přesto mi ještě některé body nejsou zřejmé.

Debata se tu hodně točí okolo vzájemného duelování osob, které sdílejí připojení, ale pojďme se podívat, co dotyčný paragraf pravidel říká:
§3) Více hráčů na jednom internetovém připojení
Hráči, kteří si dělí internetové připojení, se nesmí vzájemně vyzvat k duelu, a to minimálně 24 hodin po sdílení. Sdílením je myšleno přihlašovaní více hráčů z jedné IP.
Příklady:
• Je zakázáno, vyzvat hráče k duelu, pokud hráč s identickou IP vyzval stejného hráče před méně než 24 hodinami.
Hm, není to z uvedeného textu až tak patrné, ale v německé i anglické verzi (kde jde mimochodem o paragraf 2), vyplývá mnohem jasněji, že zakázané jsou dvě věci:
A) vzájemné duely hráčů, kteří sdílejí připojení
B) koordinované útoky hráčů, kteří sdílejí připojení, na jiného hráče

A pokud správně rozumím návrhu, jde o to, že by se skupina hráčů sdílejících připojení k tomuto ve hře explicitně doznala. (Vynechme prozatím jak - jestli by stačilo aby se "přiznal" jeden z nich, nebo jestli by to musel udělat každý z nich. Ne, že by nebyla zajímavá debata na téma: "Nepůjde ta novinka nějak zneužít?" Ale teď by nás to jen odvedlo od jádra pudla.) A u takto "doznané" skupiny bude hra dvě výše uvedená pravidla vynucovat (jednoduše nedovolí jejich porušení). V této souvislosti mě upřímně překvapilo, že už se tak na základě logovaných IP adres dávno neděje, ale zjevně jde o náročnou operaci, která by neúměrně zatěžovala server.
V úvodním příspěvku jsem našel dva důvody, proč tuto úpravu zavést, dovolím si s nimi trochu polemizovat:

1) Je to velká pomůcka pro cheathuntery v boji proti multi účtům.
Jak to? Jen trochu chytrý majitel multiúčtu se "přizná" - bude tvrdit, že druhý účet obsluhuje třeba bratr. Jediný způsob, jak ověřit, že hrají opravdu různí lidé by byl elektronický podpis (nebo jiný, ekvivalentní mechanismus).

2) Pomůcka pro hráče, kteří chtějí mít jistotu před blokací "z nedorozumění".
Z tohoto si dovolím vyvozovat: "Kdo se přizná (ke sdílení IP adresy) a umožní tak hře, aby §3 vůči němu a jeho "spolubydlícím" sama vynucovala, nebude blokován (pochopitelně pokud bude skupina "přiznaná" celá a dotyčný neporuší nějaká jiná pravidla).

Nicméně až potud je mi návrh jasný a teď konečně dotazy:
  • Pokud bude návrh přijat a úprava zavedena do hry. Budou mít hráči povinnost, nebo pouze možnost, nahlásit sdílení? (z debaty vyplynulo, že v některých případech dotyční nevědí a ani nemají šanci zjistit, že IP adresu sdílejí s dalším hráčem)
  • Bude hra u skupin, které se přiznají ke sdílení, vynucovat pouze bod A (vzájemné duely), nebo i bod B (koordinované útoky)?
  • Bude se muset ke sdílení "doznat/přihlásit" každý člen skupiny, nebo bude stačit jednostranné oznámení sdílení?

Předem děkuji za odpovědi.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8423

Guest
Chtělo by to nějak víc rozepsat, co by to hře přineslo. Jestli je to pomoc pro lov a odhalování multiúčťáků, tak jsem pro zavedení, ale jestli je to naopak pomůcka, jak multiúčty zlegalizovat, tak bych byl pro ne. Zatím si z toho co zde bylo popsáno nedovedu udělat jasný obrázek co to má vlastně přinést.

Jinak bohužel taky patřím do skupiny lidí, kterým možnost zadat hráče se kterými sdílí připojení asi nikterak nepomůže, protože přez den west hraji na počítačích, kam májí přístup i stovky mých kolegů a vlastně ani nevím, jestli z nich někdo west hraje a jestli pravidla porušuji či ne
 

DeletedUser

Guest
Vysvětlivka: zavedení sdílení IP
jde o funkci pro Váš účet, pokud s někým (rodina, spolubydlící ...atd) sdílíte jedno IP (internetové připojení)
díky této funkci se můžete vzájemně toto sdílení zadat.
Je to velká pomůcka pro cheathuntery v boji proti multi účtům.
Pomůcka pro hráče, kteří chtějí mít jistotu před blokací "z nedorozumění".

Nazvěte si mě jak chcete, asi jsem z kategorie těch pomalejších, ale dodané infomace jsou pro mě stále nedostačující k tomu, abych mohl s klidem hlasovat.

Mám hlasovat po něco, o čem vím k čemu slouží a může pomoci, ale nemám sebemenší představu jakým systémem to bude fungovat. Prtotože se jedná vlastně o zásadní změnu základního pravidla o sílení připojení a ne o detailní úpravu ve hře, je to pro mě problém.

O co mi asi tak zhruba jde:

Nahlásit sdílení IP znamená, že jsem povinen nahlásit všechny ostatní uživatele, kteří se mnou sdílejí stejnou IP adresu? Pokud tak neučiním a náhodou dojde k pravidly nepovolenému kontaktu s některým z nich (případně i bez onoho kontaktu), automaticky tak porušuji pravidla a můžu očekávat trest?

Nebo nahlášením sdílené IP dávám najevo, že jsem si vědom, že na stejné IP adrese se možná (v případě rodiny určitě) připojuje několik ostatních uživatelů a nejedná se o multiklienting?

Pokud by měla ona funkce pracovat způsobem blízce podobným první možnosti, tak po první zmínce o jejím jistém zavedení můžu s klidem ukončit své hraní. Za obcházení čtvrti města a dotazování se v každé domácnosti, zda a pod jakou přezdívkou někdo náhodou nehraje west, případně přechodu k jinému (dražšímu a pomalejšímu) providerovi mi žádná hra opravdu nestojí. Nedejbože spokojeně nadále investovat čas, finance a energii s tím, že se mi jednoho dne zničeho nic na obrazovce objeví nápis BAN.. děkuji, nechci.
 

DeletedUser120

Guest
Takže... pokusím se vysvětlit princip....


kdo hraje divoké kmeny tak ví přesně o co jde... pro ty ostatní


vzájemná interakce mezi účty na jedné IP je porušení pravidel už teď, takže se případným zavedním tohoto nic nezmění.
Vy si tam zapíšete rodinu(spolubydlící na koleji) a podobné, výhoda pro vás bude to, že co by normálně cheathunter vyhodnotil jako multiúčet, tak tady uvidí že je to více lidí, kteří však bydlí spolu....

na DK tento systém běží hodně dlouho, já tam několik měsíců fungoval na pozici cheathuntera a nemůžu říct že by byl nějaký problém s tím, že by někdo nenapsal obyvatele z druhého konce města se stejnou IP... takže mi tyto obavy přijdou lehce zbytečné
 

DeletedUser9763

Guest
IP

no s kamosama hrajem the West a mame stejny IP... takze mozna sem to trochu nepochopil ale jestli je to tak ze kdyz ma IP vic uctu a je zato MUlti tak urcite ne.... aji kdyby nekdo mel vic uctu tak treba jdou registrace jen na 5 svetech a kdyz si udelam kazdy povolani a chcu si udelat treba dalsiho do kteryho si chcu davat schopnosti jinak napr mam obchodovat a chcu si udelat dobrodruha na nastraha pasti tak si musim udelat novy ucet..... takze ja byt adminem dovolil bych met vic uctu ... diky:-)
 

DeletedUser7728

Guest
...vzájemná interakce mezi účty na jedné IP je porušení pravidel už teď, takže se případným zavedním tohoto nic nezmění.
Vy si tam zapíšete rodinu(spolubydlící na koleji) a podobné, výhoda pro vás bude to, že co by normálně cheathunter vyhodnotil jako multiúčet, tak tady uvidí že je to více lidí, kteří však bydlí spolu...
Rozumím tomu tedy správně, že tohle "přiznání sdílení" je jen pomůcka pro komunikaci "CheatHunter - Hráč" a neznamená automatické vynucování paragrafu 3 pravidel samotnou hrou, jak jsem se dočetl v příspěvku od Darling?
...tzn. zadáš si tam nicky, které s tebou sdílí adresu a na ty nebudeš moci útočit...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru