• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Sdílení IP ANO či NE?

Souhlasíte se zavedením sdílení IP přímo do hry?


  • Celkový počet hlasujících
    438
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser120

Guest
jak to supportér zjistí vám říct nemůžu... to je věcí teamu... ale napříkald tady někdo psal o stylu psaní... pokud je rodina....a synek 8 let a tatík 40 píší oba stejně (odhadem právě na těch 9) tak je asi někde chyba že.... berte to jen jako namátkový příklad....

sin: na tohle je těžké odpovědět... záleží na tom jak tento systém bude pracovat, v závislosti an tom se upraví i pravidla...zatím můžu říkat pouze pokud a kdyby
 

DeletedUser

Guest
Jak se co pozná, Vám nikdo z Týmu neřekne... a záleží to, mimo jiné, i na možnostech administračních nástrojů obecně (mohou se dosti lišit).
U nás se i toto sdílení oznamuje (preventivně - ovšem nikoliv ze hry jako takové); v tom směru tedy vyčkávám odpovědi také.
 

DeletedUser7728

Guest
...záleží na tom jak tento systém bude pracovat, v závislosti an tom se upraví i pravidla...
Děkuji, tohle považuji za hodně důležité. Jestliže je "sdílení přímo ve hře" úprava, která může vyústit ve změnu pravidel, okamžitě přikládám tomuto hlasování mnohem větší váhu a o to víc se divím těm, co jsou šmahem rozhodnutí a nezjistí si, co to pro ně bude znamenat.
 

DeletedUser120

Guest
tak podle mého by se spíše hodilo slovo musí vyústit ve změnu pravidel... protže živě vidím lidi co mají 60 účtů (hraje rodina včetně rybiček v akvárku) a ohrazují se vůčui banu za multiúčet protože jsou nahlášeni jako rodina (i s rybičkama)
 

DeletedUser

Guest
sin: na tohle je těžké odpovědět... záleží na tom jak tento systém bude pracovat, v závislosti an tom se upraví i pravidla...zatím můžu říkat pouze pokud a kdyby

A to je právě ten problém, který osobně vidím v tomto hlasování. Tato novinka může být neskutečně užitečná a přínosná, ale pokud se vezme za špatný konec i problematická.

Vzhledem k vrozenému pesimizmu a zkušenostem s uspěcháním změn tvůrců nemůžu hlasovat dokud nevím, jak to vlastně bude přesně fungovat. (Nechci si prostě jen v budoucnu povzdechnout "Co nadělám, vždyť jsem pro to hlasoval i já sám")
 

DeletedUser120

Guest
tohle je ale bohužel neřešitelné... můžeš se tedy maximálně zdržet hlasování :)
 

DeletedUser

Guest
Za mě teda rozhodně ano. Tedy pokud se jedná o tuto věc (IP adresy).
 

DeletedUser

Guest
Jsem někdy natvrdlý, ale zeptám se obráceně. Když budu hrát např. na 10 místech z 10 IP a budu mít na jednom světě 10 postav, tak je to v pořádku??
 

DeletedUser120

Guest
pokud je budeš mít ty tak je to multiúčet což v pořádku není ;)
 

DeletedUser

Guest
Část příspěvku od Cavansit:
1) hraje rodina - stejná IP: nahlásíš, že z této IP hraje rodina - máma, táta, bratr; na ty vcelku pochopitelně útočit nemůžeš, protože o nich samozřejmě JMENOVITĚ víš (předpokládám, že každý ví, koho má v rodinném kruhu);
2) pokud víš (a uživatelé to většinou vědí - a pokud si nejsou jisti, oznámení je nezabije), že na Tvé IP visí více lidí, nahlásíš, že jde o IP adresu, která je společná například pro panelový dům - tyto nicky jmenovitě uvést nemůžeš, obíhat a zjišťovat něco takového je přinejmenším poněkud pošetilé;
3) hraješ od kamaráda a nevíš, kdo všechno by z něho mohl hrát - nahlaš IP s komentářem, že jsi byl u kamaráda (pokud víš, kdo u kamaráda hraje, je vhodné zaslat nick);
4) hraješ ze školy a podobně? To samé v bledě modrém (pokud znáš nicky spolužáků, také je dobré je uvést - to nikoho žádným způsobem nepoškozuje, neboť toto se řadí mezi interní informace, které nesmí ven).

byť jsem byl na tomto foru v jiném tématu oponent Cavansita, tak v tomto s ním plně souhlasím. je to napsáno jasně, srozumitelně a s dostatečnou "omáčkou" pro slaběji chápající.
já jsem hlasoval PRO.
i já hrál DK a bez tohoto bychom s kamarády nemohli fungovat. je také ale dobrou otázkou, jak zjišťovat počty hráčů z jedné IP, kde jak píše Kopix - hraje 60 lidí včetně akvária rybiček. tady už to není o sdílení IP, ale o multiúčet. těmto lidem by se mělo šlápnout na kuří oko a ostatní hráče nechat v klidu a hlavně - bez obav - hrát.
 

DeletedUser3004

Guest
To je skvělé - důkazy pochopitelně podat nemůžeš žádné, neboť Ty, coby hráč (bez administračních nástrojů) multiusera identifikovat nemůžeš (nebo jen velice obtížně)... pokud si nepřipustíme, že neznáš přímo z reálného života lidi, kteří se toho dopouštějí. Nicméně, o to nejde - jde o to, jaký má smysl chat mezi účty jednoho a téhož uživatele (Ty v podstatě multiusing schvaluješ, jak plyne z Tvého postu). Multiuser žádný chat nepotřebuje, velmi dobře ví, co, jak a proč dělá :-)
Multiúčet lze poznat mnoha způsoby, stačí používat mozek. A i multiúčet potřebuje chat. Samozřejmě nikoliv pro komunikaci sám se sebou, ale s ostatními hráči, resp. multihráči ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser120

Guest
bichriek: jak zjišťovat již je na našem systému a našich schopnostech :)
 

DeletedUser

Guest
Multiúčet lze poznat mnoha způsoby, stačí používat mozek. A i multiúčet potřebuje chat. Samozřejmě nikoliv pro kominikaci sám se sebou, ale s ostatními hráči, resp. multihráči ;)

Klidně mi o tom můžeš vykládat, jak lze odhalit a prokázat multiúčet - a velmi rád si po těch letech administrátorování a nahánění pochybných individuí přečtu také něco přínosného o používání mozku - mám ovšem dojem, že v případě sdílení IP jde o otázku priorit (mimochodem, i chat by mohl být za jistých podmínek v tom směru použitelný)...
 

DeletedUser

Guest
určitě ano,protože na naší IP adrese jsou registrované několik účtů..můj,bráchův a tátovo
navíc bydlíme v panelovém domě a bůh ví,jesly tu někdo ještě TW nehraje..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dělám multihuntera u konkurenční hry a hlasuji rozhodně pro. Doufám jen, že místní cheathunteři mají alespoň podobné nástroje jako my vedle. Styl psaní je jen drobnost. Existuje mnoho věcí, jak se dá poznat multiúčet od sourozenců a rybiček v akvárku a můžete mít ve sdílené IP napsáno co chcete. Nehledě na to, že cheathunteři určitě vidí přímo PC, ze kterého se hráč hlásí a ne jen IP. Pokud ne, mohl by nastat opravdu problém, protože například všichni s mobilním připojením od Vodafone mají stejnou IP.. to jen tak pro info :yes:
 

DeletedUser

Guest
hraní z jedné IP

Určitě ano,myslím si že to je každého věc
 

DeletedUser

Guest
Děsné na tom všem je, že už musíme skoro malé děti hlídat, zda nepodvádějí. Chápu, že jsem o 2 generace starší, ale moc mi to hlava nebere. Snad jde jenom o blbou hru, která by měla působit spíše výchovně. Opravdu nemůžu mít radost ze hry při podvádění. Buď na to mám být dobrý nebo nemám. Při tolika účastnících musí hrát stejně většina pro radost. Vyhrávat nemohou nikdy všichni. Vím, že toto nepatří do tématu, ale pořád se tu řeší podvádění, tak toto je jenom k tomu. Omlouvám se za případně nevhodný příspěvek.
 

DeletedUser

Guest
Skôr by som zaviedol aktiváciu účtu každý pol rok kto by si účet neaktivoval tak by bol zmazaný tak by zmizli z hry neaktívny hráči a server by sa zrýchlil.
 

Deleted User - 31870

Guest
Skôr by som zaviedol aktiváciu účtu každý pol rok kto by si účet neaktivoval tak by bol zmazaný tak by zmizli z hry neaktívny hráči a server by sa zrýchlil.

Smím se zeptat, k čemu by to bylo dobré? Účty se po nastavené době nepřítomnosti samy mažou ze světů, není tedy potřeba dělat extra opatření přes e-mail.

Tady se řeší hraní více hráčů z jedné IP a jejich možné porušení pravidel, pokud o sobě ani neví (třeba knihovna, e-kavárny, školy). Snadno se jim může stát, že zaútočí na stejného hráče a tím poruší pravidla, neboť hra jim v tom nezabrání.

Druhou věcí by bylo, že by se zlepšily nástroje pro odhalování multiúčtů, což je jistě v zájmu každého poctivého hráče, aby hrál s rovnocennými soupeři, nikoliv podvodníky.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru