• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Sdílení IP ANO či NE?

Souhlasíte se zavedením sdílení IP přímo do hry?


  • Celkový počet hlasujících
    438
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Deleted User - 31870

Guest
IP je adresa internetového připojení, přes které se připojuješ do hry - obvykle je v nějaké kombinaci čísel x.x.x.x . Přičemž čísla mohou být různě velká (třeba 25.6.999.1 , IP jsem si právě vymyslela).

Můžeš mít buď svojí soukromou IP (velmi často pokud máš net přes modem a pevnou linku), nebo sdílená IP (pokud máš třeba wifinu a chytáš síť ze vzduchu), nebo veřejná (to jsou třeba kavárny, školy - více PC na stejné IP bez omezení přístupu, nebo s minimálním).

Pokud si chceš zjistit svoji konkrétní IP, tak můžeš pomocí hry:
Nastavení -> účet -> administrace

- což je dobré si kontrolovat, protože si můžeš ohlídat, zda se ti na účet nikdo nenaboural ;)

nebo přes www.mojeip.cz
 

DeletedUser

Guest
Ano, nevidím důvod proč ne, ale nadruhou stranu mnoho lidí je připojeno na veřejné sítě a tam by bylo nemožné zjišťovat, jestli to je jeden hráč, nebo více lidí na stejné síti. Není tak? :)
 

DeletedUser3004

Guest
Klidně mi o tom můžeš vykládat, jak lze odhalit a prokázat multiúčet - a velmi rád si po těch letech administrátorování a nahánění pochybných individuí přečtu také něco přínosného o používání mozku - mám ovšem dojem, že v případě sdílení IP jde o otázku priorit (mimochodem, i chat by mohl být za jistých podmínek v tom směru použitelný)...
Po letech? Myslel jsem, že TW se hraje necelé dva roky.
Co je tedy u vás prioritou? Aby se trestali multiúčty na světě, kde už je jen pár aktivních hráčů (poměrově k původním počtům) nebo aby hra byla zajímavější a snažila se hráče udržet?

Měl bych ještě otázku pro všechny odpůrce multiúčtu. Z jakého důvodu vám to vadí?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nikdy sa to nebude dať odhaliť pretože nemáte možnosť nazrieť do rodín ktoré hrajú westa a nemôžte ani zasahovať do práv rodín čo keď je v rodine 5 členov a každý hrá westa prečo by nemohli proti sebe stáť v duely alebo hrať hoci ako budú chcieť hm? a aj keď to má napr jeden ako mu to dokážete ?
 

DeletedUser6215

Guest
Toto je čisto akademická debata, server predsa loguje aj IP adresy. V začiatkoch pevností bolo to prvotné zobrazenie výsledku bitvy zoradené podľa IP adresy - viem, lebo s deťmi sme boli vždy pod sebou bez ohľadu na mestskú príslušnosť a čas prihlásenia do bitvy. Podľa mňa autori dobre vedia prečo nezakročia priamo a všetko nechávajú iba na udavačov a support. Bez hráčov by tá hra bola o ničom. :)

Toto nie je absolútne deštruktívna hra ako "nemenovaná hra od konkurenčnej firmy" alebo divoké kmeny. Kde si postavičku necháte, tam ju o dva týždne nájdete. Možno nebude mať hotovosť a bude stáť pri vlastnom meste, ale máte kompletný inventár a môžete pokračovať kde ste prestali. Keby existoval vzájomný obchod, bolo by to trochu iné, niektoré suroviny mi chýbajú do úkolov. Ale v takomto formáte hry nevidím dôvod, prečo by niekto nemohol mať aj viac postavičiek. Pokiaľ ma vyslovene neotravuje, nech si má aj celé mestá a každú postavičku s inými vlastnosťami. Radšej nech sa tlčie kvôli skúsenostiam sám medzi svojimi panáčikmi, akoby mal chodiť za mnou a ešte mi vypisovať hulvátske telegramy. Aj tak si na žiadnej z nich nekúpi nič iné, ako mám po tom roku hrania v inventári ja.

Ja myslím - ži a nechaj žiť. Kto je bez viny, nech prvý hodí kameňom.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Po letech? Myslel jsem, že TW se hraje necelé dva roky.
Co je tedy u vás prioritou? Aby se trestali multiúčty na světě, kde už je jen pár aktivních hráčů (poměrově k původním počtům) nebo aby hra byla zajímavější a snažila se hráče udržet?

Měl bych ještě otázku pro všechny odpůrce multiúčtu. Z jakého důvodu vám to vadí?

A kdo psal, že hovořím o TW?:-)
Co komu vadí na multiúčtech... tu otázku myslíš opravdu vážně? :-)

Aso: Víš, on je problém v tom, že multiuser Tě začne "otravovat" dříve či později - a čím později začne, tím to bude horší...

Pánové, nezlobte se na mě, ale podobné názory opravdu nechápu... když opominu etickou stránku věci - jaký má smysl hra proti x nickům, pokud za nimi stojí jeden člověk? Respektive, jaký má smysl hra proti účtu, který si vylepší vlastnosti díky pohodovému multiusingu?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser307

Guest
A kdo psal, že hovořím o TW?:-)
Co komu vadí na multiúčtech... tu otázku myslíš opravdu vážně? :-)

Asi to myslí vážně když se ptá: A ty bys měl The-west aspoň hrát, když už zasahuješ do debaty o jeho změnách...


.gonzaleZ napsal/a:
Měl bych ještě otázku pro všechny odpůrce multiúčtu. Z jakého důvodu vám to vadí?

Je to jednoduché, ty máš, postavu, já mám postavu, jsou vyrovnané a v duelu si navzájem ubereme 1/2 zdraví -->> jenže já mám těch postav vícero, takže první si ubereme polovinu zdraví, jenže druhou už tě dám do mdlob a když ne druhou, tak třetí.
 

DeletedUser

Guest
Na to se ovšem ptal McBracey - a kromě toho, multiuseři se vyskytují všude, ergo je naprosto lhostejno, zda TW hraji či ne... vysvětlil jsem to výše (posty 26 a 27).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6215

Guest
Je to jednoduché, ty máš, postavu, já mám postavu, jsou vyrovnané a v duelu si navzájem ubereme 1/2 zdraví -->> jenže já mám těch postav vícero, takže první si ubereme polovinu zdraví, jenže druhou už tě dám do mdlob a když ne druhou, tak třetí.

Toto je otravná verzia mulťáka. Ale zároveň sa tým fakticky prizná k multiúčtu a koleduje si o udanie. To sa dá na supporte vybaviť veľmi rýchlo, máme to z sk1 overené. Je úplne jedno, či začne otravovať v začiatkoch sveta alebo neskôr. Medzi nami, niečo také hlúpe som nevidel už pekne dlho. Pokiaľ sa správa slušne, nech si kľudne žije svoje životy - tak si myslím ja. Podľa mňa sú mulťáci v drvivej väčšine aj tak nenápadní špióni a stavbári, nie duelanti.


 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Takže máme multiusery "slušné" a "otravné"... to jsem až dodnes netušil - v mých očích patří do téhož pytle a nebudu mrhat časem na to, abych je klasifikoval; ti "otravní" se zpravidla posléze stávají později z oněch "slušných"... jenže to je opět na delší povídání a, jak vidím, zbytečné :-)
 

DeletedUser6215

Guest
Vidíš čo všetko sa na staré kolená podozvedáš. A ešte - sú takí čo Ťa zduelujú alebo zoberú pevnosť a predsa sa s nimi dá príjemne popísmenkovať a ešte tí druhí. A s nimi je to ozaj zbytočné!

Hlasujem jednoznačne proti honu na čarodejnice. Radšej nech má každý dve postavičky, ako každá postavička dve mestá (ako na SK1).
 

DeletedUser

Guest
Je to Tvé nezadatelné právo... ale dělit hráče, kteří jsou křiví tak, že spolknou hřebík a vykálí vývrtku, na slušné a neslušné, zkrátka odmítám - neznám slušné a neslušné multiusery, slušné a neslušné zloděje účtů (ti slušní patrně nejdříve zaklepou nebo se dotáží, zda mohou účet převzít), slušné a neslušné prodejce a kupce účtů (ti se patrně sortují podle ceny), atp. - možná právě díky přicházející stařecké senilitě (pojem férová hra je zakázán a stal se směšným). Porušují Pravidla, získávají neoprávněně výhody (ať již jakéhokoliv druhu) a poctivé hráče staví do pozice, s prominutím, hlupáků. Nejen nástroje či možnosti samotné Hry, ale také férovost uživatelů jsou součástí herního komfortu...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3004

Guest
A kdo psal, že hovořím o TW?:-)
Co komu vadí na multiúčtech... tu otázku myslíš opravdu vážně? :-)

Aso: Víš, on je problém v tom, že multiuser Tě začne "otravovat" dříve či později - a čím později začne, tím to bude horší...

Pánové, nezlobte se na mě, ale podobné názory opravdu nechápu... když opominu etickou stránku věci - jaký má smysl hra proti x nickům, pokud za nimi stojí jeden člověk? Respektive, jaký má smysl hra proti účtu, který si vylepší vlastnosti díky pohodovému multiusingu?
Tu otázku myslím vážně! To bych jí sem opravdu nepsal. Prostě mě to zajímá a zrovna ty chodíš kolem horké kaše a nejsi schopen říci, co přesně ti na tom vadí.

Dydy79 odpověděl jasně a srozumitelně. Přesto se bez multiúčtu můžou hráči dohodnout např. přes Skype a jít duelovat ve stejný čas. Dříve jsme to dělali i bez Skype (pouze dohodnuté časy na městském fóru) a šlo to.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7700

Guest
Sdílení IP adres

Moc tomu nevěřím. Je jednoduché říct, že na jednom PC (IP adrese) hraje více hráčů. Jak zjistíte, že je na té IP adrese opravdu více hráčů ? :klubun:
 

DeletedUser

Guest
Belte, to je interní záležitostí administrátorů - na to od nich odpověď nečekej...

Tak já Ti to vysvětlím, neboť hovoříme o multiúčtech obecně... namátkou:
1) multiuser je schopen se svými účty dosáhnout koordinace, které by více hráčů dosáhlo s o poznání většími potížemi (čas připojení a jiné komplikace) a v důsledku toho je schopen po určité době zlikvidovat kohokoliv (může se potenciálně lišit podle naturelu hry); dohady přes Skype a tak dále mají jednu velkou slabinu, kterou multiuser nemá - jde o jednoho člověka a tudíž pravděpodobnost, že by se podle domluvy k duelu některý z jeho nicků nedostavil, je v podstatě nulová, zatímco vy se musíte napřed dohodnout a poté se ještě skutečně dostavit,
2) multiuser bude klidně nadávat, urážet, protože se mu zablokuje toliko nick - a těch má, že by se daly rozdávat... případně si s klidem založí další,
3) multiuser v klidu uchovává zlato či jiné artefakty (a to hovořím obecně) na jiných účtech, což se může rovnat jednak menším ztrátám při napadení a jednak značné potenciální disponibilní hodnotě, kterou je s to uvolnit ve velmi krátké době,
4) většina multiuserů má v důsledku toho jeden účet, který preferuje - ostatní jsou svým způsobem "finančně" podružné, takže provozovatel z něčeho takového nemusí mít až takové zisky, jak si někteří představují,
4) je velmi trapné mít ve městě, skupině, smečce, gildě, či já nevím v čem všem x nicků, s nimiž vedu jak hráč dialog, abych posléze zjistil, že se jedná o jednoho a téhož člověka, to je opravdu krása,
5) multiúčty mohou (a podle mého se tak děje) ve své podstatě snižovat kvalitu hry - více lidí odpovídá více herním stylům,
6) multiúčty uměle zvyšují návštěvnost serveru (se všemi důsledky z toho plynoucími).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3004

Guest
To je pořád jen v nějaké obecné rovině pravděpodobně jiných her, než o které se tu bavíme a o které je toto fórum.

Napiš přesně, konkrétní věci, které ti vadí na multiúčtech již zamčeného světa ve hře The West.
 

DeletedUser

Guest
Domnívám se, že je to dostatečně konkrétní i pro tuto hru... ostatně, nemohou u vás být některé světy zamčeny (mimo jiné) právě díky multiuserům? Vyvrať mé důvody, když jsou nicneříkající a obecné. Multiuser je dle mého názoru podvodník - převracej to kde chceš a jak chceš; multiúčty si nikdo nezřizuje z prostého soucitu k bližnímu svému nebo ze "zapálenosti" pro hru, takové straky na vrbě mi nemaluj.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3004

Guest
Konkrétní nejsi vůbec! A s tím, že majitelé multiúčtů jsou méně zapalení do hry, nemohu souhlasit. V mnoha případech to může být, nebo spíš je, i naopak.
 
nejen pro Cavansita
Když se odvoláváš na starší generaci, tak ti tedy zkusím přiblížit situaci, kterou bys mohl znát. Komunista byl taky většinou mizera, který chtěl získat výhody. Ale i mezi komunisty byli slušní lidé. Říkalo se tenkrát: "Je ve straně, ale jinak je to slušný člověk". Podobně je to s multiúčty. Většinou jsou to mizerové, co chtějí získat výhody. Ale i mezi multiúčty jsou slušní hráči, kterým prostě multiúčet něco nabízí - a nemusí nutně chtít škodit. Na rozdíl od krádeže, ke které multiúčet přirovnáváš. Tam je ta škodlivost bez výjimky.

Diskuze se ale netočí přmo o škodlivosti multiúčtu. Točí se o DOKAZATELNOSTI. A tam je problém. Mám osobní zkušenost, kdy obě děti hrály jednu hru (tenkrát na americkém serveru), samozřejmě z jednoho počítače, z jedné IP. Té hře věnovaly neskutečně času, energie, plánů. A pak přišel NĚKDO a blokl jim JEDEN účet. Vysvětlování nepomohlo. Zústala pachuť, znechucení, pocit bezmoci a zrady. Nemyslím, že by Westu nějak pomohlo, kdyby se spojovalo "s těmi blbci, co mi to blokli a nedalo se s tím nic dělat". A to dokonce bez ohledu na to, jestli tam multiúčet byl nebo nebyl. Příčina pozbývá významu. Důležitý je výsledek. A tím může být znechucení a pošramocená pověst.

PS pro Cavansita: upravuješ si skoro každý příspěvek - to přece taky není úplně fér, že? Člověk reaguje na podmínky a ty ty podmínky dodatečně měníš.
 

DeletedUser

Guest
.gonzaleZ: V tom se naše názory diametrálně liší.

Rose.Maria: slušného multiusera jsem ještě nepotkal - nota bene, Pravidla určená provozovatelem multiusing zakazují a já coby administrátor nemám v úmyslu s ním polemizovat. Až provozovatel podmínky změní, nechť má každý tisíce účtů :-)

Diskuse se točí kolem dokazatelnosti (protože nikdo z administrátorů vám přímou odpověď jednoduše dát nesmí), a to proto, že multiúčty jsou nežádoucí. Kdyby byly žádoucí, nebude třeba je nikomu dokazovat.
Ta blokace, o které hovoříš, proběhnout přirozeně mohla (a nepochybně proběhla) - potíž je v tom, že mám příliš málo údajů na to, abych mohl posoudit, na čí straně byla vina - zda na straně uživatelů nebo administrátora (post administrátora nemůže automaticky zaručit neomylnost, to nikde netvrdím).

A co se týče úprav příspěvků, naprosto odmítám, že bych jakýmkoliv zásadním způsobem měnil jejich význam - jedná se zpravidla o překlepy, případně o náhradu slova jiným, pokud se v textu opakuje.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru