• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Šachy

  • Zakladatel vlákna DeletedUser13535
  • Vytvořeno

DeletedUser13535

Guest
Čau kawbojove kdo by měl zájem nebo připmínku k necemu at napíše na každou otázku se budu snažit odpovědet.
Šachy jsou zábavná strategická hra pro každého kdo rad bojuje brani utoci nebo i neco mezi
Šachy se mi velice líbí a doufam že jebudete zdílet se mnou.

Znate bnejakeho šachystu nebo šachystku pokud znate šachy lépe mužete uvest i kdo podle vas hraje nejlepe.

Podleme je nejlepsi česky šachysta Šimáček a nejlepší světový Kramnik
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Šachy hraju od dětství, myslím že celkem dobře, pár lokálních turnajů jsem vyhrál, ale jinak třeba na velkých cenách končím tak uprostřed výs. listiny.
Mezinárodní (ani českou) šachovou scénu nesleduji, mě k spokojenosti stačí si občas zahrát a nic víc mě nezajímá. :klubun:
 

DeletedUser13535

Guest
cus

a kolik mas elo jestli to znas a za koho hrajes
 

DeletedUser

Guest
Za Podbořany, ale spíš nehraju, k smrti nenávidím dlouhé partie (časově) a k vážné partii třeba v krajském přeboru by mě nedonutili. :)
ELO mám cca 1311 (+-20?), moc na "velké" turnaje nejezdím, tak nemá z čeho růst. Ale tak porážím lidi až do 1800 (na turnajích) když se zadaří, víc bych považoval za náhodu. :::))::
A ty?
 

DeletedUser

Guest
Co je to ELO?
Šachy mě baví.ale nikdy jsem neměl potřebu je hrát turnajově.
Bohužel už je nehraju tolik jako dřív.A to z jednoduchého důvodu-Nikdo je se mnou nechce hrát.
P.S:Viděli jste šachy v Big Bang Theory pro tři hráče?
 

DeletedUser13535

Guest
ja hraju za Buštěhrad mam elo 1569 :klubun: a mam rad vsechny druhy partyí nevadí mi ani partyje na 2 krat3 hod jsem na to zvikli z region. preboru a z mistrovství čech žáku s týmem hraji 1 ligu mladšiho dorostu skoda ze ted uz posledni rok a jsem schopny porazit soupere 1900a mín více bych považoval za velke štesti ale na poslednim mistrovstvi druzstev zaku jse mi povedlo to ze jsem se zamyslel mel jsem 2 min. a najednou se divam souperka (3.VT)my podava ruku a pak jsem zjistil ze jsem spadl :tom: a byl jsem 40 nejlepsi v ČR mezi zaky ale minulej rok tenhle hrat jeste muzu. :indián: :klubun:

Co je to ELO?
Šachy mě baví.ale nikdy jsem neměl potřebu je hrát turnajově.
Bohužel už je nehraju tolik jako dřív.A to z jednoduchého důvodu-Nikdo je se mnou nechce hrát.
P.S:Viděli jste šachy v Big Bang Theory pro tři hráče?

jj sachy pro tri jsem videl a skus se na sachy prihlasit do nejakyho tymu a ELO je cislo ktere znamena jak jsi dobrej 1000elo je 5 VT(výkonostní třída)
1100elo je 4VT
1250elo je 3VT
1550elo je 2VT
1900elo je 1VT
Více nez 2300elo jsou uz dobry sachysti a mistri
pro zajimavost nejvetsi elo je asi 2800


a ja mam 2 VT coz je asi prumerny hrac
Pokud chcesnejak zkusit kolik mas elo zacni hrat na kurnik.pl a tam dostanes nejake elo asi za 30 partií a po kazde dalsi partyyi se ti bude menit
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
ELO je jakýsi hodnotící systém, smrt ti ho převedl na výkonnostní třídy, který se počítá podle toh koho (ne) porazíš na velkých turnajích, kde se ELO počítá (klasicky to jsou delší partie, takže na mých rapid a blitz partiích dostanu možná tak rýmu).
Jinak to hodnocení je taky silně zavádějící, jde o to jaké turnaje kdo hraje, protože ne všude se počítá (a taky jak často).
Osobně znám lidi s 2200 co jsou schopní s rapid/blitz partii porazit s velkým úsilím i velmistra a s mistry se utkávají jako rovní s rovnými.

P.S.: Ty šachy pro víc hráčů - myslím že se takové kdysi v historii i hrály, snad se někde ve světě možná i hrají, myslím že měly i nějaká specifická pravidla pro pohyb figur (asi byl problém hlavně s pěšíky a postavením v rozích).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Mám pocit,že počítání toho ELa má stejný význam,jako počítání IQ.
No,stejně si do měsíce zahraju šachy na festivalu.
 

DeletedUser13535

Guest
forklonir jaky mas ELO!!!!!!!!!!!!!!!!!:hoj::zásek:
 

DeletedUser

Guest
Deliciusi, s tím mohu jen souhlasit, objí je měření neměřitelného, ale je lidskou slabostí pořád se chtít porovnávat...

To elo mám jak jsem psal asi 1311.
 

DeletedUser13535

Guest
ja se nechci porovnavat znam lidi kteri nehraji vazne partiemají 3 VT a hrají na urovni 2000ELO a ohledne tech hracu osobne znam hraces ELEM přes 2200 např Martin Petr ,Pavel Šimáček ,Evžen Gonsior,pan Biolek a jednou jsem hral dokonce i proti mistrovi sveta Anatoliji Karpovovi
 

DeletedUser

Guest
ELO je jakýsi hodnotící systém, smrt ti ho převedl na výkonnostní třídy, který se počítá podle toh koho (ne) porazíš na velkých turnajích, kde se ELO počítá (klasicky to jsou delší partie, takže na mých rapid a blitz partiích dostanu možná tak rýmu).
Jinak to hodnocení je taky silně zavádějící, jde o to jaké turnaje kdo hraje, protože ne všude se počítá (a taky jak často).
Osobně znám lidi s 2200 co jsou schopní s rapid/blitz partii porazit s velkým úsilím i velmistra a s mistry se utkávají jako rovní s rovnými.

P.S.: Ty šachy pro víc hráčů - myslím že se takové kdysi v historii i hrály, snad se někde ve světě možná i hrají, myslím že měly i nějaká specifická pravidla pro pohyb figur (asi byl problém hlavně s pěšíky a postavením v rozích).


Jsou už běžně k sehnání, hraje se v podstatě stejně, akorát že po šach matu nekončí hra, ale král se musí sebrat jako běžná figura, aby mohli zbylí 2 hráči pokračovat.

PS: pro Forkronila: Zúčastníš se znovu turnaje v Chomutově, nejspíš někdy v listopadu? Minulý rok si mě porazil v celkové tabulce o 0,5 bodu, tak bych chtěl změřit síly.
 

DeletedUser

Guest
Kdo jsi a jak o mě víš? :-O (můžeš psát PMkou, zlobit se nebudu)

Účastnit se pravděpodobně budu, tak uvidíme. :)
 

DeletedUser

Guest
Šachy občas hraju, baví mě, někdy si zahraju šachy na netu, někdy šachy s někým (to je méně častá varianta). Ty šachy pro tři jsem pořád nepochopil, jak vypadá šachovnice? Figury mají tři barvy? Co všechno je jinak? Může mi k tomu někdo prosím napsat něco více, nebo alespoň odkaz? Předem moc děkuji:)
 

EREWAN

Člen týmu
šachy pro 3 jsem též nepobral... ;-)

taky hraju šachy a mám elo 1577 pokud chce někdo dát partii přes kurník nebo jinou stránku, pište PM :D
 

DeletedUser6120

Guest
Zdravím,
zažil někdo krajské kolo šachového turnaje škol? :)
 

EREWAN

Člen týmu
Forkronil
***** Petr
30.12.****
1304

je to tak? :D

Upraveno, je to tak a příště prosím zas tak moc nezvěřejňovat, díky, Forkronil.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru