• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Budoucnost vědy a techniky

DeletedUser

Guest
Kam až podle vás postoupí věda a vojenská technika ? Jak budou vypadat zbraně budoucnosti ? Budou ještě obrněné vozy a v nich lidé ? Budou lodě ? Ponorky ? Bombardéry ? Zbraně hromadného ničení ? Myslím že je to zajímavé téma a stojí za zmínění. Můžete sem vložit odkazy na stránky kde se na toto téma hovoří ,přidávat sem obrázky,videa ....
 

DeletedUser

Guest
No zajímavá představa,jelikož zásoby ropy nejsou nekonečné,bojové transportéry,letadla td. budou pdole mě poháněné bud elktrikou,nebo sem někdě četl nějaký zbytky z kuřat :D
a cos e týče zbraní,taky si myslím že bude něco ohledně laseru,jinak ybch řekl že to bude podobné jako dnes,když se podíváte 50 let zpátky,téměř nic se moc nezměnilo...neřikám že nic,ale né o moc..
 

DeletedUser

Guest

DeletedUser

Guest
Njn,něco mi řiká že vypukne válka o zbytky těchto surovin...
 

DeletedUser

Guest
Hmm myslím, že až dojdou úplně, tak už se válčit nebude moct. Proč? Protože letadla, tanky, tohle všechno jeden a ropu :D
 

DeletedUser

Guest
xD prej že vlaky v roce 2016 nebo 18 budou létat tak tohle mohl vymyslet jedině pitomec
 

DeletedUser7905

Guest
Když řešíte tu ropu... Co takhle bionafta? ta se vyrábí z přírodních surovin... ta tu s námi bude pořád ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
stejně tak elektřina :D podle mě není důvod ničit přírodu když se nemusí (jestli jsem to dobře pochopil a nejsem tu za idiota)
 

DeletedUser

Guest
stejně tak elektřina :D podle mě není důvod ničit přírodu když se nemusí (jestli jsem to dobře pochopil a nejsem tu za idiota)

Toto řekni těm,kteří pracují jako dělníci na ropných plošinách a pod.....
Pokud by se přestala používat ropa,tak by ihned bylo pár stotisíců(možná i miliónů) lidí bez práce...
A ještě je ropa na jednom místě což je Grónsko,ale aby se mohla těžit,tak se musí počkat ještě pár let,dokud nám s ní nepomůže globální oteplování....
 

DeletedUser

Guest
Bernarde blacku:loool:..kdyby došla ropa tak by systém zkolaboval téměř okamžitě
 

DeletedUser

Guest
Ale jsou v tom i určité výhody (v tom že dojde ropa) - nebudou už katastrofy toho typu kdy se potopil tanker s ropou do moře a zahubil nějaké mořké živočichy :D
 

DeletedUser

Guest
Ale jsou v tom i určité výhody (v tom že dojde ropa) - nebudou už katastrofy toho typu kdy se potopil tanker s ropou do moře a zahubil nějaké mořké živočichy :D

No jo ale na dovolenou se asi jen tak někam nepodíváš :D...
Jedině bys musel vyrazit pěšky...:smoker:
Doufám že nás konec ropného věku čeká co nejděle...
 

Deleted User - 31870

Guest
ropa je jedna z nejdůležitějších surovin, které se těží - pokud nenajdeme adekvátní náhradu, svět bez ní zcela jistě zkolabuje..

Ropa i výrobky z ní jsou základním palivem pro dopravu a surovinou pro výrobu plastů. Vyrábějí se z ní i některé léky, hnojiva a pesticidy. Především chudší země používají ropné produkty také k výrobě elektřiny (asi 7 % celkové světové produkce).

95 % veškerých potravin je pěstováno za přispění ropy
95 % dopravy zprostředkovávají ropné deriváty
95 % veškerého vyráběného zboží potřebuje pro svou výrobu ropu
za každou kalorii běžně vyráběných potravin se skrývá 10 kalorií z ropy
na výrobu jednoho typického počítače se spotřebuje ropa o množství desetinásobku jeho hmotnosti

- čerpáno z wikipedie + je to látka 9. ročníku předmětu chemie
 

DeletedUser

Guest
No já nevím jestli jdi to dobře pamatuju, ale ve zprávách bylo, že kosti kuřat maji nějaké složky ropy. Někteři to nedopatřením hodili do ohně, a ty kosti začaly hořet.
 

DeletedUser120

Guest
No já nevím jestli jdi to dobře pamatuju, ale ve zprávách bylo, že kosti kuřat maji nějaké složky ropy. Někteři to nedopatřením hodili do ohně, a ty kosti začaly hořet.

Tady se dá říct že vše organického původu hoří, něco hůř něco líp ale hoří.
 

Deleted User - 32331

Guest
mohli by jsme jezdit na vodík z moči

a ještě něcoz VTM Science:

Oheň na ledě: (trochu jsem to zkrátil nechtěl jsem u toho strávit odpoledne)
Nahlíženo optikou prognostiků z roku 1950 bychom teď měli být úplně bez zdrojů skoro všeho.Bez ropy a zemního plynu především. ale i když ropa dojde, je zde náhradní zdroj energie, kterého je tolik že předčí dnes známé zásoby ropy,plynu a uhlí dohromady jedná se o klatrát metanu neboli metanhydrát.první pohled-obyč. špin. led molekuli vody v něm ale vytvářejí jakési klece uvnitř kterých je uzavřen metan.pro globální klima je výhodné že se při spalování metanu uvolňuje mnohem méně CO2 než při spalování zemního plynu.navíc je možné provést náhradu-do vrtu v klatrátu vhánět CO2 který vytlačí z ledu metan a sám tam zůstane v ledu na dlouhou dobu uvězněn.

o vodíku z moči jsem mohl psát taky ale už mě to neba přepisovat
časopis VTM Science doporučuju
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru