• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Chodíte na taneční?

Byli jste nebo půjdete do tanečních?

  • ANO - byl(a) jsem / půjdu

    Hlasy: 21 45,7%
  • NE - nebyl(a) jsem / nepůjdu

    Hlasy: 21 45,7%
  • Nevím

    Hlasy: 4 8,7%

  • Celkový počet hlasujících
    46

DeletedUser

Guest
Já tam teŤ chodím . Byl jsem tam taky 2krát :D

Celkem mě to baví , je to zábava .
 

DeletedUser

Guest
Kravatu si sice uvázat umím, ale do tanečních nepůjdu, nikdy, nikdy nikdy. Ještě bych chtěl dodat, že do tanečních mě nikdy, nikdo nedostane... :D
 

Deleted User - 31870

Guest
Taneční by neměly být jen o tancování, ale především místem probírání společenské etikety (podávání ruky, zdravení, oblékání, doprovod,..), kam spadá i vázání kravaty (mimochodem Windsor má ještě i různé obměny, ale jinak se ti povedl). Vázání kravaty by však nemělo být znalostí jen mužů, ale dámy by měly být také schopné uvázat kravatu. Protože je kravata velmi často používána v běžných činnostech, začíná se na hodně tanečních kurzech poukazovat na větší vhodnost motýlka. (Těžko říci, co je pohodlnější, nemám zkušenosti :::))::).

Vřele všem doporučuji, určitě se vám budou v životě hodit (maturák, svatba, ..). A pokud opravdu nemáte na tanec vlohy, tak nezbývá nic jiného než cvičit, cvičit a cvičit...
 

DeletedUser

Guest
Ano, jdu, ale jediné, co mě na tom baví, je chlastačka PO tanečních .-)))
 

DeletedUser

Guest
Pročpak ne?Je tam sranda...Co budeš dělat v důchodu? :D

Páč pro tanec nemám vlohy a ani je mít nechci. V důchodu už budu mrtvej:::))::

Taneční by neměly být jen o tancování, ale především místem probírání společenské etikety (podávání ruky, zdravení, oblékání, doprovod,..), kam spadá i vázání kravaty (mimochodem Windsor má ještě i různé obměny, ale jinak se ti povedl). Vázání kravaty by však nemělo být znalostí jen mužů, ale dámy by měly být také schopné uvázat kravatu. Protože je kravata velmi často používána v běžných činnostech, začíná se na hodně tanečních kurzech poukazovat na větší vhodnost motýlka. (Těžko říci, co je pohodlnější, nemám zkušenosti :::))::).

Vřele všem doporučuji, určitě se vám budou v životě hodit (maturák, svatba, ..). A pokud opravdu nemáte na tanec vlohy, tak nezbývá nic jiného než cvičit, cvičit a cvičit...

O etice nějaké povědomí mám kvůli jedné školní práci jsem přelouskal nějakou tlustou knihu od Špačka a taky jsem zběžně prolétl nejaké knížky o pravidlech chování od Gutha Jarkovského, myslím, že to mi k etice už stačí;), taneční na to nepotřebuji.D
 

DeletedUser

Guest
No,pro mě snad ani taneční nepřicházejí v úvahu a to s prostého důvodu-k tanci nacházím odvahu,jen když nejsem střízlivý,což by na tanečních bylo dost divné....
 

DeletedUser

Guest
Takže když jde o pohyb na muziku vše vyřeší pogo, nemýlím-li se?

No jistě.
Pokud navíc hraje nějaká opravdu dost dobrá hudební skupina(Opravdu ideální jsou na tohle podle mě S.O.A.D.) a je vícero tanečníků,tak vzniká skvělá,živá atmosféra...
 

DeletedUser6989

Guest
No jistě.
Pokud navíc hraje nějaká opravdu dost dobrá hudební skupina(Opravdu ideální jsou na tohle podle mě S.O.A.D.) a je vícero tanečníků,tak vzniká skvělá,živá atmosféra...

No,pro mě snad ani taneční nepřicházejí v úvahu a to s prostého důvodu-k tanci nacházím odvahu,jen když nejsem střízlivý,což by na tanečních bylo dost divné....
S oběma posty nemůžu než souhlasit.
Taneční jsou podle mě přežitek a akorát bych se na nich strapnil (nevím jak ostatní ale já na tanec nemám buňky).
Ani se nesnažte mi oponovat,stejně mě nepřesvědčíte o opaku :D
 

DeletedUser7063

Guest
Přesně tak, z toho samého důvodu jsem nešel do předtanečních a nepůjdu ani do tanečních...
 

Deleted User - 31870

Guest
Smím se zeptat, jaký je rozdíl mezi předtanečními a tanečními?
 
v předtanečních se neučíš všecky tance a také se neučíš některé další kroky,např u cha-chy nebo jivu
také doba lekcí je v předtanečních kratší
je to vlastně příprava na ty opravdové taneční :D
 

Deleted User - 31870

Guest
To slyším prvně :) Asi bych do toho nešla, protože je lepší se naučit ucelený tanec, než pak po roce v dalším kurzu přidávat kroky...
 

DeletedUser

Guest
Jo, byl jsem. V základních, bronzových, stříbrných i zlatých a potom rok a půl v klubu sportovního tance. Pouze standart a latina.
 

DeletedUser

Guest
Inu, v tanečních jsem byl - a mám - li být upřímný, bylo to veskrze tristní:

1) doslova hlava na hlavě (organizátor naplnil sál k prasknutí, protože mu jde o kvantitu, nikoliv o kvalitu), takže rozpažení byl buď úkon zcela neproveditelný nebo sousedům nebezpečný - jak to vypadalo, když se měla tančit polka nebo valčík, nechci rozebírat; jediná věc, která padala v úvahu, byl letkis - sál potom vypadal jako dav zoufale poskakující před zamčenými dveřmi na WC,

2) když už tak hovoříme o společenském chování a taktu, provozovatelé by mohli začít nejdříve u sebe; absolutně, ale absolutně nesouhlasím s tím, že (jako u nás) v kurzu bylo o poznání více dívek nežli chlapců a při výběru partnerek k tanci šlo o velmi trapnou situaci, pochopitelně pro dívky,

3) pokud někdo nemá k tanci vlohy, opravdu nechápu, do jaké míry je absolvování podobné záležitosti nezbytně nutné. Pohled do zpocených tváří s vyceněnými zuby, skrze které se dere počítání kroků, zatímco pohyby nohou v polobotkách připomínají smrtelnou křeč vrtichvosta, není zrovna radostný - a hlavně, je zbytečný.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
Vždy to bylo, je a bude o penězích - pokud máš za sál drahý nájem, promítne se buď do ceny kurzu (což může znamenat menší počet zájemců), nebo k navýšení kapacity, aby se kompenzovala přijatelná cena za kurz (pro nás znamená zbytečnou účast, protože pokud nemáte vhodné místo s přijatelným prostorem a patřičným výhledem na lektora, nemáte šanci se naučit kroky správně - rozhodně bych nezkoušela kopírovat od sousedů, kteří by mohli začít ve špatnou chvíli).

O kurzy mají především zájem holky, ale znám i dost kluků, kteří se kurzů účastnili dobrovolně a dokonce si je i několikrát zopakovali (pokud byl zájem holek vyšší než počet přihlášených kluků, byly kurzy zdarma nabízeny již starším účastníkům) - nestalo se, že by v konečném důsledku počty nevyrovnali. Bude tedy záležet na přístupu ze strany taneční školy - doporučuji se zajít podívat na nějakou hodinu, ze které si můžete udělat obrázek (kvalitní školy poskytují dokonce zkušební lekci zdarma).
 

DeletedUser

Guest
Pokud je cokoliv především o penězích, nemá smysl debatovat o společenském taktu a chování - v takovém případě jde o pouhý růžový nátěr o poznání temnějšího pozadí a byla by namístě spíše přednáška z ekonomie.

Rozhodně se nepočítám mezi pohybové antitalenty, ale do tanečních, případně na klasickou zábavu by mě nikdo nedostal ani párem volů; nejvíce jsme si tance užili v oddílu namísto některého z tréninků - pravda, pohled na lidi tančící v karate-gi je poněkud zvláštní, ale takových akcí se zúčastňuji s nezřízenou oblibou: známe se, je u toho mračno legrace, nikdo si "nenakape do strojku" a o dámy, kterých máme o něco méně nežli pánů, bývá doslova pranice :))
 
Nahoru