• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k migraci

z3l1

Člen týmu
Takže na co chceš odpověď? Nějak z toho textu nechápu na co mám reagovat.
Navic tohle je diskuze ohledně migrace z Dakoty.
Co je v textu tak řešiš gringo zbraně pokud vím na na Ari jsou 2x víc ne. AP má jedny a FENIX má jedny.
Zaslouzená odměna to je aspoň pro mě pokud s tím mas problém tak klidně. Nebudu si hrát na víc než na hráče protože hráč jsem a budu.!

Napis něco co pochopim pak to odpovím.
 
Tak si to ešte raz prečítaj :D Ja sa pýtam na to isté čo HIV-
Dotazů ohledně zrušení neprémiových světů již bylo. Důvody, proč to nejde zkusím pohledat v archívu, Pokud je nenajdu, napíšu své nadřízené. Jen upozorňuji, že na centrále budou všichni přítomni až od 10.1.

Len som k tomu pridal svoje myšlienky.Vlastne ma to celkom aj uráža. Namiesto toho aby si si to premyslel, ma nútiš vysvetľovať nepodstatné priklady. Prečo by som nemohol riešiť gringo zbrane? Obyčajní hráči ich zo súťaže dostať nemohli a členovia supportu áno. Na Arizone je veľa modrých tak si to dávam do súvislosti. Môže tam byť toľko Gringo zbraní a dalších OP vecí koľko je modrých. Aké ďalšie odmeny v budúcnosti dostanete? A logicky, všetci z prémiových svetov časom skončíte na Arizone. Ja sa teda legitímne pýtam, či administrátorka naschvál nerieši migráciu? A spomínam to preto, lebo medzi hlavné argumenty migrácie mimo neprémiové svety je "že na neprémiových svetoch hráči hrajú dlhšie" = nový hráči sú v nevýhode a podobne. No tak som sa pre porovnanie pozrel na Arizonu :)

PS. Čaká sa len odpoveď na @Mikosansobi s dôvodmi prečo migrácia nie je na neprémiové svety. Sľúbila ju 1.1.2022 ;)


Ale keď chceš silou mocou odpovedať tak sa ťa spýtam:
1) Je v poriadku ,že administrátorka nepozná dôvody zrušenia neprémiových svetov, resp. ani odvôdniť zrušenie migrácie na nevq musí ich "vyhľadávať" , "vytvárať"?
2) Je v poriadku ,že len 20 dní čakáme na triviálnu odpoveď?
3) Ako vôbec môžeme diskutovať o migrácii , keď sa s nami pani A. nepodelí o dôležité informácie?
 
Naposledy upraveno:
Ahoj Amzo pokusím se ti odpovědět a dát ti i jak to vidím já a plus můj názor na migraci. Já bych byl fakt natěšený kdyby se zrušili neprémiové světy (stejně ty funkce z prémiových světů nikdo nepoužívá a kdo chce tak si schopky a atributy stejnak koupí.) A mohlo se z nových světů migrovat pouze na S1/S9/Ari. Hráči co již jsou na Ari by si mohli vybrat, jestli chtějí na Ari zůstat nebo jestli chtějí migrovat na S1/S9. A naopak by lidi z S1/S9 mohli migrovat na Ari. Mě jde fakt jen o to, že mám třeba dobrou postavu na Jerichu/Dakotě a chci jít mezi kamarády a né na cizí svět kde nikoho neznám. Stejný problém řeší i lidi na polských a německých serverech, kde to vypadá, že si úmyslně Inno drží 2 neprémiové světy.

Taky moc dobře nechápu proč staré světy s číslem 13. migrují na světy s číslem 19. a 20. Není přece jen logické, aby migrovatli na nižší čísla?

A kdyby povolili prémiové světy, tak by na tom ještě Inno vydělalo a myslím si, že by to nikoho moc nezajímalo, když by se trošičku oživili staré světy. (Nevím kdo by si koupil 1 atribut za 1728 nugget.) Mimochodem na migraci si nestěžuje jenom komunita, ale i členové teamu viz Zelí. Migrace by neměli komunitu rozdělovat, ale spojovat!

Ohledně Gringo zbraní... Ony jsou i na S1, ale tam nejsou tak vidět. Já mám i ten názor, že Gringo zbraně měli zůstat pouze výherci Gold Rush 2018 a dál se už neměli používat ani v soutěžích. Ty zbraně fakt nědelají dobrotu a sektorák mají neskutečný. Včera jsem měl nasazenou zlatou jízdu a Gringo zbraně a snipeři dávali rány až za 1500 bez kritu v útoku na Cortiny. Sice jsem přející člověk, ale tohle už je moc silný s porovnáním jaký sady se vydali v roce 2021. Je to fakt nepřiměřený.

Na ostatní věci ti musí odpovědět sama @Mikosansobi. Určitě jí to připomenu.

Možná bych tuhle diskuzi ale směřoval mimo vlákno Dakoty, protože sem patří pouze diskuze ohledně migraci Dakoty.
 

z3l1

Člen týmu
Tak si to ešte raz prečítaj :D Ja sa pýtam na to isté čo HIV-


Len som k tomu pridal svoje myšlienky.Vlastne ma to celkom aj uráža. Namiesto toho aby si si to premyslel, ma nútiš vysvetľovať nepodstatné priklady. Prečo by som nemohol riešiť gringo zbrane? Obyčajní hráči ich zo súťaže dostať nemohli a členovia supportu áno. Na Arizone je veľa modrých tak si to dávam do súvislosti. Môže tam byť toľko Gringo zbraní a dalších OP vecí koľko je modrých. Aké ďalšie odmeny v budúcnosti dostanete? A logicky, všetci z prémiových svetov časom skončíte na Arizone. Ja sa teda legitímne pýtam, či administrátorka naschvál nerieši migráciu? A spomínam to preto, lebo medzi hlavné argumenty migrácie mimo neprémiové svety je "že na neprémiových svetoch hráči hrajú dlhšie" = nový hráči sú v nevýhode a podobne. No tak som sa pre porovnanie pozrel na Arizonu :)

PS. Čaká sa len odpoveď na @Mikosansobi s dôvodmi prečo migrácia nie je na neprémiové svety. Sľúbila ju 1.1.2022 ;)


Ale keď chceš silou mocou odpovedať tak sa ťa spýtam:
1) Je v poriadku ,že administrátorka nepozná dôvody zrušenia neprémiových svetov, resp. ani odvôdniť zrušenie migrácie na nevq musí ich "vyhľadávať" , "vytvárať"?
2) Je v poriadku ,že len 20 dní čakáme na triviálnu odpoveď?
3) Ako vôbec môžeme diskutovať o migrácii , keď sa s nami pani A. nepodelí o dôležité informácie?

Za prvné tohle je diskuze na téma migrace z dakoty, kde já chci aby se začalo jednat a povolila se na světy jako je s1 a s9 a ty tu do mě valíš...!
Za mě je jasná volba s1 kam se chci dostat a klidně tam smažu svojí postavu.
Nutím tě něco vysvětlovat?

Takže nechápu proč do tématu o migraci cpeš gringo zbraně.... ale vyjádřím se i k tomu.
Jednou za rok na Vánoce dá innogames seznam věcí ze kterých si členové týmu mohou vybrat určitý počet předmětů. Většinou se jedná o sady které byly ten daný rok k získání + takové ty věci jako je opasek karate, ty stříbrný lodičky prostě to co se dá získat třeba v dražbě na každém serveru kdo dá nejvíc tak to má. Letos poprvé za ty roky co jsem dali něco navíc a to že jsem si mohli vybrat něco z gringa sady no a nevyužít toho? Tak jsme snad hloupý? Bylo to buď 6 libovolných předmětu z toho seznamu nebo 2 věci z gringa/gonzalese a jedna libovolná věc k tomu z toho seznamu připomínám!

Každý ví že dakota je muj hlavní svět a chceš vědět co mám v inventáři za OP věci jak tomu říkáš? Mám tam raketovou želvu, meč tisíce pravd a další takové věci?
Podívej se sám https://tw-calc.net/import/inventor...9b5b40005ccda56ac63662d49c67e53cfd70e130dfd3d !
Jsem v týmu dost dlouho.

Jaký další odměny dostaneme? To moc nezáleží na nás, co dají na výběr dají a nevzít si to nejlepší? Budu se opakovat opravdu nejsme hloupý!
To, že jste vy nemohli ty zbraně získat je mínus ale byl udělán yukon kde se něco z toho gringa získat dalo co vím a přihlásilo se 9 lidí? A vy chcete soutěže, ale když se něco udělá tak je účast bídná! Neříkám že to na yukonu byo něco extra.

Neprémiový a prémiový svět? Mě to třeba nezajmá a chci prostě migraci na svět 1 !

1) Je v poriadku ,že administrátorka nepozná dôvody zrušenia neprémiových svetov, resp. ani odvôdniť zrušenie migrácie na nevq musí ich "vyhľadávať" , "vytvárať"?
  • Ty znáš vždy na vše odpověď? Ano zjisit to už dávno měla to neříkám ale je to taky jen člověk nebo aspon tak vypadala co jsem jí viděl naposledy.

2) Je v poriadku ,že len 20 dní čakáme na triviálnu odpoveď?
  • Je to dlouho co si budem povídat.
3) Ako vôbec môžeme diskutovať o migrácii , keď sa s nami pani A. nepodelí o dôležité informácie?
  • Diskutovat můžeš! Informace jaké? Prostě někdo kdo jen nad CZCM rozhodl že migrační pásmo bude takové jaké je a víc s tím neudělá ani CZCM, ale já chci aby se s tím něco dělalo a prostě budu psát furt aby se to změnilo! Psát jim furt dokola že takto to dál nejde!

Donutil jsi mě napsat vše jak je pokud se ti to nebude líbit tak prosim víc ti k tomu nenapíšu a dál se vrátim k tématu migrace z dakoty!
 
Nechci se pouštět do vzletných filozofických úvah na téma migrace, ale chci vyřešit jeden velmi přízemní problém.

Mě jde fakt jen o to, že mám třeba dobrou postavu na Jerichu/Dakotě a chci jít mezi kamarády a né na cizí svět kde nikoho neznám.

Ano, mně taky. V souvislosti s tím připomněl @prost2, že zahlídnul na chatu Dakoty kohosi organizovat na Arizoně alianci pro migranty z Dakoty. Protože z našeho města chceme určitě všichni zůstat pohromadě, chceme slyšet nějaké podrobnosti o tomto projektu. Akorát že prost už si nepamatuje, kdo to organizuje, takže pokud o tom něco ví třeba @z3l1 nebo @lískový oříšek nebo whoever, dejte vědět. Dík.
 

z3l1

Člen týmu
Nechci se pouštět do vzletných filozofických úvah na téma migrace, ale chci vyřešit jeden velmi přízemní problém.

Ano, mně taky. V souvislosti s tím připomněl @prost2, že zahlídnul na chatu Dakoty kohosi organizovat na Arizoně alianci pro migranty z Dakoty. Protože z našeho města chceme určitě všichni zůstat pohromadě, chceme slyšet nějaké podrobnosti o tomto projektu. Akorát že prost už si nepamatuje, kdo to organizuje, takže pokud o tom něco ví třeba @z3l1 nebo @lískový oříšek nebo whoever, dejte vědět. Dík.

O tom nic nevím :) ale pokud chcete jít na Arizonu nabídnu Vám všem místo ve městě Vallhala-Buffalo místa máme dost jsme dobrý kolektiv na strane FENIXU. Myslím,, že hodně měst má místo na to aby Vás přijalo všechny a je jedno na jakou stranu se případně přidáte pokud budechtě chtít chodit na bitvy jedině dobře.
 
No já se usměváčkuju. :D

PS. Čaká sa len odpoveď na @Mikosansobi s dôvodmi prečo migrácia nie je na neprémiové svety. Sľúbila ju 1.1.2022 ;)
Dnes ráno byla prokazatelně aktivní a pořád nic :D

Za prvné tohle je diskuze na téma migrace z dakoty, kde já chci aby se začalo jednat a povolila se na světy jako je s1 a s9 a ty tu do mě valíš...!
Jak do tebe valí?

Nutím tě něco vysvětlovat?
Ani nemůžeš, on není moderátor. Ty ano.

Letos poprvé za ty roky co jsem dali něco navíc a to že jsem si mohli vybrat něco z gringa sady no a nevyužít toho? Tak jsme snad hloupý?
Když ti někdo nabídne zakázaný script který Ti dá výhodu nad ostatními hráči, je také hloupé ho nevyužít? :-)

Jsem v týmu dost dlouho.
To je možná ta chyba.

To, že jste vy nemohli ty zbraně získat je mínus ale byl udělán yukon kde se něco z toho gringa získat dalo co vím a přihlásilo se 9 lidí? A vy chcete soutěže, ale když se něco udělá tak je účast bídná!
Divíš se? Yukon jste spustili a pak se více než měsíc nic nedělo. Navíc v té době Lummi neexistoval.

Mě to třeba nezajmá a chci prostě migraci na svět 1 !
A já chci svítící globus.

Ty znáš vždy na vše odpověď? Ano zjisit to už dávno měla to neříkám ale je to taky jen člověk nebo aspon tak vypadala co jsem jí viděl naposledy.
Pokud by se do prodlení v termínu tým dostal poprvé, nepochybně by komunita zavřela oči. Jenže vy se do prodlení dostáváte stále a při každé příležitosti.

Prostě někdo kdo jen nad CZCM rozhodl že migrační pásmo bude takové jaké je a víc s tím neudělá ani CZCM
Od čeho tedy CZCM je? Není tato pozice zbytečnou?

Proč v každé druhé větě křičíš? Než příště budeš odepisovat, otevři si okno a protáhni se, ať nejednáš v afektu.
 

EREWAN

Člen týmu
Jaký další odměny dostaneme? To moc nezáleží na nás, co dají na výběr dají a nevzít si to nejlepší? Budu se opakovat opravdu nejsme hloupý!
To, že jste vy nemohli ty zbraně získat je mínus ale byl udělán yukon kde se něco z toho gringa získat dalo co vím a přihlásilo se 9 lidí? A vy chcete soutěže, ale když se něco udělá tak je účast bídná! Neříkám že to na yukonu byo něco extra.


Já si teda osobně tvojí práce vážím, se spoustou tvých názorů souhlasím a nějakou pěknou odměnu za investovaný čas a úsilí ti přeju, ale vinit z nízké účasti na posledním Yukonu komunitu je podle mě nesmysl, kdyby se nemlžilo dva měsíce ohledně pravidel, všechno se milionkrát neodsouvalo, neměnilo, a byly jasné informace hned od začátku, plus neprobíhala oznámení událostí ve vláknech typu "Ighasovo vlákno", tak by účast byla taky větší... Spíš než "pouze 9 lidí projevilo zájem" bych to označil "pouze 9 lidem nedošla trpělivost".
 

z3l1

Člen týmu
Já si teda osobně tvojí práce vážím, se spoustou tvých názorů souhlasím a nějakou pěknou odměnu za investovaný čas a úsilí ti přeju, ale vinit z nízké účasti na posledním Yukonu komunitu je podle mě nesmysl, kdyby se nemlžilo dva měsíce ohledně pravidel, všechno se milionkrát neodsouvalo, neměnilo, a byly jasné informace hned od začátku, plus neprobíhala oznámení událostí ve vláknech typu "Ighasovo vlákno", tak by účast byla taky větší... Spíš než "pouze 9 lidí projevilo zájem" bych to označil "pouze 9 lidem nedošla trpělivost".

Celá soutěž na yukonu byla podle mě katastrofa a nebylo to připravený. Nechtěl jsem aby to vyznělo že z toho vidím komunit a ano máš pravdu těch 9 lidí neztratilo trpělivost a nebyli za to patřičně odměněni. Ani nevím co nakonec dostali.

Stejně bych se chtěl radši vrátit k tématu migrace a možnosti otevření jiných cílových světu něž ty které dali na dakotě jako možnost.
 
Legathe, ďakujem za odpoveď vo všetkom súhlasím.
Zelí, nič proti tebe. Vždy som rešpektoval tvoje názory a považujem ťa za tých členov tímu, ktorí sú skutočne odmenu zaslúžia.

1) "Ja do teba valím" To vôbec nie je pravda. Do momentu kým si podľa mňa reagoval nevhodne som o tebe nič nepísal
2) Áno, nútiš ma vysvetľovať. Pretože ja niečo napíšem - a ty to znehodnotíš odpoveďou , ktorá je vlastne len nepremyslená otázka na to čo som napísal.
3) Áno, nútiš ma vysvetľovať. Pretože si vyberieš jeden z mnoha príkladov, ktoré môžem uviesť a úplne ho nezmyselne prevrátiš proti mne.
4) Nechápem ale vyjadrím sa? Načo, prečo? Potom sa tu len takto "prekrikujeme"
5) Gringo zbrane gringo zbrane. Napíšem to najjednoduchšie ako to ide. Na Arizone je veľa modrých a bude ich len viac = potencionálne veľa OP vecí => neplatí dôvod ,že neprémiové svety sú nefér --> preto je migrácia na len na prémiove svety.

Ďakujem že si odpovedal na moje otázky, hoci boli postavené celkom priamo.
Mohol si si odpustiť. Ty znáš vždy na vše odpověď? Ani nejdem radšej písať aké nevhodné to je zo strany pani A. ,že nevie na túto otázku odpoveď.

Diskutovat můžeš!
Nie nemôžem. Napísal som množstvo príspevkov, bol som zabanovaný kvôli ostrejším vyjadreniam na túto tému , ktoré som potom priamo vysvetľoval administrátorke. Očividne to nemá ABSOLÚTNE ŽIADNY VPLYV lebo sme sa za 2 roky diskutovania neposunuli ani o krok.

A prosím, neoháňajme sa tu ,že je to fórum Dakoty. Svet zachvílku aj tak zrušia, a je jedno kde diskutujeme keď sa aj tak nič nedozvieme. Max si nedám pozor na jazyk a dostanem další permaban. Keby som chcel byť alibista ako pani A. tak "aj mňa sa migrácia z Dakoty týka, mám tam až level 5" :)
 
Naposledy upraveno:

EREWAN

Člen týmu
1642679689741.png Co se odměn týče, tak si jako "jeden z devíti" asi nemůžu stěžovat, což o to... každopádně lidé, kteří si chtěli vybrat gringo zbraně, tak jim byly zamítnuty, protože jsou příliš silné...

zpět k tématu migrace by mě stále zajímalo vyjádření k přepnutí S1 a S9 na prémiové světy, protože to stále považuju za nejlepší řešení celé situace a je to výhodné jak pro INNO, tak pro nás...


edit: gramaticka chyba, shame on me
 
Naposledy upraveno:

z3l1

Člen týmu
Legathe, ďakujem za odpoveď vo všetkom súhlasím.
Zelí, nič proti tebe. Vždy som rešpektoval tvoje názory a považujem ťa za tých členov tímu, ktorí sú skutočne odmenu zaslúžia.

1) "Ja do teba valím" To vôbec nie je pravda. Do momentu kým si podľa mňa reagoval nevhodne som o tebe nič nepísal
2) Áno, nútiš ma vysvetľovať. Pretože ja niečo napíšem - a ty to znehodnotíš odpoveďou , ktorá je vlastne len nepremyslená otázka na to čo som napísal.
3) Áno, nútiš ma vysvetľovať. Pretože si vyberieš jeden z mnoha príkladov, ktoré môžem uviesť a úplne ho nezmyselne prevrátiš proti mne.
4) Nechápem ale vyjadrím sa? Načo, prečo? Potom sa tu len takto "prekrikujeme"
5) Gringo zbrane gringo zbrane. Napíšem to najjednoduchšie ako to ide. Na Arizone je veľa modrých a bude ich len viac = potencionálne veľa OP vecí => neplatí dôvod ,že neprémiové svety sú nefér --> preto je migrácia na len na prémiove svety.

Ďakujem že si odpovedal na moje otázky, hoci boli postavené celkom priamo.
Mohol si si odpustiť. Ty znáš vždy na vše odpověď? Ani nejdem radšej písať aké nevhodné to je zo strany pani A. ,že nevie na túto otázku odpoveď.

Diskutovat můžeš!
Nie nemôžem. Napísal som množstvo príspevkov, bol som zabanovaný kvôli ostrejším vyjadreniam na túto tému , ktoré som potom priamo vysvetľoval administrátorke. Očividne to nemá ABSOLÚTNE ŽIADNY VPLYV lebo sme sa za 2 roky diskutovania neposunuli ani o krok.

A prosím, neoháňajme sa tu ,že je to fórum Dakoty. Svet zachvílku aj tak zrušia, a je jedno kde diskutujeme keď sa aj tak nič nedozvieme. Max si nedám pozor na jazyk a dostanem další permaban. Keby som chcel byť alibista ako pani A. tak "aj mňa sa migrácia z Dakoty týka, mám tam až level 5" :)

Odkryl jsem ti všechno ted... pravdu o tom jak se k nám ty zbraně dostali, inventář jsem ukázal chceš-li víc není problém nemám co skrývat a nechci mluvit za administrátorku. Za prvé mě to už nebaví a za druhé neznám ty odpovědi, kdyby ano tak už je tu máte.

Já už docela dlouho řeším migraci a nic jsem nedokázal.
Nejvíc mě štve, že se to týká Dakoty na které bylo dost postav sice méně aktivní ale bylo a žili jsme tam dost dlouho.


Mohol si si odpustiť. Ty znáš vždy na vše odpověď? Ani nejdem radšej písať aké nevhodné to je zo strany pani A. ,že nevie na túto otázku odpoveď.
Mohl jsem to máš pravdu, dalo se to napsat jinak.

Diskutovat mužeš - ber to tak že mužeš a diskutuj. Budu s tebou.
Ano vím že tam máš 5 lvl takže se tě to týká taky takže proč bys nemohl diskutovat. Aspon se neschováváš za nové nicky a píšeš ze svého což osobně cením.
 

z3l1

Člen týmu
Zobrazit přílohu uživatele 2963 Co se odměn týče, tak si jako "jeden z devíti" asi nemůžu stěžovat, což o to... každopádně lidé, kteří si chtěli vybrat gringo zbraně, tak jim byli zamítnuty, protože jsou příliš silné...

zpět k tématu migrace by mě stále zajímalo vyjádření k přepnutí S1 a S9 na prémiové světy, protože to stále považuju za nejlepší řešení celé situace a je to výhodné jak pro INNO, tak pro nás...

No co koukám tak s cenama jste na tom celkem dobře.
  • 1-5 místo
  • 5 nejlepších a nejrychlejších hráčů si odnese 400 nugget, "Gonzales" titul a 1x item dle vlastního výběru ze sady Gonzales a 1x item ze sady El Gringo.
  • 6-10 místo
  • Těchto 5 hráčů získá po 200 nugget. "Gonzales" titul a 1x item dle vlastního výběru ze sady Gonzales nebo ze sady El Gringo.
Tohle jsou puvodní ceny asi... Takže sada oblečení ještě jde místo 1a 1 předmětu.


zpět k tématu migrace by mě stále zajímalo vyjádření k přepnutí S1 a S9 na prémiové světy, protože to stále považuju za nejlepší řešení celé situace a je to výhodné jak pro INNO, tak pro nás...

A není to jedno? premiový nepremiový? Kolik hráčů si koupilo víc jak 3 schopnosti ? Za ty roky co s1/s9 se dalo nasbírat na těch světech o dot víc schopností a atributů než na novějších světech. Když přijde hráč z novějšího na starší svět a bude mít podobně schopností jako ty co už tam jsou bude to problém? Nemyslím si, že by někdo měl tolik schopností aby to těm starším světům uškodilo.
Migrovat z CZ 13 na CZ 19 to mě zase přijde jako totální nesmysl.
 

EREWAN

Člen týmu
No každý měl možnost ve finále si vzít dvě věci toho Gringa, zbytek jsem povyměňoval od ostatních hráčů, protože nám byla od miko ponechána určitá flexibilita s odměnama obchodovat, za což dávám plus. Každopádně i ty odměny se několikrát v průběhu upravovaly...


No tady nejde vůbec o nákup těch schopností. Spíš jde o to, že Inno argumentovalo tím, že je nefér převádět postavy z prémiových světů na neprémiové, respektive se k nám dostalo info, že to souvisí... Přepnutí na prémiový svět by zrušilo tento problém. S1 a S9 budou mít hráči stejně víc schopek než někdo z Hudsonu, i kdyby si ten hráč nějaké nakoupil, logiku to samozřejmě nedává, spíš tady jde o bourání argumentů lidí, co mají migrace na starost, které jsou samozřejmě už v jádru nesmyslné...
 

EREWAN

Člen týmu
1642681599790.png

Každopádně aby se něco změnilo, to by musela tlačit na inno alespoň miko z pozice adminky, protože nám běžným hráčům se moc prostoru v tomto ohledu nedává, takže dost pochybuju, že se s migracemi něco změní... budeme tě na Jerichu s Legátem očekávat :D
 

raketak95

Člen týmu
Ty odměny se na konci nějak sjednotily bez ohledu na pořadí, protože to bylo dost těžko určitelné. :wink: (Tuším, že to vyšlo na 3xx nugget + 2 Gringo/Gonzales itemy pro dokončivšího účastníka, s tím že se mohlo mezi účastníky tradovat nuggety <> item.)

K itemům pro členy týmu - jediné, co je na celé situaci nešťastné, je, že Vám bylo umožněno získat něco, co nikdy nebylo umožněno CZ komunitě. Na koho padá vina, jestli je to někdo z centrály INNO (že tyto itemy bez rozmyslu poskytnul), nebo Vaše - že jste z jakéhokoliv důvodu (objektivního i ležícího na CZ týmu) soutěž o tyto itemy nezorganizovali, je spekulace. Zdržel bych se výpadů o zásluhách za práci - nějaký názor na to mám, ale v konečném důsledku by o tom měli rozhodovat nějací Vaši imaginární nadřízení než hráčská komunita... Na tom, že jste si je mohli vzít, a udělali to, nic problematického nevidím.

Současná situace celé hry a nejen migrace je frustrující.

Za mě je hlavní viník někdo na centrále, kdo má na starosti tuto hru. Činnost CZ týmu je v něčem už jen takovou ubohou třešničkou na dortu. Hra je v některých aspektech zaseklá 10 let zpátky, ztratila drtivou většinu členské základny. Nové hráče to snad ani nemůže přilákat, spíš recykluje ty, kteří ji hráli v době největší slávy a po nějaké době je opětovně ztrácí. Updaty nejsou tím, čím by měly být, jsou to jen fixy naprosto nepodstatných chyb, k tomu obvykle provedené naprosto nelogicky až amatérsky (viz nějaká logika v updatech starých itemů - jak v pořadí, tak do výsledků; fixy vlastních chyb v úkolovkách skryté pod updaty; nové questy s JÍT NA PRŮZKUM, nebo směšnými odměnami za vynaložené úsilí). Pokud se náhodou implementuje nová fíčura, čest výjimkám - s prominutím se zkurví do naprosto nepoužitelné verze (Angus, řemeslná mini-událost, rolnické mlácení pro pár vyvolených, dny sv. Patrika...). Sety se (aspoň letos od Valentýna do bonusů a schopek) produkují bez rozmyslu, občas zcela nelogické - často si troufnu říci, že jsou všem kromě úplných nováčků tak k rychlému hodu dědkovi za prodejku... Vloni zas drtivá většina byla OP, tak jsem zvědav, co letos. :blink: Vtipně pak vypadají hyperakce s výprodejem 10 let starého muzejního skvostu za stejnou cenu jako v době uvedení, přestože jeho největším herním prospěchem je prodejní cena u dědka. :roll:

Beta servery + beta fórum slouží jen k testu toho, jestli na ní často odfláklý recyklát bez potíží funguje; feedback hráčů nikoho naprosto netrápí a pokud náhodou, většinou se to zabalí do naprosto bizarní změny ("Na přání hráčů" - viz ty nové base odpadní sety nebo biblických +2 Útok k Ronovi, jehož problémem je jednoznačně absence Vést, nikoliv schopek zvyšující pseudo RNG šance). Hráčsky populární a jednoduše proveditelné kroky (např. dražitelnost lékárničky, balení UPD u Anguse a další) se důsledně ignorují. Marketingově to zachraňuje 10 let stará reklama a 1 video, kde paní s kočkou hovoří o gigantických gamechangerech, které tedy nastanou brzo - 1 brzo už je víc než rok a půl (dochvilnost bude nejspíš silná vlastnost kohokoliv s pravomocemi ve společnosti ;)).

Migrace zde už je spíš jen třešničkou na dortu... Že to až na G nemá vůbec v takové podobě smysl, pásma jsou otevírány naprosto randomně, neudělá se to pořádně vše na jednou (i za cenu toho, že by někteří hráči museli mazat neprimární účty) je jen vinou amatérismu někoho na centrále. Decisionmakerům chybí jakákoliv zkušenost, nebo kontakt se hrou, a proto to jde každým krokem jen víc a víc ke dnu. Chtít odpovědi na položené otázky podle mě ani nejde, protože tihle lidé je prostě neznají... ;) Nejspíš žijí v nějakých iluzích, nebo svých dojmech nepodložených reálnými daty. V současné době s otevíráním světů každý rok má svět smysl udržovat max. 2-3 roky (pokud se tedy zázračně nechytí, ale od B po K tu takový nevidím...), pak bez milosti migrovat a zavřít. Nebo by aspoň migrace měla být po nějaké době umožněna hráčům, kteří dolevlí postavu na 150 (jako, že tu hru fakticky na servru dohráli), pokud chce INNO plnit nějaké plány otevřenosti mrtváků.

Pokud nejsou lidské zdroje - je lepší si to přiznat a celé to zabalit, nebo je posílit na potřebnou míru a dělat věci pořádně než vše nějak napůl nebo z povinnosti. Současný stav je nejhorší možnou volbou, která vede jen k zániku hry při utrpení všech zúčastněných. :hmf:

Za ten elaborát a off-topic sorry. :D
 
No co koukám tak s cenama jste na tom celkem dobře.
  • 1-5 místo
  • 5 nejlepších a nejrychlejších hráčů si odnese 400 nugget, "Gonzales" titul a 1x item dle vlastního výběru ze sady Gonzales a 1x item ze sady El Gringo.
  • 6-10 místo
  • Těchto 5 hráčů získá po 200 nugget. "Gonzales" titul a 1x item dle vlastního výběru ze sady Gonzales nebo ze sady El Gringo.
Tohle jsou puvodní ceny asi... Takže sada oblečení ještě jde místo 1a 1 předmětu.
To byly oficiální hodnoty. Skutečnost byla trochu jiná. Erewan má sadu komplet právě díky obchodům.

Jak se to tedy bude mít s odměnami.

Bylo rozhodnuto, že bude smazán rozdíl mezi devíti odměněnými hráči a každý z nich bude mít nárok na poměrnou část z celkového množství odměn, které byly schváleny pro tuto soutěž.
Celkově je tedy k dispozici 3000 nuget + 18 itemů El Gringa nebo Gonzálese. Ale pozor, v případě El Gringa je možné si zvolit pouze z oblečení nebo jízdy, zbraně nejsou povolené.

Pokud by se to tedy přidělovalo rovnoměrně, vychází na každého hráče cca 333 nuget + dva itemy z výše zmíněného výběru.
Nicméně byla ponechána možnost, aby mohli vítězové odměny mezi sebou směňovat, tedy pokud by někdo preferoval více odměnu v nugetech, může dát v plén své přidělené itemy a získat za ně nugety z odměn ostatních hráčů.

Ještě abych nebyl úplně OT, tak k migraci (nejen z Dakoty). Nabídka koncových světů je naprosto k pláči, už jen tím že Indiana je sama takřka na hraně migrace (poslední bitvy - 7 vs 11, 14 vs 9, 12 vs 17; 225 hráčů s úrovní alespoň 50). Podobně se i na Jerichu začínají ozývat hlasy o možnosti migrace (poslední bitvy 19 vs 20, 10 vs 3, 22 vs 8; 363 hráčů s úrovní alespoň 50). Velká část hráčů navíc ani původní svět opustit nechce. Ztráta pevností, dolarů na účtu města, třeba i kolektivu... Navíc pokud máte na cílovém světě svoji postavu tak ji musíte smazat. Jistě, dá se domluvit s jiným hráčem odkup a přenesení věcí, ale co ty vylepšené? O ty "zbytečně" přijdete. Zpět ale ke ztrátě pevností atd. - nestálo by za zvážení otevření nového světa, na který by přes migraci měli přístup všichni? Nikdo by nebyl zvýhodněn tím, že "domorodcům" zůstanou peníze, pevnosti i úrovně kostela. Povolená migrace ze svěch světů by navíc mohla přinést na tento svět velké množství hráčů.

A jo, ono by to nešlo. INNO by ztratilo peníze za utracené nuggety na Dakotě, Hudsonu, Indianě (utrácí je tam vůbec někdo?)... Jako bych nic neřekl.
 

Pawn

Člen týmu
Napíšu k tomuhle svůj osobní názor.
To co tu navrhuješ je prakticky založit svět, který bude sloužit jen jako skladiště pro lidi s postavami se kterýma se neumí rozloučit.

Už nyní ve většině případů migrace na Jericho, Indianu slouží jako takový to, že lidi oddalují osud svojí postavy protože na Arizoně už asi postavu mají a doufají že třeba v budoucnu se dostanou i jinam, což je dost nepravděpodobný a mnohem pravděpodobnější je, že jim postavu i tak semele případná další migrace a budou čelit rozhodnutí tak jako tak. Viz. níže.

Stejně jako dělat něco jako tohle, respektive založit novej svět mi přijde jako úplně něco zbytečného. Migrace má převážně dát lidem možnost se zapojit znovu do aktivního světa/hraní, ten tím i teoreticky posílit, ne jim utvářet jejich vlastní nový. (Jak říkám Indi, Jericho je tam do počtu aby vůbec nějaká volba dle mého byla). Znám tunu hráčů co nemělo problém svojí starou postavu smazat aby se tam dostalo s novou -tu se kterou chtěli hrát, bitvit. Ano o vylepšené předměty přijdeš, ale pokud jde někomu o to si zahrát tak to jsou stále jen věci který ve většině případů když je nejhůř seženeš znova.

Díval jsem se na PL, DE forka a jejich migrace a jsou na tom prakticky úplně stejně, mají možnosti migrovat na jejich A svět a poté některé starší (E-K). Ani jedna z mutací nemá možnost jít na S1,S9 (u nich S10), a dokonce to na mne působí že inno si chce 2 "neprémiové" světy na mutacích zachovat takže přepnutí v úvahu také spíše nepřipadá. Stejně jako nejspíše innu se nelíbí myšlenka prémiové x neprémiové migrace a to že se to předtím stalo, byla jen nějaká "štastná vyjímka."

Tohle je čistě můj postoj k tomuhle jakožto někoho kdo již sám migroval několikrát. A také se několikrát rozloučil s jeho dlouholetou postavou.
 
Celá soutěž na yukonu byla podle mě katastrofa a nebylo to připravený. Nechtěl jsem aby to vyznělo že z toho vidím komunit a ano máš pravdu těch 9 lidí neztratilo trpělivost a nebyli za to patřičně odměněni. Ani nevím co nakonec dostali.

Stejně bych se chtěl radši vrátit k tématu migrace a možnosti otevření jiných cílových světu něž ty které dali na dakotě jako možnost.
Děkuji, že jsi mi dal za pravdu a potvrdil fakt, že ani soutěž na yukonu ani wasteland 2 nebyly připravené, jak se nám mikosansobi snažila namluvit.
Na yukonu jsem zůstal jen proto, abych na vlastní oči viděl, jaký to bude propadák a nakonec jsem ještě mohl organizovat rozdávání odměn...protože miko asi zase neměla pc a psala mi to na skypu #facepalm.

Gringo věci se řešily i na jiných mutacích, např. rumuni byli tak nadšeni, že se o to podělili na facebooku ve westové skupině...takže ano, je to rozhodnutí centrály, ale pořád MĚLA miko to rozhodnutí korigovat alespoň tak, aby je nedala Angemu na Lummi. Na jiných světech to aspoň tolik nebije do očí, i když jsou OP i tam.

A konečně k té migraci z dakoty a dalších světů čekajících za rohem nebo už zavražděné floridě: kdyby nespáchali precedens, že pustili zbytek colorada a georgiu na s1 a g pak i na s9, celá situace by byla klidnější, ale takhle to všechny vytáčí do běla. Tehdy to šlo, tak proč ne teď? A zase miko tomu nepomáhá, protože vůbec neví, co se tady děje a jak ty světy vypadají, natož že by jevila nějaký zájem pomoci. Ano, všichni tady do ní kopou, asi už z toho bude vyhořelá a zřejmě jí to vůbec nebaví, ale ať si nechá poradit (viz. 4 úkoly pro support) a důvěra v tým může být znovu obnovena. Potom uvidí, kolik pozitivní energie jí místní komunita ještě dá.
 
Nahoru