• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Gringo zbrane na Lummi?

Ušetrím vás všetkých, ktorí čakáte na vyjadrenie p. Administrátorky

10.1.2022 ; S: M sa určite vyjadrí! ĎAKUJEME ZA VAŠE (U)STREPENIE - "máme toho vážne dosť" (nestíhame rozdávať gringo zbrane )
29.2.2022 ; M: ctrl+c , ctrl+v
2.5.2022; M: Pozriem sa na to...
4.9.2022: M: To by som musel pozrieť do archívu...
5.9.2022 (už mŕtvy lumík) M: Migrace na Indianu není dobrá, to fakt radšej na Eldorádo. Ale Arizona je top!

Zcela ti tam vypadla práce supermoderátorky: tj. zamknutí tohoto topiku a dalších pěti, kde si lidé budou budou stěžovat.
 
Zcela ti tam vypadla práce supermoderátorky: tj. zamknutí tohoto topiku a dalších pěti, kde si lidé budou budou stěžovat.
Koho? :D :D

Ja by som sa ešte chcel spýtať za kamarátku.
Ona vyhrala zatiaľ všetky eventové zbrane, nezištne podporuje INNO vo všetkých výpredajoch , má všetky prémiové sady , napríklad luci laso na lvl 4 kúpené čisto za nuggety, s ktorým učí duely, bitvy , dobrodružství takže je veľkým prínosom pre komunitu. Má z toho to ,že je neporaziteľná v dueloch , každú bitvu má len o 100 uhybov viac ako ostatní, dmg stále lepší ako väčšina sniperov a v dobrodružštví má lepšie staty ako tí s 10x viac hrami! Taktiež má vlastnú sadu ušitú na mieru a myslím si ,že to nie je fér voči nej ,že nemala možnosť si vyžiadať aj zbrane Gringa!. Zašlete ich jej aj takto dodatočne prosím?
 
Dobre. Ja len. Už sa celkom dosť odbočilo od pôvodného príspevku a doteraz neprišlo žiadne relevantné vyjadrenie okrem "lebo som to tak chcel". Preto by bolo fajn, keby sa vyjadrí niekto kompetentný skôr, než sa to tu zmení celé len na hejtklub proti podpore a bude sa to len musieť zamknúť.
 

DeletedUser19880

Guest
Následující čísla brát s mírnou rezervou - je více faktorů, které jsem do úvahy nevzal;, vypracovával jsem v rychlosti ze zvědavosti, přesto by odchylka měla být malá.

Počítáno pro hráče lvl 125, který má vše ve vést a používá zásobník na munici.
Vzhledem k navazujícímu tématu "sektorový bonus poškození" zahrnuty jen sady s tímto bonusem. (tj. do úvahy nevzata sada Rona apod.)
Použita data a kalkulátor na tw-calc.

Gringo zbraně - útok
Kap. puška lvl 1 - útok
Kap. puška lvl 2 - útok

Stručně:
Bodů na zásah +- stejná ve všech třech případech.
Průměrné poškození u vylepšené kapitána pušky oproti nevylepšené Gringo je o 15 (lvl 1) resp o 82 (lvl 2) větší.

Elitní duelanti (kvalitní level, sada a schopnost se pohybovat na bitvě) mají úspěšnost zásahu na Lummi ~45% (dělníci ~54%).
Tedy duelant s kapitán puškou lvl 2 průměrně v teoretické situaci způsobí každých 10 kol o 328 - 410 poškození více než stejný duelant s Gringo puškou.

Gringo zbraně - obrana
Kap. puška lvl 1 - obrana
Kap. puška lvl 2 - obrana

Stručně:
Bodů na zásah v obraně o 16 bodů (+-1) více s Gringo puškou než s Kapitánovou bez bonusu (hradby a věže dávají % bonus z celkové sumy, že ve výsledku o něco větší bodový rozdíl)
Zároveň elitní duelanti (viz. výše) na obraně úspěšnost zásahu ~63% (dělníci ~69%) - výrazný bodový rozdíl mezi dělníkem a duelantem udělá jen 6% (+-1) ; z tohoto pohledu těch 16 bodů (na bonusu ~ 20-26) není podstatný - přesto zmiňuji protože jednou za x střel se průměrně trefí místo aby netrefil, což s určitou pravděpodobností může být zrovna kritik.

Ale když se toto nevezme v úvahu:
Gringo zbraně o 1 poškození průměrně větší než kapitánova puška na lvl 1, ale o 62.5 menší než u kapitána pušky lvl 2.

Tak či onak, z mého pohledu závěr:
Pokud jde hráči o individuální maximální poškození, Gringo zbraně nejsou nijak na bitvách pro duelanta ve vést OP, naopak spíše jsou slabší než jiné lehčeji sehnatelné a vylepšitelné zbraně.
Tedy nechápu histerii.

Co sektorový bonus na poškození?
Níže použita čísla z kombinací sad z odkazů. (nezahrnuji tedy např. zlatou jízdu atd; ve chvíli kdy použiji v obou případech, rozdíl mezi oběma bonusy stejně zůstane beze změny)

Pro názornost zvolím jen 2 čísla, a tedy "ideální" situaci, kdy vezme hráč sadu s maximálním bonusem - 255 celkový sektorový bonus na poškození s Gringem a 180 s Kapitánovou puškou lvl 2.

Rozdíl je 75.
Bitevní formulka na the-west wiki je v tomto nejasná, ale tw-calc kalkulátor pracuje s tím, že i na toto číslo působí bonus z vést každého jednotlivého hráče (tj. např. pro hráče ve vést s bonusem na poškození 1,5 tento bonus fakticky znamená ~ 112.5 průměrné poškození navíc).
Nedokážu odhadnout jaký výběr hráčů s jakým bonusem se v daném sektoru zrovna pohybuje, ale pro další úvahu jsem zvolil průměrný sektorový bonus navíc 90.

Další faktory (počítáno z pohledu útočníků)
Do velkých sektorů se vejde mezi 27-36 hráči - při situaci mezi věžemi (levé či pravé) velící často chtějí, aby hráči nepřečuhovali nad horní/dolní věž, to limituje počet polí na 21 (hráč s maximálním bonusem + 20 kolegů) - do úvahy vezmu tedy 20
Na Lummi je prvních 20 kol z mého pohledu klíčových, často nejpozději v tuto chvíli začíná koordinovaný pohyb mezi sektory, výsledkem čehož je smrt mnohých - proto volím 20 kol.

Jak bylo výše, na útoku elitní duelanti úspěšnost zásahu průměrně 45%, dělníci 54% (k tomuto se vztahuje hned první věta tohoto příspěvku, protože jsem vzal čísla z výsledků bitev, kdy ale není zobrazeno na koho hráč střílel, z jaké vzdálenosti atd, že výsledná čísla můžou být zkreslená - ale sledoval jsem vícero hráčů přes vícero bitev)
Ostatní hráči budou mít ještě menší úspěšnost zásahů.
Po krátkém rozmýšlení jsem zvoleno, že celkově budou mít hráči v sektoru 40% úspěšnost zásahu.

Tedy výsledná teoretická situace - 20 hráčů po 20 kolech se 40% úspěšností zásahů, kdy je jejich průměrné poškození o 90 větší díky bonusu Gringa zbraní.
Pokud jsem spočetl správně, průměrně útočníci každé kolo způsobí o 720 poškození více, což za 20 kol dohromady činí 14400 poškození.
(opět i tu lze počítat s dalšími faktory - že samotný hráč s bonusovou sadou způsobí o něco méně poškození, což je mínusová položka atd)

Může to být zajímavý bonus, nemusí, na výjimečně vyrovnané bitvě může převážit misky vah, ale pokud obránci mají 400-500k+ celkového HP, je to relativně malá hodnota.

Tedy ani v tomto nechápu histerii.
Zvláště z pohledu, že např. Zlatá jízda dává 70 sektorové poškození, což je oproti 45 Murr. jízdy o 25 více (a opět lze počítat s bonusem z vést)
Tato sada byla v shopu, daný bonus navíc bylo tedy možno získat, a přesto nevidím, že by na Lummi hráči, zde si stěžující na sektorový bonus, na bitvách o tyto bonusy navíc usilovali.
Až teď je mírný poplach - ale málo konstruktivní, že by změna, spíš více stížnosti.

Závěrem ke zbraním - nijak OP mi nepřijdou.

Za sebe vidím hlavně komplikace, kdyby byla tato sada za body přátelství.
Pokud si můžu vybrat 10 itemů podle své volby (a byla by možnost i Gringo), co by mi bránilo vzít 5 sad zbraní (5 duelovek a 5 pušek)? Nebo 1 duelovku a 9 pušek a vylepšit na lvl 2? Nebo proč bych si nevzal sadu oblečení, která je skutečně top a v začátku světa k nezaplacení?

Hlavně náročnost získání soupravy výhra v soutěži vs přátelské body, je velkém ku přátelským bodům (kor když soutěže skoro/vůbec nejsou).
100k utracených nuggetů je větší suma, a zároveň skoro nic - zvlášť když lze rozpočítat mezi "neomezený" počet lidí či když jsou bonusy na nákup nugget (je ještě i ten 500% pro účty, ze kterých se nikdy nuggety nekoupily? to je pak kolem 28k nugg za 2k kč?)

Ale líbilo se mi, co napsal HIV- o transparentnosti, protože nelze převést mezi světy a pak jde, a něco nejde a něco jde, a jak často a proč. No rozhodně kdyby to mělo pravidla, tak sice logisticky náročnější, ale zase víc v klidu pro komunitu věřím.
Ale zas hm, vždycky si najdeme něco na co si stěžovat a kde je chyba, v tom jsme dobří. ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Symphie

Člen týmu
Vážení, jestli chcete na tohle téma diskutovat a počkat si na vyjádření administrátorky, tak bez jakékoliv kritiky týkající se činnosti moderátorů nebo ostatních členů týmu. Dodržujte pravidla fóra, jinak to budu brát jako porušení pravidel a podle toho se také zařídím. Vaše názory na fungování týmu jsem zaznamenala a beru v potaz, nicméně od toho není fórum ale výhradně tiket systém. Zdržte se tedy jakéhokoliv pokusu o vyvolání diskuze na téma např. jestli si moderátor @AngeCZ tyto odměny vůbec zaslouží, atd. Díky za pochopení!
 
Takže ak som dobre pochopil my vás nemôžme verejne kritizovať ? :D tak keď niečo spravím zle tak musím ustáť kritiku a postaviť sa k tomu, myslím že máte možnosť napraviť chybu a to sa netýka iba angeho ale aj tých neoprávnených banoch . Prajem pekný deň.
 
Beriem, že nejakú odmenu si členovia tímu zaslúžia, ale kvôli tomu že to majú ako akúsi formu odmeny a kompenzácie za súťaže, ktorých sa nemôžu zúčastniť, nebolo by na mieste, keby si mohli vybrať odmenu len na postavu, ktorá existovala v čase, kedy posledná súťaž/event s danou odmenou prebiehala?
Aby to nebolo brané ako surové zvýhodňovanie bez rozmyslu, ale radšej ako reálna kompenzácia/odmena, čo by v konečnom dôsledku nedvíhalo tlak "bežným smrteľníkom", keďže by mal aj zbytok možnosť získať dané veci.
O tom, koľko súťaží s Gringo zbraňami ako odmenou bolo, a aká bola reálne šanca ich získať pre ľudí so životom mimo westu ani písať nebudem.
 
Takže ak som dobre pochopil my vás nemôžme verejne kritizovať ? :D tak keď niečo spravím zle tak musím ustáť kritiku a postaviť sa k tomu, myslím že máte možnosť napraviť chybu a to sa netýka iba angeho ale aj tých neoprávnených banoch . Prajem pekný deň.
Vítaj na cz :D keď ich tu začiali vecne kritizovať tak si team zmenil pravidlá a pridal do nich že sa kritizovať nesmie :D a rozdávajú bany aj v hre aj na fóru za kritiku :D :D
 
Vítaj na cz :D keď ich tu začiali vecne kritizovať tak si team zmenil pravidlá a pridal do nich že sa kritizovať nesmie :D a rozdávajú bany aj v hre aj na fóru za kritiku :D :D
Tak odstavec o tom, že je zakázaný kritizovat team, tam byl, co já pamatuju, takže víc jak deset let zpátky. Jen je od jistých změn víc důvodů, proč na něj musí být upozorňováno. Ale nečekaně to moc (vůbec) nefunguje.
 

Mikosansobi

Člen týmu
Milí hráči,

děkuji všem, kteří zde poskytli zpětnou vazbu.

Nezapomeňte prosím, že členové týmu se nemohou účastnit speciálních akcí, soutěží ani ničeho podobného, kde by mohli mít šanci vyhrát speciální odměny.
Z tohoto důvodu si mohou na konci roku vybrat předměty z předem připraveného seznamu.

Věřím, že kolegovi dopřejete jeho dárek a sami "zabojujete" o možnost získat tyto zbraně v některé ze soutěží na Yukonu.

V případě dalších dotazů mě neváhejte prosím kontaktovat prostřednictvím ticket systému.

Přeji hezký večer.

Miko
 
Milí hráči,

děkuji všem, kteří zde poskytli zpětnou vazbu.

Nezapomeňte prosím, že členové týmu se nemohou účastnit speciálních akcí, soutěží ani ničeho podobného, kde by mohli mít šanci vyhrát speciální odměny.
Z tohoto důvodu si mohou na konci roku vybrat předměty z předem připraveného seznamu.

Věřím, že kolegovi dopřejete jeho dárek a sami "zabojujete" o možnost získat tyto zbraně v některé ze soutěží na Yukonu.

V případě dalších dotazů mě neváhejte prosím kontaktovat prostřednictvím ticket systému.

Přeji hezký večer.

Miko
toto je výsmech nie?
 

raketak95

Člen týmu
Ahoj @Mikosansobi, můžu se zeptat, pokud je to jak říkáte kvůli tomu, že se nemůžou účastnit speciálních akcí, soutěží atd., proč tedy nabízené odměny a odměny ze soutěží, kterých se nemůžou účastnit, jsou naprosto odlišné?

Spočítal jsem to a za soutěže pořádané týmem to je:
1 000 srdcí na Valentýna, 1 000 vajec na Velikonoce, 1 400 nugget, 2x VIPko na 3 dny, efektivnější krabice s raketami, 100 UPD a 2 Gringo itemy (beze zbraní) za předpokladu, že by všechny soutěže, kterých se nemohl zúčastnit, vyhrál (meme soutěž jsem z důvodu jejího zrušení nezapočítal) :D :tumbleweed:

Pak tam byly 2 soutěže pořádané IG a tam snad taky nejcennější výhra byly nuggety, ale nezávisely na schopnostech, ale na random generátoru, možná na rychlosti.

Btw. Mně je uplně fuk, že Ange ty zbraně dostal, jsem jen salty, že jsem je nemohl dostat z té "soutěže" na jaře. Že je to tu totální bizár a bordel, jsem si tak nějak zvykl. :no:
 
Naposledy upraveno:
Nezapomeňte prosím, že členové týmu se nemohou účastnit speciálních akcí, soutěží ani ničeho podobného, kde by mohli mít šanci vyhrát speciální odměny.
Z tohoto důvodu si mohou na konci roku vybrat předměty z předem připraveného seznamu.

Věřím, že kolegovi dopřejete jeho dárek a sami "zabojujete" o možnost získat tyto zbraně v některé ze soutěží na Yukonu.

Nebolo by vhodné, keby si mohli vybrať odmeny na postavy, ktoré reálne existovali v čase kedy súťaže s konkrétnymi odmenami prebiehali? Alebo to je všetkým kompetentným jedno, aký dopad to môže mať na pvp aspekt hry, keď sa objavia na novom serveri najsilnejšie zbrane v hre?
 
Díky práci jsme přišli o oběd v závodce, tak jsme si jako kompenzaci nadělili luxusní šestichodové degustační menu, tak nám prosím dopřejte dobrou chuť a již nás prosím při jídle dále nerušte a nemlaskejte nám tu.
Hezký večer
 
Nahoru