• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Hodina Země

Já se zapojovat nebudu, já už zapojený jsem a odpojovat se na hodinu nehodlám. Stejně až ti lidi po hodině naráz rozsvítí tak se může stát více problémů, než ušetří tou hodinou nesvícení. Nehledě na to že ty svíčky taky nic nevyřeší, spíše to zhorší. Je to taková davová ptákovina, no lae když se někdo tímto počinem bude cítit lépe, tak ať si zhasne.
 

DeletedUser

Guest
Já se zapojovat nebudu, já už zapojený jsem a odpojovat se na hodinu nehodlám. Stejně až ti lidi po hodině naráz rozsvítí tak se může stát více problémů, než ušetří tou hodinou nesvícení. Nehledě na to že ty svíčky taky nic nevyřeší, spíše to zhorší. Je to taková davová ptákovina, no lae když se někdo tímto počinem bude cítit lépe, tak ať si zhasne.

Kolem náhlého a hromadného vypnutí světel se vyskytuje několik otázek, například: Nenastane při hromadném vypnutí světel tzv. „black out“? Nenastane. Z celostátního hlediska je to stále zanedbatelné množství energie.
Nevzroste při zhasínání světel kriminalita? Žádný ze solidních vědeckých výzkumů výhodu osvětlování pro prevenci kriminality neprokázal.
Za hodinu se prakticky nic neušetří, má to tedy smysl? Moc energie se za hodinu opravdu neušetří. Akce je hlavně symbolická. Má dát politikům najevo, že desítky milionů lidí po celém světě považují změnu klimatu za nejpalčivější problém dnešní doby.
Není lepší šetřit po celý rok? Určitě je to lepší. Ale hodinou to začíná. Po této hodině se většina z nás určitě zamyslí, jak šetřit energií i v běžném životě.

zdroj: rakovnickýdenik.cz
 
Je to sice hezké ale takové tvrzení nepřijímám. Tím že lidi naráz zhasnou a rožnou se ději dost problémové věci. Viděl jsem o tom pořad na stelitu, tam se to sanží všelijak obcházet. V městech s obyvateli nad půl milionu to působí značné problémy. O té kriminalitě to je asi vtip, to žádný vliv nemá.

Nevím proč by jsme měli dávat najevo něco politikům, ti mají společného se spotřebou elektřiny? Já sám co se týče svícení tak šetřím, respektive nerožínám vůbec a nedělám to jen jednou za rok. Jediné co protáčím je počítač, ten mám zapnutý nepřetržitě.

S tou změnou klimatu bych byl opatrný. Celé to je blud, jediné co z toho vzejde budou omezení a nařízení. Ve svobodném světě kde žijem, se pozvolna takovými akcemi sami sebe omezujeme. Výsledek bude ten, že z toho někdo vysosá peníze. A jak nejsem zastánce konspiračních teorií, tak říkám že toto je celé komplot. A ty Jane Valtře první, jsi pěšák který tomu napomáhá.
 

DeletedUser4517

Guest
také hluposti mě dokáží rozesmát to je zase nějaký výmysl EKO-teroristu a co třeba zhasnout napořád a spáchat sebevraždu at matičce zemi ulehčíme ? :) to by bylo myslím nejlepší
 
Oni to mají rozfázované, letos zhasli osvětlení, přístí rok na hodinu vypnou televizi. A každým rokem přidají nějaký spotřebič. Až to za pár let dojde i k tomu pc.
 
Naposledy upraveno:

Deleted User - 31870

Guest
Nemám podobné akce ráda - sice dost lidí na těch pár minut zhaslo světla (možná vypnulo proud i u spotřebičů), ale jakmile je po akci, tak se nepřinutí šetřit. Na jednu stranu tady konkrétně v Čechách byly kampaně, aby si lidé pořídili domů solární panely - firmy hromadně umístily na zemědělskou půdu celé plochy panelů.. Ale už se nikdo nepozastavuje nad tím, co s těmi panely se pak bude dělat a že jsme přišli o úrodnou plochu, které u nás nejen díky zastavěným plochám stále ubývá. Jaký mají ty panely efekt nedokážu posoudit, ale je úsměvné, že u nás vyrostly jako houby po dešti a u moře, kde je daleko vyšší sluneční aktivita, je mají minimálně. Takže mi vysvětlete, k čemu jsou tyto akce dobré, když stejnak přírodu na druhé straně daleko více ničíme a těch pár minut nic nezachrání.
 

DeletedUser

Guest
Takže mi vysvětlete, k čemu jsou tyto akce dobré, když stejnak přírodu na druhé straně daleko více ničíme a těch pár minut nic nezachrání.

Darling rád bych Ti odpověděl ale to bych dostal ban protože bych napsal k h..... -
ze své zkušenosti vím že pokud jako spotřebitel s něčím šetřím tím víc to pak zdrahne (např.voda) . nehledě nato že kdybych se účastnil- já budu doma jak v pravěku u ohně a vedle svítí benzinka a u ní 50 lamp:::))::
 

DeletedUser

Guest
Chcete pomoci matce Gaii?
Tak se přidejte k nějaké dobrovolnické skupině,která se zaměřuje na ekologii.
Například Brontosauři.Nedávno jsem s nimi byl na zážitkové víkendovce a bylo to super.
Je sice pravda,že moc jsme matce Zemi nepomohli,jen jsme pomáhali s údržbou školky,která slouží na výuku ekologie,ale přesto....
 
Za tu včerejší akci bych někomu ukopl hlavu. Jak kdybych to neříkal, vyletěli nám pojistky a mi odpšoukl kabel na noubůk. Nový mě bude stát něco málo pod litr. Příště než se do něčeho pustíte, tak si raději dejte ruce v bok.
 

DeletedUser

Guest
Za tu včerejší akci bych někomu ukopl hlavu. Jak kdybych to neříkal, vyletěli nám pojistky a mi odpšoukl kabel na noubůk. Nový mě bude stát něco málo pod litr. Příště než se do něčeho pustíte, tak si raději dejte ruce v bok.

:mocking: Obávám se že tady si příspěvek vážení autoři téhle původně australské akce asi nepřečtou.
 
Ostrovtip si nech do školy, já na něj nejsem zvědavý. Australané ať si dělají co chtějí, mě "pomohli" hlavně případi tady u nás!
 
Nahoru