• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Hromadný mezinárodní chybový server

Líbí se vám tento nápad?


  • Celkový počet hlasujících
    5
  • Anketa uzavřena .
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
HERNÍ PROSTŘEDÍ-OVLÁDÁNÍ-GRAFIKA

Hromadný mezinárodní chybový server

Takže po dnešku jen oprava chyb inovačních. Název sice nic-moc, ale snad nebude tolik vadit (jsem i nakloněn pro jeho obměnu). Třeba na jednoduché slovo Inovace.
Další část - která mne dodatečně napadla - by byly chyby inovační. Tedy v tom smyslu, že by některá ze zahraničních Wiki zaspala a zapomněla doplnit například dodatečné Sety (Ludvík a Jefferson na některých chybí), popřípadě jim poskytla možnost využít zahraniční nepřeložené kopie na své wiki atd. (například české nové rozřazení Wiki by mnohému těm zahraničním pomohlo). Nebo naopak tahle věcička by nám taky pomohla, či jiným, kteří ji nemají, ačkoliv je to spíše drobnost: http://wiki.the-west.hu/wiki/Wiki_The-West:Kezdőlap
A nemusely by to být nutně sety a nemuselo by to být pouze na wiki. Vůbec ne. Mohlo by jít i klidně o fórum, kde jsem již v diskuzi zmínil ono docela povedené záhlaví ke dni díkuvzdání, které nám chybí (http://forum.the-west.net/). Jak je tedy zřejmé, šlo by tu o vzájemné sdílení, či lépe řečeno trvalá vypůjčování (nebo darování) různých inovativních doplňků. Klidně se to může stahovat třeba i na video k tutorial tombstone, které by si ti v zahraničí mohli otitulkovat, aby tomu rozuměli apod.

Pokud to tu už je, pak se omlouvám, každopádně o tom nevím a zahraniční wiki o tom taktéž nevypovídají

Hodnocení:
+ Pomohlo by to opravovat chyby (jak ve hře, tak i na Wiki)
+ Šance, že by se našla chyba a opravila, by se mnohonásobně zvýšila
+ Jednak by se pomohlo zahraničním kolegům, ale také i nám, protože oni by nám na oplátku posílali svoje opravené chyby
+ INNO by nejspíš bylo PRO (nedovedu si představit, že by tuhle možnost odmítlo)
- Dlouhodobá a pravidelná evidence
- Náročnost na vytvoření

Verdikt: Tenhle nápad mi připadá jako kloudné řešení mnohých záležitostí ohledně chyb, a tak si nemyslím, že by to nemělo projít. Rozhodně by to jenom prospělo.

Obrázek nepřikládám, protože to nepokládám za nutné. Jako úložiště by klidně mohl posloužit i google drive disk.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Jak už jsem řekl, běž do týmu a zkus se dostat tady k té činnosti. Až to budeš dělat, pak ti snad dojde, jaká je to ptákovina a že to k ničemu není. Když ti o to jde, proč se o to nepostarat?!
 

DeletedUser

Guest
Jak už jsem řekl, běž do týmu a zkus se dostat tady k té činnosti. Až to budeš dělat, pak ti snad dojde, jaká je to ptákovina a že to k ničemu není. Když ti o to jde, proč se o to nepostarat?!

Tak to je věc názoru, jestli to je ptákovina, nebo ne. Já ti to neberu. Každopádně, jak už jsem řekl, na post týmu se nehrnu, protože by to vyžadovalo čas a toho v poslední době zase tolik není.

Chápu, že některé návrhy se nemusí zamlouvat všem. Ale návrhy jsou tu od toho, aby se navrhovali. Ať už jsou jakékoliv. Zamítnout je, nebo přijmout - to už je v rukou každého z nás.

Pokud tenhle většina zamítne, pak nebudu protestovat, protože budu vědět, že si to myslela většina.
 

DeletedUser7239

Guest
Tak to je věc názoru, jestli to je ptákovina, nebo ne. Já ti to neberu. Každopádně, jak už jsem řekl, na post týmu se nehrnu, protože by to vyžadovalo čas a toho v poslední době zase tolik není.

Mně hlavně není jasné, proč by to mělo fungovat. V každé jazykové mutaci jsou různé chyby co se týká překladu a to podle toho jak si to tam přeloží. Pokud vím vychází se z německého a ten se překládá do anglického a z něho pak do ostatních jazyků. Je fakt, že někdy se to povede (jako např. u Kitty a Kočička :), že to přeloží obě mutace nesprávně) Ale většinou co se někde špatně přeloží jinde je v pořádku. A technické bugy, které jsou po updatu ve více zemích se taky všude opraví. Myslím si, že tohle INNO má už podchycené a není k tomu třeba vymýšlet nějaký nový server na opravu těch chyb. Stačí je zahlásit přes support nebo fórum. :) Podle mého zbytečná věc.
 

DeletedUser

Guest
Mně hlavně není jasné, proč by to mělo fungovat. V každé jazykové mutaci jsou různé chyby co se týká překladu a to podle toho jak si to tam přeloží. Pokud vím vychází se z německého a ten se překládá do anglického a z něho pak do ostatních jazyků. Je fakt, že někdy se to povede (jako např. u Kitty a Kočička :), že to přeloží obě mutace nesprávně) Ale většinou co se někde špatně přeloží jinde je v pořádku. A technické bugy, které jsou po updatu ve více zemích se taky všude opraví. Myslím si, že tohle INNO má už podchycené a není k tomu třeba vymýšlet nějaký nový server na opravu těch chyb. Stačí je zahlásit přes support nebo fórum. :) Podle mého zbytečná věc.

Tak mě tu nejde o ty jazykové mutace. Mě tu jde o názvy věcí, co jsou chybně uvedeny. Třeba, že je v německé verzi revolver La Catriny (nebo i v jiné), zatímco je to předovka, že je to šátek Halloweenu, ne náhrdelník, že jsou to boty Halloween ne, holínky, že je to Derringer Ludvíka, ne revolver atd. Hlavně ten Halloween tu visel už déle jak rok neopravený, takže poznámka, že se to většinou vychytá zase nemusí být tak úplně pravda. Jasně, že tu jsou odlišností v překladu. Na překlad jsem nenarážel. Právě ten jsem měl předtím na mysli, že by to na všechny chyby nešlo. Spíš jsem narážel na faktické záležitosti.

Mimo to je tu i druhá část a ta se týká inovací. A z tohohle hlediska jsou na tom některé wiki oproti té české hodně špatně. V mizerném a nepřehledném stavu. Pokud by zkopírovali mnohé z těch, co jsou na tom lépe (třeba ta česká), tak by si určitě polepšili. Stejně tak například tady http://forum.the-west.net/ by z hlediska Inovace šlo použít jejich záhlaví, které se týká Dnu díkuvzdání, protože je docela podobné, a protože tady zrovna žádné není. Atd.

Prostě čím víc se toho bude sdílet, tím víc každý bude mít.
 

DeletedUser7239

Guest
Tak mě tu nejde o ty jazykové mutace...Prostě čím víc se toho bude sdílet, tím víc každý bude mít.

Tak je třeba zajímavé, že pojmenování Shoes (jméno kojota) jsme tady překládali (podobně jako Kitty) na Bota. Ještě zajímavější je, že na slovenském The Westu ho pojmenovali Ponožka. lol Další věc na kterou jsem ve hře narazil je 2 stejné názvy rozdílných itemů a to Hnědé pracovní boty (jedny z nich jsou odměnou za splnění úkolu pro Dělníka :) ). To, že se nám názvy nelíbí můžeme jak už jsem napsal reklamovat prostřednictvím fóra. Ale jak už jsem psal... my tady přeložíme třeba to jméno a je to špatně. A myslíš, že nějakého angličana nebo američana zajímá jaké mají pojmenování na jiných servrech v jiných zemích ? :O My tady třeba jezdíme i na Šortkách a jim je to jedno. :P Ohledně té Wiki to už je lepší nápad. :good:
 
Tak to je věc názoru, jestli to je ptákovina, nebo ne. Já ti to neberu. Každopádně, jak už jsem řekl, na post týmu se nehrnu, protože by to vyžadovalo čas a toho v poslední době zase tolik není.

Chápu, že některé návrhy se nemusí zamlouvat všem. Ale návrhy jsou tu od toho, aby se navrhovali. Ať už jsou jakékoliv. Zamítnout je, nebo přijmout - to už je v rukou každého z nás.

Pokud tenhle většina zamítne, pak nebudu protestovat, protože budu vědět, že si to myslela většina.

Až na tu wiki mám stejný názor jako tat :)
 

DeletedUser

Guest
Není problém návrh omezit pouze na Wiki aspol. Dneska tu nechám ještě prostor pro debatu a pokud se vyjádří další člověk s tím, že se mu zamlouvá pouze ta řešení okolo wiki atd., tak návrh edituji pouze na tu polovinu. :-)
 

DeletedUser18219

Guest
Hodně pěkná, avšak lehce naivní myšlenka.
Ono není třeba ani žádný server proto, základní informovanost o změnách, opravách, úpravách... to vše by mělo fungovat úplně normálně a jistou dobu i fungovalo. Dostávali jsme info o opravách, úpravách. Tohle se ale nějak zaseklo a pořádně nám(ani jiným) nejsou posílány přehledy a info. Teď myslím, třeba úpravy sad, cen předmětů, bonusů atd. - viz jak psal tuším -HIV v jiném vláknu o změnách prodejních/nákupních cen předmětů - ani slovo řádka nepřišla...
Snažím se zjišťovat co nejvíce informací z toolů bety, interní bety atd... ale sami asi víte kolik těch dat a možností je a nedá se to ani dohledávat a kontrolovat nějak pravidelně. Ale zaznamenáváme nové akce, nové herní prvky a alespoň ty se snažíme přiblížit.
Takže myslím si, nějaký server je zbytečný... pouze by ti nahoře měli dělat svou práci pořádně.

Jinak co se týče textových chyb na wiki, tak těch může být několik, většinou když jsou překlady v naší režii, tak se snažíme to hlídat a přejmenovávat. Bohužel byly i případy, kdy nám nahráli překlady od interní firmy a to bylo peklo... Každopádně práce na wiki jsou spousty a teď je a bude krapet oslaben tým, takže nějaké kosmetické úpravy jmen budou hodnoceny jako méně urgentní, ač teda třeba tu Ludvíkovu sadu máme v úkolničku poznačenou již. Problém je vždy ten, že když upravíme překlad nějakého itemu ve hře, tak ve hře se ocitne až při prvním updatu, o kterém nám třeba ani neřeknou opět :D takže tak no.

Myšlenka je to pěkná, ale v podstatě to řeší jen to, o co se snažíme jako tým neustále - lepší a včasné informování týmů a pak také hráčů.
 

DeletedUser9371

Guest
Osobně mi to přijde jako mezinárodní verze zbytečné. Nehledě, od toho je tady vedení hry a spousty jiných a kvalitních stránek. Já jsem s nimi spokojený a problém nemám. No a že něco nešlape ? To je věc INNA a jejich práce pro všechny jazykové mutace hry. :)
 

DeletedUser1318

Guest
Vzhledem k tomu, v jakém stavu a v jaké podobě tu přistál nový vánoční úkol, je počínání směřující k opravám stávajícího názvosloví vcelku úsměvné...
Já už jsem osobně po letech hraní natolik "tolerantní", že podobné drobnosti ignoruji.
Navíc si myslím, že požadovat po Innogames nějaké podobné vymoženosti sice možné je, domnívat se, že se podobnými záležitostmi budou seriózně zabývat, je čirá utopie.
Tak stejně, jako ty přesně definuješ, proč nechceš do týmu, tak se domnívám, že Innogames má své přesné důvody proč současný west vypadá tak, jak vypadá.
Bohužel...
 

DeletedUser9990

Guest
Jak jsem psal už dříve,tato hra,ať se nám to líbí nebo ne,je u provozovatele již delší čas na vedlejší koleji.Jediné o co zde ještě jde,pokusit se vytahat zbytky drobáků od posledních přeživších závisláků,proto i ty rychlé světy.
Fórum zde čte 60-70 lidí (nepravidelně),hru hraje posledních pár set(CZ),možná hodně nadsazeno.
Konkurenční firma už dokonce veřejně přiznala,že na čtení všemožných hráčských návrhů nemá kapacity (diplomaticky řečeno).A to je společnost provozující hru,kde se stále ještě něco děje a má x násobně více hrajících hráčů,než west.

Kolik návrhů od hráčů bylo za poslední 3 roky implementováno do hry (west),tak aby se taková změna promítla do všech jazykových mutací,no kolik? 0!

Jednou za čas se vždy někde na nějakém fóru probudí nějaký snaživec,který si myslí,že změní svět,pardon hru.
Kdy si konečně takoví lidé (většinou mladšího věku,děti?) uvědomí,že korporace provozující online hry na takové věci nereflektují?
 

DeletedUser17592

Guest
Taky a hlavně každá firma má svoji produktovou strategii jakým směrem ho chce posouvat. Proto implementuje takové věci, které jsou s ní shodné. Kdyby implementovali to co chtějí hráči, tak nedělají nic jiného a nakonec by z toho byl ten dort, co pekli kočička a pejsek.
 

DeletedUser7239

Guest
Taky a hlavně každá firma má svoji produktovou strategii jakým směrem ho chce posouvat. Proto implementuje takové věci, které jsou s ní shodné. Kdyby implementovali to co chtějí hráči, tak nedělají nic jiného a nakonec by z toho byl ten dort, co pekli kočička a pejsek.

Tak ono to spíše vypadá, že ten dort, co pekli kočička s pejskem si upeklo INNO i bez přispění hráčů. lol Zaječí pacičky, mleté želvy atd. Ale ty skutečné věci Divokého západu jak hráči chtějí ne. A když už tak ať z toho mají něco i další hráči. Proč už ta sada (velikonoční zajíc nebo kouzelník) není v obchodě (spousta hráčům se nelíbila... nikdo je přece nenutí to kupovat, ale já jako sběratel bych to koupil za přiměřenou cenu... ani by mi¨nemuseli cpát nugety každých 5 dní) ? Co by jim to udělalo dát to do obchodu ? Orla, Tygra nebo Manituovy zbraně ? Odstranili Bylinky a Ponožky ze hry ? Proč ? Co na tom bylo špatného ? :unknow: Pořád to bylo lepší než Vyhánět zlodějíčky. :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru