• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Jaderná elektrárna Fukušima aneb duhý Černobyl??!!

DeletedUser

Guest
Ano, je to pravda, i v čechách bylo zemětřesnení o síle 4° Rychterovy škály, mělo by to být pocititelné....Ovšem toto naměřili v Praze...já nic necítil :D
 

DeletedUser

Guest
Tak já tedy přispěju snad lepším názorem :)
Odbornice Dana Drábová říkala,že uspořádání Fukušimy v dnešní době prý zabraňuje druhému Černobylu.
A jestli si tady chlapík myslí,že za celou tou zkázou stojí USA,tak můžu říct jen,že je asi trošku vedle.(přece nebudu říkat,že je někdo úplně blbej)
Zaprvé jsou Japonci s USA spojenci a zadruhé si nedovedu představit,že by někdo "zavrtával" jadernou bombu 10 km pod povrch Země jen proto,aby se pak mohl ukázat jako člověk,který dobře pomáhá v nouzi.
Celkem blbost,což?
 

DeletedUser

Guest
Tak já tedy přispěju snad lepším názorem :)
Odbornice Dana Drábová říkala,že uspořádání Fukušimy v dnešní době prý zabraňuje druhému Černobylu.
A jestli si tady chlapík myslí,že za celou tou zkázou stojí USA,tak můžu říct jen,že je asi trošku vedle.(přece nebudu říkat,že je někdo úplně blbej)
Zaprvé jsou Japonci s USA spojenci a zadruhé si nedovedu představit,že by někdo "zavrtával" jadernou bombu 10 km pod povrch Země jen proto,aby se pak mohl ukázat jako člověk,který dobře pomáhá v nouzi.
Celkem blbost,což?

Ako nechapem ja som nic nenapisal ze si to myslim iba som napisal ze toto tvrdili ... ako uz to prehanate jak prekrucujete stale moje slova...

hanovecek si vedla lebo americania sa topia v krize tak chceli spomalit japonsku ekonomiku s pojenci teda urcite nejsu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Magnitude ML 2.9
Region CZECH REPUBLIC
Date time 2011-03-14 09:14:54.0 UTC
Location 50.56 N ; 13.76 E
Depth 2 km
Distances 55 km S Dresden (pop 486,854 ; local time 10:14:54.0 2011-03-14)
1 km N Bílina (pop 15,697 ; local time 10:14:54.0 2011-03-14)

Mimochodem, maximální síla zemětřesení během dnešního dne byla 5,6 - pobřeží Honšú v Japonsku.

Chlapiku, opravdu postrádám zájem o to, co kdo tvrdí, aniž by měl po ruce HMATATELNÝ důkaz - pokud máš SERIÓZNÍ zdroj, velmi rád si jej prověřím, to opravdu nebude žádný problém; do té doby místopřísežně prohlašuji Tvé tvrzení za - budu velmi decentní - vulgární mystifikaci.

Ještě malý Edit, Chlapiku - tím komentářem a pseudopomstou v Reputaci jsi mě s konečnou platností rozesmál: "Jaderná elektrárna... 14.03.11 20:15 chlapik555 Boze ty si ale ... nemam slov.. mudrlant". Piš to klidně veřejně, své názory jsem s to více než obhájit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6989

Guest
Já myslím,že situace není tak hrozná.Hodnoty radiace jsou sice nad normu (konkrétně 161 mikrosievertů za hodinu poblíž reaktoru -> v oblasti by jste museli pobývat cca 5 hodin bez jakékoli ochrany,aby došlo k trvalému požkození zdraví).Spíše mě fascinuje panika některých států ohledně bezpečnosti jaderných elektráren.Je třeba si uvědomit,že elektrárny v Japonsku a (např.) v ČR se od sebe zásadně liší.Elektrárny v Japonsku jsou totiž,z hlediska bezpešnosti,horší než ty naše (V Japonsku se používá plutonium místo uranu,mají efektivnější ale méně bezpečnější systém turbín...).Navíc zkušenost jaderných techniků v Černobylu a Japonsku se nedá srovnávat.
 

DeletedUser

Guest
Mohlo jít o omyl v řádech, pracovník se vcelku pochopitelně vyděsil a odešel, aniž by měření ověřil - podle mého mínění by nějakým mlžením naprosto nic nezískali; otázka také je, do jaké míry by byli schopni uvádět úmyslně markantně nepravdivé informace.
 

DeletedUser

Guest
Chyba v jednotkách? Předpokládám že daný pracovník měl minimálně vysokou školu s příslušným zaměřením. Navíc změřit to není takový problém - odzkoušeno na kusu uranu ve škole, chyba by spíš mohla být kdyby se seknul směrem dlu třeba kvůli vrstvě olova v blízké stěně apod. ale tohle fakt nechápu. Mlžením nic nezískají, ale aspoň nebudou vypadat že to nezvládají a nepropukne (taková) panika v okolí... což se mi nezdá málo.
 

DeletedUser

Guest
Viděl jsem vysokoškoláky z oboru chemie, kteří se ve stresu pokoušeli provádět titraci nedělenou pipetou, polili se bromem, protože z té chemikálie měli nelíčenou hrůzu, řešil jsem případy, kdy absolventi ohřívali benzen ostrým plamenem v uzátkovaných baňkách... a to ten stres nepochybně nedosahoval hodnot jako ve Fukušimě, kde o zdraví.
Ostatně, František Hezoučký, který jako externí učitel přednáší jadernou energetiku na ČVUT v Praze a Elektrotechnické fakultě v Plzni, si v aktovce zapomněl jaderné palivo a vyvolal poplach... (aby mohl studentům názorně ukazovat, z čeho se skládají palivové články, zašel si v pražské Zbraslavi do firmy UJP (nástupce zaniklého Ústavu jaderných paliv) pro nějaké staré „tabletky“. Zaměstnanec firmy udělal chybu: vydal Hezoučkému dvě staré palivové tablety oxidu uraničitého z již nepoužívaných sovětských reaktorů typu A-1 (takzvané pelety; každá váží asi 5 gramů)... možná ze známosti, kdoví.... Bývalý ředitel Temelína totiž už nemá platné povolení SÚJB pro nakládání s radioaktivním materiálem. A bez něho vůbec nesmí s ničím takovým manipulovat.) Takže... onen pán má zcela nepochybně nejen vysokou školu, ale i praxi, o které drtivé většině prostých smrtelníků ani nezdá... a - ecce homo...

Forkronile, nepochybně nejsou jediní, kdo to měří - a při ohrožení vlastního obyvatelstva by mlžil leda šílenec, protože oč menší by byla panika nyní, o to větší by vypukla posléze, to by bylo vyloženě kontraproduktivní.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Když jsme u té lidské přirozenosti, patří do toho i doufání v dobrý konec - do poslední chvíle.
Ale uvidíme, doufám že jen vážně někdo spletl, protože jinak by to asi bylo hodně zlý...
 

DeletedUser

Guest
Ve Fukušimě se sešlo několik faktorů, s nimiž zkrátka bezpečnostní opatření nepočítala... postižených obyvatel je mi velice líto a k tamním technikům zasahujícím ve Fukušimě chovám nepokrytý obdiv.
V zájmu všech doufám, že se situaci podaří dostat pod kontrolu s co možná nejmenšími ztrátami na zdraví a životech lidí a s co nejmenším zasažením životního prostředí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru