• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Není chyba JEDNODENNÍ "OCENĚNÍ NA CHARAKTEROVÝ BONUS" & další ohledně bitev

Zdravím,
hledám odpověď jak toto funguje,podle mne by to mělo charakter posílit a ne jej totálně rozvrátit :O
Pokud si jej zapnu,kuli bitvě počítám s tím,že mi charakter dělníka posílí,ale ejhle oproti jiným bitvám bez jeho použití se netrefím vůbec (v MURIETOVI)
Takže než použiji další rád bych měl jasně zodpovězeno jak to funguje a nebylo by od věci to nahlásit na centrálu a nebo jej prostě zrušte,když neslouží jak má ;)

A další se týká bitev,po novém nastavevení to vypadá,že bitvy půjdou uplně do kopru :(
Nemusím pokaždé vyhrát,ale potřebuji aby to sloužilo stejně každou bitvu a vůbec jsou teď bonusy nějaké prapodivné,děkuji za odpověď
 
bitevní vzorec se změnil, nikdo přesně neví jak. proto se může zdát, že to "nefunguje".

co se týče btev, dost záleží, koho máš za soupeře. sám na sobě vidím (stejné nastavení už zhruba 2 roky), že jsou bitvy, kde mě musí zabít na 35 zásahů a dám v pohodě 100 úhybů a pak jsou bitvy, kde umřu na 15 zásahů a dám 20 úhybů. prostě pokud máš smůlu a střílí na tebe 10 duelantů, tak zdaleka není tolik zásahů a úhybů, než když na tebe střílí banda vojáků a dobrodruhů z dálky.

stejně tak to může být i s tím co trefíš a netrefíš. a každý má prostě bitvy, kde netrefí ani vrata a pak bitvy, kde trefí i mouchu přes celou pevnost.

očekávání když se dá char. bonus jsou veliká, nicméně to dost závisí na tom, co píšu výše. prostě i když budeš mít char. bonus a bude na tebe střílet banda duelantů, tak proti tomu neuděláš nic.

navíc jsou dost posílené bonusy na hradbě a věžích. pokud jsi byl v útoku a celou dobu jsi střílel na bonusy, tak prostě musíš trefit méně.
 

raketak95

Člen týmu
Když jsme u změny bitevního vzorce... Já zaregistroval, že se nějak změnil vliv vzdálenosti a vliv bonusů (z update logu). Šahalo se už i do poškození/odporu - viz ty vzorce, co se tu řešily někdy po IFBC? Přímo to nikdo neřekl, ale zas na co by byla ta free lahev na reskill? :)
 
Podle mě, charakterový bonus nikdy pořádně nefungoval - respektive jak píše edai, hráči od toho čekají mnoho, ale realita je jiná.
Navíc porovnávat podle jedné bitvy, že jsem se zhoršil je taky nesmysl - udělej 100 bitev a pak můžeš mluvit o nějakém porovnávání - náhoda tu hraje dost velkou roli.
 
...
Nemusím pokaždé vyhrát,ale potřebuji aby to sloužilo stejně každou bitvu a vůbec jsou teď bonusy nějaké prapodivné,děkuji za odpověď
okomentuji jen tuto poslední větu, neb tu bylo hodně řečeno
Pokud člověk hraje west už nějaký rok, nemůže si dávat tak smělé očekávání jako ty, každou bitvu to stejně nefunguje a není to jen o tom, že střílíš z dálky nebo tak, jak je na westu zvykem: ve všem má hodně prsty náhoda,-)

Mimochodem charakterový bonus v bitvách funguje spolehlivě jen u vojáka, neb tomu prostě zvýší vést bonus a zdraví, naopak u dobrodruha je ten bonus asi nejvíc nevypočitatelný.
 
ještě mám jednu poznámku:

jestli chceš u dělníka vědět, jak moc char. bonus ovlivňuje tvoje "šance" (na zásah/úhyb) tak není nic jednoduššího, než si zahrát bitvu bez char. prémka a s ním. a napiš si hodnoty: na zemi, na hradbě, na bráně, na svý věži a na cizí zemi. případně ještě klidně u vlajky a na vlajce. pak můžeš porovnávat. ale stále porovnáš pouze ŠANCE NA ZÁSAH a ŠANCE NA ÚHYB. což vůbec nesouvisí s tím, kolik toho trefíš a nebo ne..

osobně mám tu zkušenost, že i když jsem měl šance na zásah přes 250, stál jsem na svý věži a hned pode mnou stál voják s vším v hp (šance na úhyb hluboko pod 150) a z 5ti ran jsem ho 4x minul.. prostě jsou to jen šance a tak k tomu musíš přistupovat. nefunguje to vždy..
 
Tímto poděkuji všem za příspěvky :)
Takže se dostáváme k tomu,že prostě něco což není vyjímkou na TW nefunguje jak by se dalo předpokládat :D
Šlo mi především se dozvědět zda to má nějakou funkci či nikoli.Pak je mi jasné,že INNO dalo něco do oběhu bez využití :(
Nesoudím to po jedné bitvě,spíš je to tím,že na tyto zdařilé kousky člověk ani moc nemyslí a tím,že jsem jej využil očekávám lepší průběh.Ale abych díky tomu měl poměr cca 5 zásahů : 12 mimo je pro mne prostě zarážející.
Děkuji za vysvětlení :)
 
Charakterový bonus funguje, to jde ověřit hned několika způsoby, ale ověřování metodou "zdá se mi, že dnes se při bitvě málo trefuji" skutečně nefunguje. Jak bylo napsáno výše, je tam příliš mnoho proměnných - na koho střílíš, jak jsi daleko, jaké máš bonusy, jaké má bonusy cíl...
 
Charakterový bonus funguje, to jde ověřit hned několika způsoby, ale ověřování metodou "zdá se mi, že dnes se při bitvě málo trefuji" skutečně nefunguje. Jak bylo napsáno výše, je tam příliš mnoho proměnných - na koho střílíš, jak jsi daleko, jaké máš bonusy, jaké má bonusy cíl...
Jasně,ale i já mám odzkoušeno,že prostě nefunguje jak zní :D A je jedno zda jsem voják,dobro či duelant.Při každém použití se mi zřetelně střelba zhorší,takže jej používám max u vojáka na vyšší HP a hodlám to raději vyměnit za jednodenní bonus ene a premka.
Ono je sice hezké jak tu vysvětlujete co vše v tom hraje za roli,ale pokud se něco jmenuje "bonus" pak očekávám něco navíc do +
Jako když vám např. v bankovnictví nabídnou BONUS a nic nedostanete taky asi nebudete akceptovat,že v tom hraje roli spousta jiných aspektů
 
Takže pokud si zapnu prémiový bonus (štíty na den) tak mi taky na ene nedá 99%,či prémium mi nedá 8 zadání místo 9
Takže od něj očekávám ten dvojnásobek charakterových výhod.

DOBRODRUH:https://clip2net.com/s/49tRova
1) nejsem si zcela jist,nesoudím,ale zase tak velký přínos to nebude
2) viz 1)
3) asi mi to nezvýhodní kategorii v hotelu a stejně budu mít možnost spát stále jen v noclehárně :)
4) nevím zda ovlivní,nesleduji
5) a zde jak píše SHADOW,očekávám že pokud mi bonus má zdvojnásobit charakter,pak by se to mělo zvýšit na od 1.zásahu = 50% pravděpodobnosti,že nikdo nebude střílet.

DUELANT:https://clip2net.com/s/49tRSRs
1) nevím
2) věřím
3) snad
4) opět si nejsem zcela jist a opravdu jednou jo a podruhé ne je jak kdyby se z dobrého charakteru stal hajzl den ze dne a to opravdu nefunguje :D
Navíc opět by se to mělo dvakrát zvýšit a to silně pochybuji ;)
5) no nejsem si opět zcela jist,zda to již v základu splňuje předpoklad a myslím,že je to 10 minut,s bonusem se to taky asi nezvýší na 30 minut ;)
6) nesledoval jsem

DĚLNÍK:https://clip2net.com/s/49tS8bo (toho nemám,nemohu soudit,ale asi stejný jako jiný charakter)

VOJÁK:https://clip2net.com/s/49tSaLZ
1) ano asi to sedí,asi :D
2) nevím,to neumím posoudit
3) věřím
4) mělo by ;)

Takže suma sumárum,ty pochybnosti o plné funkci bonusové medaile také pochybuji :)

O rychlostním bonusu je to na zcela jiné povídání,protože by to mělo zvýšit rychlost na dvojnásobek o čemž nejsem zcela přesvědčen,ale nemohu soudit,nesledoval jsem.
A do dneska za ty léta hraní do dnes nevím jak fungují ony podkovy,oves a jim podobné použitelné itemy ke zvýšení rychlosti.
Je to udávané v % a nevím zda to má funkci při jízdě či zadat před jízdou...to samé s řemeslnými výrobky na rychlost.
Za to bych byl rád pokud by mi někdo vysvětlil jak používat :D ;)
 

Deleted User - 825207

Guest
To je příklad :D Protože slovo BONUS = něco navíc a to podle mne nesplňuje ani v 50%
Já vím ty vole, ja to myslel taky spíš pro zasmání..;)
Ale zase chápej, to o čem píšeš ty a o čem je OP je jen špička ledovce, ano pravdu mají i ty odpovědi co tady jsou ale pravdu máš i ty, je to plaený bonus od kterého člověk očekává výraznější sílu řekněme v 70-80 bitvách ze 100 a v 30-20 ze 100 může hrát roli to o čem píšou ostatní, to že je ten poměř obráceně, tak to je špatně pokud tomu tak je.
Nicméně nemůžu se přiklánět ani na jednu stranu protože bez prémka jsem nikdy nehrál..
 
Nahoru