• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Klonování

DeletedUser

Guest
Co si o tomto myslíte?
Je to výtaná pomoc pro lidstvo,nebo je to ohromná rána pro ti přírodě?
Či snad obojí?
Viděl jsem dokument,ve kterém klonovali krávy.Za účele získávání jen silný kusů.
Což vlastně znamená,že všichni slabý budou povražděni :(
 

DeletedUser

Guest
Já si myslím když se bude člověk postupně klonovat tak začne být degenerovaný.
Třeba můj třetí klon by byl 3x větší než já.A měl by třeba větší pravděpodobnost na rakovinu apod.:grrr:
 

DeletedUser

Guest
Pochybuju,že by nějak hodně začali klonovat lidi.....těch je dost....
Maximálně armáda....a ty by klonovala lidi s postavou,jako je Arnold Schwartsennegr...nebo tak nějak se píše....
 

DeletedUser

Guest
To je úplný nesmysl.
Každy člověk je na světě jen jednou a je hrozně vzácný a jedinečný, a nic ani nikdo už ho nikdy nenapodobí, nic nebude úplně stejné, úplně stejně myslet a vypadat ...
HOWGH!
 

Deleted User - 32331

Guest
tak jako příklad jsou jednovaječná dvojčata ty taky sou uplne stejny a prej ze nez se naqucej mluvit tak si sami mezi sebou vytvori svoji rec a nikdo jim nerozume atp...
 

DeletedUser

Guest
teda ja sy nedokazu predstavit (a ani nechci)ze by po svete behali mi klonove,kazdy clovek je jiny...
 

DeletedUser

Guest
Hlavně by bylo těžké odhadnout, jak se budou chovat. Jako jejich předchůdci? Podle mě těžko. A souhlasím s Deliciusem, lidí je na světě už dost. I když myslím, že když naklonuješ lidi do války, stačí bomba a už nejsou.
 

DeletedUser

Guest
tak jako příklad jsou jednovaječná dvojčata ty taky sou uplne stejny a prej ze nez se naqucej mluvit tak si sami mezi sebou vytvori svoji rec a nikdo jim nerozume atp...

Jednovaječný dvojčata nejsou úplně stejný...

Jinak to klonování, co teď existuje nedělá z něčeho úplně to samý. Dokážou pomocí buněk vytvořit zárodky, ze kterejch má časem něco vyrůst - tzv. Kmenový buňky. Dalo by se to přirovnat k normálnímu rozmnožování, ale ten rozdíl je, že při normálnim se spojí dva různí a vznikne něco novýho, ale když se spojí dvě stejný věci, nemůže vzniknout nic jinýho než zase to samý...
Každopádně klonování už se běžně používá. Lidi dostávaj "umělý" orgány, ale to jsou vpodstatě znova vyrostlý ty samý, neni tam žádná umělotina.
Teď je tu otázka, co je moc? Ale klonování se ještě vyvíjí a člověk to ještě neumí. Zkouší a když se mu to povede, tak je rád...

Mimochodem já osobně jsem pro.
 

DeletedUser

Guest
Ale ked sa tu prebera aj 3.WW a urcite 3.WW bude tak si myslim ze Rusi alebo USA bude klonovat vojakov ale ked to tak bude tak si myslim ze to bude tak ze vycvicia jedneho cloveka na vrchol ludskej sily, bude vediet vsetky bojove umenia atd. a toho cloveka naklonuju na niekolko tisicok :D
Keby to tak bolo viete ako by to zavazilo vo vojnach???? :whaaat:
Bola by to obrovska vyhoda pre toho kto by ich ovladal nemyslite :D
Ale uznavam pri klonovani by na 90% vznikli nejake problemy!!! :D
 

DeletedUser

Guest
Ale ked sa tu prebera aj 3.WW a urcite 3.WW bude tak si myslim ze Rusi alebo USA bude klonovat vojakov ale ked to tak bude tak si myslim ze to bude tak ze vycvicia jedneho cloveka na vrchol ludskej sily, bude vediet vsetky bojove umenia atd. a toho cloveka naklonuju na niekolko tisicok :D
Keby to tak bolo viete ako by to zavazilo vo vojnach???? :whaaat:
Bola by to obrovska vyhoda pre toho kto by ich ovladal nemyslite :D
Ale uznavam pri klonovani by na 90% vznikli nejake problemy!!! :D

Troufám si tvrdit, že to tak nebude. V normálnim světě, když budou otec i matka mistři světa v karate, bude jejich dítě taky mistr? Ne. Když se v něčem vytrénuješ neznamená, že to si, jenom to máš naučený, nic v tvym těle se nezmění. V klonování je to stejný...
Ale co tvoje tělo změní je nemoc. Největší zádrhel u klonování je, že to, co vznikne, vpodstatě nemá imunitu a může umřít i na banální nemoc. Proto musí pořád bejt v čistym, skoro až sterilnim prostředí a to voják bejt nemůže. Vědcům bude trvat hodně dlouho než přijdou na to, jak to vyřešit nebo to ani nevyřeší.

Mimochodem i válka má pravidla. Po předchozích válkách vzniklo OSN. To dělá z boje hru, ve které jsou daná pravidla. Pokud se porušují(jak to často bývá), tak se do hry vloží i další oraganizace jako třeba NATO. Myslim si, že kdyby někdo používal klonování, tak si celej svět obrátil proti sobě a to nikdo nechce...
 

DeletedUser

Guest
Ano.....a taková čína s ruskem vyhlásí válku Amíkům,a protože čína klonuje,tak NATO,celé žhavé půjde proti 100násobné přesile(jen příklad)
Každý by si první rozmyslel,jestli se mu to vyplatí...
 

DeletedUser

Guest
Troufám si tvrdit, že to tak nebude. V normálnim světě, když budou otec i matka mistři světa v karate, bude jejich dítě taky mistr? Ne. Když se v něčem vytrénuješ neznamená, že to si, jenom to máš naučený, nic v tvym těle se nezmění. V klonování je to stejný...

A co genetické inženýrství jako hra s geny? Ono je mnoho věcí které geny ovlivňují, od barvy očí, možné vejšky až po některé deprivace a psychické nemoci. Sice by asi nenaklonovali několik mistrů v karate, ale dokázali by vytvářet "ideální lidi" - purpurové řeky. Lidi velice inteligentní a dokonale fyzicky zdatné...

Mimochodem i válka má pravidla. Po předchozích válkách vzniklo OSN. To dělá z boje hru, ve které jsou daná pravidla. Pokud se porušují(jak to často bývá), tak se do hry vloží i další oraganizace jako třeba NATO. Myslim si, že kdyby někdo používal klonování, tak si celej svět obrátil proti sobě a to nikdo nechce...

TO je spíš taková legrácka, pravidla války. OSN je spíš velkej křikloun ale skutek utek (viz Rwanda, arabsko-izraelské války)
NATO nemá mandát se kamkoliv vkládat a nikdy takový mandát mít nebude, tedy nemělo by mít. Má sloužit na obranu členských zemí.
Zásah proti Jugoslávii byla jenom (sprostá) intervence s nejasným Casus belli a s minimálním účinkem (tedy odzkoušeli nějaké nové zbraně na civilistech) - neberte mě vážně... Najděte si informace a utvořte si vlastní názor.

Mimochodem USA několikrát použilo "zakázané zbraně", jako například bílý fosfor, rusové prý použili skříňovou munici v gruzii, izraelci používali bílý fosfor ve městské zástavbě + zbraně na bázi tekutého kovu, palestinci odpalují rakety ze škol, nemocnic a mešit + používají sebevražedné útočníky, francouzi vyhazovali civilisty z helikoptér, briti používali palivové bomby proti bunkrům, čečenci udělali z Groznyj město sniperů a RPGček + mučili zajaté vojáky a nutili je konvertovat k islámu, rusové z Groznyj udělali mrtvé město, Srbové, Chorvati, Bosňáci a spol se navzájem vyvražďovali ve velkém, Iránci posílali na první linii fanatizované školáky aby jim čistili cestu od Iráckých min atd...
Z toho co sem napsal potrestaných bylo minimum...
 

DeletedUser

Guest
ani když upravujou ty rostliny..

To nechápu proč. Rostliny geneticky upravené jsou odolnější, musí se na ně používat méně pesticidů, zvládnou růst i v jiných podmínkách než původní... Prostě jsou ekonomičtější a dokáží lépe vykrývat potřebu.

Je pravda, že když budou lidé žít s představou útočících dvoumetrových rajčat, tak nikdy nezačnou uvažovat, jestli je to opravdu dobré.
 

DeletedUser

Guest
To nechápu proč. Rostliny geneticky upravené jsou odolnější, musí se na ně používat méně pesticidů, zvládnou růst i v jiných podmínkách než původní... Prostě jsou ekonomičtější a dokáží lépe vykrývat potřebu....

A naklonované orgány snad nejsou dobré, ekonomické a lépe vykrývat potřebu?
Všechno je o hranicích. Co ještě jo a co už ne...
 

DeletedUser6123

Guest
Pro nás je to hrozba.
Kloni také musí jíst a tak by nám vše zežrali a pak jako v 3.díle hvezdných válek se proti nám zbouří.:devil:
 

DeletedUser

Guest
Já to vidím jako pokrok. Je to zkoumání člověka jako takového. Našeho myšlení a podobně. Mě by dost zajímali pocity klonu. Navíc si myslím, že už tohle probíhá, tajně, v laboratořích USA, Ruska a já nevím kde všude. Proč myslíte, že v poušti jsou jakési oblasti, kam může jen někdo? Možná jsou kloni docela nebezpeční.
 

DeletedUser6753

Guest
a taky u nás v česku prej že máme nejlepší vědce na zemi
a klony tadyk nikdo snat nechce
výhody klonu pracuje zadarmo a kvalitně atd.
nevýhody může myslet tak by bilo hned ponás atd.
 

DeletedUser

Guest
Vážení, kdo z vás je vzdělán v oblasti genetiky - alespoň semestrální zkoušku na vysoké škole? Zlobte se na mě či ne, ale... nu, raději budu mlčet...

Tohle je diskuze na fóru online hry a ne fórum vysoké školy. Nebo se můžeme bavit jen o věcech an které máme vysokou školu ? No to by jsme asi moc nediskutovali. Pokud js ichytřejší, tak nám to můžeš vysvětlit. Pokud hodláš mlčet, tak jsi přeci nemusle psát nic.
 

DeletedUser

Guest
To nechápu proč. Rostliny geneticky upravené jsou odolnější, musí se na ně používat méně pesticidů, zvládnou růst i v jiných podmínkách než původní... Prostě jsou ekonomičtější a dokáží lépe vykrývat potřebu.

Je pravda, že když budou lidé žít s představou útočících dvoumetrových rajčat, tak nikdy nezačnou uvažovat, jestli je to opravdu dobré.

Viděl jsem jedno pěkný video, kde bylo tohle vysvětlený. Kde máš důkazy, že jsou ty potraviny fakt neškodný? Jenom pár příkladů:

Například se pěstují květiny, tkeré samy vyrábí jed proti hmyzu. Tyto rostliny se i s tímto jedem naservírují na talíř. Mňam.

Potkani krmení určitým druhem genetické sóji měli o asi 50 procent menší varlata a játra = po konzumaci tohoto budeme brzo neplodní.

Potkanice, krmené další geneticky upravenou plodinou v době březosti, porodili ze 60% mrtvá mláďata.

A co například sebevražedný gen? Který zničí osivo vypěstované z rostliny s upraveným kódem. Toto se dá sníst, ale ne zasázet. To nutí i ty nejchudší lidi platit rok co rok korporacím za osivo.

Odolnější květina odkáže vychýlit z rovnováhy celý ekosystém. Je odolnější tím pádem vystrnadí všechny méně odolné druhy z okruhu kilometrů a zabere to tam sama. Nádhera.

A takhle můžu pokračovat dál a dál i k těm vraždícím rajčatům (a co teprv vraždící okurky, hrůza).
 
Nahoru