• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Městský dům pro občana

Líbí se vám tento návrh?


  • Celkový počet hlasujících
    27
  • Anketa uzavřena .
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Zdravím.

Hru hraji přes 3 roky, ovšem na foře jsem až nyní.
No nevadí, přicházím s návrhem (doufám, že už tu někde není) co by mohlo přispět k městskému životu ve městech.

Napadlo mne, že by se v městě hráčů mohla objevit nová budova. Budova by byla hráčská, neboli každý hráč si zde může postavit svůj vlastní dům. Dům by mohl kdokoli z města postavit i jinému členovi z města - ale pořád jen z toho jednoho města.

Dům by se stavěl ze surovin, jako je tomu např. u pevnosti. Na úroveň 1 by bylo zapotřebí 10x dřevo, 1x kladivo, 5x kamenní a 6x hřebík. Poté se už jen musí vystavět 100 bodů stavby - jakože krom surovin musíte budovu ještě postavit - staré známé u všech budov města.

Na další úroveň by si hráč mohl k budově přistavět stáj pro své koně. S touto stájí by mohl využívat až 2 koně najednou. Stáj by stála stejné suroviny jako předtím, ale v jednonásobkovém množství a navíc by potřebovala 1x vidle, 6x seno a 2x sedlo.

V domě by si pak hráč mohl dostavět i nábytek. Např. pohovka, postel, konferenční stolek, stůl, židle, obraz, skříň.

Pohovka - pokud přítel navštíví tvé město, můžeš mu dovolit prospat se na tvé pohovce a dopřát mu bezplatný odpočinek. 4x dřevo + 2x role sukna + 50 bodů stavby.

Postel - hotel postačuje. Ovšem jak jinak nabrat nejvíce energie, než vyspat se 6 hodin na své vlastní posteli? Přidává o 10% více životů a energie více, než kolik by ti dal hotel na 5. úrovni. 2x dřevo + 4x role sukna + 6x bavlna + 3x vlna + 20 bodů stavby.

Konferenční stolek - dekor u postele. Zde si hráč může položit svou zbraň, a v případě napadení budeš rychle připraven. Obdržíš o 2 body více na obranu, ale i o 3 body více na útok! 2x dřevo + 4x hřebík + 1x hoblík + 20 bodů stavby.

Stůl - Místo pro pokrmy a zábavu. Veškeré jídlo a elixíry a nevím, co ještě, co tady použiješ, obdrží o 15% více funkčního času! 5x dřevo + 4x hřebík + 2x hoblík + 2x kladivo + 50 bodů stavby.

Židle - čím více židlí, tím více přátelů se k tobě vejde. Nezapomeň, že jedna židle musí patřit i tobě! Maximálně můžeš mít 5 židlí kolem tvého stolu. Za jednu židli: 3x dřevo + 3x hoblík + 6x hřebík + 2x vlna + 20 bodů stavby.

Obraz - tvůj portrét uprostřed obýváku tvého domu. Zloději se zleknou, a nebudou tě napadat během doby, kdy jsi u sebe doma! Ochrana před útoky, když jsi doma/ ve městě. 10x role sukna + 10x vlna + 10 bavlna + 2x bobří kožešina + 10 bodů stavby.

Skříň - Odkladiště věcí, které momentálně nepoužíváš, nechceš je mít v inventáři, tak si je můžeš bezpečně odložit právě sem. 10x dřevo + 10x hřebík + 3x kladivo + 2x hoblík + 40 bodů stavby.


Domy se mezi městy nestěhují! Když hráč opustí město, kde má dům, o dům i s věcma příjde. Vrátí se mu však to, co měl v domě odložené.

Graficky by se domy nacházely za salonem, nebo tam někde, a ukázalo by se to jako nějaká ubikace, nebo ulice z domů. Neukazovaly by se každé domy zvlášť, jen ta jedna ulice jakoby.

Takhle nějak by to mohlo být :-)

Výhody:
Hráči by měli větší tendence zůstat v jednom městě a stále je neměnit, města by to uvítala. Navíc by hráči měli výhody vlastního domu.


Nevýhody:
Když budete chtít opustit město s vaším domem, prostě o něj příjdete i s tím, co jste do něj vložili na jeho postavení.


Dopad na hru: malý - střední

Osobně bych tento návrh uvítal, jinak bych ho sem ani nedával, že jo. Tak chvalte, kritizujte, ať vím, zda-li by se vám to i líbilo.

Snad je to tedy i dle pravidel.
 

DeletedUser17064

Guest
tohle mi přijde jako parádní nápad :) je pravda, že města kapku střídám, ale tenhle nápad se mi líbí :)
 
Není to nic proti něčemu, už to tady párkrát bylo. A já bych byl pro takové věci do westu; domek, zahrádka, farma, doupata, chajdy proč ne. Ale ať ten barák pro něco, nábytek tomu dává nový rozměr, chválím tento nápad...
 

DeletedUser1318

Guest
Taky palec nahoru.
Nakonec proč stavět jen města?
Proč ne farmy, misionářské stanice, síť pony - expresu nebo třeba reálnou železniční síť, případně tábor duelantů nebo lupičů, ať nezapomenu na ostré hochy s pistolemi.
 

DeletedUser7239

Guest
V podstatě podobný nápad jako jsem měl já s tím, že při výstavbě města by stavebník nacházel cihly z kterých by si mohl ty další domky postavit. :)
 

DeletedUser17319

Guest
Tak tohle bych bral taky, určitě moc dobrý nápad a pro hráče, kteří už jsou s hrou daleko by to byla nová výzva a zas by je to na nějakou dobu zabavilo.
 

DeletedUser9371

Guest
Zajímavý nápad. V každém případě pecka pro stavitele, když nejsou pevnosti (nemají o ně zájem), město je vystavěné na maximum bodů a zbývá jen výstavba kostela do nekonečna, či práce na surovinách a úkolech. :)
 

DeletedUser

Guest
No já se k tomu taky s dovolením vyjádřím. Osobně si myslím, že to je hloupost, akorát ztráta času (pro někoho i surovin), prostě další zbytečnost. Takže za mě ne.
 

DeletedUser1318

Guest
No já se k tomu taky s dovolením vyjádřím. Osobně si myslím, že to je hloupost, akorát ztráta času (pro někoho i surovin), prostě další zbytečnost. Takže za mě ne.
Předpokládám, že na to koukáš z pozice duelanta. Pak rozumím tomu, když tě to nezaujme. V případě, že to nebude povinné to ovšem může nepřímo přinést klady i pro tebe, protože potřebuješ mít koho duelovat. Na nehrajících a nudících se hráčích bez herní motivace toho moc nevydueluješ.
Nicméně je fajn, že jsi se ozval, třeba jsi inspiroval nějaký "duelantský" nápad.
 

DeletedUser4876

Guest
Já bych využil jen ten stolek na elixiry a možná postel.
Jinak ty ostatni věci jsou zbytečne když by fungovali jen když jsem v městě, pokud jsem v městě tak tam spím v hotelu co bych dělal v městě jen tak?
Jinak by to nemuselo být špatné.
 

DeletedUser7239

Guest
Ale světničku by si hráč vyzdobit mohl. INNO by mohlo zase vydělat na různých věcech, které by si hráči kupovali na zařízení svého pokoje. Od obyčejných věcí za dolary až po drahé věci za nugety. :)
 

DeletedUser17319

Guest
Anebo by byly za to výhody, třeba postel sleva za spaní v hotelích, stůl sleva na elixíry a pod., pak by to určitě hráče inspirovalo a málo kdo by pak dům nestavěl.
 

DeletedUser

Guest
Dobrý nápad,akorát by byl problém se staviteli.Nikomu už se nechce stavět a všichni jsou přeorientováni na bitvy.Za mě ano,ale jakožto stavitel a dělník vím,jaký je problém sehnat dobré dělníky,čili zde bude problém.
 

DeletedUser17319

Guest
to jo, ale právě kvůli výhodám by do toho spousta hráčů nakonec určitě šla
 
Dobrý nápad,akorát by byl problém se staviteli.Nikomu už se nechce stavět a všichni jsou přeorientováni na bitvy.Za mě ano,ale jakožto stavitel a dělník vím,jaký je problém sehnat dobré dělníky,čili zde bude problém.

Však to nemusí být jen na schopnosti stavění, můžou tam být i jiné. Proč by se nikomu nechtělo "stavět"? Na svém si každý postaví rád! A každý sám sobě, někomu to půjde lépe jinému pomaleji. Alespoň bude mít větší cenu "pracovní" zaměření!
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru