• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Minimální požadavky pro chat

V poslední době se na K rozmohl takový nešvar. Někdo zakládá neustále nové účty a spamuje salon / osobní chat. Můj návrh je omezit možnost psát ostatním / na salon nějakou vstupní podmínkou. Buď třeba úrovní 10, nebo projití tutoriálem, nebo ověření emailové adresy. To samé bych zavedl pro posílání zpráv. Je mi jasný, že to přes INNO projde jenom s velkým štěstím, vím, že existuje něco jako ignor list, kde všechny tyto účty končí, ale ignorovat každý den 10-40 nových osob je fakt strašně otravný a je jen otázka času, než kvůli podobným individuím začnou odcházet hráči.
 

Symphie

Člen týmu
Ano, víme o tom, přesto díky za tento dobrý nápad. Určitě ho přepošlu Miko, aby ho hned poslala v dalším reportu.
 
PEKLO...nejen že se kopali hromadné bitvy,jak jsem zde zmiňoval,ale XXX zadávat ignor na vznikající účty je otravné a hlavně proto teď lituji,že jsem se nechal umluvit a zůstal na Klondike...sice je v pravidlech,že hra je od 16 let,ale nelze kontrolovat ani to a ani duševně choré :(
 
Co se týká posílání zpráv (telegramů), tak tam nějaké omezení podle levelů je. Takže někdo na levelu 1 (a myslím, že třeba ani 10) nemůže posílat hromadné zprávy přes telegram.
 

Mikosansobi

Člen týmu
Děkuji za připomínku. Ano tuto záležitost již řeším s kompetentní osobou z Inno. Zatím vás poprosím o nahlašování těchto spamových zpráv v chatu v salónu. Předem děkuji za spolupráci.
 

DeletedUser11928

Guest
Toto se tam děje cca od prosince, kdy tam byly armády abeů. Je dobře, že se to již řeší.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Myslím si, že tento návrh je smysluplný a určitě ho podporuji. Jen nerozumím jedné věci. Poslední 3-4 dny někdo neustále od rána do večera si vytvářel na serveru Klondike nové účty se kterými spamoval chat a vy jste nebyli schopni za těch pár dní odhalit totožnost toho, kdo to prováděl? Vy se nemůžete podívat z jaké IP si ten dotyčný udělal ten mult a případně podle toho dohledat jeho hlavní účet a přenést provinění, kterých se dopustil na těch multech, na ten hlavní účet? Jasně, můžete oponovat tím, že ten dotyčný může používat VPN a tedy jeho IP je vždy jiná. V tom případě nechápu, proč jste těm lidem jen blokovali účet ve hře, ale přímo jste neblokovali IP. Kdyby používali VPN, tak vždy kromě vytvoření nového účtu by se museli i připojit na novou VPN. Ti dotyční si za ty 3-4 dny vytvořili možná přes 200 účtů. Chcete mi říct, že by jim to stálo za to, kdyby si museli pokaždé měnit i VPN? Jen chci říct, že pokud je možné takovým způsobem v chatu šikanovat jednoho člověka a to ještě k tomu beztrestně, tak potom jste dle mého názoru selhali. Padalo tam mnoho urážek i osobního rázu týkajících se rodiny, manželky apod. Myslím si, že něco takového by nemělo být ve hře tolerováno. Takže prosím udělejte s tím něco, dohledejte viníky a potrestejte je. Doufám, že v této věci budete neodkladně konat, protože je to i ve vašem zájmu. Co jsem si tak všiml, tak moderátorský tým je často kritizován pro neschopnost. Tak nám dokažte, že nejste neschopní, a že jste schopní to vyřešit.

EDIT: Ještě sem hodím pár screenů, které by měli dokládat fakt, že je i ve vašem zájmu tuto věc okamžitě začít řešit.

1612117145891.png

1612117205226.png

1612116899710.png

1612116935009.png
 
Naposledy upraveno:
Já jsem nakonec rád, že mám ban za §4 , nemusím se trápit těma kecama na salonu, už jsem spíš přemýšlel, že zruším účet a doufal jsem, že to ty vysoce inteligentní chlapce přestane bavit a hráči na Klondiku budou mít konečně klid, ale tahle možnost je jednodušší a pokud tyhle fake účty přestanou tak ten trest rád přijmu a jsem za i něj rád.
 

DeletedUser11928

Guest
To si toho individua vsimate až teď? Vždyť tam ty gumy jedou cca od prosince....
Tor má cca 300 endpointů, poskytovatelé VPN jich také nebudou mít mnoho. Problém vidím v tom, že IPv4 se mohou dublovat, tedy ty teď klidně můžeš mít stejnou IP jako já. Pokud se přihlašuješ přes mobilní data, také se bezpochyby s někým dubluješ.
Proto nevidím v IP banu řešení - jedině blokovat tor endpointy a tímto to omezit. To je otázkou 5 minutového zásahu.

Jak už jsem psal, jediné řešení je další vrstva autentifikace, například pomocí SMS
 
To si toho individua vsimate až teď? Vždyť tam ty gumy jedou cca od prosince....
Tor má cca 300 endpointů, poskytovatelé VPN jich také nebudou mít mnoho. Problém vidím v tom, že IPv4 se mohou dublovat, tedy ty teď klidně můžeš mít stejnou IP jako já. Pokud se přihlašuješ přes mobilní data, také se bezpochyby s někým dubluješ.
Proto nevidím v IP banu řešení - jedině blokovat tor endpointy a tímto to omezit. To je otázkou 5 minutového zásahu.

Jak už jsem psal, jediné řešení je další vrstva autentifikace, například pomocí SMS

Ta autentifikace pomocí SMS není špatný nápad, ale to by se muselo asi hodně programovat. Takže spíše bych hledal nějaké snadné a rychlé řešení. A to je buď banovat IP a nebo nějakým mechanismem omezit chat v salonu. Například v chatu u bitvy o pevnost lze nastavit, aby do chatu nemohl psát nikdo s hodností nižší než Vojín, což je naprosto skvělé řešení. Chtělo by to, aby něco podobného se mohlo nastavit i v Salonu s tím, že by se jednalo o omezení například počtem lvl a nebo tak něco. Ono těch řešení je spousta. Chce to jen přemýšlet a jedno z nich efektivně použít.
 

DeletedUser11928

Guest
On každý zásah a další omezení přinese i omezení ostatním hráčům. Je nutno najít ten správný průsečík, který nebude obtěžovat hráče ale zamezí tomuto.
SMS autentifikace je hojně využívána, najdeme ji všude a už to nikomu nepřijde tak otravné, když musí zadat 4 čísla, které mu přijdou na telefon. A tady by to bylo jen pro registraci, takže by se s tím hráči setkali jen jednou.
Pokud už by toto běželo a fungovalo, mohl by mít hráč aktivovat 2 vrstvu zabezpečení pro přihlášení, tedy že by musel zadat nejen heslo, ale i kód z SMS. Využití tohoto by bylo jen na jeho rozhodnutí.
 

DeletedUser11928

Guest
No jasný, ale pokud neprovedou zásah tak to asi můžou rovnou zabalit, bo to ti hráči kvůli pár nemocným "lidem" zabalí.
 
Stačí hlídat nové registrace a pokud se shodují s dalšími už zablokovanými, může mít ban ještě než něco napíše. A pokud by to došlo tak daleko, že by začal psát, jde ho odstavit z pozice modrého nicku, protože i po udělení blokace může ještě chvíli psát, než ho to vykopne ze hry. Celé je to jen o důslednosti. Vždycky jsem měl za to, že merlinos si s tímhle dovede poradit, ale asi je příliš zaneprázdněn.
 

DeletedUser11928

Guest
Nemůžeš chtít po jednom člověku aby to sledoval 24/7. Proto je potřeba to řešit systémově.
 
Stačí hlídat nové registrace a pokud se shodují s dalšími už zablokovanými, může mít ban ještě než něco napíše. A pokud by to došlo tak daleko, že by začal psát, jde ho odstavit z pozice modrého nicku, protože i po udělení blokace může ještě chvíli psát, než ho to vykopne ze hry. Celé je to jen o důslednosti. Vždycky jsem měl za to, že merlinos si s tímhle dovede poradit, ale asi je příliš zaneprázdněn.

Hele to co se dělo na Klondiku nebyl jeden člověk, jeden byl deciblík, ale odhaduju podle stylu psaní, že byly tak 3, ono se to těžce hlídá a vzhledem k tomu, že to bylo téměř celý den, tak si myslím, že i Merlin má svůj osobní život, než aby seděl u westu stále.
 
Nahoru