• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Nová pravidla

DeletedUser

Guest
V úvodníku je ,že se máme seznámit s pravidly,které vešli v platnost 1.11.2011

Pěkně jsem si je přečetl a jedné věci nerozumím. Je to oblíbený paragraf

§9) Fair play

• (a) Ve všech situacích, kdy se hráč nebo skupina hráčů chová v souladu s pravidly, ale dochází k porušování zásad fair play a získávají tak jasnou výhodu nad zbytkem komunity, porušují svým chováním pravidla hry.


Může mi tento paragraf někdo přeložit do srozumitelného jazyka? Bojím se ,abych se nedopustil nějaké nefér věci a nebyl za to penalizován.
 

DeletedUser

Guest
Nejspíš to znamená, že neporušuje jiná pravidla, ale porušuje Fair Play a tím získává výhodu tak tím porušuje pravidla hry (jestli jsem to správně pochopil).
 

DeletedUser

Guest
v podstate se jedna o to ,ze banan muzou dostat treba top hraci jelikoz jsou pred ostatnima a tim maji vyhodu nad zbytkem, cili to neni fer:) no proste je to pravidlo kdo chce psa bit ten si najde hul
 

DeletedUser

Guest
Vysvetlím ti to takto, si poctivý hráč, hráš v súlade so všetkými pravidlami dodržuješ všetky pravidlá, chováš sa slušne atď. ale máš nejakú ne fér výhodu nad ostatnými takže porušuješ Fair Play
 

DeletedUser11033

Guest
Zrovna jsem chtel zalozit podobne tema :-)
Mě znění toho paragrafu přijde naprosto protichůdné:
Fair play = hrát podle pravidel (převzato z encyklopedie)
Jak tedy může někdo tvrdit, ze se hráč "chová v souladu s pravidly, ale dochází k porušování zásad fair play a získává tak jasnou výhodu nad zbytkem komunity, porušuje svým chováním pravidla hry"
Není možné hrát podle pravidel a přitom porušit fair play - protože je to to samé... fair play=pravidla
Takže v tomto paragrafu vidím to, co již zde bylo řečeno, aby support měl páku na hráče, kteří nic neporušují, přesto je chtějí trestat.
Každý, kdo ovládá český jazyk musí uznat, že tak jak je to pravidlo napsáno, nedává smysl a nemělo by byt využíváno k odůvodnění blokace.

Když hráč využívá cokoli, co mu hra dovoluje (nemluvím o chybách hry, bugu apod.), pak stejnou možnost má každý jiný hráč a nemůže tedy docházet k získávání výhody.

Děkuji
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Možná že to bude chyba překladu z němčiny :D (nebyla by jediná)
 

DeletedUser

Guest
Pokud se nepletu, tak zatím v souladu s tímto pravidlem nebyl nikdo potrestán. Nevím to jistě, protože Jejich Veličenstvo Support tají každou informaci :)
 

DeletedUser

Guest
podle informací byl podle toho pravidla byl potrestán hráč, který si půjčil 40 tisíc. Narozdílu od mnoha jiných si to dal do profilu a tak sám sebe napráskal. O nikom jiném nevím, ale to neznamená, že se nemaže.

edit: bylo to před zavedením přesunu peněz mezi hráči.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jako a to si nemůžu půjčit 40 tisíc? Co je na tom špatného?
 
Jako a to si nemůžu půjčit 40 tisíc? Co je na tom špatného?

Zřejmě si je půjčil prodejem nějakého předmětu na trhu.

Já nevím proč píše takové věci o tom že nám suport něco tají. Je jasné že ze zásady svojí práce nic zveřejňovat nebudou. Nemá žádnou senu ani smysl to zveřejňovat, navíc ani po tom nikomu nic není. Nejsme policejní stát aby se to ukazovalo...
 

DeletedUser

Guest
Nejspíš to znamená, že neporušuje jiná pravidla, ale porušuje Fair Play a tím získává výhodu tak tím porušuje pravidla hry (jestli jsem to správně pochopil).

Ano, pochopil jsi to správně.

v podstate se jedna o to ,ze banan muzou dostat treba top hraci jelikoz jsou pred ostatnima a tim maji vyhodu nad zbytkem, cili to neni fer:) no proste je to pravidlo kdo chce psa bit ten si najde hul

Myslím, že toto je zbytečné komentovat. Pouhý Tvůj výmysl a ničím nepodložená domněnka.

Vysvetlím ti to takto, si poctivý hráč, hráš v súlade so všetkými pravidlami dodržuješ všetky pravidlá, chováš sa slušne atď. ale máš nejakú ne fér výhodu nad ostatnými takže porušuješ Fair Play

Poctivý hráč se chová i v souladu s Fair play.

Zrovna jsem chtel zalozit podobne tema :-)
Mě znění toho paragrafu přijde naprosto protichůdné:
Fair play = hrát podle pravidel (převzato z encyklopedie)
Jak tedy může někdo tvrdit, ze se hráč "chová v souladu s pravidly, ale dochází k porušování zásad fair play a získává tak jasnou výhodu nad zbytkem komunity, porušuje svým chováním pravidla hry"
Není možné hrát podle pravidel a přitom porušit fair play - protože je to to samé... fair play=pravidla
Takže v tomto paragrafu vidím to, co již zde bylo řečeno, aby support měl páku na hráče, kteří nic neporušují, přesto je chtějí trestat.
Každý, kdo ovládá český jazyk musí uznat, že tak jak je to pravidlo napsáno, nedává smysl a nemělo by byt využíváno k odůvodnění blokace.

Když hráč využívá cokoli, co mu hra dovoluje (nemluvím o chybách hry, bugu apod.), pak stejnou možnost má každý jiný hráč a nemůže tedy docházet k získávání výhody.

Děkuji

Asi by jsi měl vyměnit encyklopedii, jelikož v ní čteš nepravdivé údaje. Fair play nemá nic společného s pravidly. Fair play = férová hra.

Pokud se nepletu, tak zatím v souladu s tímto pravidlem nebyl nikdo potrestán. Nevím to jistě, protože Jejich Veličenstvo Support tají každou informaci :)

Za prvé, vyprošuji si taková a podobná oslovení supportu, za druhé, nic netajíme. Za co je hráč potrestán ví, ostatním po tom nic není. A každému rozumnému člověku je jasné, že vám asi těžko můžeme vykládat o tom, jak funguje systém.

Jako a to si nemůžu půjčit 40 tisíc? Co je na tom špatného?

Před zavedením převodu se pochopitelně provinil proti pravidlům. Stejně tak, pokud byla půjčka provedena prostřednicrvím trhu.

Pro ty, co stále volají o uvedení příkladů, které jsou proti tomuto pravidlu, doporučuji se naučit číst více než 3 řádky. Toto pravidlo je poměrně dost rozvedeno včetně uvedených příkladů.
 

DeletedUser

Guest
Marplav, da sa hrat neferovo aj ked dodrziavas pravidla? Ja osobne o takom style hry neviem. Ak by si hral neferovo, automaticky by si musel porusit niektore z pravidiel, kedze pochybujem, ze by sa zabudlo na nejaky odstavec, ktory by umoznoval neferovu hru. :radní::D
 

DeletedUser

Guest
Pro nechápavé ještě jednou :

Doporučuji se naučit číst více než 3 řádky. Toto pravidlo je poměrně dost rozvedeno včetně uvedených příkladů.
 

DeletedUser

Guest
? lebo napr. požičiavanie svietiacich vecí bolo v inej téme odsúhlasené ako fair play a podľa mňa je to úplne žiarivý príklad, keď je skupinka ľudí, čo tie veci majú a požičajú si ich vo výhode... (ja som neni proti tomu požičiavaniu :))

Koupil- prodal- rozmyslel si to- koupil zpět...

Proti tomu nelze jakkoli zakročit.I když je to evidentní, chybí jednoznačný důkaz. Tenhle problém je tu od počátku existence trhu. Denně je provedeno tolik účelovích obchodů odporujících fair play, že by jsi se divil :-) A s každým dalším update roste jejich důležitost. A 99% jich potrestat nepujde, to by se ten chudák snad musel přiznat :-)
 
Marplav, da sa hrat neferovo aj ked dodrziavas pravidla? Ja osobne o takom style hry neviem. Ak by si hral neferovo, automaticky by si musel porusit niektore z pravidiel, kedze pochybujem, ze by sa zabudlo na nejaky odstavec, ktory by umoznoval neferovu hru. :radní::D

Tady jde o to, že příjdeš na něco, co ještě není podchycené. Nějaká nová praktika, třeba právě s novými věcmi co příjcházejí do hry. Například by si zjistil, že můžeš zvát do svého souboru přátel hráče, kteří už ve hře nejsou ale jejich nicky se vyskytují v profilech měst/hráčů v dopisech a ve statistikách u hrobníka. Zjistil by si že toto je možné, jen v určitém prohlížeči a přidával by si´s takto do "přátel" hráče, kteří už v ní neexistují. Pozval by jsi si takto velké množství hráčů a získal by jsi různé odměny. No a kvůli tomu je v pravidlech tato formule.
 

DeletedUser

Guest
McBracey, díky za doplnění. Řekl bych, že jsi to vyjádřil naprosto přesně a dostatečně srozumitelně.
 

DeletedUser

Guest
Tady jde o to, že příjdeš na něco, co ještě není podchycené. Nějaká nová praktika, třeba právě s novými věcmi co příjcházejí do hry. Například by si zjistil, že můžeš zvát do svého souboru přátel hráče, kteří už ve hře nejsou ale jejich nicky se vyskytují v profilech měst/hráčů v dopisech a ve statistikách u hrobníka. Zjistil by si že toto je možné, jen v určitém prohlížeči a přidával by si´s takto do "přátel" hráče, kteří už v ní neexistují. Pozval by jsi si takto velké množství hráčů a získal by jsi různé odměny. No a kvůli tomu je v pravidlech tato formule.

Za priatelov v hre nemas ziadne odmeny. Jedine odmeny su za hracov zaregistrovanych cez tvoj referral link. Dalsia vec, ak sa raz regnes na svet a zmazes ucet, tvoj nick zostane nastalo regnuty na tom svete. Ale ako som pisal, je mi to uplne jedno ;) Nie je treba o tom viac polemizovat, len som sa nudil tak som to sem napisal.
 

DeletedUser11177

Guest
To me zase zvedl ze zidle §3).

Hraji tuhle hru se svoji pritelkyni a mimo jine nas bavi pomahat si, shanet si navzajem suroviny, spolecne stavet mesto...

Diky tomuto povedenemu paragrafu uz z toho prakticky nemuzeme delat nic. Oba jsme si zvolili remesla, ktera se navzajem doplnuji, ona mi da suroviny, ja ji vyrobim co potrebuje a prodam ji to zpatky a opacne. Na jinem svete bych ji zase chtel s remeslem pomoci. Na coloradu jsme si ted zalozili spolu mesto a chtel bych ji prodat par veci, ktere jsem mel u obchodnika. Ale diky tomuto pravidlu nemuzu. A to sdilime IP prumerne pouze 2-3 dny v tydnu, tudiz ne porad.
Nevim, ktery chytrak vymyslel zrovna 7 dni, ale pro lidi jako jsem ja, je to fakt hodne. Znamena to, ze uz ji proste nikdy nebudu moct nic prodat (pokud zrovna nesezenu nejakyho prostrednika, ale to neni zrovna pohodlna cesta a na nekterych svetech dokonce nerealna). Jediny mozny reseni, ktere me zatim napadlo, je proste prestat ty 2-3 dny hrat. Taky uzasne.

Neslo by se nad timto pravidlem znovu zamyslet a brat v uvahu i ty lidi, kteri nejsou multaci a chteji si hru naplno uzit? A 7-mi denni lhutu omezit alespon na 5? Vzdyt timto pravidlem uplne diskriminujete spolecne zijici partnery ci manzele, kteri chteji hrat prevazne SPOLU.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru