• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Odměny za hlasování

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
HERNÍ PROSTŘEDÍ-OVLÁDÁNÍ-GRAFIKA ale hlavně FORUM
Odměny za hlasování:
V anketách hlasuje podle mne poměrně málo lidí. Přitom by se to jednoduše dalo změnit tím, že by se každému, kdo by hlasoval, udělila odměna. Mohlo by se to aplikovat tady na fórech ve větší škále, než jen na nové návrhy s tím, že by se jednotlivé kategorie rozlišovali podle důležitosti.
Například: Hlasování tady na návrzích by bylo v kategorii obyčejné, což by se odměňovalo 1 dluhopisem (nebo nugetem).
Pak by zde byla kategorie podstatné. Ta by se mohla využívat při hlasování v anketách při soutěžích, kdy by bylo třeba rozhodnout o vítězi (byla by zde záruka, že by hlasování nebylo úplné fiasko o pěti hráčích). Ty by byly za 3.
Nakonec by zde byla třetí a poslední kategorie a to důležité. Zde by byly věci, které by se museli neodkladně vyřešit za pomoci hráčů. Například ono v minulosti již uzavřené hlasování o názvu ocenění pro Speed server (myslím, že to bylo něco jako „Už měsíc jsem nespal“). Ty by byly za 5.

Hodnocení:
+ Přilákalo by to hráče (pokud by se novinka napsala na hlavní stránku hry v aktualizacích hry, mohlo by se to vyplatit nadvakrát, protože by si ji každý všiml)
+ Některé věci by měli záruku, že by nebyly úplným fiaskem
+ Zvýšil by se počet lidí a tím i větší škála názorů (byla by zde větší představa o tom, co si West hráči o dané věci myslí)
+ Nebylo by možné to nijak obejít, obelstít, nebo zneužít, protože ankety přeci dávají admini
-Musel by se vymyslet nějaký automaticky generovaný systém, který by automaticky přidával dluhopisy/nugety (asi něco na způsob automaticky generované zprávy, jako je tomu na support).

Verdikt: Nápad se mi zdá docela prospěšný vůči celkové podstatě fóra pro hru. Když už nic jiného, přiláká to lidi a pomůže to pravděpodobně vytvořit (doplnit) komunitu. Větší komunikace s adminy a hrou by tak jedině prospěly.
 

DeletedUser

Guest
Pozn pro moderátory: tohle neschopný forum neumí mazat své vlastní příspěvky tak mažu celý text.

Nevím, jaká tu byla reakce, ale jestli to byla reakce na to, že je to hloupý nápad s tím, že si takhle akorát lidi nahrabou a žádný užitek to mít nebude, tak to jsem tu nějak jako odezvu čekal. Zase na druhou stranu, kolik je tu na fórech The West lidí, kteří by na něco chtěli reagovat. Přitom se takhle akorát (kvůli nedostatku lidí) zahodí i dobré nápady, protože se k nim skoro nikdo nevyjádřil. Ať už na fóru, či prostřednictvím hlasování.
Pokud to byla reakce jiného druhu, tak se omlouvám.
 
není to přílíš složité ? Protože provázanost mezi fórem a hrou defakto není a i když má člověk stejný nick, tak třeba hraje více světů, mi přijde, že z tohodle by se museli moderátoři opupínkovat ... Nicméně nápad určitě k zahození není, jen bych to nahradil nečím takovým, jako že na každých X (třeba deset) hlasujících bude na konci vylosována nějaká odměna.
 

DeletedUser1318

Guest
HERNÍ PROSTŘEDÍ-OVLÁDÁNÍ-GRAFIKA ale hlavně FORUM
Odměny za hlasování:
V anketách hlasuje podle mne poměrně málo lidí. Přitom by se to jednoduše dalo změnit tím, že by se každému, kdo by hlasoval, udělila odměna...
...tady zbylo už jen pár lidí, kterým west ještě stojí za nějaké psaní na fórum, stejně tak, jako je už jen hrstka nejvěrnějších, kteří dál hrají. Aby se to změnilo, musel by přijít opravdu silný impuls a především od jinud a určitě jiný než odměna za hlasování na fóru.
 

DeletedUser9990

Guest
Paul Black Nevím jak pozorně jsi četl zdejší fórum v minulých několika letech.Dříve byla sekce "návrhy a nápady" otevřena,poté uzavřena a před nějakou dobou opět otevřena,ve falešné naději na oživení fóra této skomírající hry.Dle mého názoru by bylo vůbec nejlepší,již zmíněnou sekci opět uzavřít,aby si náhodou nějaký nováček ve hře/na fóru nemyslel,že se snad jeho návrh někdy může ujmout ve hře.
Tato webovka nepotřebuje o několik "podplacených" hlasujících více v nikdy nerealizovaných návrzích,tato hra potřebuje o několik tisíc více aktivních-nových hráčů,nebo navrátilců.Což jak všichni víme je už sci-fi.
 
Platit za hlasování, anebo za příspěvky a další věci nic nezmění. Smiřte se s tím, že hráči nepříjdou. Paul Black tu přifičel jak splašené prádlo a myslí si že to svým neúnavným přičiněním vytrhne, opak je pravdou. Snaha o to aby nebylo třeba tolik hlasů, anebo přitáhnou hlasující vlastní agitací, či odměnami, to je k ničemu. Dost hráčů to nikdy nedělalo, pokud hrálo sedmdesát tisíc hráčů, tak jich tu chodilo sedm set z toho aktivních tak dvě stovky, takže co chcete dnes?!

A když do Inna napíšete aby se hráčům dávali dluháče za hlasy na foru, aby prolezly nápady a shromáždilo se padesát hlasů, aby návrh prošel, tak se nejspíš budou smát. Ostatně oni sami dělají co uznají za vhodné, a jestli jim tam ostatní sypou takové nápady, tak nemají čas na to něco dělat.
 

DeletedUser

Guest
Paul Black Nevím jak pozorně jsi četl zdejší fórum v minulých několika letech.Dříve byla sekce "návrhy a nápady" otevřena,poté uzavřena a před nějakou dobou opět otevřena,ve falešné naději na oživení fóra této skomírající hry.Dle mého názoru by bylo vůbec nejlepší,již zmíněnou sekci opět uzavřít,aby si náhodou nějaký nováček ve hře/na fóru nemyslel,že se snad jeho návrh někdy může ujmout ve hře.
Tato webovka nepotřebuje o několik "podplacených" hlasujících více v nikdy nerealizovaných návrzích,tato hra potřebuje o několik tisíc více aktivních-nových hráčů,nebo navrátilců.Což jak všichni víme je už sci-fi.

Některé nápady podle mne mají šanci proniknout, tudíž si nemyslím, že by se tohle téma "Návrhů" mělo jen tak uzavřít. Lidí tu není to tolik. Jasně, to už víme všichni. Pořád se to opakuje. Pořád slyším tu stejnou písničku "není dostatek hráčů, lidi už se nevrátí, chce to nové hráče". Ale kde, konkrétně sehnat nové hráče? Kde?

Jednou možností je z vlastní iniciativy INNO posílat starým hráčům nebo hráčům jiných her z produkce INNO automaticky generované emaily. Další možností jsou bannery na různých známých stránkách. Avšak tyhle věci stojí peníze. A jak jinak přitáhnout lidi k The West, aniž by to stálo nějakou tu korunu?

Upřímně, moc těch nápadů není. Pokud INNO nemá v úmyslu utrácet za reklamu The West (jako to dělala v minulosti) tak se v tomto ohledu moc daleko nedostane. Nový hráči prostě nepřibudou. Ne v takové míře, aby to pro The West znamenalo terno.

Proto si myslím, že je podstatné získat ty staré hráče, kteří tu pořád na The West hrají k tomu, aby se zapojili tady na Westu k hlasování. Například tento nápad http://forum.the-west.cz/showthread.php?t=29061 by podle mne uvítali všichni - i mimo ČR a Slovensko. A bůh ví, jak to s ním bude, pokud se nenajde dostatek hlasů (bude to nakonec na rozhodnutí admin týmu, což může být jakékoliv - navíc v pravidlech se píše, že není jejich nutností se do nich zapojovat, což taky něco znamená).

Jestli si někdo myslí, že je to blbost, tak fajn. Fajn, chápu to. Jenom bych poprosil jej zamyslet se nad tím, jak ty hráče sem jinak přilákat. Říkat věci, to nemá cenu, nemá to naději, neprojde to, je to hloupost - totiž umí popravdě každý. To je ta snazší cesta - vzdát něco. Těžší je pak se nad tím zamyslet a udělat s tím něco. Navíc, pokud se jedná o tisíce hráčů.

Tolik asi k tomu.
 

DeletedUser1318

Guest
Některé nápady podle mne mají šanci proniknout...
Ujasněme si pojmy, proniknout kam? Myslíš získat dost hlasů na fóru? A co s tím dál?
Registrovaný na fóru jsi od roku 2009, tudíž je překvapivé, že žiješ v iluzích, že nějaký apel na Inno - zvlášť z našeho herního minitrhu - by měl někoho oslovit.


Jednou možností je z vlastní iniciativy INNO posílat starým hráčům nebo hráčům jiných her z produkce INNO automaticky generované emaily. Další možností jsou bannery na různých známých stránkách. Avšak tyhle věci stojí peníze.
Ti hráči, co odešli, odešli z mnoha různých důvodů, mnoho z nich i proto, že se west podstatně změnil a posléze se přestal jakkoliv respektive velice pomalu a neobratně vyvíjet a rozvíjet.

A jak jinak přitáhnout lidi k The West, aniž by to stálo nějakou tu korunu?
Upřímně, moc těch nápadů není. Pokud INNO nemá v úmyslu utrácet za reklamu The West (jako to dělala v minulosti) tak se v tomto ohledu moc daleko nedostane. Nový hráči prostě nepřibudou. Ne v takové míře, aby to pro The West znamenalo terno.
Otázkou je, jestli pro Inno má nějaký hlubší smysl west ještě nějak rozvíjet. Kdosi z týmu tu kdysi tvrdil, že to mají dobře spočítané, že west II možná pár starých hráčů odradí, svou jednoduchostí a krátkými časy u prací osloví novou generaci. Vzhledem k tomu, kolik nás zůstává, asi předpoklad nevyšel.

Proto si myslím, že je podstatné získat ty staré hráče, kteří tu pořád na The West hrají k tomu, aby se zapojili tady na Westu k hlasování. Například tento nápad http://forum.the-west.cz/showthread.php?t=29061 by podle mne uvítali všichni - i mimo ČR a Slovensko. A bůh ví, jak to s ním bude...

Já si myslím, že zrovna toto je pouhá kosmetická změna, která opravdu nic nemění.
Navíc fórum je jen, svým způsobem, bonus ke hře. Aktivita nebo počet přispěvatelů samotné hraní a počet hrajících moc neovlivní. Jak psali jiní, stejně sem zavítá prakticky jen zlomek hráčů.
Mohu tě ujistit o tom, že tu před jistou dobou proběhla jistá akce, která i s podporou části teamu měla snahu vrátit west do zorného pole zájmu starých i nových hráčů. Oficiálně žádná informace o tom, jak s touto iniciativou v Innu naložili není známá.

Tolik asi k tomu.
 

DeletedUser

Guest
Od onoho roku tu registrovaný jsem, avšak dlouhé roky jsem tady na Westu nebyl. Prakticky jsem se vrátil až začátkem roku 2014.

Myslím si (ač to někomu může připadat naivní), že i my, jakožto komunita můžeme zasáhnout a lehce pozměnit (zdůrazňuji lehce) a ovlivnit hru. Teď si nejsem jist, ale mám pocit, že "Souboje velitelů" nevzešli přímo od vývojářů z INNA.

Co se týče nápadů tady k fórům. Nemyslím si, že by se v každém případě mělo jít nutně za INNO a všechno to s ním probrat. Věřím, že tu admin tým má dostatek kompetencí k tomu, aby jej sám mohl ovlivňovat.

K posledním dvou věcem: Otázkou je, jestli pro Inno... a Já si myslím, že zrovna toto je pouhá kosmetická změna, která opravdu nic nemění.... - K tomu příliš asi neřeknu, protože do INNO nevidím. Můžu jen říci, že ten příklad byl sice jen kosmetickou změnou, ale i tak je to příklad, který by se měl schválit (právě díky jeho triviálnosti). Nemohl jsem uvést složitější věci typu "trh, nové řemeslo apod.", protože jsou jednak složité, a také proto, že mají nejistou budoucnost (je u nich větší šance, že neprojdou). Schválně jsem vybral takto jednoduchý příklad, abych na tom prezentoval, že i drobné úpravy jsou změnami. Navíc změnami, které mají velkou šanci na úspěch (tím jsem chtěl popíchnout i ostatní k tomu, aby to nevzdávali, avšak přicházeli taktéž s takhle jednoduchými nápady - byť kosmetickými, protože to konec-konců jsou pořád nápady. K tomu s šancí, že je INNO nepošle do kytek).
 

DeletedUser7239

Guest
K tomu s šancí, že je INNO nepošle do kytek.

Měl jsem tady spoustu návrhů... a určitě takové, které by hru oživili (Podzemní mapa; Farma (ta je myslím zařazena k přeposlání); nové itemy, práce a úkoly). Nezlob se na mně, netvrdím, že tady ten tvůj návrh je špatný, ale rozhodně si myslím, že to davy hráčů nepřiláká (včetně třeba mého návrhu na Celou obrazovku). Možná, že stoupne počet hráčů po planovaném updatu s MPI. :) Každopádně by to chtělo fakt něco EXTRA. Ale to už asi my nevymyslíme, na to má patent INNO. :D Každopádně je rozdíl mezi různými jazykovými mutacemi (někde mají kino a my na ně nemáme reklamy. Viděl jsem item na společnost T-mobile, tak proč nepouštět třeba jejich reklamy ?) A spousta dalších věcí, které by vylepšili hratelnost (obávám se však, že na zvýšení počtu hráčů by museli udělat krok zpět a vrátit se k verzi 1.6 a ještě ani to by nepomohlo).:(
 

DeletedUser1318

Guest
Myslím si (ač to někomu může připadat naivní), že i my, jakožto komunita můžeme zasáhnout a lehce pozměnit (zdůrazňuji lehce) a ovlivnit hru. Teď si nejsem jist, ale mám pocit, že "Souboje velitelů" nevzešli přímo od vývojářů z INNA.
Já to vidím tak, že šance zasáhnout do čehokoliv s westem souvisejícího, je čím dál nižší.
Dění kolem Awesomie není správný příklad.
Nabyl jsem dojmu, že od počátku je to projekt koncipovaný tak, aby měl tým prostor s ní nějak pracovat.
Pro mne je spíš potvrzením toho, že Inno přestalo mít zájem nějakým způsobem využívat a dotahovat i své vlastní nápady a vize.
Jinak jsem přesvědčený o tom, že co se týká westu jako hry, má tým velice omezené možnosti, jak do něčeho zasahovat.

...Každopádně by to chtělo fakt něco EXTRA...

Obávám se, že ani Awesomia ani MPI nebude to, co by vrátilo zašlou slávu westu.
Tím nechci znehodnotit práci, kterou Awesomii věnoval tým zřejmě v čele s Entrickem.
Mně osobně se zdá její potenciální využití v této podobě pouze chvilkově atraktivní, stejně jako MPI, které jsem zkoušel na betě.
Jistě se pro mnohé stanou atraktivní zábavou, ale to něco EXTRA, na přivábení platících zákazníků to nebude...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
Lituji, ale tento návrh nemůžeme zavést - nejen že nemáme dostatečný počet případných odměn, ale i z hlediska času kolem je to nereálné. Pokud chcete návrh prosadit, budete se muset uchýlit ke staré taktice - požádat ve městě, alianci, nebo veřejném chatu o hlasování.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru