• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Odstranění neprodejných předmětů z inventáře

Líbí se vám tento nápad?


  • Celkový počet hlasujících
    27
  • Anketa uzavřena .
Patřím k hráčům, kteří mají rádi uklizeno. A rád uklízím i ve svém westovém inventáři. Nicméně v poslední době narážím na problém. V batohu mám spoustu věcí, které bych tam mít nechtěl. Nejsou dražitelné, nejdou prodat cestujícímu obchodníkovi. Pár měsíců nazpět se mi povedlo zbavit se Customized tomahawku a Vytuněného vojenského speciálu, které jsou též neprodejné pomocí ticketu na support. Když jsem si však chtěl nechat odstranit tyto věci na novém světě, byla má žádost zamítnuta s tím, že support již tyto služby neposkytuje.

O co jde?

- vytvořit nástroj, který hráčovi umožní zbavit se těchto nepotřebných věcí, jako je například Strýčkův revolver.

Jak by měl nástroj vypadat a fungovat?

- vzhled může být zcela jednoduchý, např. podobný ticketovému systému
- funkce by měla mít následující parametry:
- výběr předmětu z inventáře pomocí vyhledávání
- opsání bezpečnostního kódu podobně jako při stahování souboru z webového uložiště
- potvrzení celé akce heslem
- (případně zaslání potvrzení na email)
- automatické upozornění v případě, že by vybraným předmětem byl úkolový předmět

Plusy:
- vyčištění inventáře
- snazší hledání v inventáři
- možnost odstranění nevzhledných předmětů z inventáře (ano, některé z těch neprodejných předmětů jsou opravdu graficky nepovedené)
- vysoká bezpečnost -> celá procedura má několik ochranných prvků aby tohoto nástroje nemohlo být zneužito neoprávněnou osobou, která by snad získala přístup k účtu a mohla by ho tak znehodnotit
- možnost rizika, kdy člověk má možnost udělat chybu a odstranit věc, kterou bude v budoucnu potřebovat a nebude ji již moci získat

Mínusy
- mizivá využitelnost pro velkou část hráčů - sběratelů
- zdlouhavá zabezpečovací procedura
- možná až příliš velká zodpovědnost pro některé hráče


Pokud souhlasíte, nezapomeňte se zde vyjádřit, aby se mohl tento návrh posunout dál. Děkuji
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser16057

Guest
Nápad velice dobrý. Rozhodně jsem PRO, protože sám mám hromadu "krámů", které mě štvou, že je nemohu smazat.
 

DeletedUser18155

Guest
Taky se mi to líbí, ten strýčkův revolver mě štve :-D PRO
 
Ja by som skôr spravil v meste niečo ako TREZOR kam si hráč uloží tieto nepotrebné predmety a bude nosiť v inventári len to čo potrebuje. Je to jedno ako sa to bude volať, ale ide o dva oddelené bágle, jeden dostupný všade a druhý povedzme len v meste... Prípadne niečo formou stromu - jeden bágl v inventári ktorý až po otvorení otvorí nepotrebné predmety ktoré si do neho uložíš - a nemusíš sa ničoho zbavovať, možno to bude na niečo neskôr v niektorom qeste.
 
To je zajímavá myšlenka a možná by stálo za to zkusit ji taky zpracovat jako nový návrh... :) Možná by se mi to nakonec líbilo i více než můj původní návrh, kdyby to bylo dobře vyřešeno :D
 

DeletedUser

Guest
Též jsem PRO spousta věcí je v invenu naprosto k ničemu a jen zbytečně překážejí :)
 

DeletedUser

Guest
Jsem pro trezor, jelikož tohle toto je hrozně.. Jednorázové? Co když časem začneš sbírat itemy? Půjdou přes "tvůj návrh" vrátit také zpátky?
 
Když časem začneš sbírat, tak si holt budeš rvát vlasy a nebo se na sběr prostě vykašleš, když to máš zazděný a spousta věcí je v tahu. Rozhodně by se ale mělo jednat o jednosměrnou cestu...čili jen mazat bez možnosti vrácení.
 

DeletedUser9371

Guest
Vzhledem k tomu, že jsem kdysi spousty věcí prodal, jako zlaté srdce, kosu a podobně, pak to nešlo vrátit, takže nic už neprodávám a nechávám to trčet v batohu (pak jsem litoval).
Spíš bych přivítal změnu ve smyslu, aby inventář byl přehlednější, když se v tom hrabeme a hledáme. Něco ve smyslu "sklep, trezor" a podobně. Prostě, aby to časem šlo zase použít. Poschovávat levné šátky, hadry a tak dále.
:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13789

Guest
Vzhledem k tomu, že jsem kdysi spousty věcí prodal, jako zlaté srdce, kosu a podobně...
Taky jsem jednou prodal kosu. A taky jsem toho nakonec litoval :D

Jinak jsem rozhodně pro řešení tohoto problému. Do inventáře přibývá čím dál víc blbostí, které nejdou prodat.

Navíc stejně nějak nechápu, proč by i sběratel potřeboval takové krámy. Většinou nepřidávají skoro nic. Tohle není umění sbírání předmětů. Sběratel by podle mě měl být někdo, kdo je schopný sehnat co nejvíce unikátních věcí v podobě svítících nebo dalších vzácných předmětů. Tohle sbírání pouze s cílem nasbírat co nejvíc všeho možného... k čemu to je? To si můžu ve městě koupit 100x toho samého oslíka a už jsem sběratel, protože mám velký inventář? To přece ne...
Tohle je můj pohled na sběratele. Klidně mě ukamenujte, je mi to jedno...


Takže rozhodně jsem PRO návrh.
 
ačkoliv tě chápu, tak tohle je jasné NE. Prostě nelze nevratně mazat item z inventáře, když pak třeba někdy bude třeba v nějakém úkolu - to pak všichni budou psát jak opičky na support, že to chtějí zpět. Nápad by měl smysl, kdybys daný předmět přesunul do nějaké bedny (trezor ?) a hra by ho následně již nezobrazovala a nebrala v potaz, ale tys mohl kdykoliv v té bedně zalovit a danný předmět si uložit zpět do inventáře. Pak ano, to by mělo smysl.
 
Ať raději nechají každou věc prodejnou, a pak je po problému aji z toho něco kápne. a hlavně by měli jít věci i být prodejné na trhu, já bych rád prodal některé posilováky. Společným jmenovatelem je, že některé věci nejdou užít, a to nějaký trezor nevyřeší...
 

DeletedUser16557

Guest
Za mě NE.
Jelikož jsem takovej skiller že bych díky tomu prodal věci který bych chtěl nasadit :)
 

DeletedUser7239

Guest
- možnost rizika, kdy člověk má možnost udělat chybu a odstranit věc, kterou bude v budoucnu potřebovat a nebude ji již moci získat

Tohle je podle mně spíše mínus. Dávám "ne" s tím, že jde věc nenávratně pryč. Byl bych spíše pro ten trezor. :)
 
Do plusů jsem to zařadil z toho důvodu, že třeba mě osobně přestává bavit hra, kde nejde skoro nic zkazit a většina věcí jde dohnat zpětně.

Mezi mínusy jsem pak zařadil i možnost příliš velké zodpovědnosti pro některé hráče...
 
...že třeba mě osobně přestává bavit hra, kde nejde skoro nic zkazit a většina věcí jde dohnat zpětně...

Tak to by ale musel být jiný ráz hry a ne v tom ohledu bazírovat na inventáři. To by muselo vypadat vše daleko jinak. A hráči by nesměli být takové padavky, které když ztratí 50k dolarů, tak hned mažou účet. Takže nějaký nepoužívaný předmět, odevzdaný do popelnice není něco ordinérního.
 
Jistej druh depozitu by jistě nebyl na škodu, v současný podobě je inventář vlastně zbytečně zaplevelenej.Osobně jsem neměl problém ani s původním návrhem.
 

DeletedUser1318

Guest
Jistej druh depozitu by jistě nebyl na škodu, v současný podobě je inventář vlastně zbytečně zaplevelenej.Osobně jsem neměl problém ani s původním návrhem.
Kdysi v Innu přemýšleli o zavedení nějakého limitu pro velikost batohu, případně nějakou penalizaci pro rychlost přesunu za "těžkou" bagáž.
S tím, co tahám s sebou, bych potřeboval asi pět mul nebo alespoň dva vozy.
Jenže zavedením všech možných a nemožných sad oblečení už to asi není aktuální.
 

DeletedUser9371

Guest
Tady na to téma padlo spousty zajímavých námětů, nápadů, vylepšení ...
Chytne se toho někdo ? Pošle to někdo do Německa autorům hry v jejich jazyce, se kterými se tady trápíme pěl let a kus (s autory hry o divokém západě plných tombol a losování a poker jim vadí) ?
Opravdu stojí za zvážení a změnu - update v inventáři hráče. Je toho moc, spousty nesmyslných věcí z tombol po více kusech, neprodejných. Prostě jedna "tupá" ikonka" jako sklad, na kterou dalších pět let hry nebudu klikat, když to nepotřebuji.
:)
 

DeletedUser

Guest
Ne.
Pomáhá to hráčům neprodat omylem věci, které jsou nějakým způsobem potřebné do dalšího vývoje hraní westu. Taky mi to přijde jako zabezpečení pro nováčky, aby omylem neprodali např. svou zbraň na duely. A samotné Inno mění prodat-neprodat docela často.
 
Nahoru