• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Pěstování rostlin a sukulentů

DeletedUser

Guest
Ahoj,
nedávno jsem si pořídil masožravku. Blíže je to Rosnatka, ale hned mi chcípla, a začli tam růst takové maličké hnědé houby.

Pěstuji také kaktusy, daří se jim dobře, ale nikdy nekvetou, jakto??
 

DeletedUser13514

Guest
Tohle je spíše otázka pro nějaké pěstitelské forum. Přeci jen tady je asi málo pěstitelů - profíků. Já masožravku měl (ale mucholapku podivnou) a co jsem četl, tak masožravky obecně jsou náročné na pěstování, takže po prvním neúspěchu jsem to vzdal.
 
Jestli jsi si koupil rostlinu z nějaké internetové "seznamky" v krabičce, anebo předpěstěnou, no tak to se ani nedivím. To je jak instantní polívka s receptem přímo na sáčku. To není nic pro pěsťitele amatéra.

Kaktus kvete jednou za 50 let, a to je ještě jeden z jeho posledních husarských kousků...
 
Jestli jsi si koupil rostlinu z nějaké internetové "seznamky" v krabičce, anebo předpěstěnou, no tak to se ani nedivím. To je jak instantní polívka s receptem přímo na sáčku. To není nic pro pěsťitele amatéra.

Kaktus kvete jednou za 50 let, a to je ještě jeden z jeho posledních husarských kousků...

Jde o to jaký je to kaktus, já mám Vánoční kaktus a ten kvete vždycky kolem Vánoc :).
 

DeletedUser9371

Guest
Jde o to jaký je to kaktus, já mám Vánoční kaktus a ten kvete vždycky kolem Vánoc :).
Vánoční kaktus neznám, ale za to znám dobře vánoční růži, nebo jak se tomu nadává. Koupí se malá a kvete červeně (listy). Dělal jsem pokus, když byli děti malé a nechal jsem si ji asi šest let. Šíleně se rozrostla, ale byla už jen zelená (listy). Nikdy nešla do červených listů. Každých půl roku jsem zvětšoval květináč a měnil hlínu až z toho byl ohromný keř, odhadem 1,5 vysoký. Takový "hokus pokus paskvil". Ale zajímavý svou velikostí. Stále mě zajímalo, jak se do dělá aby listy zčervenaly. Až mi poradili "inteligenti" v práci, že ji mám přikrýt tmavou fólií a dát do temna a chladna. Vánoční růže do třech neděl pošla. :D
Od té doby ji zase kupuji na Vánoce a pak vyhodím. Odkvete, odpadnou listy a je to k vyhození.
 

DeletedUser12110

Guest
Kdyz uz tu tak hezky debatujete o kytickach, muze mi nekdo doporucit nejakou hezkou, velikostne tak na stul ke stolnimu PC a hlavne nejedovatou a z ostatnich hledisek pro zvirata neskodnou? (Takze kaktusy taky nebrat, potkan akupunkturu nerad)
 
Vánoční kaktus :)

[SPOIL]Vánoční kaktus (Schlumbergera)
Vánoční kaktus je jeden z nejpopulárnějších vlhkomilných kaktusů.

fotky-vanocni-kaktus-foto-obrazky


BOTANICKÝ NÁZEV:
Schlumbergera 'Gold Charm', Schlumbergera russeliana.

POPIS:
Schlumbergera truncatus:
Má na okraji listových segmentů stébel ostré zoubky. Květy jsou dvoustranné, symetrické, se skosenou květní trubkou, ohnutou dozadu, s řapíčky ohnutými dozadu, o průměru asi 2,5 cm. Odstíny květů jsou různé, od bílé, přes něžně růžovou, až po šeříkovou a fialkovou.
Schlumberga buclei:
Má malé segmenty světle-zelené barvy, se slabými výstupky po krajích. Kvete lilově-růžovými kvítky. Kvete od konce října do ledna. Je jedním z nejpopulárnějších vlhkomilných kaktusů. Jeho jméno pochází ze zimního květenství. Kvítka jsou jasně zbarvená: bílá, růžová, červená, purpurově-červená a fialová, a to rozličné sytosti. Tyto kaktusy nepřenášíme na přímé sluneční Světlo, prospívá jim udržování na polo-stinném místě. Intenzivně se zalévají v létě a Elami přiměřeně v zimě. Teplota se nesmí snížit pod 12°C. V době květenst ví nelze z rostliny odřezat rouby, přesazovat ji nebo pootáčet květináč na jiné Světlo. Rostlina by mohla poupata ztratit. V létě je dobré odnést rostliny na balkon, je však nutné je zakrývat od přímých slunečních paprsků. Rozmnožuje se roubováním. Předsušují se středně dlouho (asi 2 až 3 dny), a poté se vysazují do vlhkého písku.
ČELEĎ:
Cactaceae, kaktusovité.

PŮVOD:
Jižní Amerika (Brazílie).

DOBA KVĚTU:
Říjen až leden.
UMÍSTĚNÍ:
Polostín.

TEPLOTA:
V létě přiměřená, neměla by přesáhnout 25°C. Od září do poloviny listopadu je období klidové při teplotě 15 až 16°C, minimum je 12°C. Od října do ledna se tvoří popata a květy. Teplota by měla být kolem 18 až 20°C. Až rostlina odkvete, postavíme ji do chladnější mítnosti, s teplotou kolem 15 až 16°C.

OSVĚTLENÍ:
Světlé místo, lehký polostín. Přistínění je nutné. Dobže se jí daří na severním okně.

ZALÉVÁNÍ:
Od doby objevení poupat až do konce jejich odkvětu zaléváme mírně. Zemina by neměla přeschnout a měla by být stále vlhká. Pokud Vániční kaktus přesadíme v prosinci, musíme zeminu udržovat přibližně až do dubna vlhkou. Od dubna do září zálivku omezíme, až do mírného přeschnutí zeminy. Od září zálivku omezujeme, hnojíme, aby stonkové články vyzrály, a po dva měsíce držíme rostlinu v chladnějších podmínkách.

HNOJENÍ:
Přihnojujeme jednou za tři týdny po Přesazování rostlin, po jejich odkvětu, speciálními hnojivy pro kaktusy, a to každé dva týdny až do září.

VLHKOST VZDUCHU:
Prospívá pravidelné rosení vlažnou vodou.

PŘESAZOVÁNÍ:
Přesazujeme po odkvětu rostliny, koncem ledna.
Doporučený podíl zeminy: 1 díl drnovky, 1 díl listovky, 1 díl rašeliny, 1 díl písku a cihlové drtě. Může se použít i směs pro kaktusy.

ROZMNOŽOVÁNÍ:
Řízky, o velikosti 2 až 3 cm. Zakoření může proběhnout v jakémkoliv období roku. Po seříznutí řízky malinko podsušíme a dáme do prohřáté vlhké zeminy. Můžeme přikrýt polyetylenem nebo skleničkou. Je dobré pravidelné provětrávání.

ŠKŮDCI, CHOROBY:
Vzácní.

vanocni-kaktus_3.jpg

vanocni-kaktus_4.jpg

vanocni-kaktus_5.jpg

vanocni-kaktus_4.jpg
[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Já mám Aloe Vera, daří se jí dobře a je pěkná. Jen tropchu pichlavá po stranách.
 

DeletedUser12110

Guest
Já mám Aloe Vera, daří se jí dobře a je pěkná. Jen tropchu pichlavá po stranách.
To prave nechci :lovec:
Asi vysadim mezi okny travnik :pardon:

EDIT: Napadla me ke spokojenosti vsech bazalka nebo nejaka podobna bylinka, smrdi to i jen tak samo od sebe, nebo jenom kdyz se nejakym zpusobem narusi?
 

DeletedUser13514

Guest
Pořiď si kočičí trávu (:D). Semena stojí pár kaček, takže až ti jí ožerou (kocourovi chutnala), tak zaseješ znova a nebudeš mít škodu, jako kdyby ti ožral nějakou drahou okrasnou kytku.
 

DeletedUser9371

Guest
Kdyz uz tu tak hezky debatujete o kytickach, muze mi nekdo doporucit nejakou hezkou, velikostne tak na stul ke stolnimu PC a hlavne nejedovatou a z ostatnich hledisek pro zvirata neskodnou? (Takze kaktusy taky nebrat, potkan akupunkturu nerad)

Tady je něco pro Tebe Nortio. :)
Děti od mala pěstují hlodavce. Takže křečky, myši, potkany. Potkanů máme teď celkem 8. Mají to u mě v dílně. Do baráku to nesmí.
Až se vrátí z prodlouženého víkendu (mají ředitelské volno), vyfotím Ti tu "smečku" potkanů nějak v celku. Já se odvážím šáhnout jen tady na toho, ten mě má rád. Mezi těmi ostatními je jeden, který hrozně kouše, ale jen mě. No a já nevím který to je, nepoznám to. Takže jsem to radši neriskl. Nehledě je pak neumím po dílně honit, když se rozprchnou. Děti to umí, oni je poslechnou. Mě ignorují až na toho na fotce.
Jinak žerou naprosto všechno co je zelené a šťavnaté. Mají rádi hlavně piškoty a pivo.
:)

Fotografie1155.jpg
 
Nahoru