• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

PC Operační systém

DeletedUser1447

Guest
Tak po dlohé době zdravím. Pokazil se mi PC a zkoušel jsem reinstalovat Win XP a nejde. Tak v pondělí odvezou PC a není tam žádný OS. Tak, který bych tam mohl dát? Mám orig. CD Windowsu a 2 CD s Linuxem.
 

DeletedUser765

Guest
Klidně oboje :D Ale! V nabídce, kde budeš OS vybírat, musí být vždy Windows první, druhý až Linux, jinak ti Linux nepůjde. Mám ozkoušené, že první si nainstaluji Windows a z windowsu teprve Linux, který jsem stáhla z TÉTO stránky. Pak už je na tobě, v kterém OS budeš pracovat.
 

DeletedUser

Guest
Ano Monishka má pravdu. Při dualbootu (linux+windows) je nutno nejdříve instalovat windows a pak linux. V opačném případě windows přepíše linuxu zavadeč a pc se tváří, že je tam jen jeden OS.
K původnímu dotazu: servisu by mělo být jedno jaký je na disku OS. Jestli byla součástí PC OEM verze XP tak bych jí tam předtím zkusil nainstalovat.
 

DeletedUser4620

Guest
len maly detail - da sa instalovat aj prvy Linux a az potom windows, ale spravis si tym zbytocnu robotu :)
pokial nie si dostatocne skuseny, tak odporucam instalovat ubuntu priamo z windowsu cez wubi
tiez by si mal ratat s tym, ze windows nema nativnu podporu pre unixove suborove systemy (ext3, ...), takze udaje, ktore si ulozis na linuxovu particiu z windowsu neuvidis bez dalsich pridavnych programov..ked poviem, ze je to zamer microsoftu, tak nebudem daleko od pravdy..naopak to samozrejme funguje :)
vela stastia prajem :)
 

DeletedUser1447

Guest
Já si tam chci dát jenom jeden :D, ale nevadí děkuju za rady :)
 

DeletedUser

Guest
Mám takový dotázek-jak to bude vypadat když si tam dám obojí?Musím si stáhnout ten instalační program na propojení jak je to napsáno na té stránce od Monishky?
Můžu instalnout linx přes deamon tools nebo mám ho vypálit a pak instalnout?
Díky
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Může se nainstalovat linux jako první, ale potom je potřeba provést obnovu zavaděče linuxu (win ho přepíše), je to práce tak na 5min. Windows vůbec nemusí být jako první, klidně si můžete nastavit jako výchozí systém linux a windowsu to nic neudělá.

taubda:
Je potřeba to nainstalovat jako každý os z vlastního bootovacího cd, přes daemona to nepůjde. Nebo některé distribuce nabízejí instalaci z windows na zkoušku (přes wubi jak psal konyk87), ale potom je linux závislý na windows a pokud windows přestanou fungovat, nepůjde ani linux.

bude to vypadat takto:
grub-boot-loader.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1447

Guest
Mám takový dotázek-jak to bude vypadat když si tam dám obojí?Musím si stáhnout ten instalační program na propojení jak je to napsáno na té stránce od Monishky?
Můžu instalnout linx přes deamon tools nebo mám ho vypálit a pak instalnout?
Díky

Vypálit... Deamon ti to nerozjede na instalaci
 

DeletedUser765

Guest
Mám takový dotázek-jak to bude vypadat když si tam dám obojí?Musím si stáhnout ten instalační program na propojení jak je to napsáno na té stránce od Monishky?
Můžu instalnout linx přes deamon tools nebo mám ho vypálit a pak instalnout?
Díky

Když si stáhneš instalaci pro win (wubi) z toho odkazu, který jsem tam dávala, tak se ti to normálně nainstaluje, jako každá jiná instalace (není to program na propojení, ale rovnou instalace Linuxu pro uživatele, kteří jsou zvyklí pracovat na windowsu). Tudíš není třeba vypalovat jako boot CD, museli by jsme tak udělat v případě, že by jsme neměli nainstalovaný WIN (jít do boot setupu a nastavit první bootování z cd), ale tady instalujeme přímo z Windowsu, tudíš to není třeba. Tady máš návod.

Jinak, málo lidí ví, jak převést ISO na boot CD. Zde je další návod. (ovšem u wubi není třeba)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Díky moniskah-ještě bych měl dotaz sice bych to sem neměl psát,ale mám nelegál. verzi windowsů-nepozná se to?
 

DeletedUser765

Guest
Díky moniskah-ještě bych měl dotaz sice bych to sem neměl psát,ale mám nelegál. verzi windowsů-nepozná se to?

Nesmíš mít zaplé aktualizace, takže hned ze začátku aktualizace zakázat, aby si windows nemohl nic stahovat. Ovšem Microsoft, byl tak mazanej, že když vypneš aktualizace, bude ti v trayi ikona hlásit jako problém s počítačem, který je potřeba vyřešit, rešením je ikonu ignorovat nebo ji přesunout do skrytých ikon.
 

DeletedUser4620

Guest
...alebo ju vypnut v nastaveniach

Start -> Ovladaci panel -> bezpecnostne centrum -> v lavom stlpci posledna moznost "Zmenit sposob upozornovania" a odznacit moznost upozornovania na problemy s aktualizaciami :)

(jednotlive nazvy sa mozu lisit - mam anglicku verziu windows a neviem presne, ako je to v ceskej alebo slovenskej verzii) :)
 

DeletedUser

Guest
Už mi to funguje.Chtěl bych všechny poprosit co rozumí linuxům aby sem hodili nějaké začátečnické příkazy které k něčemu jsou.Znám pár stránek,ale takhle to bude lepší!
 

DeletedUser120

Guest
příkazy v linuxu? těch máš spoustu... nejdřív pracuj přes grafické prostředí ať si osvojíš kde co je v jaké složce (pro windowsáře nezvyk že nemá všecky soubory jednoho programu v jedné složce) a naučíš se pracovat s balíčkama, repozitářema, osvojit si nastavení a správu systému (takové ovládací panely windows), ze začítku při shánění programů ti asi pomůže centrum software pro ubuntu, jen se nelekni že budeš instalovat něco a ono toho stáhne mnohem víc...u linuxu relativně běžná věc...

a pokud chceš vyloženě ty příkazy, cd, ls, apt-get, cat, nano

co co dělá psát nebudu...to zjistíš když napíšeš man ls, man cd atd atd
 
Nahoru