• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Plastika EU

DeletedUser3925

Guest
Co si myslíte o té plastice států, které patří do EU? Myslím tu, jak ji udělal David Černý.
Já nevím, ale já to beru docela s nadhledem. Chápu, že to někoho naštve, ale to se dalo čekat, že když mu dají volný prostor pro tvorbu, tak nemusí být všechno podle jejich představ. Být Bulharem, tak ty turecké záchody mě taky naštvou, ale zas třeba Rakousko si za svou podobu může samo tím, jak nadávali na Temelín. Se ani nedivím, že se toho Černý chytil. Tak já to beru s nadsázkou a co vy?
 

Deleted User - 32331

Guest
ano sice to pobaví ale já osobně si myslím že je to docela blbost
 

DeletedUser

Guest
Mě se to tedy strašně líbí. :)
Chápu, že kdyby nás někdo vyobrazil jako záchod, také bychom nebyli šťastní. Ale nemůžu si pomoct.
David Černý to své dílo do určité míry pokazil, jelikož se začal omlouvat celému světu.
Umělec by si za svým dílem měl stát.
 

DeletedUser3925

Guest
Hlavně se mi líbilo, jak si vymyslel jména těch umělců, kteří se na tom měli podílet.
 

DeletedUser1451

Guest
Mě se to líbí. Vypadá to, že ost. země nemají smysl pro humor. Ale trapný bylo, když se při prezentaci díla, místo toho aby to Černý nějak obhájil, jen se omlouval a ještě obraz Bulharska sundal. Myslím, že si má za tím stát a že je to jeho názor a že ho má prezentovat. Ještě mi vadí , že říkal , že to je pohled umělců , žijící v té zemi. Myslím, že měl na rovinu říct, že je to jeho názor
 

DeletedUser

Guest
No mě osobně to fascinuje....
Je to super, on na to má talent ;) Neměl se omlouvat, nic takového!!
 

DeletedUser

Guest
no k tomu omlouvání nikdo nemá právo krityzovat cizí dílo
 

DeletedUser

Guest
David Černý je génius!!! Je to bomba!!! Mě fascinují ty spekulace okolo Německa - někteří němci v těch dálnicích vidí hákový kříž (jistá podoba se opravdu nezapře....) a někteří jiní němci v tom zas vidí číslovku 18 (1. písmeno abecedy A, 8. písmeno H = iniciáli Adolfa Hitlera), němce to samozřejmě docela popuzuje....:)
 

DeletedUser6753

Guest
tady ta plastyka je zbytečná a k ničemu neslouží místo vyhození peněz za tuto plastyku mohli ty peníze shovat na horší časi
 
Nahoru