• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.226 je naplánovaná na úterý 16. července. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte na každoroční události Den nezávislosti! Jste připraveni na oslavy? 4. červenec je již za dveřmi. Opět nastal čas na oslavu svobody na The West se spoustou jídla, nápojů a ohňostrojů! Od 3. července (12:00) až do 23. července (12:00) budeme s vámi oslavovat Den nezávislosti!Více informací najdete na herním fóru

Průběh, statistiky a další stuff k IFBC 4

raketak95

Člen týmu
První fáze je u konce - 4. 6.

Třetí bitvy divoké karty rozhodly, že první fáze playoff je u konce a český tým se probojoval mezi osmičku nejlepších týmů turnaje.

V první bitvě večera skončilo v turnaji Maďarsko - pro mne asi jedno z největších zklamání turnaje, vzhledem k tomu, že jde o jednoho z předchozích vítězů. Chápu, že zvolili fakt špatně charaktery, ale obrany se s tím daly v pohodě vyhrávat - od prvního dne v turnaji však působili dojmem, že jsou tu do počtu a zachránilo je jen štěstí při losu, které je poslalo v souboji s MIX1 do obrany. Jinak byli dobří jen na honění statů soupeřů. Poslední bitva s Němci opět nic nenabídla - většina útoku byla off a poslána na vlajec, takže si Němci 51 kol opět vylepšovali nástřel a úhyby. Top nástřel obránce v turnaje na 56.1 tisících už se bude hodně zle překonávat. Maďaři končí v turnaji 14. a Německo 2 si to ve čtvrtfinále rozdá s CZ týmem.

Jako chronologicky druhý skončil v turnaji MIX3 v útoku proti Rumunům 2. Došli zase nekompletní částečně off a ve velkém pravém severním pro ně účinkování v turnaji skončilo. Bohužel všechny mixy měly značně krátký poločas rozpadu, tento jej měl nejdelší a svůj vrchol si prožil na začátku turnaje v útocích, kdy v pěkné bitvě porazil MIX2 a těsně padl s GR2. Následně už si jen připisoval relativně povinné body s nekompletními MIXy na druhé straně bitev a Maďary a sám se začal rozpadat. Přesto berou poslední místo v top 10. Rumunsko 2 jde dál a střetne se s papírově největším favoritem turnaje po skupinové fázi - Rumunskem 1.

Ve třetí bitvě Německo 1 silně překopalo svůj koncept pasivní obrany a pokusilo se zaskočit Řeky 2 aktivitou. Dlouho to vypadalo velmi nadějně - ovšem kolem 25. kola se bitva zlomila a obraně začalo HP ubývat rychleji než útočníkům. Ti se nakonec dostali na vlajku, kterou 2 kola před koncem sebrali. Znamená to tedy německý konec na 11. místě - asi dost nezaslouženě za MIX3, protože v turnaji předváděli mnohem sympatičtější výkony než tato skupina. Ano, číselně porazili pouze Maďary a 2x Španělsko, ale jejich vrcholem byl skalp Portugalců v obraně (jako jediný tým - sice se sedřeným zadkem - zastavili jejich útok ve skupině) a my bychom mohli vyprávět, jak nepříjemná jejich obrana byla. Řecko 2 čeká bitva se svými krajany z jedničky.

Ve 114. bitvě turnaje CZ tým vyřadil nekompletní MIX2 a protáhl svou vítěznou sérii na 8 v ostrých bitvách - no snad skončí až na 18ce, ale žel změní se difficulty z Easy na Hard. MIX2 smířený s osudem přišel nekompletní a částečně off, takže byl za 32 kol vystřílen, tentokrát bez ztrát v naší obraně. Znamená to, že jdeme dál a střetneme s vítězem divize Sever 2 Německem 2 o postup do bitev o jednu z medailí. MIX2 končí 12. V turnaji zvládl porazit v těsné první bitvě MIX1 a Maďary v obraně a v úděsné bitvě, kde ani jedna strana pořádně nenaplnila, v útoku opět náš MIX1. Do obran nastupovali aktivně, ale vůbec jim to nefungovalo a byli tam pravidelně drceni. Útok zvládli naplnit jen ten první proti Řecku 1, s čímž šla v ruku v ruce celková úspěšnost. Opět si říkám, jestli by byli silnější než ES, které skončilo statisticky za nimi.

Jako jediný papírový favorit nezvládlo předkolo Portugalsko, které končí 9. Bohužel se asi taky projevilo mírné smíření s osudem ze stavu série 0:2 a několik Portugalců přišlo off a zůstalo useless stát na místě. Bitva trvala sice plný počet kol, ale spíš šlo o to, že útok unikl vystřílení než že by měl nějaké naděje na vyhrávání. Obrovský krach ve skupině téměř neomylného útoku - nutno říci, že los byl k PT na této straně silně přívětivý - ze silných celků tam porazil jen oba řecké, dále tam měl spíš povinné body (ES, MIX2, MIX3) a o porážce Němci 1 jsem už psal. Portugalci vůbec nezvládali v turnaji bránit - a míra její rezistence s průběhem turnaje neustále snižovala - v první obraně porazili GR2 a ve druhé skoro Němce 2, následně to už bylo fakt špatné (až na naprostou klauniádu s MIX1). Polsko 2 pokračuje do čtvrtfinále, kde se střetne se svými krajany a největšími favority jihu PL1.

Posledním postupujícím dále je Řecko 1, které narazí na své krajany. Ukončilo trápení Španělska, kterému připadne 13. pozice. Většina španělské obrany už byla off, takže šlo spíš o formalitu. Španělsko působilo dojmem Maďarska jihu, které však ve vzájemné bitvě porazilo - jenže to bylo také jediné vítězství v turnaji. Kuriózně svou nejlepší bitvu předvedli Španělé proti dominantní polské jedničce v útoku ze začátku turnaje, kde sice tahali za kratší konec, ale byli hodně daleko od nějakého vystřílení obranou. Zbytek proher byl naprosto jednoznačný, lepšímu umístění zabránila absence konfrontace s podobně silnými MIXy ze severu.

Konečné výsledky předkola PO s dvojicemi pro čtvrtfinále:
1717555235432.png

Konečné pořadí vyřazených týmů
1717555692066.png
 

raketak95

Člen týmu
Preview čtvrtfinálového soupeře - Německo 2
Našim dalším soupeřem na IFBC 4 bude tým Německa 2 - se kterým jsme se už střetli ve skupinové fázi na straně útoku a těsně jsme neuspěli. Němci prohráli zatím jen 2x po jednom případu na obou stranách bitvy - v obraně s Rumuny 1 a v útoku s Řeckem 1 a tyto porážky je odsoudili na 2. místo v severní konferenci, které jim přisoudilo pro předkolo playoff slabé Maďary, které lehce vyřadilo 3:0.

Obrana
1717839511143.png

Němci podobně jako my střídají několik strategií v obraně - od aktivní po beton. Nemyslím si, že půjdou do obou extrémů, které v dosavadním turnaji nasadili, protože jejich nejaktivnější obrana prohrála s Rumuny a nejpasivnější s obrovským štěstím ubránila s námi. K tomu měli už jen jednu relevantní obranu s GR2, kde relativně bezproblémově ubránili. Ve všech případech Němci do bitev nastupovali s poměrně značným náskokem v HP od 80 do 450k (ačkoliv ani jeden z mixů proti nim nenaplnil) > nejsem si jistý, jejich výbavou či reskillem, protože proti silnějším celkům měly útoky lepší úspěšnost střelby, resp. rozdíl byl poměrně malý.
1717840311347.png
S nasazením full vést duelantů jsou Němci v obranách nevyzpytatelní - proti nám, MIX1 a MIX2 se tak nestalo; proti Rumunům 1 jich nasadili hned 15 a nevyplatilo se, v zbytku bitev oscilovali nad 10, kromě první bitvy playoff s HU, kde jich nasadili jen 8. Vypadá to, že spíš používají full HP duelanty, které nasadili do všech bitev, do kterých přišli. Vojáků s full zdravím nasadili min. 16 proti MIX2 a nejvíc s námi 25 > spíš se ale pohybují pod touto hranicí.

Úspěšností střelby a úhybu je na tom německá obrana nadprůměrně - Němci doposud uhnuli 49,4% střel útoku, což je řadí na 5. místo v turnaji, zároveň jejich střely v 57,2% případů neminuly útočníky, což znamená 4. místo v turnaji. Proti nim stojí v tomto ohledu 2. nejlepší útok turnaje s úspěšností střelby 57,8% a úspěšností úhybu 49,9%.

Útok
1717842705391.png

Německý útok nezvádl jen těsnou bitvu s Řeky 1, ale na mále měl už s Portugalci. Německo nasazuje velmi lehké útoky, nasazuje přes 20 full vést duelantů a do toho bere i nějaké dobra/vojáky s divným reskillem (prostě ty lidi s 10-20k HP). Začali to dělat právě až od těsně vyhraného útoku nad Portugalci, kde přišli relativně konvenčně jen s duelanty a vojáky. Co je také poměrně zajímavé, že až na bitvy s Maďary a MIX1 Němci ve všech případech na % úspěšnost zásahů stříleli hůře než obránci a i přes 11% deficit v úspěšnosti střelby porazili beton Rumunů 2. Na aktivní obranu Řeků 1 to tedy už těsně nestačilo, ale tam byl rozdíl ještě hrozivější 14,5% v neprospěch útoku. Nezvykle s nimi byli dost vyrovnaní i slabší MIXy, ovšem nutno říci, že bitvy s outsidery Němci bez potíží zvládli. Vzhledem k tomu, že Němci jsou v úspěšnosti zásahu v útoku stejně jako v obraně 4., problém je v úhybu, který může být zapříčiněný smůlou, nebo ne zcela ideálním reskillem či výbavou - protože německému útoku to zatím vůbec neuhýbá, je v tomto ohledu až 9. Nutno říci, že tyto statistiky nekorelují s úspěšností, protože u dna těchto metrik se zatím krčí i dominátor jihu PL1 či další čtvrtfinalista RO2. Česká obrana zatím suverénně nejčastěji trefuje cíle v útoku a v úspěšnosti úhybu je druhá za RO1, tak snad si své štěstí nevybrala ve skupině...
1717842813031.png

Individuální výkony
- Němci si výrazně pomohli nahnat staty v předkole proti Maďarům z top 10 střeleckých výkonů týmu je 9 právě proti tomuto týmu - 4x se dostali i nad 50k v nástřelu - ovšem nikdy ne v útoku; jediný zápis v top 10 proti jinému celku než HU je 47 tisíc proti GR2 v obraně. V útoku se jen dvakrát dostali Němci nad 40k.
- Nejlepším německým střelcem je firet0uch s 373k v 15 bitvách
- Rekord v úhybech drží Eve Torres s 88 proti HU (všechny výkony v top 10 pocházejí proti tomuto soupeři nebo MIX1), proti současným čtvrtfinalistům se nedostali ani nad 50
- Top němečtí tanci zatím v turnaji uhli 400 střelám, naprostá většina z nich má úspěšnost úhybu těsně pod 50%

Zápas o postup do semifinále začíná v pondělí - dá se čekat, že si Němci jako lépe postavený tým ze skupin zvolí jako primární stranu obranu. Uvidíme s jakou taktikou na ní přijdou a jak se náš tým srovná po dlouhé době s kvalitním soupeřem v obraně.
 

raketak95

Člen týmu
Překvapení na úvod čtvrtfinále - 10. 6.

Nejzajímavější fáze turnaje začala a to velmi překvapivě, když 3 hůře nasazené týmy sekly papírové favority. Co je hlavní, že jedním z trojice byl český tým, který se tak ujímá vedení v sérii 1:0.

Čtvrtfinálové zápolení otevřel právě jediný nenárodní souboj - Německo 2 vs. Česko. Němci proti mým předpokladům na nás nasadili paradoxně větší beton než ve skupině, kde to na nás s úspěchem vyzkoušelo hned několik týmů. Jenže tentokrát to totálně selhalo, protože HP jim ubývalo brutálním tempem a kolem 30. kola bylo jasné, že budou mít problémy udržet dlouhodobě věže. Sice si pošetřili full HP dobra, ale ten 2 kola před koncem jako poslední skonal, takže vedeme 1:0. Cenné vítězství na začátek, které by chtělo ve středu potvrdit v obraně, což by Němce dostalo do kritické situace. Číselně šlo o jednoznačnou bitvu - kdy bylo Německo sfouknuto jako MIXy ve skupině - tentokrát nebyl problém v úspěšnosti úhybu, ale na obranu tragickou úspěšnost střelby 39%. Náš tým byl na 54%, což je lehce nad průměrem v turnaji.

Druhý v pořadí byl polský souboj, kde se zrodilo ještě větší překvapení. Ve skupině téměř neomylná jednička měla obranu proti dvojce do 25. kola poměrně pod kontrolou. Po přesunu útoku na jih se však bitva neuvěřitelně zlomila ve prospěch outsidera, kterému to v běhu začalo skvěle střílet a favorita v 49. kole vystřílel. Nevím, jestli jedničku překvapila změna strategie útoku dvojky, která do toho šla brutálně agresivně proti jednoznačnému skupinovému boji, každopádně PL2 pokračuje v playoff stále neporaženo.

Jediným favoritem, který potvrdil svoji pozici, se stal tým Rumunska 1 v obraně, v bitvě, kde se bez urážky útok inspiroval bitvami na Nashvillu a dal si 2 kolečka kolem pevnosti. Paradoxně to dlouho vypadalo jako dobrá strategie, když útok obraně poměrně zatápěl, nakonec však zastavili na severu a tam pravděpodobně ztratili kritické HP, které na konci chybělo. Zajímavá bitva - dvojka určitě není bez šance.

V řeckém souboji byl zastaven neomylný útok řecké jedničky v souboji dvou velmi aktivních přístupů ke stranám bitvy. Bitva byla extrémně vyrovnaná - o čemž svědčí, že oběma stranám na konci zbyli pouze full vést duelanti v poměru 5:6 pro obranu, jenže útok celou bitvu jen marně dotahoval deficit v HP, takže si obrana připsala zasloužené vítězství.

Souboje pokračuji ve středu bitvami na opačných stranách.

1718075474944.png
 
Naposledy upraveno:

raketak95

Člen týmu
Tažení papírových outsiderů pokračuje

Druhá čtvrtfinálová tažení se nesla v duchu těch prvních a 3 favorité se dostali nad hranu propasti do stavu 0:2 a reálně tak hrozí, že do finále jižní konference nepostoupí ani jeden z prvních dvou týmů této konference.

Druhá čtvrtfinále zahajovali Poláci. Jednička v útoku potřebovala vyhrát a srovnat, jenže dlouho to vypadalo, že celkem jednoznačně prohraje - po přesunu na sever se útoku nedařilo příliš likvidovat manko v HP, které od začátku útok měl. Jedinička si udělala kolem 25. kola rundu kolem pevnosti a po návratu na sever stále ztrácela 50k HP. Imho pak dvojka strašlivě zazmatkovala s blokováním severních věží. HP v tu chvíli byly cca 150:200, kdyby je nechali vylézt, pravděpodobně to jednoduše ustřílí. Takhle tam poslali na zdech několik tanků a celou výhodu v HP prolajdali za zdržení útoku o 3-4 kola. Pak asi v obrovských nervech sledovali, jak je jednička mele, a jen s velkým štěstím nedošlo k vystřílení obrany - zbyli 3 lidi, kteří měli dohromady 808 HP... Každopádně dvojka v playoff stále neporažena a Polsko 1, které aspoň pro mne bylo prakticky garantovaný účastník finále z jihu, si celkem reálně může v pátek balit...

Série, která zajistila, že se bude určitě bitvit i v neděli, je rumunský souboj. Jednička v útoku teprve podruhé v turnaji prohrála (a zase v útoku) proti své dvojce. Osobně si nemyslím, že by to byla tak zajímavá bitva jako polský souboj, útok přišel s velmi agresivním rozdělením charakterů, jenže 23 duelantů full vést moc nedoručilo, takže si rumunská dvojka s 18 HP duelanty poradila. Jen v prvních kolech HP obraně mizelo dostatečně na to, aby to útok zvládnul nějak uhrát, od 10. kola se bitva pomalu lámala ve prospěch obrany. 1:1 - s jistotou bude série min. na 4 zápasy.

Do třetice obránci vyhráli v souboji Německa 2 s naší obranou, což znamená, že vedeme 2:0 a máme možnost sérii v pátek večer ukončit. Co k bitvě říct? Germáni se rozhodli, že nás rozstřílí na cucky, když přivedli 26 duelantů. Před ně postavili full HP vojáky a náš tým útoku ještě ve 13. kole přenechal věž vojáků. Ani to jim nestačilo k tomu, aby nám něco udělali - od té doby stejně ztráceli HP rychlejším tempem než my a kolem 25. kola poslali 15 duelantů bez krytí zafeedit zprava kolem pevnosti na sever. Ve 30. kole museli nabytou věž pustit, protože už ji neměli kým krýt a šli si počkat na porážku pod dělnickou, která se skrz zfailenémů výstupu na ní rychle stala skutečností. Nevím, jestli nám dát kredit, nebo zhejtit naše severovýchodní sousedy - ale zatím je markantní rozdíl ve výbavě/reskillu, protože opět rozdíl v čisté úspěšnosti střelby byl přes 15% v náš prospěch a jejich úspěšnost střelby se zarazila pod 45% (i přesto, že čtvrtina týmu byla velkou část bitvy na bonusu) - většinu bitvy našich 12 duelantů dávalo víc kritů než dvojnásobek útočníků. Věřím, že to v pátek ukončíme, zatím je naše čtvrtfinále suverénně nejvíce jednoznačným v náš prospěch.

V poslední bitvě dne Řecko 2 porazilo jedničku i v útoku. Jednička měla problémy s organizací obrany už v přechozí fázi proti Španělům a počáteční výlez na věže byl tedy hodně kostrbatý a od toho se odvíjel průběh celé bitvy. Náskok v obrany v HP útočníci velmi rychle odmazali a už kolem 15. kola bylo jasné jakým směrem se bitva bude asi vyvíjet. Nic na tom nezměnil ani výstup a obráncům se nepodařilo dostatečně dlouho udržet sektory kolem vlajce, takže přesto, že 2 duelanti přežili, bitva končí vítězstvím útoku na vlajec v maximálním počtu kol a řecká jednička teď v útoku bude odvracet vyřazení v turnaji.

Třetí semifinále pokračuje v pátek večer a můžeme znát jména prvních 3 semifinalistů - snad si připíšeme 11 výhru v řadě a umožníme Němcům komfort klidného sledování celého zápasu se Skotskem na EURU. :)

1718249573900.png
 

raketak95

Člen týmu
Třetí týmy ze skupin jsou v semifinále

Páteční třetí zápolení poslalo první 2 týmy rovnou do čtvrtfinále - co je hlavní spolu s Řeckem 2 to v nejrychlejším možném čase i přes na nervy velmi náročnou bitvu zvládlo Česko. První 2 bitvy však nabídly týmy, které se budou mentálně vyčerpávat i v neděli.

V první Polsko 1 muselo pro pokračování v turnaji bezpodmínečně ubránit útok Polska 2. Útočníci přišli s mankem 160k HP - což je ve čtvrtfinálových bojích něco, co útok z hlediska statistiky zrovna nechce mít - do 3. polské bitvy 2x útoky překonaly téměř 300k manko a jednou 75k, ale všichni, kdo přišli s mankem mezi 100-200k zatím ve QF prohráli. No a neprotrhla to ani dosud bezchybná polská dvojka - v dost takové nuda bitvě, kdy dlouho jejich pohyb připomínal kuličky na počítadle s limitací v pravém dolním rohu bitvy. Pak jednička přestala blokovat velké sektory a dovolila jim půlkolo po směru hodinových ručiček zakončeným skonem útoku pod vojenskou věží > první matchball je pryč a favorit série zatím v turnaji pokračuje.

Kuriózně se i druhý vítěz konference dostal do velkých problémů. Rumunsko 2 v útoku nasadilo poměrně těžký útok - vlastně prakticky nejvíce natankovaný v průběhu čtvrtfinále a neslo to proti jedničce v obraně ovoce. Dvojka modifikovala svoji Nashville taktiku z prvního útoku - zase si hodně zaběhala, ovšem dokola pevnost nikdy neoběhla, zůstalo to v takovém hemžení sem tam. Upřímně dle záznamu to dlouho vypadalo na to, že to obrana zvládne - kritická situace přišla kolem 25. - 30. kola, kdy útok začal ostřelovat pravé věže. V ten moment se podařilo zcela zredukovat handicap útoku v HP, i díky tomu, že většina duelantů obránců zůstala trčet na dobro věži bez možnosti střílet. Útok získal rozhodující převahu v HP, vylezl a před prchající obranou šel pro vlajku, kterou hodně dlouho před časovým limitem získal. Rumunsko 2 je tak blízko senzačnímu vyřazení pro mě jednoho z největších favoritů turnaje vůbec, stačí vyhrát jednu ze 2 následujících bitev.

A konečně do třetice můžu glorifikovat skvostné české vyčištění turnaje od našich severovýchodních sousedů. Před začátkem boje bylo jasné, že Německo nás musí porazit, aby se hrálo i v neděli - ovšem zase se nebylo schopné poučit ze svých chyb a nasadilo na nás brutálně lehkou obranu (se kterou v turnaji prohráli s Rumuny 1), V čem se naopak zlepšili, byla výbava - našemu týmu to poprvé v sérii střílelo hůř než soupeři v obraně, obě dvě strany byly nad 50% úspěšností střelby (52.2 vs 57.5). Ehm - teď doufám, že ženské protějšky prominou a nebudu tu za šovinistu, ale bitva mi připomínala nervy drásající tenisové souboje typicky na okruhu WTA, kdy zápas skončí 6:0, 0:6 a 7:5, Do 16. kola šlo vše krásně - Němce jsme mleli jak sekanou a prakticky zdvojnásobili výhodu v rozdílu HP, zleva jsme došli pod severní hradbu a v ideálním světě jsme jen čekali až Němci začnou panicky utíkat z věží z důvodu absence tanků. Tento geniální strat začal mít trhliny, kdy nám zdechly jednotky duelantů na to, že nebyli pokryti, takže i přes to že obraně v 18. kole zbyli na severu 3 použitelní tanci, zdrhali jsme my, aby z toho nebyl ještě větší průser. Do 25. kola jsme se stáhli zpět do startovních pozic a vypadalo stále dobře - Německo nemělo prakticky žádného tanka, rozdíl v HP sice nebyl 6ciferný, ale stále byl víc než začáteční... Vlevo jsme však přešli do sebedestrukčního módu, kde jsme úplně zbytečně přišli o desítky tisíc HP jen kvůli přečuhování bez přidané hodnoty. A nastalo tedy brutální drama - lagy a v bitvě jsme se sice dostali na bonusy, ale přestalo nám to střílet, resp. Němci přišli o veškeré tanky, takže ve statech jsme nemohli dávat krity, což rozdíl v HP začalo brutálně smrskávat, Ve 42. kole přišla obrana o posledního vojáka, útok s 1 totálně zkriplovaným vydržel do konce bitvy, ale od kola 44. to byl souboj duelantů střílejících z opačných stran pevnosti, kde útok byl na méně výhodném bonusu. Za stavu 7:5 na lidi jsme se vydali k vlajce a zubožené obránce vystříleli, ale málem se nám podařilo zahodit úplně pohodovou výhru. Každopádně historii zajímá výsledek, ne jak jsme k němu došli, a ten je takový, že jsme si Germány namazali jak máslo na chleba 3:0, což bych teda před sérii upřímně netipoval. Věřím, že naše výkony ještě trochu optimalizujeme, protože poslední 2 bitvy nebyly úplně ideal, zároveň je důležitý si říct, že i přes to jsme celkem v pohodě ubránili a i tohle se zvládlo nějak vyhrát, takže když se vše povede, jak má, můžeme si rozhodně sáhnout na jednu z medailí. Takže díky všem, že do toho dáváte čas, energii a nervy a zároveň sorry, ale budete muset i na začátku prázdnin... :)

Nakonec naše tažení playoff kopírují Řekové 2, kteří vyřadili jedničku, které neomylný útok selhal v nejdůležitějších chvílích, Dvojka nasadila houževnatou obranu s HP a paradoxně okopírovala kostrbatý výstup svého soupeře z předchozí bitvy zpět na věže - ale útok nedělal dost škod na to, aby měl naději na nějaké vystřílení, na vlajec bez tanků nebyl nárok a bitva skončila s 15 lidmi na obou stranách na časový limit, ale kdyby se pokračovalo do vystřílení, spíš to zvládnou obránci. Problém musel být ve výbavě, útoku to vůbec nestřílelo, rozdíl byl skoro 10% ve prospěch obránců - takový deficit se řecké 2 povedl i překonat minule, jenže měla od začátku jen o 60k hp míň a ne 200. Řekové si tak min. do neděle počkají na své Poláky - každopádně stejně jako my, nebudou mít volbu strany v semifinále, i kdyby byli papírově lépe nasazení než jejich budoucí soupeř.

4. čtvrtfinále pokračuji v neděli - my a Řekové budeme šoupat nohama a čekat na semifinálové soupeře,

1718426262383.png
 
Naposledy upraveno:

raketak95

Člen týmu
Semifinále severu je jasné

Čtvrtými bitvami pokračovaly čtvrtfinálové souboje a původně jednoznačný předpoklad, že bude rychleji známa semifinálová dvojice jižní konference při vedení obou jižanským týmů 2:0 je rozmetán - polský souboj je vyrovnán na 2:2 a jeden z největších favoritů playoff včera vypadl.

Rumunsko 1 muselo své krajany bezpodmínečně v útoku porazit, aby si vynutilo bitvu 5 a to se nezdařilo. Upřímně ale, za celou bitvu to vypadalo, že to má obrana pod kontrolou a útok vlastně nic moc nevymyslel. Obráncům tedy podruhé vyšla taktika s HP duelanty a i přesto, že ve skupinové fázi se svým čtvrtfinálovým soupeřem 2 duely prohráli a prohráli i první bitvu čtvrtfinále, třemi úspěchy za sebou poslali nejlepší tým turnaje ve skupinové fázi ven a stávají se soupeřem Česka v semifinále. Dle pravidel turnaje by výhrou mělo Rumunsko 2 zaujmout pozici Rumunska 1 v pavouku turnaje, což znamená, že by si bohužel mělo mít právo zvolit primární stranu bitvy v sérii s námi, i přesto, že větší úspěšnost ve skupině zaznamenal náš tým. Uvidíme však, co na to pravidloví "experti" z eventového supportu... :)

Druhá série nabídne ultimativní 5. bitvu, protože PL2 prolajdalo náskok proti svým krajanům PL1. Ti přivedli na čtvrtou bitvu poměrně obrněný útok, který měl více HP než obrana a nutno uznat, že mu to i přes tuto menší nevýhodu trochu lépe střílelo než obráncům. Útok předvedl asi to, co jsme chtěli my v poslední bitvě proti DE2 ovšem s lepší organizací a postupně svou výhodu v HP realizovalo úspěšným výstupem, rezultujícím ve vystřílení obrany. To zajišťuje našemu týmu ještě delší volno, protože ve středu s jistotou bude poslední bitva. Dostane se favorit do boje o medaile, nebo je dvojka nechala jen vycukat pro diváky?

1718629116003.png

Zároveň menší omluva, ale můj reporting bude v následujících dnech mírně omezen (asi nebude uplně vycházet nelidsky ráno, ale dle toho, jak se budu cítit) - mírně mě zradilo zdraví a simuluju na PN... :( Díky.
 

raketak95

Člen týmu
Senzační postup PL2 do semifinále

Čtvrtfinálové série včera vrcholily tie-brakerem polských družstev - za stavu 2:2 šlo PL1 z pozice favorita bránit útoku PL2. Bitva docela připomínala třetí souboj za stavu 2:0 pro PL2, kdy ovšem útok přišel s mnohem méně HP, v ultimativním souboji byly síly téměř vyrovnané, protože útok nasadil nějaké zvláštní duelanty s 5k HP (ne všechny). Tentokrát však nešel pod dělnickou a zůstal mezi věžemi a od původních kol začal získávat drobnou, ne však rozhodující převahu v tisícovkách HP. Byl to nervák, kde každý krit mohl bitvu posunout jedním či druhým směrem - ovšem postupem k času k 30. kolu se výhoda útočníku zvýšila až nad 30 000 HP. V 29. kole se obrana rozhodla, že to zkusí nějak urvat na čas a vyklidila pravé věže s dobro blokem. Útok na to zareagoval pochodem na jih, vylezl na jižní a vojenskou a postupně využil své převahy v HP a probil se k vlajce, kterou několik kol před koncem sebral a zajistil si postup do semifinále turnaje. Všichni 4 vítězové jednotlivých divizí (a zároveň první 2 celky konferencí) tedy senzačně končí ve čtvrtfinále a znamená to, že dle skupinových výsledků (nechci vytvářet tlak... :D) je Česko nyní papírově největším favoritem, a bude si v medailovém souboji volit stranu - ovšem čtvrtfinále názorně ukázalo, jak je tomu s papírovými předpoklady a dominantní stranou... :)

1718781778582.png

Znamená to také, že známe pořadí od 5. do 8. místa - týmy s číslovkou 1 vyšuměli a 2ky zatím úspěšně vyřazujeme my... :)

1718781753325.png

Rumunsko 1 odehrálo skvělou skupinovou fázi a mělo zejména skvělou obranu, která však selhala v nejdůležitější moment - za stavu 1:1 ve čtvrtfinále, nicméně i v této prohrané to obráncům střílelo lépe než RO2 útoku - RO1 tak ve všech obranách střílelo lépe než útok. Podobnou převahu si držel proti většině soupeřů i útok tohoto týmu s výjimkou dvou soupeřů - našeho týmu, který Rumunům uštědřil jedinou facku ve skupině a svým krajanům z RO2, jejichž obrana také střílela lépe než RO1 - ve skupině 3% výhoda ještě nestačila, ve čtvrtfinále ji obránci vytáhli přes 10% a obě obrany zvládli. Odsoudili tak největší favority k 5. místu.

Výsledkově podobný turnaj odehráli PL1 - ve skupině jejich obrana taky neprohrála, ale zdaleka nebyla tak suverénní a jedinou jasnou výhru si připsala s Maďary. Proti silnějším soupeřům byla její úspěšnost střelby větší než v jednotkách procentních bodů a na začátek playoff byla přestřílena PL2. Silnější stranou tohoto týmu byl i přes prohru s RO1 útok, z hlediska úspěšnosti na bitvách však i tato strana vadla, v prvních útocích Poláci zválcovali GR1, CZ tým i PL2, následně dostali lekci od Rumunů a ani proti outsiderům to nebylo ono. V playoff v prvním útoku smolně (ale zaslouženě) prohráli podruhé a dostali se do kritické situace 0:2, ze které už nenašli cestu k obratu a patří jim 6. místo.

Čtvrtfinálový soupeř Česka Německo 2 končí jako nejlepší germánský zástupce na 7. příčce a jejich konferenční úspěch byl do jisté míry zamaskován tragikomickou skupinou, kde měl všechny 3 mixy, což bylo 6 bodů (v pozdější chvíli při nenaplňování soupeře) grátis. V obraně si nevytvářeli nějaké masivní výhody i proti outsiderům - ve skupině však poměrně suverénně odbránili GR2 a s odřeným zadkem nám. Prohráli jen s RO1. V playoff však náladu ovlivnila hrozivá první bitva, kdy proti nám zopakovali skupinovou strategii, a dostali na budku. Pak přišla na řadu jejich slabší strana, kde už ve skupině měli problémy - se štěstím stačili na RO2 a PT, následně nestačili na Řeky 1 a v jediném útoku čtvrtfinále toho moc neudělali ani nám. V ultimativní bitvě znovu nasadili špatnou taktiku a přes zlepšenou výbavu byli nejméně rezistentním čtvrtfinalistou.

A konečně 8. končí v turnaji Řekové 1. Ti měli bohužel fakt špatné obrany - ve skupině nestačila na PT, PL1 ani krajany z GR2 a to ještě velké problémy měla i s MIX2. Na čtvrtfinále ji výrazně zlepšili, poprvé měli i 2cifernou výhodu v úspěšnosti střelby, jenže v těsné bitvě krajanům podlehli. Největším problémem se nakonec ukázal být zadrhlý útok ve čtvrtfinále, protože ten Řekům ve skupině fakt šel a dostával se jen do minimálních střeleckých nevýhod proti obráncům. Ve čtvrtfinále se však rozdíl v úspěšnosti střelby dostal poprvé nad 5 procentních bodů ve prospěch obránců z GR2 a přišly sice těsné, ale 2 prohry, které vyřadili Řeky z turnaje.

Uvidíme, kdy se bude pokračovat, snad ještě tento týden.
 

raketak95

Člen týmu
Co ukázalo čtvrtfinále?
Máme za sebou 15 relevantních bitev vyrovnaných soupeřů - pojďme se podívat, jak se vyhrávalo. Z 15 bitev byl poměr vítězných stran 7 útok a 8 obrana, takže se zdá, že obránci by mohli mít obecně mírnou výhodu. Záleželo však na více faktorech, které do jisté míry určovaly úspěch jedné či druhé strany.

1. Lehký útok? Obvykle prohraje.
V případě, že byl do čtvrtfinále nasazený útok s méně než 635 000 HP z 6 případů 5x prohrál (jediný kdo to zvládl bylo PL2 proti PL1, kde zaúřadoval jiný faktor). Naopak se zdá, že receptem na obranu bylo nasazení těžších útoků - nad 700 000 prohrálo v úvodní bitvě čtvrtfinále jen RO2.
1718785364805.png

2. Obrana? Recept je zlatá střední cesta
1718785586336.png

V obraně se naopak zdá, že stačí nevymýšlet krávoviny - jako DE2, které prohrálo ve 2 nejvíc extrémních přístupech, s těžkotonážní obranou však rupli i Poláci proti lehkému útoku. Mezi 700-800k obránci je poměr výher 7-4 ve prospěch obrany, takže se zdá, že tohle je případně recept na útočníky.

3. Ideální recept na výhru? Mít na začátku bitvy 100-200k náskok v HP!
1718785775314.png

Samozřejmě jde o geniální radu ve chvíli, kdy nevíte, co nasadí soupeř, nutno ovšem říci, že v 6 případech, kdy měla obrana na začátku tento náskok, to vždy dovedla do úspěšného konce. Evidentně nefunguje extrémní beton (viz koment v sekci o obraně) ani relativní férovka - pokud rozdíl není, nebo má nevýhodu obránce, útok zatím vždy zvítězil.

4. Útoku už to málokdy střílí lépe
1718785967862.png

Ve skupině byl poměrně normální jev, že útočníci měli lepší úspěšnost střelby než obrana. V soubojích silnějších týmů ve čtvrtfinále to je ovšem výjimka - stalo se tak jen 2x v prvních dvou bitvách čtvrtfinále (CZ-DE2 a PL2-PL1) a v obou případech to byly podobné betony obránců. Ve zbytku už byla vždy alespoň 5% výhoda obránců a čím se zvětšovala, tím větší byla šance obrany na vítězství, takže výbava matters. Největší překonaný rozdíl byl 13% v útoku RO2 proti obraně RO1.
 

raketak95

Člen týmu
První prohra v playoff
Na úvod semifinále si český tým bohužel připsal první porážku v rozhodující fázi turnaje, když byl jeho útok 2 kola před koncem vystřílen obranou Rumunů 2. Upřímně to nebyla nejatraktivnější bitva, kterou jsem v turnaji viděl - nezopakoval se scénář ze skupiny s rumunským betonem, jejich obrana přišla jen s 115k výhodou v HP > jenže se potvrdil bod 3 z příspěvku výše, že to prostě obráncům stačí na výhru. Za mě to nebylo asi úplně beznadějné a možná se teď jako člověk, který moc nerozumí velení, pustím do zbytečných spekulací, ale možná jsme strávili moc času dobýváním severu, kde HP obrany nemizelo dost rychle - obecně jsem měl ve čtvrtfinále pocit, že fungují spíš běhavé taktiky. Každopádně nepříjemnost, snad ne fatální vzhledem k tomu, že 9 z 10 sérií mělo vítěze shodného s vítězem prvního mače.

Ve druhém semifinále taktéž zvítězili obránci Řecka 2, když si Poláci jako primární stranu za mě nepochopitelně vybrali útok. Překvapivější je to o to, že řecká obrana zfailila (?, nebo to fakt takhle chtěli) v 5. kole výstup a nechala útoku duelantskou věž. Bitva se vyvíjela dost jednoznačným směrem a byla otázka spíš jestli to útok zvládne vystřílet včas. Odpověď na tuto otázku zní ne a v jedné z nejtěsnějších bitev turnaje Řekové, za mě dost nezaslouženě, zvítězili na posledního zkriplovaného dobra na vlajce > možná klíčová bitva pro vývoj celého turnaje.

V pátek jsou na pořadu odvety, věřím, že se nám povede v obraně vyrovnat.

1719457464209.png
 

Přílohy

  • 1719457372037.png
    1719457372037.png
    77,6 KB · Zobrazení: 2

raketak95

Člen týmu
Beton zafungoval
Český tým včera zvládl obranu a vyrovnal semifinálovou sérii na 1:1, čímž si zároveň vynutil její pokračování v úterý večer. Zvolili jsme taktiku, u které jsem upřímně nevěřil, že v souboji kvalitních týmů může obraně fungovat a to ultrabeton - 38 full HP vojáků s 2 dobry a duelanty. Šlo o největší beton turnaje - mmj. statistické okénka na téma beton - překonali jsme i nejvíc HP na 1 straně bitvy v turnaji - tento primát držel maďarský útok z playoff s 1 041 945 HP, zároveň se český tým na jedné ze stran zapojil do 7 z top 10 bitev na HP obrany - 4x jako tvůrce betonu (máme i 2. největší beton z bitvy s MIX2), 3x jako oběť, přičemž ze 4 nejvíce betonářských obran turnaje jsme vyšli vždy vítězně.
1719633603887.png
Každopádně situace byla jasná (tedy eh asi jak kdy a jak komu :roll:) - asi jsme nemohli aspirovat na nějaké vystřílení útoku, zároveň před 21 rumunskými duelanty stál challenge nám ubírat 19 793.5 HP na kolo (spíš trochu víc vzhledem k 2 našim dobrodruhům).
1719634655322.png
Do 34. kola to vypadalo těsně a relativně stíhatelně pro útok - v něm se dostali na nejnižší průměrnou damage potřebnou k vystřílení 19 481 - bylo to v situaci, kdy jsme ztratili vojenskou věž a duelanti byli u dělnické a šli směrem na bonus. Pak jim to na 6 kol přestalo střílet (resp. část lidí ani neměla na koho) a ani 2 dobrá kola na bonusu osud bitvy naštěstí nezvrátila. Nakonec byli naši 2 dobrodruzi jen lehce pošimráni a přežila to i další trojice, takže se nedá hovořit o těsnotě - každopádně to asi nebyla nejlepší bitva pro centrální nervovou soustavu... Ač to tak nevypadá, i přesto, co jsme hráli za taktiku, na % úspěšnost nám to střílelo o 6% lépe než Rumunům, takže asi mohou litovat špatného reskillu, protože s tím, co používáme obvykle my, by měli mnohem větší šance. Každopádně 1:1 a Rumuni budou mít o čem přemýšlet před úterní obranou, protože jsme se včerejším vítězstvím stali neskonale nevyzpytatelnými zprovozněním zdánlivě nevítězného konceptu. Bohužel však platí, že vzhledem k nasazení v pavouku jsme to my, kdo musí vyhrát v útoku, a 3. bitva může být i z duševního hlediska dost klíčová, protože staví poraženého do pozice, že 2x musí a vítěze do komfortu, že 1x ještě může, s čímž se asi operuje dost odlišně.

Druhá semifinálová sérii je taktéž vyrovnána na 1:1 - Polsko relativně s přehledem ubránilo řecký útok. Ze začátku to vypadalo dost vyrovnaně vpravo, kolem 15. kola to však začalo obráncům lépe střílet a to nezměnil ani úprk útočníků na jih. Útok pak ucítil šanci s vlajcem, který vypadal nejistě, ovšem obrana se k němu včas stáhla a několik kol před koncem řecký útok vystřílela. Poláci jsou na tom svou chybnou volbou podobně jako my - musí vyhrát jeden ze 2 útoků a neprohrát svou jedinou obranu.

1719635730774.png
 

raketak95

Člen týmu
Dva matchbally pro Rumuny a Řeky
Semifinále i ve 3. pokračování skončilo ubráněním pevností, což bohužel znamená, že v úterý český tým už bude muset vyhrát, pokud chce aspirovat na vítězství v turnaji. Stejně tak jsou na tom Poláci v souboji s Řeky.

Do třetího klání český tým nastoupil s upravenou taktikou a zprvu se zdálo, že by výhra nemusela být nereálná - střílelo nám to výrazně lépe než soupeři a postupně jsme srazili 80k manko v HP někam k 20-30 tisícům. Bohužel jako rozhodujících se ukázalo několik kol kolem 30. rundy, kdy jsme se vrátili mezi severní věže a snažili se prorazit severní hradbu - v tu chvíli to soupeři začalo střílet mnohem lépe než nám a prakticky obnovil počáteční náskok v HP. S tím se v několika zbývajících kolech už moc dělat nedalo a vzhledem k absenci použitelných tanků nebyla naděje na sebrání vlajky. Rumunům kromě full HP dobra zbylo dalších 7 lidí, takže nám jen oplatili porážku z minula a jsou krok od finále. Bohužel nám to moc nestřílelo - nevýhoda útoku v úspěšnosti střelby byla sice nejmenší v semifinálových bitvách, ale stále 3% ve prospěch obránců.

Ještě těsněji zase prohráli Poláci s Řeky - polskému útoku to střílelo dost podobně jako nám a vidím v bitvách jisté paralely. Bitva se však zase vyvinula do stavu, kdy obraně zbyl solo dobrodruh, kterému tentokrát zbylo 6k HP - což by měl být ekvivalent 2-4 kol v závislosti na štěstí na krit. Tentokrát se obrana nedopustila nějaké zásadní chyby, přesto zatím z čtveřice semifinalistů mám pocit, že nejblíže poražení obrany je právě PL2 útok.

Finalisty můžeme znát už v úterý - snad se tomu tak aspoň v našem případě nestane a uvidíme ultimativní 5. bitvy.

1719801442645.png
 

raketak95

Člen týmu
Rozhodne čtvrtek!

4. pokračování semifinále opět nabídlo vítězství obran - takže rozhodnou ultimativní 5. zápasy.

Český tým odvrátil možnost vyřazení suverénně - nejjednoznačnější bitvou semifinále. Na průběhu bitvy není moc, co komentovat, osobně mi obtížnost bitvy připomínala souboj s někým slabším ve skupině. Datově můžu asi podotknout, že jsme možná měli trochu štěstí - včera to ani jednomu útoku vůbec nestřílelo, Rumunsko vygenerovalo úspěšnost 44.5%, což bylo o 18.2% méně než byla naše úspěšnost střelby. To je zároveň vůbec největší rozdíl mezi 2 týmy v semifinále (dost podobný soubojům proti HU, nebo MIX2 z osmifinále). Takže snad se RNG na útoku vyřádil a pošle smůlu na čtvrtek do obrany Rumunska. Byla by škoda vypadnout na pofidérní systém, který btw autor zkurvil, když kopíroval formát NFL, protože tam se domácí tým v playoff určuje dle výsledků ze skupin a ne fixně z pavouka a touto logikou jsme měli vybírat stranu bitvy my. :(

Na vlastní blbost asi mohou žehrat Poláci, protože ti volbu strany měli a výhodu trestuhodně darovali Řekům. Také zvládli podruhé ubránit a vynutit si 5. zápas - zdaleka to nebylo tak jednoznačné jako v našem případě, ale zbylo jim relativně dost, takže pro útok nejde hovořit o smůle, ačkoliv se dá říci, že na rozdíl od našeho souboje byl iniciativnější stranou.

Ve čtvrtek se rozhodne - snad se povede do finále postoupit lepším celkům ze sérií a uvidíme slovanské finále. Zároveň když se nepovede, svět se nezboří. :)

1719974930222.png
 

raketak95

Člen týmu
Čeká nás souboj o bronz s Řeckem 2

Český tým bohužel prohrál rozhodující bitvu s Rumunskem 2 a celkově prohrál semifinále 2:3 na bitvy, takže stále můžeme z turnaje teoreticky odejít s holou zadnicí... :( Upřímně dneska jsme byli asi nejdál ze 3 pokusů v útoku - rozhodli jsme se to "vystát", jenže nám to moc nestřílelo, takže rozdíl v HP byl stále stejný a byla to trochu nuda. Po 20. kolech jsme se rozhýbali (stát dál by asi nikam nevedlo), což se bohužel neobešlo bez ztrát a nepřineslo to ani kýžený efekt v podobě překlopení iniciativy na naší stranu. Na chvíli se nám povedlo zabrat dělnickou věž, ale tu jsme museli opustit a pak jsme hodně dlouho dobývali severní věže a duelku se nám vlastně nepodařilo ani na chvíli udržet. Na konci zůstalo na bojišti 25 lidí - 12 našich a 13 obránců s full HP dobrem, takže to bylo relativně s přehledem ubráněno. Soupeři je nutno dát kredit, že eliminoval náš útok - ze 3 obran měl vlastně reálné problémy jen na začátku druhé, jinak nám nedali moc šancí a bohužel nic si nekoupíme za to, že k poražení našich obran byly jejich útoky ještě mnohem dál...

Jo vypadnutí všechny mrzí a štve, asi zvlášť ty, co do toho dávají 3 měsíce mračna času a energie - finále bylo relativně blízko... I tak reprezentace naší mutace zatím z Vaší strany probíhá na super úrovni a byla by škoda nechat si proklouznout bronz, o který bude lehčí souboj než o finále, protože volba strany bude v našich rukou. Tak to zkuste ještě vydržet a pak klidně hoďte bronzového orla a získanou jízdu dědkovi... :D

Našim soupeřem budou nakonec Řekové 2, protože aspoň v 2. semifinále nebyla spravedlnost úplně slepá a naklonila útočícím Polákům RNG - střílelo jim to na % úspěšnost stejně jako obráncům (my jsme měli manko 6% a upřímně to nestřílelo ani jedné straně na % to bylo 47-53). V 25. kole Poláci odmazali deficit v HP a vzhledem k tomu, že jejich salva nepolevovala, brzo získali velkou výhodu, kterou přes jih uplatnili a obránce daleko před koncem s obrovským zůstatkem lidského kapitálu vystříleli. Postupují tak do finále, ve kterém si nebudou volit stranu - toto právo zase zůstane Rumunům. Jde o dost nečekané finále, před začátkem playoff sice bylo nabíledni finále Rumunsko - Polsko, ale ve formě jedniček, nikoliv dvojek. Že to zvládnou Rumuni to by člověk při síle severní konference možná ještě čekal, ale postup PL2 je za mě naprostou senzací a byl bych docela rád, kdyby tažení dotáhli až do vítězného konce.

1720126594842.png
 
velmi slaby vykon a to tu erewan machroval. Keby ma poprosi a ospravedlni sa za zakernosti co o mne pisal by som vam odvelil boje a jednoznacne by ste vyhrali turnaj.
 

EREWAN

Člen týmu
Abych ještě doplnil zde skvělé rakeťákovo vlákno nějakým zpětným pohledem za dosavadním průběhem turnaje, nevim kolik lidí mimo IFBC tým to zajímá, protože většina interakcí s vláknem pochází od členů týmu samotných, ale máme tu zjevně i fanoušky, kteří české světy ani aktivně nehrají...

Zkusim stručně, ikdyž stručnost není moje silná stránka.
Turnaj trvá 3 měsíce a stále ještě není u konce. Spoustu z nás to stálo spoustu osobního času, kompromisů a odříkání.
Kromě disciplíny a zkušeností jeden z faktorů, který jsme zohldňovali při tvorbě týmu byl i čas, kteří hráči budou ochotni investovat. Někteří se právě z toho důvodu rozhodli nezúčastnit, a někteří zejména se začátkem léta začali s aktivitou přirozeně trochu brzdit.
Organizátoři nám opakovaně házeli klacky pod nohy a museli jsme čelit opakovaným problémům s nedostatečným výkladem pravidel, dlouhým reakčním časem na tickety a častokrát i neoprávněnými blokacemi, nulovou komunikací.
Od začátku moje největší obava byla nevyrovnanost bitev v prospěch jedné či druhé strany, obrana se nakonec ukázala jako mírně silnější, určitě ne nezdolatelná, ale při přesné hře soupeře i perfektní útok mohl být stále neúspěšný. Kritické zásahy rozhodují bitvy a kolik jich padne nám či soupeřům bohužel neovlivníme a štěstí v semifinále nestálo na naší straně.
Z části je na vině i výklad pravidel ohledně volby první strany, kdy organizační tým si špatně vyložil NFL koncept, kterým se turnaj řídil, protože správně jsme měli vybírat stranu my, a na čem se shodli i velitelé od Rumunska, tak v případě 3 obran pro náš tým, výsledek série by byl opačný, a postoupili bychom my.
Že se něco podobného může stát a můžeme vypadnout právě na volbu první strany jsme samozřejmě nemohli nikdy vyloučit, a proto můj odhad "velmi pravděpodobné semifinále, finále reálné" se nakonec potvrdil jako dost přesný, jelikož nás právě 1 bitva dělila od finálové účasti.

Určitě jsme zklamaní, ale zároveň jsme sestavili skvělou partu, která fungovala ve spolupráci jako hodinky, ovládli jsme duelový žebříček, žebříček zkušeností, měli jsme nejsilnější pasivní obranu v turnaji, zároveň nejvražednější aktivní obranu. Vyřadili jsme 3-0 jednoho z největších favoritů turnaje. Užili jsme si i spoustu zábavy, poznali navzájem skvělé lidi, ať dopadneme jakkoliv tak určitě nebudeme odcházet s prázdnou.
Po finálové bitvě s Rumuny jsem nezaznamenal jediný posměšek od žádného ze soupeřů, jen respekt, a to přesto že turnaj byl kolikrát vyhrocený a plný emocí. Po bitvě je generál každý, účast v turnaji je otevřena pro každého, kdokoliv má pocit, že by to zvládl lépe než naši kluci velitelé, nebo by poskládal silnější tým, má vždy volnou ruku v tom si poskládat soupisku a strategii podle svých představ a přihlásit se, organizátoři sháněli minimálně ještě jeden tým, aby nás bylo 16 :) mohl to být třeba Zorrův vítězný.

Ač nakonec hrajeme jen o bronz, dojem jsme podle mě určitě zanechali silný, a já jsem rád za každého kdo s náma tuhle dlouhou cestu podniknul, a přiložil ruku k dílu. Takový zážitek z bitev i z města se s nějakými normálními servery vůbec nedá srovnávat. A až se bude losovat tabulka pro IFBC 5, myslím že každý kdo byl na tom letošním, tak bude mít husí kůži z toho, aby proti sobě neuviděl ta dvě písmenka - CZ :)
 

raketak95

Člen týmu
Představení soupeře o bronz a statistiky před finále
V pondělí začíná souboj s Řeky, takže se pojďme podívat na jejich cestu turnajem, statistiky a podobné nesmysly. Řekové 2 byli nalosováni do 2. divize jižní konference, ze které postoupili ze 3. místa, o které se do posledních chvil přetahovali s Portugalci. Úvod turnaje jim vůbec nevyšel, když prohráli první 2 útoky proti Portugalsku a Německu 2, následně však ubránili MIXu3 a v útoku porazili finalisty z Polska 2. Povinné vítězství nad Španěly v obraně odmazala porážka od krajanů z 1, kterým to okamžitě na opačné straně vrátili. Do konce skupin zaváhali už jen s Polskem 1 v útoku a s Portugalci v obraně, přičemž porazili DE1 a MIX2 v obraně a MIX1 v útoku. Při slabé formě Portugalců se dostali ze dna své divize a v divoké kartě šli na Německo 1, které porazili 3:0. Jako outsideři šli do čtvrtfinále proti svým krajanům, přičemž je překvapivě v nejkratším možném termínu vypakovali z turnaje a těžko říct, jestli podobně jako my doplatili na vadný systém ala NFL, když si proti Polákům jako lépe nasazení měli volit stranu, protože Poláci jim svou volbou darovali 3 obrany. Výhodnou pozici ovšem protrajdali a za stavu 2:2 nezvládli ubránit rozhodující bitvu - z druhé strany už měli silně na mále v předchozích 2 obranách.

V obraně jsou tedy zatím 9-3, v útoku to mají 5-6 - ze silných celků zde porazili jen své krajany a ve skupině PL2.

V útoku Řekové prostřídali několik taktik - v osmifinále a čtvrtfinále nasazovali hodně full-vést duelantů, proti Polákům v semifinále začali nasazovat desítku nějakých HP matrixů; stejně tak se proměnil jejich vztah k vojákům, které v průběhu turnaje neustále zeštíhlují v HP s výhodou lepších statů v úhybu.
1720349676540.png

V obraně je to dost podobné - do čtvrtfinále nasazovali 10-15 full-vést duelantů, od té doby tam začali sázet podobné množství duelantů ve full zdraví. Na úkor toho nejspíš přesunuli sílu do zručnosti u svých vojáků - nicméně kromě těchto přesunů v atributech zatím nijak dramaticky rozložení svých sil v turnaji neměnili.
1720349734319.png

Individuální statistiky
- žádný z Řeků se ještě v turnaji nedostal nad 50k v nástřelu - jen 12x se jim povedlo 40 000
- nejlepším střelcem jejich týmu je MrBean s 582k dmg v soutěžních bitvách
- rekord v úhybech na bitvu mají pouhých 65, které zaznamenal KLaiD proti krajanům z 1
- nejvíce ranám uhnul indig0 a to 644 ve 22 bitvách

Týmové statistiky
Celý turnaj
- Útok: úspěšnost střelby 51.9% (10), úspěšnost úhybu 45.4% (10)
- Obrana: úspěšnost střelby 55.5% (8), úspěšnost úhybu 47.1% (11)

Playoff only
- Útok: střelba 51.0% (4), úhyb 44.0% (6)
- Obrana: střelba 55.8% (7), úhyb 47.8% (9)

x Česko
Celý turnaj
- Útok: střelba 55.1% (2), úhyb 48.9% (2)
- Obrana: střelba 60.5% (1), úhyb 52.9% (2)

Playoff only
- Útok: střelba 51.8% (3), úhyb 47.4% (1)
- Obrana: střelba 61.1% (1), úhyb 53.1% (2)
 
Su dva typy ludi, ti ktori prijmu prehru a potom neubohy Erewan ( kedze on ma nazyva ubohy, tak ja nemusim) co sa vyhovara na organizatorov :D . Vsetci ste mali rovnake podmienky. Ako ten tvoj diktat, to je riadna opustacka :D.... Ako vravi Matovic. POKAZILI STE SI TO. Tak snad nabuduci rok to bude lepsie ako tento podpriemerny od vas, kedy mi chodia spravy od zahranicnych hracov ze ste si docela urobili medzinarodnu hanbu. Koho zaujima tretie miesto?A to bolo kecov ako vraj pomaly vyhrate.... :DAle nezufajte, mozno sa zmilujem a naucim Lina cislo 5 velit. Pekny den, prajem.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru