• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Pravidla ohledně trhu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser6989

Guest
Chtěl jsem se jen zeptat na něco,co mi vrtá hlavou : Vím že nastavování vysokých cen na trhu za účelem získání peněz je proti pravidlům.Když mě však bloknou (teoreticky),a já řeknu,že jsem to udělal za účelem získání ocenění (což proti pravidlům,pokud vím,není) kdo je potom v právu ? Díky za objasnění.
 

DeletedUser7836

Guest
Mohol by som sa spýtať aké konkrétne ocenenie máš na mysli ?
 

DeletedUser

Guest
Takže když třeba najdu medvěda a na trhu ho prodám za 100 000, tak porušuji pravidla? Od kdy?

To ne, myslí se to tak, že prostě prodáš např. šedé zničené boty za 50.000$ a kupující to nekupuje kvůli zboží, ale kvůli tomu, aby ti přesunul peníze. Je jasné, že medvěd se takhle draho prodává.
 

DeletedUser

Guest
Mohol by som sa spýtať aké konkrétne ocenenie máš na mysli ?
Měl namysli úspěch v sekci sociální-trh, Vydělej prodejem na trhu......

To ne, myslí se to tak, že prostě prodáš např. šedé zničené boty za 50.000$ a kupující to nekupuje kvůli zboží, ale kvůli tomu, aby ti přesunul peníze. Je jasné, že medvěd se takhle draho prodává.

Jo? A kde je ta hranice, co se dá považovat za podvod a co ne? S tímhle na mne vůbec nechoďte a už vůbec tu neprojevujte své subjektivní názory a hodnocení na to, co je převod peněz a co není.. Podle mne to podvod není, já si třeba šedé hadry cením na 30000, protože jsou třeba v jedinném městě na světě. Ad absurdum řečeno, ale tyhle vaše úvahy jsou fakt uchylný.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tuto hranici určuje zdravý rozum, ovšem u některých jedinců zřejmě těžké hledání...
 

DeletedUser1318

Guest
...S tímhle na mne vůbec nechoďte a už vůbec tu neprojevujte své subjektivní názory a hodnocení...
To si můžeš asi dovolit jen ty sám... neboť čeho si nakolik ceníš, je jen tvůj subjektivní názor.
Pokud chceš někoho, například z teamu, přimět k nějaké adekvátní reakci, pochybuji, že podobně "úchylný" příspěvek k tomu povede.
 
Možná by nebylo od věci zavést nějaký limit na ceny všeho zboží, samozřejmě u různých kategorií přiměřené. Každopádně věci prodejné v městských obchodech ne více než za pětinásobek. Je blbost aby za to někdo chtěl víc než takovou cenu za kterou by si to koupil. Pokud nejde dát u některých věcí vyšší cena, s ohledem na to, že by pak ty předměty s jejich hodnotou někdo těžko nacházel, pak by to byla jiná sorta než běžně prodejné věci. Gemtlemanská hůla či medvěd by šli nabídnout za víc samozřejmě.

Filozofování o tom, co má jakou hodnotu pro koho, to tady nemá žádný smysl. Tady je potřeba pevná ruka a přísná pravidla.
 

DeletedUser

Guest
osobne si myslim ze u vzacnych veci by mohla byt cena libovolne vysoka a to treba tim stylem, ze ten kdo poptava, zde na forku nabidne castku obvyklou a kazdej den k ni prihodi az pokud mu danou vec nekdo neproda tim je jasne dane, ze mu ji muze prodat kdokoliv driv nez jeho domluvenej kamos a keci typu ze si roztrhanych kalhot ceni na 100000 si muze nechat na koledu
 

DeletedUser

Guest
Tuto hranici určuje zdravý rozum, ovšem u některých jedinců zřejmě těžké hledání...

To si můžeš asi dovolit jen ty sám... neboť čeho si nakolik ceníš, je jen tvůj subjektivní názor.
Pokud chceš někoho, například z teamu, přimět k nějaké adekvátní reakci, pochybuji, že podobně "úchylný" příspěvek k tomu povede.

Možná by nebylo od věci zavést nějaký limit na ceny všeho zboží, samozřejmě u různých kategorií přiměřené. Každopádně věci prodejné v městských obchodech ne více než za pětinásobek. Je blbost aby za to někdo chtěl víc než takovou cenu za kterou by si to koupil. Pokud nejde dát u některých věcí vyšší cena, s ohledem na to, že by pak ty předměty s jejich hodnotou někdo těžko nacházel, pak by to byla jiná sorta než běžně prodejné věci. Gemtlemanská hůla či medvěd by šli nabídnout za víc samozřejmě.

Filozofování o tom, co má jakou hodnotu pro koho, to tady nemá žádný smysl. Tady je potřeba pevná ruka a přísná pravidla.

Melete tu dobrý nesmysly. Určovat, co za kolik se může maximálně prodávat je nesmysl odporující slovu trh. Vraťe se zpátky do řízeného hospodářství před rokem 89. Ano, pevná ruka a přísná pravidla, to už tu jednou bylo, OMG, mysli Mc Bracey.

Nevidím nic divného na tom, prodávat třeba sandály za 30000.
A jestli nevíte jak funguje trh, vztah mezi nabídkou a poptávkou, tak si něco odborného přečtěte, než tu začnete plodit ty své rozumy.

osobne si myslim ze u vzacnych veci by mohla byt cena libovolne vysoka a to treba tim stylem, ze ten kdo poptava, zde na forku nabidne castku obvyklou a kazdej den k ni prihodi az pokud mu danou vec nekdo neproda tim je jasne dane, ze mu ji muze prodat kdokoliv driv nez jeho domluvenej kamos a keci typu ze si roztrhanych kalhot ceni na 100000 si muze nechat na koledu

To byl extrém, a tak jsem to i napsal. Koukám, že je to tu samý inteligent:-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
Melete tu dobrý nesmysly. Určovat, co za kolik se může maximálně prodávat je nesmysl odporující slovu trh. Vraťe se zpátky do řízeného hospodářství před rokem 89. Ano, pevná ruka a přísná pravidla, to už tu jednou bylo, OMG, mysli Mc Bracey.

Nevidím nic divného na tom, prodávat třeba sandály za 30000.
A jestli nevíte jak funguje trh, vztah mezi nabídkou a poptávkou, tak si něco odborného přečtěte, než tu začnete plodit ty své rozumy.



To byl extrém, a tak jsem to i napsal. Koukám, že je to tu samý inteligent:-)
Příteli, my tu nemeleme nesmysly, west je hra, ne reálný život, proto má nějaká pravidla, která bychom měli dodržovat, případně se pohybovat v jejich mantinelech.
A vzhledem k tomu, že se pracuje na jejich změně, je celkem zbytečné se v nich ve stávající podobě rýpat.
Mimochodem já osobně jsem s tím pravidlem taky měl vnitřní problém, bohužel vzniklo asi jako odpověď na nějakou situaci, kterou bylo nutno řešit.
A jestli mohu poprosit, diskutuj trošku kulturněji.
 

DeletedUser

Guest
Sorry nejsem tvůj přítel, nevím jak jsi na to přišel. A co na tom je nekulturního? Nesmysly opravdu píšete. Tak že trh ve hře má jiný význam než v reálu? To jsi mne pobavil, na westu nepaltí pravidlo poptávky a nabírky? Bavím se ještě víc. Jak říkám, trochu to máte popletené.
 

DeletedUser1318

Guest
Sorry nejsem tvůj přítel, nevím jak jsi na to přišel. A co na tom je nekulturního? Nesmysly opravdu píšete. Tak že trh ve hře má jiný význam než v reálu? To jsi mne pobavil, na westu nepaltí pravidlo poptávky a nabírky? Bavím se ještě víc. Jak říkám, trochu to máte popletené.
Dobře, budu tě tedy také oslovovat inteligente.
Asi tu došlo k situaci, kdy provozovatel hry, na základě nějakých svých důvodů zavedl nějaké pravidlo, které jsme povinni dodržovat.
Odděl prosím herní pravidla od reálu.
To, co je běžné v reálném životě, nemusí platit (a i v mnoha jiných případech) neplatí ve westu.
 
Melete tu dobrý nesmysly. Určovat, co za kolik se může maximálně prodávat je nesmysl odporující slovu trh. Vraťe se zpátky do řízeného hospodářství před rokem 89. Ano, pevná ruka a přísná pravidla, to už tu jednou bylo, OMG, mysli Mc Bracey.

Já vůbec nemám problém s tržním systémem, jsem pravicový konzervativec a pohyb zboží za peníze ctím. Jenže všechno má své mantinely a prodávat za přemrštěné ceny to je nesmysl, stejně tak jako v reálu tak i ve hře je toto čirý tunel. Další věc je ta, že zavedení obchodování, neznamená že se zavedlo něco tržního a že toto má být bezbřehý přesun čehokoli. A už vůbec to neznamená ustavení nějakého hospodářského systému, jde prostě jen o prodej předmětů. Samozřejmě že toto je hra a je třeba dbát na nějaké pravidla, protože ty se budou ve hře enormě překračovat oproti realitě. Dost věcí je třeba korigovat, tak jako svého času přátelské duely.

Co se týká vzácnosti různých věcí, tak bych oddělil náš svět od hry. Jestli nějaká americká náctiletá popová pseudohvězdička nagrgá do zavařovačky a bude to prodávat na ebay za 20.000 dalarů, tak prosím. Každopádně je blbost prodávat fádní věc na the west za nějakou nadhodnocenu sumu. Obvzlášť pokud se ji mnoho hráčů zdráhá koupit za čtyřnásobnou "externí" cenu. A stejně tak nikdo v obchodech nekoupí tričko za padesát tisíc. Pokud ano, tak jde vždy o to předat peníze někomu jinému, jelikož to nejde přímo.
 

DeletedUser

Guest
Ale vy tu chtele určovat hranici, co se smí za jakou cenu prodat. To je úplná zhovadilost. Ať si každej prodává co chce, za kolik chce. Vůbec bych do toho nezasahoval. K ničemu dobrému to nepovede.

EDIT:
Sorry za doublepost, ten první prosím smazat.
 

DeletedUser1318

Guest
...Ať si každej prodává co chce, za kolik chce...
Veny se ptá na to, jestli mu hrozí Ban, pokud to tak bude dělat.
Tvoje exhibice z ekonomiky mu asi nepomůže.
Zjevně mu jde o výklad §9) pravidel.
Tvůj rozklad je mu asi k ničemu, když ten Ban dostane případně od teamu.
Navíc bylo zřetelně řečeno, že se ta pravidla upravují.
Mimochodem, nemáš obavu, že se někdo z hráčů může pod dojmem tvých odpovědí dostat do potíží?
 

DeletedUser

Guest
Veny se ptá na to, jestli mu hrozí Ban, pokud to tak bude dělat.
Tvoje exhibice z ekonomiky mu asi nepomůže.
Zjevně mu jde o výklad §9) pravidel.
Tvůj rozklad je mu asi k ničemu, když ten Ban dostane případně od teamu.
Navíc bylo zřetelně řečeno, že se ta pravidla upravují.
Mimochodem, nemáš obavu, že se někdo z hráčů může pod dojmem tvých odpovědí dostat do potíží?

Jak by se mohl někdo dostat do potíží, když ty pravidla se teprve prý tvoří?
na úprave pravidiel ohľadne trhu sa pracuje

Tak jak by za ně mohl dostat BAN. Trochu přemýšlej. Vlastně promiň, ona z toho bolí hlava, co?
Tvorbu těchto pravidel považuji za dost nešťastnou.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1318

Guest
Jak by se mohl někdo dostat do potíží, když ty pravidla se teprve prý tvoří?


Tak jak by za ně mohl dostat BAN. Trochu přemýšlej. Vlastně promiň, ona z toho bolí hlava, co?
Tvorbu těchto pravidel považuji za dost nešťastnou.
Co je těžkého na tom, se na to pravidlo podívat.
Ono už v nějaké podobě platí a o tom je řeč.
Tvoje ekonomické výlevy jsou hráčům úplně ku prdu, poněvadž pravidla určuje Innogames a mi hráči, jsme souhlasili s tím, že je bereme na vědomí, tak stejně jako jejich právo je podle potřeby měnit.
Pokud bude někdo používat trh v duchu tvých "vysvětlení" do problému se dostat může.
Jestliže se v pravidlech neorientuješ ani ty, vůbec bych se tomu nedivil.
 

DeletedUser

Guest
paneboze dalsia tema ohladom cien na trhu, prosim uz s tym prestante.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru