• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Problémy populace

DeletedUser

Guest
nevnucuj nam svoje fašisticky nazory.. děkujem
todle nikdo nemuže brat važně
 

DeletedUser

Guest
Přesně jak říká Mirdaa, taky to může být jen výmysl (no i když...) ale byl bych nerad kdyby to tak bylo :(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
výrok zakladatele threadu o muslimských barbarech je naprosto nevhodný).

ano ale se kouknu na zprávy http://www.super.cz/bulvar/verte-neverte/33919-nevernou-divku-zmrskali-100-ranami.html
tak tohle se mi nelíbí(viz právo šaría) tohle se mi nelíbí a tohle považuju za barbarství;-) víc nic

nevnucuj nam svoje fašisticky nazory.. děkujem
todle nikdo nemuže brat važně

tak tohle vysvětlil Cavansit

a zárověn nechápu co je na tom špatnýho(fašistyckýho)?
jestli myslíš to o barbarech tak to sem už vysvětlil, asi to v podpisu budu muset vysvětlit:-(

edit: tohle se mě taky moc nelíbí http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/175262-pakistanci-upalili-krestany-vcetne-zen-a-ditete-pry-znesvetili-koran.html aby za chviku to nepropagovaly tady u nás:-(

tohle se mě nelíbí protože sem taky křestan(chápu že takový nejsou všichni, ale těhle pár "vůdců" stačí aby se upalovalo?)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
hm je to tak :(.... tohle je realita :( ale to nezastavime.... stejne jako vime ze slunce za 4miliardy let (myslim ze nak tak :D) vybuchne.... to taky nezmenime a tohle taky ne.... vlada to proste nezmeni.... ty zajima hlavne aby si nahrabali co nejvic chechtaku do vlastni kapsy.... :)

ale je to fakt strasne....
 

DeletedUser

Guest
nevnucuj nam svoje fašisticky nazory.. děkujem
todle nikdo nemuže brat važně

:loool:...tak tomuhle se musím smát...:ups ha:...projdi se nekdy v nákem městě(Most,Teplice,Ostrava,Příbram,Smíchov v Praze a tak bych mohl pokračovat...)a znáš nákou rómskou rodinu,která má 1 dítě,nebo 2?Promin já žádnou takovou rodinu neznám...když si to tak vezmete tak to co je v tom videu probíhá před očima,odkud pocházejí rómové?Indie...neberte tohle jako rasistický příspěvěk,ale sakra se podívejte kolem sebe...myslím že každý by se nad tím mel zamyslet...
 

DeletedUser

Guest
podle mě tomu tady nikdo(skoro)nerozumí,tak nemachrujte.Vždyť ani nevíte,co se dělo v Terezíně,když měla přijet komise červeného kříže-postavili městečko na druhé straně skutečného terezína,židé zazpívali operu Brundibár a 4ervený kříž nic nepoznal-zpívám ve sborru a jedna paní nám to říkala,že byla v tom židovském sboru.Toť vše co o fašismu vím a nemachruju tady jako fifinka,kterýmu je 11 a půl
 

Deleted User - 32331

Guest
ano romů tu je vážně hodně třeba v kunraticich


Edit Kopix: používejte slušné výrazy a nechte si řeči o pevnostech a počtech
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tahle debata je hladká jako led a určitě může sklouznout až někde k rasismu atd.
Já zastávám názor, že na některé věci se nedá odpovědět tak, aby to někomu rasismem nezavánělo.
Toto téma mě tady celkem překvapilo a co k tomu říci. Je to asi realita jako plno jiných věcí na které se člověk ani nedívá. Asi se někam opravdu řítíme.
Některé vaše postřehy a názory jsou velmi zajímavé.
 

DeletedUser

Guest
Jak jsem říkal, pokud se debata začne tříštit na konkrétních detailech, nezbytně nutně dojde k něčemu, co nebude v pořádku. Víra v cokoliv nečiní sama o sobě kohokoliv nadřazeného komukoliv; je otázka, do jaké míry jej může učinit lepším, ve významu lidštějším.
Jinými slovy, křesťan není lepší ani horší než ostatní jen proto, že je křesťan - a muslim není lepší ani horší než ostatní jen proto, že je muslim.

Každý jedinec se opravdu chová jinak, bez ohledu na vyznání. Možné však je, že některá východní náboženství provádí dnes to, co si křesťané prodělali někdy ve středověku.
Ale i to by nemělo vést k nějaké nesnášenlivosti.
Nevím, zda se chováme dnes lépe. Máme dnes civilizovanou EU (skoro jeden velký stát bez hranic) a kolik za poslední dny je slyšet nacionalistických názorů a nálad mezi Slováky a Maďary. Zase neútočím na nikoho, vím, že toto fórum je česko-slovenské a vždy jsem vycházel dobře se Slováky a také s Maďary. Měl jsem možnost býti s mnoha na vojně.

Ale k tématu bych nakonec dodal, že to máme, stejně jako mnoho jiných věcích, ve svých rukou a záleží jen na nás, jak se evropská populace bude rozvíjet dále.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
hm je to tak :(.... tohle je realita :( ale to nezastavime.... stejne jako vime ze slunce za 4miliardy let (myslim ze nak tak :D) vybuchne.... to taky nezmenime a tohle taky ne.... vlada to proste nezmeni.... ty zajima hlavne aby si nahrabali co nejvic chechtaku do vlastni kapsy.... :)

ale je to fakt strasne....

no ale ono by změnit šlo a uplně jednoduše(ale bylo by to drahý)
přídavky na děti
1 dítě-to co je ted
2 děti- 1.5 toho co je ted
3- děti 2 nasobek toho co je ted
4- děti 2.5 nesobek toho co ted
5- detí- to co je ted
6- dětí - 0.5 toho co ted
7 -dětí 0.5 toho co ted
ale možná by se dalo skončit na 3 dětech a ne 4

a důsledek? většina rodin by měla 2-3 děti a dostaly by peněz jako kdyby měly 4.5 dětí ato by bylo hodně lákavý a tim by se populace zvíšila
 

DeletedUser

Guest
no ale ono by změnit šlo a uplně jednoduše(ale bylo by to drahý)
přídavky na děti
1 dítě-to co je ted
2 děti- 1.5 toho co je ted
3- děti 2 nasobek toho co je ted
4- děti 2.5 nesobek toho co ted
5- detí- to co je ted
6- dětí - 0.5 toho co ted
7 -dětí 0.5 toho co ted
ale možná by se dalo skončit na 3 dětech a ne 4

a důsledek? většina rodin by měla 2-3 děti a dostaly by peněz jako kdyby měly 4.5 dětí ato by bylo hodně lákavý a tim by se populace zvíšila

Měl bych malý dotaz. Proč vždycky měli méně dětí, ti co byli bohatí a případné přídavky by nikdy ani nepobírali? Bylo to v historii a ještě v 70. letech byli i rodiny, které měli i 14 dětí.
 

DeletedUser

Guest
tak na to ti neodpovim ,ale tebe by to nezlákalo? mě jo:sorry:
dostat takovejch peněz to už by stálo za to mít 3 děti
 

DeletedUser

Guest
tak na to ti neodpovim ,ale tebe by to nezlákalo? mě jo:sorry:
dostat takovejch peněz to už by stálo za to mít 3 děti

Myslíš si,že budeš na tom lépe s penězi,když budeš mít 3 děti ?
Možná že budeš mít větší celkový příjem,ale když odečteš jídlo,dopravu,školu,něco,co mu chceš koupit...atd......tak budeš na tom určitě penězně lépe,než s 1....
Jinak,já bych chtěl 1nebo 2 děti :)
Ale ještě mám čas alepson do 24...
 

DeletedUser

Guest
Myslíš si,že budeš na tom lépe s penězi,když budeš mít 3 děti ?
Možná že budeš mít větší celkový příjem,ale když odečteš jídlo,dopravu,školu,něco,co mu chceš koupit...atd......tak budeš na tom určitě penězně lépe,než s 1....
Jinak,já bych chtěl 1nebo 2 děti :)
Ale ještě mám čas alepson do 24...

proto sem říkal že udělat vyžsí přídavky na děti to by se vyplatilo
 

DeletedUser

Guest
no ale ono by změnit šlo a uplně jednoduše(ale bylo by to drahý)
přídavky na děti
1 dítě-to co je ted
2 děti- 1.5 toho co je ted
3- děti 2 nasobek toho co je ted
4- děti 2.5 nesobek toho co ted
5- detí- to co je ted
6- dětí - 0.5 toho co ted
7 -dětí 0.5 toho co ted
ale možná by se dalo skončit na 3 dětech a ne 4

a důsledek? většina rodin by měla 2-3 děti a dostaly by peněz jako kdyby měly 4.5 dětí ato by bylo hodně lákavý a tim by se populace zvíšila

Myslím, že většina lidí chce tolik dětí kolik jich chce a vyšší přídavky jejich rozhodnutí nijak zásadně neovlivní. Ono mít 4 děti je už i o poznání náročnější a matka by třeba musela zůstat doma, což třeba nechce a nebo se ji to i přes docela vysoké přídavky nevyplatí...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
no ale ty kteří maj mín penez v práci tohle možná uvítaj
nebo navrhněte jinou alternativu jak tohle vyřešit?
 

DeletedUser

Guest
Je to určitě jedno z řešení. Ale opravdu vyřeší daný problém? Tady je diskuze o tom, že všichni nejsou o tom přesvědčeni. Jste mladá generace, které se to bude většinou každou chvilku týkat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
no tak třeba mě se to bude týkat už za pár let:-(
jinak těm starejm už může bejt jedno že tady budou za 20 let muslimové(ano vim že ve videu bylo jiné číslo, ale populace někdy zažívá "bejbyboom" a ten muže pomoct) protože 20 let je dlouhá doba a oni budou v důchodu, ale já budu v tom žít skoro celej život(nebude mi ani 30) a mě se líbí ve státě v kterym žiju a také moje náboženství se mi moc líbí
 

DeletedUser

Guest
Upřímně, není mi zcela jasné, jak na tato slova reagovat... snad tedy takto:

1) nerozlišuji lidi podle náboženství - uvedl jsem to již dříve,

2) nejsem "starý" a dění v republice mi rozhodně lhostejné není, domnívám se, že mám alespoň průměrný přehled o tom, co a proč se děje,

3) jednorázový babyboom neřeší dlouhodobý problém (přečti si, co jsem postoval a zamysli se nad tím, proč jsem to postoval),

4) nemám pocit, že občané v důchodu by měli být předčasně pohřbíváni,

5) Tobě se líbí Tvé náboženství, muslimům pro změnu to jejich; zdá se, že bude třeba nalézt kompromisní řešení.

1)dobrej názor-s tim se stotožňuji, ale někdy lidi se schovávaj za nabožensví a to je špatně

2)já neříkám že ty seš starej:-), já mysli těm co je okolo 50-60 těm bude 70-80 a už jim to bude fuk tak nemaj potřebu s tim cokoli dělat

3)ano neřeší ale pomůže ten problém zmírnit(ano jen trochu, ale mužeme bejt rádi zato)

4)to ani já ne, to sem nikdy neřekl(pokud to tak vyznělo tak se omlouvám)

5)ano, proto at voni nechtěj mě převrátit na jejich víru a já nebudu mít potřebu převracet je na moji víru, proč ve středověku šlo (myslim) v benátkách(kdy byla nevraživost ještě větší) aby spolu obchodovaly křestané s muslimama? a problém nikde nebyl--->to by mohlo jít i tedka ve "větším" měřítku
 
Nahoru