• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Problémy populace

DeletedUser

Guest
2)já neříkám že ty seš starej:-), já mysli těm co je okolo 50-60 těm bude 70-80 a už jim to bude fuk tak nemaj potřebu s tim cokoli dělat


Tak stímhle já nesouhlasím.Proč by jim to mělo být jedno?
Nebudou se zase oni starat o své děti,vnoučata?
A i jim nejspíš záleží na své budoucnosti....co když budou žít ještě dalších 10let??
Nechtějí pro ně(i pro sebe)lepší budoucnost?
A tím neříkám,že by měla být horší budoucnost kvůli většímu počtu muslimů...
Jejich víra je jejich.Každý by měl mít možnost si sám zvolit svou víru.
Moje víra je zase ateismus...
A budoucnost bude podle mě špatná.
Ne kvůli náboženství,ale kvůli válkám o ropu,vodu a jídlo.
A taky se část Evropy utopí.....
 

DeletedUser

Guest
Tak stímhle já nesouhlasím.Proč by jim to mělo být jedno?
Nebudou se zase oni starat o své děti,vnoučata?
to je pravda to mě nenapadlo(jako bych nic nenapsal:-)

A tím neříkám,že by měla být horší budoucnost kvůli většímu počtu muslimů... ne horší to nebude pokud sem nepřijdou radikálové(a ano ti sou špatný všude)

Jejich víra je jejich.Každý by měl mít možnost si sám zvolit svou víru.
Moje víra je zase ateismus... ano taky říkám že at voni mě nechtěj konvertovat(upálit jako v tý palestýně nebo kde) tak já nebudu chtít je konvertovat

A budoucnost bude podle mě špatná. ano, bude:-(

Ne kvůli náboženství,ale kvůli válkám o ropu,vodu a jídlo. nejhorší bude asi ta ropa

A taky se část Evropy utopí..... část německa, holansko, část francie(možná i část anglie) a kus ostatních přímořskejch států

tak tohle je můj názor(to červený)
 

Deleted User - 31870

Guest
nemyslím si, že rozšiřující se víra a věřící v ní, jsou důvod k panice - vždyť křesťanství v historii bylo násilně vynucováno a po čase se vše okolo náboženství uklidnilo.. nezáleží na tom, v co věříte, ale že vás ona víra naplňuje a uspokojuje - samozřejmě nesmí být v rozporu se základními lidskými právy a "lidstvím" samotným..

vůbec mi nebude vadit, pokud se po celém světě rozšíří muslimové - pokud budou slušní, nebudou vyvolávat konflikty, nutit mi své náboženství, ráda s nimi budu vycházet - jsou to také jen lidi, na to nezapomínejme..

větší hrozbu bych viděla v přílišné natalitě a docházejících přirodních zdrojů některých surovin, které jsou pro nás naprosto nezbytné a jsou součástí každodenního života, aniž bychom je nějak vnímali.. lidé jsou nejhorší druh na světě - chtějí mít co největší pozemky, ze všeho něco pro sebe vytěžit, vypalují lesy pro obytné zóny a další volné parcely, ničí volnou přírodu svojí nezodpovědností a nedbalostí, likvidují ohrožené zvířecí druhy, devastují celou planetu - největší obavu bychom měli mít především z hladu a žízně - podle některých studií za 50 let nebude dostatek potravy pro všechny obyvatele a vody (pitné) začíná ubývat..
 

DeletedUser

Guest
nemyslím si, že rozšiřující se víra a věřící v ní, jsou důvod k panice - vždyť křesťanství v historii bylo násilně vynucováno a po čase se vše okolo náboženství uklidnilo.. nezáleží na tom, v co věříte, ale že vás ona víra naplňuje a uspokojuje - samozřejmě nesmí být v rozporu se základními lidskými právy a "lidstvím" samotným..
a to je ten problém že některý nábožensví sou v tý fázi teď a uklidní se to za pár desítek let


vůbec mi nebude vadit, pokud se po celém světě rozšíří muslimové - pokud budou slušní, nebudou vyvolávat konflikty, nutit mi své náboženství, ráda s nimi budu vycházet - jsou to také jen lidi, na to nezapomínejme..

ano pokud budou slušní tak mi vadit nebudou mě vaděj radikálové(ale ty mi vaděj všude:D)

největší obavu bychom měli mít především z hladu a žízně - podle některých studií za 50 let nebude dostatek potravy pro všechny obyvatele a vody (pitné) začíná ubývat..
tohle je obava pouze pro "tzv" země třetího světa né pro evropu(ameriku) už tedka sou přístroje co z mořský vody udělaj perfektní pitnou vodu(ano problém pro vnitrozemské státy)
a méně rozvinutým zemím bude nejspíš evropa(pro)dávat ty stroje, někde v africe ty stroje so už ted
takže to znamená že se tohodle nemusíme bát (ani afrika)
 

DeletedUser

Guest
Co říci k poslednímu příspěvku? (Darling) Bylo tím řečeno snad vše.
Mě osobně hodně vadí, jak všichni žijeme. Kolik dříve lidí žilo na malém prostoru. O kolik je potřeba více energie. Na vesnici se postaví dvougenerační domy a mladí v nich nechtějí žít a staví další domy. Nějak by s tím měl začít skoro každý sám u sebe. Ropa - velký problém. Ale ví se dávno, že vystačí tak na 50 let. Když však klesne spotřeba, dokáže její cena spadnout na třetinu a dělá se vše pro to, aby spotřeba zase stoupala. Přijede totiž tanker k americkým břehům a když jsou plné rafinérky, není ji skoro kam vypustit. Je v tom hodně politika. Pořád se ještě nachází nová naleziště, ale těžba bude dražší. Vytěžováním ropy přibývá zemního plynu, kterého je zhruba na 200 let, přesto jeho cena stoupá s cenou ropy a zase padá.
Můj názor ohledně životního prostředí je, že jak jsme se k přírodě zachovali, tak nám to vše vrací i s úroky.
V tom všem je však velmi výstižný názor Darling a můj příspěvek je jenom pouhý odvar.
 

Deleted User - 31870

Guest
a to je ten problém že některý nábožensví sou v tý fázi teď a uklidní se to za pár desítek let

ano pokud budou slušní tak mi vadit nebudou mě vaděj radikálové(ale ty mi vaděj všude:D)

tohle je obava pouze pro "tzv" země třetího světa né pro evropu(ameriku) už tedka sou přístroje co z mořský vody udělaj perfektní pitnou vodu(ano problém pro vnitrozemské státy)
a méně rozvinutým zemím bude nejspíš evropa(pro)dávat ty stroje, někde v africe ty stroje so už ted
takže to znamená že se tohodle nemusíme bát (ani afrika)

dovolím si citaci a reakci:
náboženství mezi sebou nesoupeří - pouze neposlušní lidé, kteří si špatně vysvětlují svaté knihy a berou věci do svých rukou - nikde proti sobě nebojují náboženské národy (maximálně političtí fanatici)

radikálové zřejmě budou, avšak i mezi vítězným náboženstvím, které přebere první místo, se najdou lidé, kteří odmítnou podobné postoje - jako tomu vždy bylo..

tohle není obava pouze pro země 3. světa - ale pro celé lidstvo, mohou existovat přístroje na úpravu vody, avšak ta se musí čerpat a velice složitě přepracovávat, aby se dala použít - navíc Evropa a část dalších světadílů má být zatopená díky stoupající hladině moří a oceánů a tajících ledovců - tím se nám podstatně zmenší obyvatelná část světa a lidi se budou muset domluvit, jinak nastane celosvětový chaos - budou si muset vybrat mezi pohodlným způsobem života v barácích nebo obživou a polích pro produkci zemědělských surovin, plodin a pastvinami pro dobytek.. nikdo si zatím nedovolí vypustit zbraně hromadného ničení - protože by se tím zničil celý svět, tedy by se to dotklo všech obyvatel Země bez ohledu na rasu, náboženství, či finanční postavení..


no pod antarktidou je ropy dost:-) jenom se tam dostat
ale tohle je už offtopic

být tam může, ovšem až dojde i tam, co se bude dít pak? lidstvo je největší konzument ze všech žijících druhů - spotřebuje jednu surovinu a přesune se na další, kterou se naučí využít - je jako kobylky, které zlikvidují určité území a přesunou se na likvidaci dalšího.. bohužel si ale neuvědomují, že tím ničí především sami sebe, i když se následky projeví až daleko později
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru